Malý princ

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost.. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.59256

Malý princ (1.)

Le Petit prince (1943)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

amaenium
včera

Když jsem knihu četla v mládí poprvé, přišlo mi to jen jako pohádka, ale s věkem v tom člověk nachází mnohem více. Knihu jsem si zamilovala a také se díky tomu začala zajímat o zajímavý život autora.

juni
předevčírem

Tuto knížku jsem měla jako povinnou četbu. Myslela jsem si, že to nebude nic moc, ale do knížky jsem se zamilovala. Naprosto úchvatný příběh, který by si měl každý přečíst.

PetraBery

"Dobře se dá vidět jedině srdcem. To hlavní oči nevidí."

Moje asi nejčtenější kniha, ve které vždy objevím něco nového a jiného. Krásná, lidská, milá, poučná, originální a nesmrtelná. Pohlazení na duši a teprve díky výzvě jsem zjistila, že je to nejoblíbenější kniha mé milované babičky. Dnes čtená již poněkolikáté a určitě ne naposledy.

Rea_Rea

Knížku jsem četla několikrát v rámci povinné školní četby jak na základce tak k maturitě, ale až teď mě knížka opravdu nadchla. Asi to chce čas než autora správně pochopíte.

Christianne.K

Asi nepůjdu z davem, ale tohle mne vážně nenadchlo. Kdyby to nebyla má povinná četba tak bych to v půlce zaklapla a vrátila to okamžitě do knihovny. Ano, nejsem filozofka takže jsem v tom asi tolik neviděla. Zkusím si to přečíst za pět let třeba už to více pochopím:).

Betnka81

Kniha se mi moc líbila a všem ji doporučuji k přečtení

zazinka2

Upřímně netuším, co na Malém Princi všichni vidí.. Jasně, chápu tam ta schovaná poselství, ale už jsem četla mnohem lepší "pohádky".

MíšaS.

Jestli se o některé knize dá říct, že jí miluji, tak je to Malý princ. Nedokáži ani spočítat, kolikrát jsem jí četla a pokaždé jsem se dozvěděla něco nového, i o sobě.
Miluji tu naivitu příběhu, který je hluboký jako vesmír.

Daenerys.Tar

Kniha přečtená během jednoho dne. Neobvyklý příběh se zajímavou myšlenkou a k tomu úžasné ilustrace. Určitě stojí za přečtení.

LenkaWal

No, je to hodně zvláštní příběh. Vzpomínám si, že jako malá jsem viděla film, ze kterého jsem si pamatovala jen "namaluj mi beránka" . Teď jsem si ho přečtla kvůli výzvě a musím říct, že se mi fakt líbil. A dokonce jsem se rozvzpomněla, ten film mi tenkrát uvízl v hlavě víc než jsem tušila. Možná se k tomuhle příběhu ještě vrátím.

jaro999

Hřejivá vzpomínka na dětství.

Doemit

Knížku jsem přečetla za dva dny. Příběh se mi zdál nejdříve pro děti, ale ke konci, hlavně posledních pár stránek, byly krásné a až dojemné. Hlavně nad těmi posledními stránkami se člověk dost zamyslí. Kniha se mi líbí i z toho důvodu, jak je proložená obrázky. Vůbec to není těžké čtení a na odreagování dobré. Mimochodem tento kousek je další část knih k maturitě :)

Tapeworm

Knížku jsem četla už mockrát, pořád se jí snažím přijít na chuť a zase nic... Nemyslím si, že bych byla povrchní člověk, ale kromě části s liškou, mi ta kniha vůbec nic neříká. Tak zkusím zase za pár let...

Nelasp

Moje srdeční záležitost už od dětství. Velice mile až naivně napsaný příběh, který ovšem obsahuje takovou moudrost, že kdyby se všichni nad jejím významem zamysleli a chovali se dle ní, svět by byl hezčím místem.

NeradovaKatka

U této knihy je asi opravdu potřeba k ní časem dospět. Ale o to hezčí zážitek z ní potom člověk má. Kniha má své kouzlo, jsem zvědavá, jak na mě bude působit třeba za pár let.

los

přečetl jsem několikrát, v každé životní fázi ke mně kniha promlouvala úplně jinak

KateTheBlogger

Povinná četba pro všechny věkové kategorie.

