Celestinské proroctví

Celestinské proroctví

Hlavní hrdina, toužící poznat smysl života, se vypraví do Peru, aby pátral po tajemném Rukopisu neznámého původu, který se snaží oficiální místa neúspěšně potlačit. Rukopis osvětluje, jakou cestou se bude naše civilizace v příštím tisíciletí ubírat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15108/celestinske-proroctv-15108.jpg 3.8183

The Celestine Prophecy

Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno:, Knižní klub, Pragma

Lanisa1966

Super.

Janin
05.06.2016

S knihou jsem nebyla nadšená.Četla se těžce,myšlenka byla jen tu a tam.Bylo tam hodně barvité líčení krajiny,což bylo zdlouhavé a místy až nudné.já osobně ji nikomu doporučovat nebudu.Znám knihy,které mě oslovily více.

Lessana
01.06.2016

Teda, tak zlý preklad (čítané v slovenčine) a tak slabé vyjadrovacie prostriedky autora, to sa tak často pohromade nevidí! Škoda, príbeh vyzeral zaujímavo.

DickBach
20.04.2016

Perfektní myšlenka, námět, scénář. (bavím se stále o knize, film byl ... nooo...slabý) Skvělé a strhující zpracování. Škoda, že znám pokračování, to je podle mně výrazně slabší.

minusha97
11.03.2016

Už od začiatku som išla do knihy s tým, že to bude blbosť, lebo tento typ duchovna skrátka neuznávam, ale knihu som si chcela prečítať skôr, ako ju predám.

A nakoniec, nebolo to až také zlé. Iste, kniha je skôr kniha na poznanie pre ľudí, ktorých to zaujíma, ako kniha na čítanie, ale aj pre mňa, ako nefanúšika bola čitateľná. Prečítala som ju za jediný deň. Autor sa pohral s myšlienkou zasadiť duchovné poznanie do príbehu, namiesto príručky, ktorých sú na svete milióny a myslím si, že tento zámer sa mu aj vydaril, i keď svetoborný príbeh to nebol. V tomto smere by som knihu trocha stučnila, pridala a vinula trochu akcie, čo by vytvorilo ešte lepší dojem.

Ale, cením si zámeru, cením si nápadu a cením si štýlu, ktorý som považovala za náramne čtivý, hoci niekedy som nudné duchovné pasáže púšťala "jedným uchom dnu a druhým von."

medialstar
02.01.2016

Před mnoha lety na mě zapůsobila, dokonce jsem si pořídila i pracovní knihu. Není to žádné literární veledílo, pokud ji nečtete vyloženě pro samotné "poznání", může to být i nuda. Nic, co už nebylo jinde nebo dříve vyřčeno, ale má své místo v mé knihovně. Určitě se k ní, až bude vhodná nálada, vrátím. Nemohu však nezmínit obal, který mně přijde opravdu mimo...

Gwaihir
06.12.2015

K přečtení této knihy jsem se, shodou okolností, dostal v době, kdy jsem častěji než kdy před tím přemýšlel o svém dosavadním životě. Tehdy jsem měl čas a prostor, který jsem začal mnohem více využívat k rozšíření svých obzorů na poli literatury, kinematografie, ale také sebepoznání. Příběh objevování tajemného rukopisu je napsán poměrně prostě a vyprávění samo o sobě slouží v podstatě hlavně jako pozadí pro představování myšlenek, které sice nejsou ničím novým, ale zároveň dávají možnost k určitému ohlédnutí a možná i zhodnocení toho, kam každý z nás směřuje. Do jisté míry mě zasáhlo, když jsem si při čtení uvědomoval svoje vlastní částečně zapomenuté zkušenosti a měl jsem možnost je vidět v trochu jiné perspektivě, stejně jako některé zážitky podobné těm, které jsou tu popisovány jako vhledy a jež se odehrály ještě v dobách, kdy jsem se duchovním světem zabýval jen pramálo. Po jistou dobu jsem se dokonce snažil být bdělejším ke všemu kolem. Knihy však životy lidí nemění, i když v nich mohou zanechat nějakou stopu. Když jsem si po několika letech proroctví přečetl znovu, tentokrát plánovaně, můj pocit byl trochu jiný, ale podobně naléhavý. 95 %

