Balada o ptácích a hadech ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Pohánějí ho ambice. Soupeření ho žene kupředu. Ale za moc se platí. Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V Aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus zahoří ke své splátkyni city... a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452950/big_balada-o-ptacich-a-hadech-RMA-452950.jpg 4.2769
Série:

Hunger Games / Hry o život


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)
Originální název:

The Ballad of Songbirds and Snakes, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (230)

Kniha Balada o ptácích a hadech

Guarnere
18. května

Bylo to hodně čtivé a v podstatě se mi to hodně líbilo, čtenář se alespoň dozví o pozadí Her a samotného prezidenta, také důvodu, proč mu 12. kraj tak trochu “ležel” v žaludku. Ale část, kterou strávil jako mírotvorce, mi úplně nesedla. Nevím, prostě mi přišlo, že postava v předchozích částech nebyla vykreslena tak, aby pak zastával tak radikální názory. Jistě to byl zhýralý spratek, který ztrátu bohatství těžce nesl, ale že by opravdu věřil tomu, že Kapitol pro kraje dělá vše, co může a jejich obyvatelé jsou prostě jen zvířata, podlidi, co si za svou bídu mohou sami, se mi věřit nechtělo. Nehledě na to, že ta jeho averze vůči reprodrozdům mi přišla příliš vyhnaná do extrému - působilo to dojmem, že je to tam právě proto, aby čtenářům Hunger games došlo, jak šíleně mu Katniss musela vadit… Ale jinak jsem spokojená, dostala jsem tak nějak vše, co jsem od knihy očekávala…

SněžnáSova
06. května

Nemám slov jak tohle bylo propracované. Hrozně ráda čtu o záporných postavách a podívat se do hlavy krutému Snowovi bylo husté. Kniha je sice celkově pomalejší ale miluju ty balady. A jak říká Míša Radši Knihu odhalí tajemství. Celkově jsem s knihy měla smíšené pocity kdy jsem v jednu chvíli Snowovi i fandila a ke konci my bylo až špatně s jeho chování .Mě jinak fascinuje vývoj hladových her .Pro fanoušky Hunger Games je to kniha kterou si musí přečíst.


Rihatama
02. května

Hunger games jsem až na jednu krátkou epizodu neviděla, ale i ta mě navnadila, abych si je přečetla. A začala jsem s Baladou o ptácích a hadech, která představuje prequel k Hrám o život. To je výhoda pozdního čtení této série, protože jsem tak mohla začít od prvopočátku. Ano, ano, jde o YA literaturu a s tím jsem do toho šla. Označení je naprosto správné. Odpovídá tomu nejenom věk hlavních hrdinů, ale i úroveň jejich verbálních projevů a duševních pochodů. Co mi tak úplně s YA literaturou nesedělo, byla míra násilí. Než mi to došlo. Vždyť kdo jiný než děti/mládež nejsou schopné s veškerou vážností posoudit vážnost svých činů nehledě na to, jaké důsledky nesou. Collinsová nadto využívá davové psychologie a aplikuje do důsledku zákonitosti přežití, které odhalují nejtemnější kouty lidské duše. Kdo jiný také dokáže v jednu chvíli milovat a v druhou nenávidět...? Suma sumárum příjemně přesvědčivá, dobrodružná sci-fi literatura plná napětí a zvratů, která nastoluje i závažná morální dilemata. Hladové hry na život a na smrt s charakterově nevyrovnanou, ale postupně stále zřetelněji oportunistickou a cílevědomou hlavní postavou Coriolana Snowa, stojí za přečtení. Mimochodem reprodrozdi je dost vtipně a příhodně pojmenovaný jeden zdejší ptačí druh.

Briv
24. dubna

Vzhledem k tomu, že Hunger games mě opravdu všechny bavily, tak jsem se těšila i na tuto knihu. Neměla jsem od ní přehnané očekávání a to je možná dobře. Trochu jsem tušila, že nemá šanci překonat to, co již bylo napsáno a je to tak. Není to špatné, docela mě čtení bavilo, člověk se dozví o minulosti Snowa.

Josetto
01. dubna

Knižka bola dobrá, ale záver mohol byť trošku rozvinutejší za mňa 4*

Ermeston009
31. března

(+ SPOILER) Ze začátku jsem byla nadšená ale od druhé části kdy se hlavní hrdina stane mírotvorcem mě to ze začátku nudilo a pak naprosto vytočilo. Coriolanus se začne chovat jako totální pitomec a já jsem šíleně vytočená. A ten konec? Hrůůůza. Chtěla jsem třísknout knihou a říct: “co to do pr… je?”
Přece jenom hodnotím 3*/5* kvůli hezkému podání a moc pěkný začátek.

Izi167
11. března

Ač je to kniha naprosto skvělá, mám k ní jednu výtku - ocenila bych na konci kapitolku, kde by byl popsán jen ve zkratce jeho následný postup na kariérním žebříčku. Dost možná je to podrobněji popsané v původní trilogii, to si nepamatuji (už je to nějakou dobu, co jsem knihy četla), nicméně mi připadá logické, že když kniha vychází s takovým odstupem od předchozích, nějaká rekapitulace následného jeho života by nemusela vadit. Osobně mi poslední kapitola s jeho počátky intrik a "odstraňováním překážek" úplně nestačí, ačkoli je to hezkým nastíněním.

Ellis03
07. března

Tohle bylo skvěle. A drsné… hodně drsné.
Na začátku takový celkem milý, ochranitelsky a vnimavy chlapec - sice trosku sebestredny a dost cilevedomy, ale konec (hlavně ohledne Lucy Gray) byl pro mě překvapivý i přes to, ze jsem věděla jaký je z předchozí trilogie.
Bylo tady vážně skvěle zachyceno, jak a čím ho dokázali utvořit v to, čím se stal. Jak dokázali podchytit ty ´správné´ vlastnosti a pomoci jich ho zmanipulovat, Jak chtěli.
Určitě bych nenašla část, která by mi přišla nudná. Naopak - pro mě to byla jedna z mala knížek, kde jsem si užívala opravdu každou stránku a byla plna zvratu.

1 ...