Barbara Erskine

britská, 1944koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Šepoty v pískuDům ozvěnŘeka osuduKrálovství stínůVzdálené hlasy

Komentáře (24)

Přidat komentář
MíšaE
14.12.2018

Její knížky zboznuji, čtou se samy.

Synysterka
28.02.2018

Tak tuto autorku miluji, její knihy jsou prostě úžasné

Sahti
14.01.2018

Dle FB bude opět další kniha vychází ve VB v červnu 2018, u nás to vidím na překlad a vydání příští rok...už se těším :-)

putpuda
11.03.2016

Třeba bude dřív, já mám děsnou "chuť" na Erskinovou ;) Škoda, že musíme tak dlouho čekat (ale pak to stojí zato;))

tess.de.veles
20.02.2016

Já měla za to, že originál už je dávno venku...no jo, tak není...až 30.6.2016

putpuda
23.12.2015

Na netu jsem našla, že originál vyjde zhruba v červnu 2016, takže u nás tak za rok touhle dobou, odhaduji :(. Také se těším :)

veronika9174
11.11.2015

Nevite, kdy bude u nas vydan v ceskem prekladu novy roman Sleeper's castle?

katerina3708
17.04.2015

Úžasné knihy od skvělé autorky. Nejlepší knihy pro mě od této autorky jsou: DŮM OZVĚN a NEJTEMNĚJŠÍ HODINA. Její knihy jsou pro mě úžasné tím, že se v nich prolínají dva světy - přítomnost a minulost, která je velmi tajemná :-) Těším se na další knihy :-)

jana6058
03.12.2014

Nejtemnější hodina (Erskinová Barbara)
Začíná letecká bitva o Velkou Británii. Je léto roku 1940, Evropa se propadá do válečného běsnění a většina Britů upírá zraky k obloze nad Anglií. Evie Lucasová však má oči jen pro skvělého mladého pilota Tonyho. Čeká ji oslnivá kariéra umělkyně, ale ona ztrácí čas tím, že donekonečna kreslí Tonyho portréty. Chce totiž, aby na něj jeho rodiče měli nějakou památku, kdyby se mu ve válce přihodilo neštěstí… O sedmdesát let později se čerstvě ovdovělá kunsthistorička Lucy snaží posbírat střípky vlastního života a vzkřísit ho z trosek. K tomu potřebuje odhalit tajemství obestírající jeden obraz právě od slavné malířky Evelyn Lucasové. Bezděky tak probudí dávno zasutou historii, o níž se záměrně mlčí, a přivolá na sebe zlobu těch, kdo neměli a nemají zájem na tom, aby nevyřčená pravda vyplula na povrch. Ve svém již třináctém románu autorka opět střídá dvě časové roviny (ta válečná je částečně inspirována zážitky jejího otce) a jako vždy překvapí čtenáře nečekaným rozuzlením milostného příběhu. už ji mám na poště, tobude počteníčko

malvinka
16.10.2014

Všechny její knížky nejlepší co jsem četla a to jsem velký čtenář. Má můj obdiv a už se těším na další zatím mám všechny.Doufám,že jednou napíšu aspoň jednu knihu,která by byla stejně dobrá.

patys
18.08.2014

Má druhá nejoblíbenější autorka. Mou první přečtenou knihou byla "Oheň je tvým osudem" a od té doby na ni nedám dopustit. Úžasně prolína dva světy-minulost a součastnost. Příběh je navíc situován na základě pravdivých historických událostí, takže se více dozvíte i z historie. Knihy jsou pěkně psané a čtivé, nelze se od nich odtrhnout. S napětím očekávám další román.

Lucie1991
17.05.2014

Tuto spisovatelku řadím mezi mou nejoblíbenější autorku vůbec. Každou její knihu, kterou jsem doposud četla, jsem zhltla téměř jedním dechem a mohu jedině doporučit. Její romány jsou čtivé a svým příběhem vás vtáhnou do děje příběhu, že nebudete chtít, aby kniha skončila, oproti tomu její knihy povídek, jsou bohužel o dost slabším odvarem, ale i přesto stojí za přečtení. Za mě rozhodně palec hore a ať jsou její ostatní romány stejně čtivé, jako ty doposud. (četla jsem vše až na Řeku osudu)

moonchild
27.02.2014

Barbara Erskine je vynikající spisovatelka.Líbí se mi její styl,jak prolíná součstnost s minulostí i celkový děj mě dostal.Její knihy hltám jedním dechem.Nemůžu se vždy dočkat,až zjistím jak kniha skončila.Musímpochválit i její tři povídkové knihy.Musím jí dát za všechny knihy jedničku s hvězdičkou.

