Medvěd a Slavík

Ve vesnici na okraji divočiny severního Ruska po většinu měsíců v roce panuje zimní, zasněžené počasí a neustále vane chladný, až mrazivý vítr. Stará chůva zde vypráví shromážděným dětem legendy a pohádky o čarodějnictví, folklóru a Zimním králi. Zdejší církevní autority sice opovrhují kouzly protkanými příběhy ze starých dob ale z myslí lidí je nikdy nevymažou. Ale pro mladou a divokou Vasju tato vyprávění nejsou vymyšlená. Vidí totiž duchy, kteří střeží její domov, stejně jako rostoucí síly černé magie, které se skrývají v okolních lesích. Atmosférický a okouzlující román, v němž není nouze o dobrodružství, připomene mnohým čtenářům ta nejlepší díla Neila Gaimana....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379443/big_medved-a-slavik-3Cm-379443.jpg 4.4504

Trilogie zimní noci 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

The Bear and the Nightingale, 2017

Kniha Medvěd a Slavík

Horal123
28. listopadu

Přečteno díky výzvě 2021. Americká autorka může těžko psát o slovanské duši. Mytologie splácána páté přes deváté. Navíc na můj vkus značně překombinované. Asi tak..

Patro
10. listopadu

Myslím, že by u mě příběh a worldbuilding ještě trošku víc zabodoval, kdybych byla třeba američan a neznala slovanské mýty, dokážu si představit, že by to bylo hodně zajímavé.
Ale takhle jsem si pokaždé jako Mrazíka představila toho starého známého staříka.
Celkově jsem ale byla hodně mile překvapená, stále se ještě nemůžu rozhodnout, jestli je knížka spíš pohádka, nebo YA fantasy.

Maky78

Je nebo není to pohádka? Vrátila jsem se do dětství. Místy trochu strašidelný děj, ale velmi čtivé.

Calinda

Původně jsem knihu kupovala dceři, nakonec skončila u mě a byla jsem překvapená, jak moc mě kniha pohltila a bavila. Dávám plný počet za opravdu krásnou, místy hodně strašidelnou (a tak to má být) pohádku.

Ester71

Přestože moc neholduji příběhům s nadpřirozenými postavami, tato knížka mě fakt bavila. Čtivé a občas i napínavé.

dontbullshitme

Pohádka, která zároveň není pohádkou. Byl to zvláštní zážitek, ale líbilo se mi to, bylo to zase něco trochu jiného. :))

danka13

Nevěřila jsem, že se mi tato kniha bude líbit. Byla to zkouška a vyšlo to. Super, už sháním další dva díly.

Kaduri

Predstavte si kombináciu diela L. N. Tolstého + Plameňov inkvizície od M. J. Zagorky + magického realizmu. To a ešte viac je Medvěd a slavík. A nejedná sa o žiadnu zlátaninu, ale o prekvapivo výborné čítanie.
Ku knižke som pristupovala značne skepticky. Predsa len, Američanka píše o slovanskej mytológii.
No opak bol pravdou, surové opisy ruského vidieka, kompaktný a premyslený dej a správna dávka fantasy mi priniesli skvelý čitateľský zážitok.
Celkom by ma zaujímalo, čo všetko mala pani autorka načítané, kým sa pustila do písania knižky.
Na záver mi nedá nespomenúť kúzelnú obálku. Proste táto knižka je celá krásna - zvonku aj zvnútra:).