Malý princ

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost..

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190863/maly-princ-dC9-190863.jpg 4.58923

Malý princ (1.)

Le Petit prince (1943)

Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, Albatros

dancapater
včera

Největší moudra života ukrytá v dětské duši. Malý princ je nejvíc!

Plážovýbarman
předevčírem

Ať člověk tuto knížku čte nebo poslouchá tak v ní najde vždy něco nového. Ráda se k ní vracím.

ZÓNA

Tak dlouho jsem tento příběh opomíjel. Je tak krátký, jako je nicotný život člověka vůči vesmíru, který ho obklopuje...
Je smutný. Je originální a přitom prostý. Možná první láskyplná sci-fi jakou jsem kdy četl... Proč musel být konec takový? Abychom pochopili? Pochopili, že vždy vyhrají Ti, kteří jsou falešní a nepřátelští? Nebo mi něco uniká?
Žít v lásce nepřísluší jen člověku. Láska je svět a hvězdy a všichni co dokáží přemýšlet a vnímat druhé. Milovat srdcem a ne očima.
Kéž by tak smýšleli všichni.
Když už nic jiného, tak tato kniha může spojit nepřátele a ty, kteří se zrovna pokouší udělat něco zlého. Vyvěrá z ní totiž láska, přátelství, soucit a něha. A tohle vše by mělo být vlastní každému z nás...
Zamiloval jsem si tento příběh a budu ho číst svým vnoučatům... Pokud nějaké budou... :-)

ElizabethK

Knize jsem se kvůli všeobecné známosti a propagaci velmi bránila. Když jsem se však konečně přemohla a knihu se rozhodla přečíst, byla jsem příjemně překvapená. Mile mě dojímala, a když jsem ji dočetla, dlouho jsem se dívala na hvězdy a byla jsem pohroužena do milého snění.

Ilona18

Četla jsem jí jako náctiletá a určitě ve mně zanechala stopu. Koupila jsem ji dětem a doufám, že si ji taky někdy přečtou.

Milos603

Toto proslulé a světoznámé dílo mne neoslovilo. Na čtení pro dospělého se mi to zdá moc dětinské a naivní a pro dítě je to podle mého názoru absolutně nevhodné. Dítě má mít svět co nejhezčí a nejbezpečnější, s perspektivou, s krásnými konci, dítě má mít pocit, že má vše před sebou, že může v životě vše dokázat, že svět je hezký a nadějný. Krmit dítě depresivním textem, který končí sebevraždou, není normální. Autor podle mě nebyl rozhodně O. K., když tohle psal a člověk s depkou má navštívit psychiatra a ne psát pro děti. Dílo poznám, ale ve své knihovně bych to nechtěl. Slávu a věhlas, kterou knížka má si rozhodně nezaslouží.

LadyAlis

Úžasná kniha :) už jsem ji přečetla dvakrát a pokaždé mi dá tenhle příběh něco nového :)

Jacck

čteno až v dospělosti. Osobně moc nechápu, proč je tato kniha plná triviálních myšlenek a dialogů a považována za jakési hluboké dílo. Jednu hvězdičku navíc dávám za to, že kniha byla tak krátká :-)

Moňas17

Tato kniha ixkrát v dětství přečtená, nemůže mezi ostatními chybět. :-)

Alchemi

Malý princ je jak pro děti, tak pro dospělé - a každému z nich poodkryje něco jiného, pokud se tomu nebrání. Mně tato pohádka odkryla mnohé.

ALadin1905

Krásné a moudré :)

katkaq

Dokonalá kniha. Na jednu stranu jednoduchá, ale na druhou velmi složitá. Člověk ji přečte za den, ale přemýšlí nad ní celý měsíc. Tolik krásných myšlenek zachycených v krásném textu. Rozhodně si ji ještě několikrát přečtu. Pro lidi, kteří o ní nepřemýšlí a nepochopí myšlenky skryté pod příběhem je to asi nudné, ale já jsem si ji oblíbila. Doporučuji.

Mikkinnen

Nesmírně citlivá kniha, které mohou dát nízké hodnocení jen opravdový dospěláci. :-)
Opravdu málo kdo dokáže napsat knihu, která promlouvá jak k dětem, tak i k dospělým. Kniha se nesmí číst jako dějový příběh. Musí se číst, jako galerie úžasných obrazů, mistrně seřazených do jednoho celku.

vampiru

Nikdy jsem nepochopil, proč má tato kniha takovou oblíbenost... přečetl jsem jí 2x a stejně mě neskutečně nudila... nenašel jsem tam vůbec nic záživného ani vtipného...

JointlieKat94

O knížce jsem slyšela už na základce, bohužel jsem ji nikdy nečetla. Možná jsem měla, a teď bych se k ní vrátila. Malý Princ je tak něžné stvoření, tak moc miluje. A tak moc ho trápí, jak žijí dospělí. Ano, je to smutné, a chvílemi depresivní, ale zároveň tak krásné! :)

Lenka1204

Miluju tu knihu. Paradoxně jsem se k ní dostala až v pokročilejším věku a možná proto jsem si jí tak oblíbila. Těším se až ji jednou budu číst dětem.

iška

Když jsem kdysi před lety poprvé vzala knihu do ruky, nesmírně mě zklamala. Bylo mi asi tak 7 a měla představu, že prince políbí princezny, on vyroste atd. Po pár letech jsem se k ní vrátila a dodnes patří k mým znejmilejších. Teď s ní seznamuji vnučky.