monna
09.12.2013

Naprostá jednička, výtečný a nezaměnitelný styl psaní, ve svých knihách prolíná vícero časových rovin a vytváří tak různé příběhy. Jedinečný styl psaní, který nutí čtenáře k přemýšlení i zamyšlení a tím se vryje hluboko do mysli..neznám obdobného spisovatele, který by psal tak skvěle a čtivě jako B. Erskinová...všem vřele doporučuji všechny její knihy...a prosím o radu ohledně spisovatele, který píše podobným stylem jako Erskinová a vkládá do děje více časových rovin...bohužel jsem zatím žádného nenašla a od B. Erskinové mám již přečteno vše co u nás vyšlo...

Helenicka
26.11.2013

Knihu od Barbary Erskinové si vždycky ráda přečtu a k některé se ráda vrátím. Četla jsem od ní všechno, něco se povedlo, něco je slabší. Pro mě TOP jsou Oheň je tvým osudem, Království stínů, Žila jsem před staletími, Dědictví minulosti, Údolí havranů, Dcery ohně. Ale i její povídky jsou velice zajímavé. V každé její knize je něco "bubáckého"... prolínání časových pásem, historie Anglie, starověk, středověk ... Už se těším na Řeku osudu. :-)

Daffodila
23.11.2013

První knihou, kterou jsem od této autorky četla, byla "Dům ozvěn". Doporučila mi jí kamarádka a mohu říct, že když jsem jí četla v babiččině starém, rozvrzaném domě, byl to vážně zážitek. Stejně jako kniha "Půlnoc je osamělé místo", kterou jsem hltala a hltala. Moc se mi líbí prolínání historie-současnost. Těším se na další knihy, které se mi do rukou dostanou.

Linda01
18.05.2013

První knížka, kterou jsem od ní četla "Půlnoc je osamělé místo" na mě udělala výborný dojem, pak už jsem si na ní vyloženě čekala, co vydá a v knihovně jsem postupně snad všechno přečetla. Na pokraji temnoty taky zdařilá i povídková Vzdálené hlasy. Člověk musí pořád udržet pozornost, protože její knihy jsou plné fantazie a neustálého prolínání minulosti a přítomnosti..:-) Jde znát, že zná dokonale místa, o kterých píše.

zdazilek
07.05.2013

Její příběhy z historie jsou nejlepší. úžasné a nejde knížku odložit dokud nevíte jak skončí. Moc dobrá autorka. S každou knihou jsem spokojená.

Val
18.12.2012

Je to pár let, co jsem byla touto autorkou vyloženě posedlá. Teď už jsem vystřízlivěla, nicméně její knihy plné tajemna jsou úžasné a její "výlety" mezi staletími vyloženě luxusní ....

Guenevra
18.10.2012

Autorka patri mezi me nejoblibenejsi. Cetla jsem vsechny jeji knizky vydane v cestine, ale doma mam jen skoro vsechny :) Kazdopadne uplne nej jsou pro me tituly: Zila jsem jiz pred staletimi, Kralovstvi stinu a Ohen je tvym osudem. Pokud ma byt neco noveho, tak sup sem s tim :-).

terreza
17.08.2012

Je to senzační autorka. Její knihy se od začátku až do konce čtou jedním dechem. Moc se těším na její novou knížku, která už v originále vyšla, ale u nás jí čekám na pultech tak okolo Vánoc. Jmenuje se River of Destiny :-)

princesse
11.06.2012

Barbara je výborná spisovatelka, její prolínání minulosti se současností je vynikající. Její knihy jsou čtivé a od začátku do konce se něco děje.

lara25
29.05.2012

Patří mezi mé oblíbené spisovatelky. Miluju formu, jakou píše. Její prolínání historie se současností. Dědictví minulosti, je kniha, která mne velice potěšila. Moc se mi líbila. Od té doby je mým sen, jet navštívit Glastonbury v Anglii.

putpuda
21.01.2012

Úžasná spisovatelka..........už by zase mohla něco napsat.......ale její poslední knížka "Dědictví minulosti" nic moc.