Dcery ohně přehled

Dcery ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2529/bmid_dcery-ohne-0cc-2529.jpg 4 277 277

Nový román britské autorky vychází z osvědčeného střídání dvou časových rovin, současné a historické - tentokrát z dob první římské invaze do keltské Británie v 1. století n. l. Tři moderní vzdělané ženy (historička, scenáristka a režisérka) připravují pořad o dramatickém životě keltské královny a postupně naváží tak silný kontakt s minulostí, že dávné city a vášně vstoupí i do jejich osudů. Ve víru děje ožívají zlí a vznešení duchové historických postav a o napětí je v zalidněném příběhu opět postaráno až do poslední řádky.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub , Brána

Daughters of Fire , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcery ohně. Přihlašte se a napište ho.

Holly.W
07.08.2023 4 z 5

Erskinová je skutečně paní spisovatelka. Brilantní vypravěčka. Její knihy čtenáře vtáhnou do děje a nepustí. A nejinak je to u této knihy. Opět se v knize prolíná současnost a minulost. Sledujeme příběh Vivienne (spisovatelky a profesorky) a první britské královny, která v Británii žila za dob římské invaze. Příběhy obou žen jsou nesmírně zajímavé a poutavé. V knize nechybí tajemno a mysticismus. Vše v knize, od postav až po prostředí, ve kterém se děj odehárává je opravdu precizně popsáno.
Důvod, proč jsem nedala nejvyšší známku je, že už toho bylo moc. Posledních 150 stran se některé situace opakovaly stále dokola. Bylo to už moc zdlouhavé. Přiliš mnoho zbytečných postav. Příliš mnoho posedlých postav. Kniha by si zasloužila méně stran a ne takovou, ke konci už zbytečnou rozvláčnost.

Alinke
23.07.2022

nechápu ta negativní hodnocení. Kniha je psaná velmi poutavě, nemá hluchá místa, je tam správně vystupňované napětí a v závěru logické vysvětlení. Spisovatelka si dala detailní práci s popisem zvyklostí v době železné a to velmi oceňuji. A pro mě jako regresního terapeuta, kdy odvádění duchů a energetické narovnávání nevyřešených záležitostí z DNA nervového systému, co si každý v sobě neseme je úžasné, že se někdo odvážil toto popsat. Za mě velmi zajímavá a poutavá kniha a za odvahu na toto téma velký obdiv k paní spisovatelce

petra4080
04.03.2021 3 z 5

Pro me velke zklamani. Autorku mam opravdu rada, ale ne tuto knihu.
Dej se strasne tahne, vse je stale opakovano dokola, vsechny 3 hlavni postavy jsou dost divne a konec dost pretazeny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Dcery ohně (2002)