Fanttastica

Četla jsem ji jako povinnou četbu a moc se mi nelíbila. Děj a celkově celá kniha byla smutná a depresivní. Navíc jsem nepochopila dost věcí a abych je pochopila musela bych to číst znovu a takhle ztrácet čas nechci. (Omlouvám se jestli jsem někoho urazila, ale každý čtenář má prostě svůj názor.)

verca2247

Zbožňuji tuto knihu! :)

Drahomirka

Na této knize jsem vyrostla :) krása a není co dodat :)

Carol96

Knihu jsem četla poprvé až tento měsíc, ale nějak jsem příběhu nepřišla na chuť.

notsohappyanny

Malého prince mám ráda, protože je to docela roztomilá kniha, ale vůbec nechápu ten hype okolo toho, jak si každá druhá slečna nechá vytetovat nějakou ilustraci, popřípadě citát z této knihy.

BarkaS

Kouzlu malého prince jsem nikdy nepodlehla. Připadá mi depresivní a tak nějak nijaký.

danulika10

Upřímně, nevím jestli jsem na tuhle knížku dost vyzralá, a proto ji nebudu hodnotit. Nemůžu říct, že bych ji nepochopila ale nemůžu ani říct, že bych ji pochopila. Ke konci to bylo pro mě dost zmatené. Pochopila jsem, že i když někdo odejde, tak vlastně nikdy nezmizí, protože bude žít dál v našich srdcích kdykoli si na něho vzpomeneme. Malého prince si každopádně na 100 procent přečtu za pár let až mi bude přes 20. Zajímá mě totiž, jak ho budu chápat potom. Možná se mi zalíbí a budu na něho mít stejný názor jako ostatní. Ted se ale prozatím neřadí do mých top knížek.

Dáma s hrnstjm

Napsáno tu bylo už mnohé. já jenom dodám, že je to kniha tak jednoduchá, ale přitom tak složitá. Škoda, že jsem její četbu tak dlouho odkládala (matně si vzpomínám, že mě něco asi odradilo na základní škole... nutili nás vybarvovat obrázek Malého prince, aniž by nám vysvětlili, o co vůbec jde, myslím... a museli jsme použít jen ty "správné" barvy). Knihu čas od času prolistuji, abych si připomněla pravdy o životě a lidech.

Aríka

Tato kniha nepatří mezi čtivé knihy, tj. místy je velice náročná na čtení. Je pravdou, že mnohdy skrývá moudrou ideu. Já určitě preferuji jiný styl psaní a moudré myšlenky samozřejmě srývájí i ostatní knihy v knihovničkách. Tato kniha je stavěna na piedestal, za mě bych tam posadila jinou knihy, ale je na každěm čtenáři, která z knih je pro něj ta pravá. Tato kniha vyžaduje vyspělého čtenáře. Sto lidí, sto názorů.

kaca82

Po knížce jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy. Už jsem jí měla v ruce před asi 20 lety jako dítě, tenkrát jsem se nedostala přes první kapitolu. Teď jsem jí měla přečtenou během večera. Nádherný, milý a nadčasový příběh, který nám ukazuje, jak přes šablonovité vidění světa přestáváme vidět to opravdové a podstatné a přicházíme tím často o ty nejkrásnější prožitky... Pohádka pro dospělé :)

HYPNOS88

Vždycky jsem chtěl mít svoji planetku někde daleko ve vesmíru. Třeba ji jednou budu mít ...

Safienka

Jako asi spousta dalších, i já miluji Malého prince a toto vydání, které ilustrovala Markéta Vydrová ještě víc! Je úžasné, čtení si s ním užívám snad ještě víc..je to vůbec možné? :)

knedlik

Malého prince jako takového komentovat nebudu - ostatně komentářů je tu už sdostatek a beztak by se jen utopil v záplavě jiných pochvalných ód a vzdechů nad tím, jak hluboká, nadčasová, pravdivá a krásná tato kniha je. Co bych ale ráda okomentovala je jedno z posledních vydání Malého prince, totiž obrazová kniha s trojrozměrnými ilustracemi (vydáno 2016). Je to totiž vydání, u kterého se vám doslova zatají dech a zastaví vítr v dlani - opravdu jsem žasla nad kouzelností zpracování každé jedné stránky a ... tohle prostě všichni, kteří Malého prince milují, musí vidět! Dává to celému tomu malému velkému světu úplně novou tvář, tak strašně reálnou, tak hmatatelnou, tak blízkou. Přijměte má nejvřelejší doporučení do ní alespoň nahlédnout!
Ode dneška mi asi bude stát už napořád na stole rozložený baobab :-)