St.Evelin

Moje srdcovka! Přenádherná moudrá kniha, kterou člověk spíše ocení s postupujícím věkem. A ty ilustrace v tomto vydaní jsou naprsto skvostné! Můj lék na špatnou náladu a pohlazení na duši.

DitaV.

Moje Bible. Návod na život. Láska.

dagmar.rub

Malý princ, klasika, která když vás jednou chytne, tak nikdy neomrzí.

evickakyticka

Trochu jsem se bála, co na to budou říkat děti, když začneme číst Malého prince. Spousta lidí kolem říká, že tuto pohádku nikdy nepochopili. Ono to totiž ani není moc pohádka. Vyprávění je o nějakou tu úroveň výš než jen "příhody zvířátek a statečných kovářů, co chodí po světě..." Nakonec se jim putování po planetách líbilo. A já si příběh oživila, takže jsem spokojená. Pokud budou někdy chtít znovu ji přečíst, splní svůj účel.

Maus

Nádhera!

mirektrubak

Přečíst Malého prince trvá chvilku. To je jeden z důvodů, proč po něm docela často sáhnu - někdy i tehdy, když potřebuji „protijed“ po konzumací složitého a depresivního románu.
Když jsem si minulý týden donesl knížku jako věrnostní dárek z naší samoobsluhy, tak jsem to bral jako signál, že je čas na to, zkusit si zase jednou nakreslit beránka.

Když čtu Malého prince, tak začínám s emočním odstupem, moje „cynické druhé já“ se pošklebuje a obrací oči v sloup. Ale s postupem času cítím, jak se ten „cynik ve mně“ rozpouští jako kostka cukru v kávě a nejpozději při přistání na Zem jsem už ponořen do příběhu - nic nezpochybňuji, v ničem se nepitvám a jen si dopřávám ten luxus, že se dívám do knihy dětskýma očima a nechávám se dojímat.

Musím ještě zmínit svoji oblíbenou postavu - lišku. Dostane jen malý prostor (pět stran?), ale dokáže pronést dvě základní myšlenky, nabídne princovi své přátelství, a ještě dokáže ustoupit stranou, když pozná, že budoucnost Malého prince není po jejím boku. Krásný a dojemný příklad nezištného přátelství, myslím si. Občas někoho slyším říkat, že má po dočtení téhle knížky chuť Malého prince obejmout. Tomu rozumím. Ale já, kdybych otočil kouzelným prstenem a dostal se do knihy, tak bych nabídl svou náruč právě lišce.

Artos

Tuto knihu budete buď milovat, nebo nesnášet. Já spadám pod milovníky..
Princ mě provází od dětství až po současnost. A možná bude provázet až do konce života. Kniha, která je stále aktuální a mnoho lidí by si ji mělo přečíst, aby si mnohé uvědomili. Tento skvost se nedá popsat slovy. To se musí prožít!

Smiley96

Mám dlouho o čem přemýšlet... Nějak nemám slov... Úžasná knížka k zamyšlení

Život-s-Kačí

Krásný a dojemný příběh. Nechápu, jak autor mohl na tak málo stránkách popsat snad všechny pocity a ještě dodat tolik ponoučení. U knihy by se člověk měl pozastavit a přemýšlet, o čem opravdu život je a za co stojí. Nádherná kniha, kterou jsem dozajista nečetla naposled a všem ji musím doporučit k přečtení.

doktorking

Tohle je pro mě asi jedna z nejpředcenovanějších knih pro mladší čtenáře a její status tedy absolutně nechápu.Jedinou její předností je že je tak kratoučká asi chápu že spoustě lidem něco dala nebo je to pro ně klasika ale já to zkoušel i s filmovou verzí a dopadlo to uplně stejně.Malý princ bude holt šálkem kávy pro někoho jiného...))))

bekule

Pohlazení na duši...............čteno mnohokrát a snad ne naposledy

Predator3313

Klasika, 3x čtená a věřím že budu číst ještě hodněkrát.

tomikste

Jak to, že jsem se k takové knize dostal až teď? :-)