poiu
30.10.2015

Tak tohle bylo opravdu velké šlápnutí vedle. Asi se opět potvrdilo, že duchovní literatura a mysltická vidění a přenosy energií opravdu nejsou (a nebudou) nic pro mě. Jsem na to asi moc velký barbar. :-)

Příběh nula, myšlenka nula. Pokud to někomu přináší nějaké poselství - fajn, nemám nic proti, ale pro mě tohle opravdu není.

.....„Když mi otec Sanchez řekl, co se s tebou dělo od tvého příchodu do Peru,“ řekl, „byl jsem udivený sérií shod okolností, které tě seznámily s různými vhledy Rukopisu právě tehdy, když jsi je potřeboval.“
„Co si myslíš, že to znamená?“ zeptal jsem se. Zastavil se a podíval se na mě. „To znamená, že jsi připravený. Jsi jako my ostatní. Dospěl jsi k bodu, kde jsi potřeboval Rukopis, abys mohl pokračovat v evoluci svého života.

.....„Podívejte,“ řekl jsem, „já nevím, co mám dělat. Vy dva mi musíte pomoct. Je tady ještě někdo, kdo by mě mohl schovat?“ Podívali se jeden na druhého.
„Myslím, že ne,“ řekl otec Carl.
Zíral jsem na ně a žaludek se mi svíral strachem.
Otec Carl se na mě usmál a řekl: „Zůstaň soustředěný. Rozpomeň se, kdo jsi.“

romankrasa
04.10.2015

V anotaci je psáno: „Kniha, která už změnila tisíce lidských životů a která může změnit i váš život.“ Nejspíš je to pravda. Ano, kritika této knize nepřikládá velký význam, neboť skladba věty a různé, dalo by se říci až „trapné události, jsou v této knize místy přehnané a přitažené za vlasy. Avšak já si myslím, že autorovi nešlo pouze o příběh, nýbrž o jisté předání čehosi, co má každý člověk v sobě. Tato kniha člověka zdokonalí ve vnímání světa v případě, že bude vnímat shody s knihou a vlastními zkušenostmi ze svého života. Toto knihu doporučuji opravdu všem, kteří se zajímají o náboženství v širším spektru než jen, že se jedná o vyšší bytost. Neboť to důležité, co na světě je jsme my a naše postavení. Naše pochopení, láska i vnímání svého okolí. My neseme plnou zodpovědnost za své činy a jen my je můžeme napravit a nesmírnou energii, kterou prý Bůh má, je vlastně v nás…my jsme všude a tudíž jsme vševidoucí…ale jen s určitým chápáním světa je možné dojít k lidskosti a nové etapě evoluce…

Safrika
19.02.2015

Zamilovala jsem se do teto knihy. Myslim si, ze do teto knihy clovek musi vnitrne dozrat a take zalezi na jeho vnitrnim rozpolozeni, aby se mu dobre cetla. Takze za me rozhodne ano.

Clara del Valle
19.12.2014odpad!

To se nedá, škoda času,který jsem tomu věnovala, to je zajímavější si číst telefonní seznam než toto :-(

Skawin
25.09.2014

Bohužel musím souhlasit s mnoha komentáři a vytknout této knize špatnou literární kvalitu. Nevím jak velkou roli zde hraje překlad. Jinak idea knihy je celkem zajímavá.

