Až moc blízko

Až moc blízko

Lstivé. Zákeřné. Vražedné. Takové jsou tyhle přítelkyně… Mia je úspěšná psychoterapeutka s prosperující praxí, přesto neváhá všeho nechat, když se v telefonu ozve její dlouholetá přítelkyně Lysette a celá zoufalá ji prosí, aby hned přijela. Její kamarádka Sarah totiž spáchala sebevraždu skokem ze střechy parkovacího domu. Zůstal po ní jen mobil s neodeslanou zprávou LITUJI. Mia je odhodlaná zjistit, co se stalo. Jak vysokou cenu za to ale bude muset zaplatit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354613/az-moc-blizko-LF0-354613.jpg 2.832

Too Close For Comfort (2016)

Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Motto

Marluksa

Na můj vkus zbytečně rozevláté a zdlouhavé

tynapos

Průměrná knížka. Dočetla jsem ji bez problémů, ikdyž mi to nějakou dobu trvalo, ale nezanechalo to ve mně vůbec nic.

Peršanka

Nedočteno.

sara9306

Přečetla jsem ji za den a moc se mi líbila, zařadila jsem ji do svých oblíbených. Něco jako Sedmilhářky.. mám tento žánr ráda :)

senora

Přehnaně patetické. Samo se to přirovnává k Zoufalým manželkám, ale opravdu na to nemá. Postrádá to nějakou zábavnou linku a thriller to teda není, protože napínavé je pouze to, jestli hlavní hrdinka pošle otravnou Kimberley do patřičných mezí. Nesympatická hlavní postava, která vždycky udělá to, co nechce a co by neměla. Postavy se chovají nelogicky, ale hlavně vypravěčka, takže člověk v duchu řve : "Proč tohle děláš!" Sebe-pochvalný podtón v tom také nelze přehlédnou.

Skripi

Toto sa nedalo ani dopočúvať. :(

konicekbily

Moc jsem nepochopil velikost a hloubku myšlenek autorky. Pokud máte na výběr, tak si přečtěte něco jiného.

alnahu

Začátek této knihy vypadal slibně ,ale pak jsem měla problém se začíst. Příběh přítelkyň Sarah a psychoterapeutky Mii ,mě neoslovil.

kirkpatrick

Tato kniha sice je psaná jako thriller, ale spíše bych řekl, thriller pro ženy, protože se děj neustále točí v ženském světě a občas se tam připlete nějaký chlap.

Aires

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...

mirka71

Průměrný jakoby thriller, ale něco tomu chybělo, zdlouhavé, odposlechla jsem jako audioknihu, kdybych to četla, tak bych ji asi odložila.

Danago

Na začátku je sebevražda kamarádčiny kamarádky. Hlavní hrdinka psychoterapeutka Mia přijede svou kamarádku podpořit. Ale potom je přizvána k vyšetřování jako poradce. Protože dojde k pochybám zda se jedná o sebevraždu.
Kniha je příliš rozvláčná, je to spíše psychologická knížka pro ženy. V knížce se toho dlouho moc neděje. Hlavní hrdinka neustále nad vším rozvažuje .Posloucháno jako audiokniha bohužel celkem nuda.

Joges
22.12.2017

Snažil jsem se začíst, ale vůbec mě to nebavilo. Už dlouho se mi nestalo, abych přeskakoval celé kapitoly. Thriller? Detektivka? Ani náhodou. Knihu bych spíš označil jako román pro ženy s trochou napětí v závěru. Na začátku je záhadná smrt, ale potom se dlouho nic neděje. Hlavní hrdinka vede časté monology, ráda vysedává v kavárnách, obklopuje se spoustou přátel, vnáší do děje pohodu a optimismus, občas sklouzne k poetickým motivům, ale s vyšetřováním či strachem (kapitola 19: ...všudypřítomný strach, který ve vesnici vládne) nemá nic společného. Teprve až v závěrečných kapitolách se autorka snaží všechno vysvětlit nebo protlačit do děje zmiňovaný thriller.

23.11.2017

Kniha se nějak nechce rozjet, i když začátek je hodně slibný - na můj vkus je poměrně zdlouhavá a ani se tam toho moc neděje. Přitom má rozhodně velký potenciál, v knize najdeme i spoustu zajímavých míst - jako celek to však nepůsobí přesvědčivě. Ale protože se jedná o autorčinu prvotinu, budu shovívavá a dám o jednu hvězdičku navíc ;-).