MaJa264 MaJa264 komentáře u knih

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Hodně zdlouhavé,, docela nuda, ale při audioknize se dobře usínalo.

15.04.2024

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Autor je pro mne objev roku, už se dívám po předchozích dílech. Děj napínavý, místy hororový. Super čtení.

10.04.2024 5 z 5

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Lucemburskou sérii poslouchám v audioverzi, skvěle načtenou Radkem Valentou. To, že historické postavy doplňují osudy dalších postav mi nevadí, naopak, dávají ději další rozměr.

04.04.2024 5 z 5

Za úsvitu Za úsvitu Barbara Nickless

Skvělá detektivka, neotřelé téma i postavy. Napínavé i vtipné zároveň. Těším se na další pokračování.

29.03.2024 5 z 5

Jen jednou dostat šanci Jen jednou dostat šanci Ladislav Vostárek

Asi úplně nechápu tak vysoké hodnocení knihy, kde se střídá machismus s ublíženectvim. Možná proto že jsem Katapult a pana Vostarka nikdy nemusela. Knihy od Františka Ringo Čecha jsou aspoň vtipné.

14.03.2024 odpad!

Smrt ve vrbové čtvrti Smrt ve vrbové čtvrti Frédéric Lenormand

Bohužel s původním soudcem Ti od Roberta van Gulika to má málo společněho. Moje první a také poslední kniha od pokračovatele F. Lenormanda.

23.02.2024 1 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

První dílo této autorky,které jsem si dopřála, v audioknize, a pro mne neskutečná nuda. Stále dokola to samé a jestli přeskočite pár kapitol, nic podstatného se neudalo. Ale jinak dobré pro usínání.

03.02.2024 odpad!

Mráz (grafický román) Mráz (grafický román) Bernard Minier

Komiks mě bavil, jsem fanouškem Miniera. Mráz patří podle mne k nejlepším románům autora (na rozdíl od Posledního lovu).

03.02.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Celý román byl jako dlouhý výstup na horu a pak rychlý sesup dolů. Víme, že Munch si tisíckrát zapálil a Mia stokrát prošla trasu ztraceného chlapce, ale co ten konec, který autor tak uspěchal... Nicméně za 4* a Vlk už čeká na přečtení.

19.01.2024 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Pro mne po dokonalé sérii naprosté zklamání, jako by to napsal někdo jiný.

09.01.2024 5 z 5

To je tvá smrt To je tvá smrt Peter James

Začátek série super, ale čím dál tím víc jde úroveň níž. Přeskakovala jsem celé rozvlacne pasáže. Vadila mi i přemíra citoslovcu auuu, jeee..., název případů. Snad překladatel pospíchal.

25.11.2023 3 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Dominik Dán s jeho zápletkami a lehce nekorektním humorem mě jednoduše baví.

24.11.2023 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Skvělé čtení s nečekaným koncem. Už se těším na další díl.

22.11.2023 5 z 5

Studna Studna Dominik Dán

Jako vždy skvělé počtení.

21.11.2023

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Vždy při čtení dalšího dílu bych nejradši hned znovu navštívila Bretaň. Tak sugestivní popisy krás přírody, městeček, jídel, pití.... A to od německého autora!

25.10.2023 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá kniha a skvělý film. Film jsem viděla dříve a tak při čtení mi naskakovaly podoby herců s jednotlivými postavami. Doporučuji oboje.

10.10.2023 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Nechápu nízké hodnocení, podle toho si už knihy nevybírám. Dávám 5*. Podle mne patří Thilliez k nejlepším francouzským autorům krimi románů.

18.09.2023

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Těšila jsem se na novou krimi sérii, ale po přečtení Perníkové chaloupky mi to stačilo
Kdo četl Oběť bez tváře pochopí. Podobně téma, ale tady jen nuda, neschopný inspektor, předvídatelny konec a plno zbytečně omáčky. Opakovaně popisy příkoří, popisy připrav večeří, seznam spolužáků i s adresami. K čemu to? Asi aby autorka nějak zaplnila necelých 300 stran knihy....

05.09.2023 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Zlatý Harry Hole. Stále knihu odkládám a pak se k ní vracím. Pochybuji, že to dotáhnu do konce.

02.09.2023

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Pro mě zklamání, na rozdíl od knihy Krvavé stíny. Na Útočiště se teprve chystám.

02.09.2023 3 z 5