Pivísek
09.09.2014

Tuto knihu nelze přečíst na jeden zátah, člověk ji musí prožít a zamyslet se nad tím, co čte. Případně se podle ní zkusit chovat. Možná mě zastihla v tom správném období, ne každému tento žánr sedne, ale mi přišla vhod. Jasně, že toto téma se objevuje i v jiných knihách a snad i lépe zpracované, ale nejde přece o příběh, ale o myšlenku knihy celkově. A kdo to považuje za mysteriózní slátaninu, číst to přece nemusí! :o)

Godzila.007
01.06.2014

Hrozně utahané, už jsem asi v polovině a pořád se nic pořádného neděje. Nevím, zda zvládnu prokousat se až do konce.

kirkous
15.12.2013odpad!

Ani nevím co mne navedlo k tomu, že jsem si chtěl knihu přečíst. Snad zájem o titul, který je vychvalován? Ach jo, zase jeden z těch, které se hrají na hloubku a servírují čtenáři kraviny, kterým možná autor sám věří, ale které jsou upadlou formou okultních nauk. Navíc se to má ještě tvářit jako thriller? Číst se to nedalo, nevydržel jsem to.

Jíťa
13.08.2013

Škoda, že tolik lidí hodnotí tuto knihu negativně, já ji považuji za jednu z vůbec nejlepších co jsem kdy četla. Zase proti proudu:) Víceméně všechny názory na svět a úlohu člověka v něm v této knize jsou mi hodně blízké a při čtení jsem pociťovala čistou radost nad tím, jak dokonale zapadá do mých představ a pocitů. Příběh není tak důležitý, ale poskytuje krásné vodítko pro převyprávění autorových úvah a myšlenek. Zapadá to do sebe vskutku jak mozaika až si někdy říkám, jestli náhodou onen Rukopis skutečně neexistuje...U mě jednoznačně palec nahoru.

lusila
17.07.2013

Trochu fyziky, trochu mystiky, psychológie a filozofie, k tomu dobrodružný dej.

Hřibče
10.06.2013

Jako thriller vcelku dobré, jako duchovní literatura mě to příliš neoslovilo.

Skjaninka
09.06.2013

Nielen Celestínske proroctvo, ale celú Redfieldovu trilógiu som pred pár rokmi hltala ako divá. Prvá kniha bola najlepšia, Desiate proroctvo bolo trošku slabšie a čo sa týka Tajomstva Shambaly, to bolo na mňa už moc. Teraz s odstupom času sa nad tým pousmejem a premýšľam, či som sa aj ja nechala vtiahnuť a zblbnúť, alebo naozaj na tom niečo je.
Neviem, ale ešte dnes si vybavujem, že kniha na mňa urobila veľký dojem a to nie štýlom (ten je nič moc) ale obsahom, ktorý naozaj odkrýva hlboké tajomstvá a verím, že aspoň niekomu táto kniha dokázala, ak už nie zmeniť, tak aspoň ovplyvniť život.

Danafantom
12.02.2013

Autor označil svojí knihu za "dobrodružnou alegorii" Naprosto souhlasím s Vesirenou, že to dobrodružství je tam spíše jako oslí můstky na spojení jednotlivých vhledů. Knížku jsem četla poprvé skoro před 20 lety a tehdy se mi zdála tak od poloviny dost ujetá. Možná jsem k tomu dospěla léty, ale teď to s tou energií podle mých zkušeností zhruba funguje tak, jak to autor popsal. Ale jestli se stanu neviditelnou, tím si opravdu nejsem jistá :-)

JitEliOsk
29.09.2012

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, mé očekávání bylo velké, ale vyloženě tuto knihu nedoporučuji. Musela jsem se velmi nutit ji dočíst. Trochu mě začala bavit až ve 3. třetině, ale to bylo zřejmě tím, že už jsem se blížila ke konci.:-) Je v knize pár zajímavých myšlenek, ale pro mě naprosto nezáživně napsané.

