Obr z mlhy

Mytická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje. Listopad 1998: První tělo našel běžec na okraji městského parku. Dítě leželo na zemi – bledé, uškrcené, s fialovými stopami po sevření silnými prsty na krku. Vyšetřováním je pověřen detektiv Stan Mitchell, který ale navzdory bohatým zkušenostem a přirozené houževnatosti nenachází dostatek vodítek. Vrah přezdívaný Obr z mlhy beze stopy mizí v mlhavých ulicích skomírajícího města. A Mitchellova posedlost jeho dopadením roste. Březen 2013: Opuštěné předměstí s chátrajícími domy. Z nízkého šedivého nebe padají provazy deště a propůjčují Detroitu ještě bezútěšnější nádech. Z noci se vynořují postavy v kuklách a se samopaly a rozrážejí dveře jednoho z rozpadajících se obydlí. Policejní razie. Dlouho hledaný podezřelý sedí na židli uprostřed místnosti bez světel. Neklade odpor. Naopak – skoro jako by přítomnost policistů přivítal. Z jeho úst vychází jen dvě slova: Pomozte mi. Kdo je tajemný Obr, jehož mohutný stín na město dopadal více než patnáct let a budil ze sna děti i jejich rodiče? A co vyděsilo pronásledovaného zločince natolik, aby se bez odporu vydal policii? Když se v Detroitu po letech znovu začnou ztrácet děti, musí se policejní veterán Stan Mitchell spojit s mladou inspektorkou Sarah Berkhampovou, aby se mezi starými i současnými případy pokusili najít souvislost. Oba je ale tíží minulost, a než se postaví děsivému Obrovi, budou muset čelit vlastním démonům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477727/big_obr-z-mlhy-7x2-477727.png 3.862
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Metafora

Les Chiens de Détroit, 2017

Kniha Obr z mlhy

Katania

Ne tak dobré jako autorova kniha Útočiště. Ale nebylo to špatné, jen takové ponuré, depresivní. Chápu i označení noir.

ddkk
14.12.2021

Bože, to bylo depresivní. Zřejmě záměrně zasadil Jérôme Loubry svůj příběh do destruovaného prostředí rozpadávajícího se Detroitu. Chvíli jsem ho podezírala i z toho, že má k Detroitu i jakýsi svůj vztah, neboť město vzniklo jako původně francouzská osada nad soutěskou stejnojmenné řeky...

Obr z mlhy je podivuhodný příběh, zahalený do všudypřítomné temnoty, drobného mrholení i lijáku. Chvílemi mě způsob vyprávění trochu mátl, zpočátku se prolínaly události dvou časových období... s ubíhajícími stránkami se děj definitivně přesunul do nedávné současnosti. Únosy malých dětí se množily, zoufalství kriminalisty Stana Mitchella narůstalo. Podivné hlasy provázející od dětství vyšetřovatelku Sarah Berkhampovou neutichaly...Bylo to jiné, místy těžko srozumitelné. Ale mělo to přitažlivost a bylo to až mystické...A ten konec. Také z mlhy...

Mně se příběh obra z mlhy líbil. Možná i proto, že je tolik jiný než všechno ostatní, co se dnes běžně nabízí.

Pepa0216
12.12.2021

Psychologický thriller je od začátku do konce velice čtivý a plný napětí. Depresivní popsání strachu, který se stáhl okolo Detroitu vyznívá dost autenticky. Byl jsem z více stran upozorněn že první kniha autora je lepší a musím souhlasit, přesto kniha stála za přečtení a splnila co jsem očekával. Opět to byl napínavý a zajímavý thriller se zajímavou psychologií postav až do úplného závěru. Jsem zvědavý na další knihy autora.

alexis818
27.11.2021

Autorovo Útočiště nemělo chybu, z této knihy jsem trochu na rozpacích. Bylo to hodně čtivé a zároveň mě to lehce matlo. Ale autor umí a proto se těším na jeho další počin.

zuzana2599
06.11.2021

Obr z mlhy je děsivá, bezútěšná i smutná jízda, která nás zavede do zlem prohnilých ulic amerického Detroitu. Když jsem se do příběhu začetla, jen stěží jsem pak knihu odkládala. Příběh o vrahovi dětí - Obrovi z mlhy mi naháněl husí kůži a způsobil nespavost. Fandila jsem Stanovi i inspektorce Sarah v jejich boji nejenom s dětským vrahem, ale i s vlastními démony... Také jsem četla Útočiště a byla jsem z knihy nadšená. Obr z mlhy je zase jiný, nebudu raději srovnávat a počkám si na další počin tohoto francouzského autora !

stonelady
05.11.2021

Chtěla jsem si dát od detektivek chvíli pauzu, ale nechala jsem se zlákat knížkou Obr z mlhy - thriller přesně do podzimního sychravého počasí. Jedná se o autorovu prvotinu, které nechybí správná gradace příběhu a pořádná dávka napětí. Napsat kvalitní detektivku pro náročné čtenáře není jednoduché, ale tato splňuje vše, co má detektivka mít.

Příběh se odehrává v mlhavé atmosféře Detroitu, které má už své nejlepší časy za sebou a jeho obyvatelé ho postupně opouští. A díky tomu vzkvétá jeho podsvětí. Mýtická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje. Detektivové Stan Mitchell a Sarah Berkhampová postupně odhalují, že aktuálně mizející děti souvisí s několik let starým případem, u kterého vrah nebyl nikdy dopaden. Při odhalování dalších a dalších souvislostí postupně rozplétají případ, který směřuje k dobrému konci, ale s nečekaným zvratem. A to mě baví nejvíc. Kdo je tedy Obrem z mlhy? Kam se poděl? A co má společného se samotnými detektivy?

agatha2
04.11.2021

Je mi to líto, ale přišlo mi to jako slátanina, páté přes deváté, nedotažené, nesmyslné, prostě divné. Výtek bych měla mnohem více, ale nechci si kazit den.

MMacicekk
30.10.2021

Tato kniha byla opět velmi dobře napsaná, avšak zpočátku jsem měla pocit, že se děj po počátečním zajímavém rozjezdu točí neustále dokola, ale naštěstí velice brzy nabral ty správné grády. Atmosféra s každým dalším zmizelým dítětem houstla, tlak na vyšetřovatele sílil a závod s časem se stal zběsilým. Poslední třetina vás vtáhne a nepustí, při odhalování důležitých souvislostí mi běhal mráz po zádech. Závěr se také povedl, a ač autor na začátku nastínil téměř vše, nenechte se mýlit, opět vás na konci překvapí. Gradace příběhu také funguje tak jak má, stejně tak i pořádná dávka napětí, která vás v závěru nenechá ani na okamžik vydechnout.