Malý princ / Le petit prince

Malý princ / Le petit prince https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278974/bmid_maly-princ-le-petit-prince-Ozf-278974.jpg 5 87 8

Procítěný snový příběh, který podněcuje jak dětskou fantazii, tak filozofické sklony dospělých, lze číst jako pohádku, alegorii i symbolický existenciální román. Malý princ vychází poprvé v bilingvním česko-francouzském vydání.

Literatura světová Literatura naučná Učebnice a slovníky
Vydáno: , Argo

Le Petit Prince , 1943

Daytripper
21.04.2024 5 z 5

Krásná kniha a klasika klasik.

Johhanka79
13.04.2024 5 z 5

Dětská kniha, která je pro dospělé. Čtena v angličtině i češtině. Pokaždé je to zvláštní zážitek. A v MHD jsem zapomněla vystoupit...

Madla81
14.02.2024 5 z 5

Miluju Malého prince a čas od času se k němu vracím. Tentokrát jsem ho poslouchala jako audioknihu s vynikajícím Vikotrem Preissem. A opět jsem byla dojatá, tak jako už kolikrát před tím. Tohle je prostě klasika, která se neomrzí.

Arwen329
03.02.2024 5 z 5

Za mě opravdu krásná kniha.

Američanka510
08.12.2023 5 z 5

Tady u té knihy jsou jenom dva tábory a nic mezi tím. Jeden tábor to miluje - do toho spadám já a jeden tábor to nenávidí a nepochopil to. Za mě je to srdcovka. Už jsem to četla jednou v češtině a teď v angličtině to pro mě byla výzva, kterou jsem zvládla. Je to neskutečně dobře napsaná úvaha o životě.

KrysaHelena
08.06.2020 5 z 5

Nedávno se nám stočila řeč k Malému princi. Mnou dlouho odkládaná kniha. Abych se za restík trochu potrestala, rozhodla jsem se sáhnout po dvojjazyčné verzi (Aj úroveň B2 - C1). Bylo velmi příjemné zjištění, že má angličtina není v zas tak bídném stavu.

Asi jako většina čtenářů, i já našla v knize pár "mouder":

Věřím, že knihu nemám v ruce poprvé, ani naposledy.
Co více ke knize říci... Klasika, kterou by za život měl každý alespoň jednou přečíst.

Mafian
10.02.2019 4 z 5

Lze jen doporučit i deskovou hru na motivy knihy Malý princ: Udělej mi planetu!

Hadrna
11.11.2015 5 z 5

Tato knížka je taková příjemně milá :)...
Každý si z ní odnese to co potřebuje...někteří lidé vidí jen příběh člověka co po ztroskotání na poušti potká malého prince a poslouchá jeho příběh kde se tam vzal a jiní lidé vidí hloubku a absurditu lidské civilizace a komplikovanost věci, které zase tak komplikované nejsou.

Příjemně jsem si u knížky odpočinula a pročistila hlavu :)