Až moc blízko

Až moc blízko

Lstivé. Zákeřné. Vražedné. Takové jsou tyhle přítelkyně… Mia je úspěšná psychoterapeutka s prosperující praxí, přesto neváhá všeho nechat, když se v telefonu ozve její dlouholetá přítelkyně Lysette a celá zoufalá ji prosí, aby hned přijela. Její kamarádka Sarah totiž spáchala sebevraždu skokem ze střechy parkovacího domu. Zůstal po ní jen mobil s neodeslanou zprávou LITUJI. Mia je odhodlaná zjistit, co se stalo. Jak vysokou cenu za to ale bude muset zaplatit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354613/az-moc-blizko-LF0-354613.jpg 2.710

Too Close For Comfort (2016)

Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Motto

Danago

Na začátku je sebevražda kamarádčiny kamarádky. Hlavní hrdinka psychoterapeutka Mia přijede svou kamarádku podpořit. Ale potom je přizvána k vyšetřování jako poradce. Protože dojde k pochybám zda se jedná o sebevraždu.
Kniha je příliš rozvláčná, je to spíše psychologická knížka pro ženy. V knížce se toho dlouho moc neděje. Hlavní hrdinka neustále nad vším rozvažuje .Posloucháno jako audiokniha bohužel celkem nuda.

plamínek21

Jsem spokojená, kniha se mi četla dobře. Hlavní hrdinka uvěřitelná, děj sice pozvolný, pomalu se skládající, ale to mi nevadilo, naopak to sloužilo k tomu, abych se na hrdinky naladila. Dala bych i plný počet, ale trochu mne zklamal závěr....rozuzlení bych věnovala v porovnání s celkovým dějem více prostoru. Nemohu to více rozvést, abych neprozradila pointu.

Joges
22.12.2017

Snažil jsem se začíst, ale vůbec mě to nebavilo. Už dlouho se mi nestalo, abych přeskakoval celé kapitoly. Thriller? Detektivka? Ani náhodou. Knihu bych spíš označil jako román pro ženy s trochou napětí v závěru. Na začátku je záhadná smrt, ale potom se dlouho nic neděje. Hlavní hrdinka vede časté monology, ráda vysedává v kavárnách, obklopuje se spoustou přátel, vnáší do děje pohodu a optimismus, občas sklouzne k poetickým motivům, ale s vyšetřováním či strachem (kapitola 19: ...všudypřítomný strach, který ve vesnici vládne) nemá nic společného. Teprve až v závěrečných kapitolách se autorka snaží všechno vysvětlit nebo protlačit do děje zmiňovaný thriller.

23.11.2017

Kniha se nějak nechce rozjet, i když začátek je hodně slibný - na můj vkus je poměrně zdlouhavá a ani se tam toho moc neděje. Přitom má rozhodně velký potenciál, v knize najdeme i spoustu zajímavých míst - jako celek to však nepůsobí přesvědčivě. Ale protože se jedná o autorčinu prvotinu, budu shovívavá a dám o jednu hvězdičku navíc ;-).