Pouť oběšenců

Oblíbený autor uzavírá svou volnou sérii historických příběhů s detektivní zápletkou románem, jehož hlavním hrdinou je opět Václav od Černého koně. Tentokrát řeší velmi zapeklitý případ, neboť u vchodů staropražských domů se znenadání začínají objevovat nebožtíci, které někdo sňal ze Šibeničního vrchu. U kostela svatého Jindřicha se vraždí a podezřelý je i biřic Vohnout. Ale hlavně: Odváží se podrychtář obžalovat všemocného podkomořího Zikmunda Hulera, králova oblíbence, který si nechává říkat Zikmund z Orlíka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360746/pout-obesencu-FLp-360746.jpg 4.533

Podrychtář Václav (5.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Pouť oběšenců

hanzmb

Naše historie snad není tak krátká, aby se 2 autoři stejné literární formy museli nacpat do jednoho úzkého období. Navíc oba hrdinové jsou rychtáři. V tomto 5. díle je dokonce probírán identický případ. To autor neznal Bauerovo o 5 let starší Král nezná bratra? Kdyby u nás vycházelo 100 historických detektivek ročně tak snad. Takže 2 body dolů za plagiát. Je to škoda. Podrychtář Václav je mi přitom mnohem sympatičtější než spíš prvoplánovitější a hrdinštější Protiva. I historické reálie mi zde připadají zajímavější a propracovanější.

Ranuncul

Výborně napsaná knížka,kterou jsem přečetla za jeden den. Vtipná,napínava a má spad.

Boby17

Václav se mi moc líbil, čestný, rozvážný a rovný člověk, obhájce práva podle zásady padni komu padni. A s vysoce postaveným šmejdem bylo zatočeno tak, jak to dnešní spravedlnost už vůbec nedokáže. Nerad se loučím se sérií příběhů podrychtáře Václava a pevně věřím, že pan Hrdlička nenechá své věrné čtenáře ve štychu.

wooloong

Příběh podrychtáře Václava i jeho přátel se šťastně uzavřel. Tak to má být, ale stejně se mi po celé té partě a dalších dobře vykreslených postavách a postavičkách, po atmosféře staré Prahy bude stýskat. Doufám, že pan Hrdlička napíše něco dalšího, protože stejně jako umí krásně kreslit, umí i krásně psát.

nero 13
01.12.2018

Škoda že je to poslední díl, bude mi ta partička kolem Podrychtáře Václava chybět, tak doufám že pan Hrdlička už má v plánu napsat něco nového.

aneta.giraffe
26.11.2018

Poslední Václav od Černého koně? Budou mi i s Magistrem chybět. Škoda. Doufám, že pan Hrdlička bude v psaní pokračovat, jde mu to skvěle.

otula
25.10.2018

@olga8832: Paní či slečno Olgo, vždyť o nějakou nepředvídatelnost v příbězích pana Hrdličky vůbec nejde. Nejsou to thrillery s nepředvídatelnými zvraty, které si člověk celý našponovaný přečte, ale za týden už neví, o čem byly. Kouzlo těchto knih spočívá v úplně něčem jiném...

Sarah01
23.10.2018

Krásné zakončení příběhu o podrychtáři od Černého koně. Tahle "pentalogie" fakt stojí za to. A jsem moc zvědavá na to, copak dalšího nám pan Hrdlička chystá.