Mráz (grafický román)

Mráz (grafický román) https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527281/bmid_mraz-graficky-roman-656597a447e0c.jpg 4 11 4

První díl slavné francouzské série s kriminalistou Servazem v komiksové verzi. Jednoho dne najdou pracovníci elektrárny v Pyrenejích mrtvolu koně zavěšenou na lanovce, která je tu jedinou přístupovou cestou. K vyšetřování je povolán Martin Servaz, velitel jednotky v Toulouse. Ten na mrtvole identifikuje DNA patřící jednomu z chovanců nedalekého ústavu pro duševně choré vrahy. Institut má nejvyšší úroveň zabezpečení brzo se však objeví první lidská oběť. Hluboko v zamrzlém údolí se odvíjí šokující případ šílenství a pomsty, který prověří Servazovy schopnosti jako žádný předtím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Komiksy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé (roman graphique) , 2022

mikika
14.03.2024 4 z 5

já si pamatuju, jak mě první kniha nadchla, a tak tohle zestručnění je jen slabým odvarem plnohodnotného knižního zážitku. ale líbilo se mi barevné ladění, vyjádření nálady v pár rámečcích, zasněžené Pyreneje...

janina66
05.03.2024 4 z 5

Kdo četl knihu či poslouchal audio oboje bylo trochu zdlouhavé. Komiks měl vše důležité a měl spád a přitom vše osvětleno.
Doufám, že v této podobě bude i pokračování.

MaJa264
03.02.2024 5 z 5

Komiks mě bavil, jsem fanouškem Miniera. Mráz patří podle mne k nejlepším románům autora (na rozdíl od Posledního lovu).

trudoš
31.01.2024 3 z 5

Za mne jednoznačně lepší než předloha, už jen kvůli tomu, že byly vypuštěny všechny nudné pasáže, bědující nad stavem moderní společnosti.
Těch něco málo přes sto stran komiksu dává vyniknout detektivní linii, aniž by byla utopena v balastu odboček, díky čemuž se čtenář v ději tolik neztrácí. Matoucí však nadále zůstane proveditelnost prvních dvou vražd, nemluvě o krapet chaotických motivacích jednotlivých protagonistů – touha po pomstě je jasná, třebaže jsem přesvědčen, že zničit pověst pachatelům oficiální cestou by pro ně bylo mnohem horším trestem. Naprostým tajemstvím však pro mě zůstalo zapojení Juliana Hirtmana, který tu je evidentně pouze proto, aby evokoval mnohem slavnější Mlčení jehňátek a ve finále byl autorovi co k čemu pro další knihy. Příběh jinak dokonale ilustruje tvůrčí styl Bernarda Miniera, pro kterého je podstatnější šokovat čtenáře samoúčelnou morbiditou a kostlivcem ve skříni, než se zabývat logikou. Pravdou ale je, že v komiksové podobě mě to alespoň bavilo číst.

Autoři knihy

Bernard Minier