Za úsvitu

Za úsvitu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529993/bmid_za-usvitu-65a123b676139.jpg 4 7 5

Dr. Evan Wilding série

1. díl

Na břehu řeky Calumet je nalezeno tělo muže, který byl podle všeho zavražděný rituálním a velmi brutálním způsobem. Addie Bissetová, detektiv z chicagského oddělení vražd, hledá pomoc u svého přítele doktora Evana Wildinga, univerzitního profesora a forenzního sémiotika. Evan ale není jediný expert, který se má na vyšetřování případu podílet a spolupráce nepřináší očekávané výsledky. Evan postupně odkrývá symboly a stopy, snaží se rozluštit a správně interpretovat vzkazy psané runovým písmem. Z rébusů, které vrah přezdívaný Vikinský básník zanechává, je jasné, že obětí bude přibývat. Zpočátku policie a Evan tápou, zda si vrah své oběti vybírá proto, aby jimi uctil bohy, nebo zda je trestá za spáchané hříchy. Když se jim konečně podaří motiv odhalit, zjišťují, že je v ohrožení i Evanův život. A tak začíná závod s časem, který se verš po verši krátí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

At First Light , 2021

ArwenAragorn
včera 3 z 5

60%

Evan:
...Řešení hádanky v jakékoli podobě bylo balzámem pro srdce i duši. Každá záhada měla řešení, na každý rébus existovala odpověď. Zbývalo jen najít správný klíč a uvést vesmír do pořádku.
________________________________________________________________________
Chytrá detektivka, ale musím se trochu přiklonit k hodnocení Paja1709. Luštění hádanek, zanechaných vrahem, týkající se hlavně run a Vikingů bylo příliš podrobné a mě docela nudilo. Děj se dost vleče, teprve ke konci nabere tempo. Evan se svou jestřábí slečnou a Addie se mi líbili.
Doporučím i tak, protože to, co mně vadilo bude zase někomu připadat atraktivní.

moudivlacek
24.04.2024 5 z 5

Pro milovnici Vikingů a pořádné detektivky jsem si nemohla vybrat lépe.
Vyšetřování podivné rituální vraždy spojí detektiva Addie a jejího kamaráda forenzního sémiotika Evana pracovně dohromady.
Plno lidí ví, kdo byl Ódin, ale je tu plno málo známých faktů. Miluji tajemství run, miluji hádanky a skládačky. Všeho je tu požehnaně.
Je to příběh lidského utrpení a snaha se s tím vyrovnat. Jen se to prostě někdy vše vymkne z rukou...
Rozhodně knihu doporučuji.

Paja1709
03.04.2024

Ja vůbec nevím jak knihu hodnotit
Styl psaní je dobrý,ale pořád jsem mela pocit že nečtu detektivku ,ale literatura naučnou nebo encyklopedii .Do půlky knihy jsem se až musela nutit číst.

Majuš333
02.04.2024 5 z 5

'Poslouchej! Já jsem vlk, který tě doprovází za noci. Hrůza, která tě pronásleduje ve dne.'
'Pamatuj-osud se vždy ubírá tak, jak musí. A já jsem tvůj osud.'

Už dlhšie som nenatrafila na knihu, pri ktorej som si priala, aby tak rýchlo neskončila, mala viac strán a dokonca si ju šetrila a kúskovala... 'Za úsvitu' je jednou z takýchto kníh. Skrýva sa v nej tajomno, zimomriavky, humor a má výborne vystavanú tú správnu atmosféru. Hlavné postavy (Evan, Diana, Addie, Patrick) sú veľmi sympatické, čiže lepší začiatok novej série som si ani nemohla priať...
Akurát to celé kazil jeden mizogýn, ale treba ho vytesniť ako v reálnom živote!
Vrele doporučujem a teším sa na pokračovanie :)

PS: Chválim obálku knihy :)

"Ty máš na kabátě ptačí hovno? A bláto na kolenou. Vypadáš jako to příslovečné čuně. To ses tím lesem plazil?"
Ometl si bláto z kalhot. "Tobě na mně záleží. A to jsem si myslel, že mě miluješ jen kvůli mému intelektu."
Prudce zabočila doprava a vystoupala na vedlejší val, který se zvedal nad vodou. "Kdo říká, že tě miluju?"
"Jsem zdrcený."

MaJa264
29.03.2024 5 z 5

Skvělá detektivka, neotřelé téma i postavy. Napínavé i vtipné zároveň. Těším se na další pokračování.

Autorovy knížky

2024  83%Za úsvitu