Dana Palmová
20.05.2012

Kniha mě oslovila a nutí člověka se nad určitými věcmi zamyslet,ale kdybych jí četla před 20-ti lety,asi by mě nic neřekla.

honajz
15.03.2012

Kniha se prostě veze na současných popkulturních povrchních duchovních proudech - něco new age, něco mystiky, něco přírodních národů, ale také něco z křesťanství, aby se neřeklo, smícháme v eintopf a hotovo. Ono si to své příznivce najde, jako si je našla Marlo Morgan nebo don Juan a mnozí další. Vždycky se najdou lidé, kteří chtějí instantní duchovno podobně jako instantní polévku nebo kafe. Okamžitě připravené k použití, a podobně nestravitelné. Přitom tito lidé zapomínají, že skutečné duchovno vyžaduje od lidí dlouhodobou pouť, změnu životního stylu (to právě se mnoha moc nelíbí), sebekritiku a nadhled nad svými chybami (mnozí z nás si myslí, že jsou dokonalí a chyby zkrátka nedělají), ale hlavně vytrvalost a neustálé poznávání sebe a světa kolem sebe... Tahle kniha je jen esencí již kdekoliv jinde uvedených povrchních úvah, v zásadě nijak špatných, ale bez hlubšího vhledu a širšího zaměření.

Ikkju
10.02.2012

Na knihu si rád občas vzpomenu například někdo na mojí vyslovenou otázku odpovídá "cože?" Způsoby jak prudit druhé jsou s tohle knížkou průhlednější...

vesirena
05.02.2012

Tak knihu jsem četla asi před 15 lety...už jsem se k ní mockrát nevrátila, ale občas si něco nalistuji a počtu znovu. Můj názor je, že když se vypustí z hlavy trošku přehnaný a místy až fantaskní děj a člověk si ponechá v mysli jen jednotlivá proroctví, tak je kniha velice dobrá. Na mě osobně nejvíce zapůsobila kapitola o dětech...takže dám klidně **** za podmínky, že děj autorovi odpuštím ;o)

s-reader
04.01.2012

Celestinské proroctví je zase jedna kniha, která hrubým způsobem těží z touhy lidí najít jakýkoliv náznak toho, že jejich život má nějaký vyšší smysl. Touha, která motivuje toto hledání je natolik silná, že se někteří lidé bez rozpaků a nekriticky chytají jakéhokoliv nesmyslu, vytrženého z kontextu náboženství nebo filozofie, jen proto, že potvrzuje jejich nejasná tušení, nebo spíše zbožná přání, že jejich existence není tak zoufale zbytečná, jak to navenek vypadá.
Redfieldovo Proroctví je bezkoncepční snůška myšlenek, které byly již dávno a velmi často vyslovovány a napsány jinými autory a oslovit může opravdu jen ty čtenáře, kteří se s podobnou literaturou dosud nesetkali, nebo mají pocit, že pokud se myšlenka opakuje v různých knihách, nemůže být přece mylná.
Zarážející je naprostá absence jakékoliv literární kvality, přesto, že se Proroctví snaží tvářit jako beletrie. Způsobem zpracování se blíží knize Turnery deníky, jež pod slupkou beletrie skrývá jednoznačnou propagandu.
Celestinské proroctví je velmi chabý text vystavěný na naprosto nepůvodních myšlenkách.

Elisa.Day
28.10.2011

Když jsem tuhle knížku přečetla (někdy koncem 90. let), byla jsem z ní úplně nadšená. Hodně mě oslovila a nedala jsem na ni dopustit. Časem jsem se snažila přečíst ji znovu a už jsem se nedokázala prokousat ani první kapitolou...asi nějaký posun v myšlení, nebo co :-) Myšlenky, které mi v mých 17ti připadaly úžasné, už mi dnes nic neříkají. Solidní slátanina, ale asi to nebylo zase tak špatné.

DuncanIdaho
28.10.2011

Není to špatné, je to i drobet dobrodružné, ale četl jsem už lepší SCI-FI.

pihinka
28.08.2011

Opravdu nic moc, přečetla jsem tuto knihu asi do čtvrtky a přestala mě bavit :(

kedalch
31.07.2011odpad!