MaJa264 MaJa264 komentáře u knih

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Pro mě zklamání, na rozdíl od knihy Krvavé stíny. Na Útočiště se teprve chystám.

02.09.2023 3 z 5

Lov Lov Bernard Minier

To snad ani nenapsal Minier. Děsná splácanina, kde neustále zmiňuje roušky, demonstrace, politickou korektnost... Nudná kniha, bez napětí.

23.04.2023

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jiný Minier, ale zase dobrý. Překvapivý závěr, docela mě dostal.

23.04.2023 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Skvělá kniha i skvělý film. Film jsem viděla dřív, takže v postavě komisaře Niemanse vidím Jeana Reno.

21.04.2023 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Zajímavá zápletka, jen kdyby bylo méně popisu duševního stavu vyšetřovatelky. A něco ke komentářům. Neprozrazujte prosím konec knihy, kazíte tím požitek při čtení ostatním!

12.04.2023 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Když realita překoná fantazii autora. To, co svět zažil s čínskou chřipkou a letos s ptačí chřipkou předčilo katastrofické vize v knize. Jinak skvělé a napínavé čtení.

07.04.2023 5 z 5

Led Led John Kåre Raake

Nuda, nuda, nuda.. Děj se táhne jako sirup,
Pořád dokola to samé, po dlouhé době knha, kterou jsem nebyla schopna dočíst.

11.03.2023 odpad!

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Do knihy jsem se okamžitě začetla a už neodlozila.. Koncentráky s pokusy na lidech, vraždění a popravy obyčejných lidí jako v Kambodži za vlády Rudých khmeru (to mi připomnělo skvělý film Killing fields), vše zasazené do akčního thrilleru. Napínavá kombinace faktu a fikce. Dávám 5 hvězdiček.

10.03.2023 5 z 5

Hluboké soutěsky Hluboké soutěsky Arnaldur Indriðason

Skvělá kombinace severské noir krimi a antické tragédie. Autor je brilantní vypravěč.

28.01.2023 5 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Zápletka je zajímavá a napínavá. Dávám 4 hvězdičky za poněkud zdlouhavý děj.

14.01.2023 4 z 5

Přiznání Přiznání Jo Spain

Zdlouhavé a ke konci nudné, měla jsem co dělat, abych knížku dočetla.

07.12.2022 1 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Zvláštní kniha, přečetla jsem ji ale během dvou dnů. Bude pokračování? Konec je opět otevřený.

05.11.2022 4 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

První kniha, která se mi od tohoto autora dostala do rukou a hned jsem jí propadla. Kouzlo středověké Prahy a jejích postav, napětí i humor, úžasné kresby... Moc pohodové čtení. Určitě nezůstane u této jediné.

28.10.2022 5 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Nic než nuda a ztráta času. Nechápu moji posedlost dočítat i hloupé knihy do konce.

19.08.2022 odpad!

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

U Yrsy je to vždy kombinace detektivky a hororu prostoupene mrazivou atmosférou severu. Za mně 5 hvězdiček.

10.08.2022 5 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Námět dobrý,ale jinak zdlouhavé a nudné. Měla jsem co dělat, abych knížku dočetla.

05.08.2022 odpad!

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Zdlouhavé, nudné. Stálo mě hodně námahy dočíst knihu do konce.

30.04.2022 1 z 5