Lov

Existuje temnota, kterou nerozjasní ani slunce. Sedmý případ kriminalisty Servaze. Jasná záře úplňku osvětluje hranici lesa, ze kterého se vynoří vyděšený jelen. Není to ale obyčejné zvíře… jeho oči jsou lidské. Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu. Minierův nový thriller směřuje tentokrát ke složitým otázkám o úpadku společnosti. Martin Servaz se během vyšetřování zaplétá do velmi citlivé situace, kdy pomalu odkrývá důsledky morální, sociální, politické a zdravotní krize, kterou prochází francouzská společnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487409/big_lov-Dka-487409.jpg 3.7217

Martin Servaz 7.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

La Chasse, 2021

Kniha Lov

čef
včera

Kniha na výši dobrého průměru tohoto spisovatele. Hranice žánru se však autorovi překročit nepovedlo, ani se o to asi nesnažil. Najdeme zde tedy známé zápletky s bandou, která se rozhodne vzít zákon do svých rukou. Kniha vypadá značně obšírně, ale čte se rychle bez zadrhnutí.

Liss93
předevčírem

(+ SPOILER) Když jsem viděla nízké hodnocení, tak mě to sice trochu zarazilo, ale neodradilo, protože Minier je přece Minier. Lov působí jako úplně jiná kniha a ne jako pokračování Servazových "dobrodružství". Nebýt posledních pár stran, dala bych o něco vyšší hodnocení. Celkově je téma zkorumpovaných poldů, kteří berou spravedlnost do vlastních rukou poměrně profláklé, nic nového pod sluncem. Z popisů scén bylo patrné, že autor by svou knihu rád viděl zfilmovanou, jenže v knize tyto popisy působí strojeně. A jak už jsem zmiňovala, konec bohužel celý příběh zkazil. Četbu další Minierovy knihy si hodně rozmyslím.

Ajuszka

Bohužel musím říct, že tuto knihu hodnotím jako Minierovu nejslabší. Co mi hodně vadilo, tak bylo nesmyslné a neustále poukazování na pandemii, roušky, zákazy.. Bylo to po dobu 2 let součástí života nás všech a já osobně jsem před tím utíkala právě do knih.. A myslím si, že tady by se to klidně obešlo.. Příběh by neztratil na kráse, kdyby se policajt pouze usmíval a ne usmíval přes roušku..

Příběh samotný mě také moc nebavil, jelikož nemám ráda tohle dokazování si moci..
Bohužel jsem si knihu opravdu moc neužila..

EE

Vždycky jsem knihy od Miniera milovala a nedočkavě čekala na další. Postupně ale knihu od knihy dočítám horko těžko a zdají se mi horší a horší. Mrzí mě to, tak snad další to napraví.

VeFab

Perfektní jako vždy!!

Hella

Co to jako bylo za příšernou splácaninu? To nemá s detektivkou a už vůbec ne s thrillerem vůbec nic společného, to je sociálně-společenské úpění nad tím, jak to tam desítky let vedli a co z toho teď mají. A ne, nečte se to nijak dobře, notabene když si nemůžete pomoct a fandíte těm "zlým". Do toho stokrát omílaný covid a roušky.....Ne, nedoporučuji, zkazíte si dojem z většiny předchozích Minierových knih.

Littlemonday

Lov - Bernard Minier

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky stafete.

A jak na mne pusobila?

Pekne ctive napsana detiktivka se skvelym napadem! Spousta scen popsanych naprosto uchvatne, skoro jako byste stali na miste cinu.
Detektiv samozrejme chytry, zije praci, sotvaze stiha osobni zivot, skoro nespi. Sympaticky tym mu pomaha, co to jen jde.
Taky je tam jedna opravdu zvlastni eroticka miniscenka, nad kterou jsem se pozastavila, kdo cetl nebo bude cist, tak na 100 % bude vedet, o ktere pisu.

No a ted bohuzel musi prijit:

ALE!

Zhruba do pulky knizky jsem opravdu hltala stranku za strankou. Sama jsem detektivne premyslela, kdo je zaporak, co se to doopravdy deje, jak to vubec vsechno dopadne. A pak to prislo - autor to proste postupne vsechno odhalil. Zbyvalo mi jeste asi 100-150 stran a ja si rikala, co jako ted budu delat, ze vlastne uz neni duvod to docitat.

Tak chvili bylo v knize takovy hluchy misto, ze jsem se uz hnala ke konci, at to mam za sebou. Pak prisla akce a najednou brutalne zrychleny konec (Musela jsem si ho precist dvakrat, abych pobrala, co se v tech par strankach stihlo vsechno stat.)

Na zaver me ale cekalo alespon male a mile prekvapeni ve vedlejsi dejove lince, takze jsem knizku zavirala s usmevem na rtech.

A celkove hodnoceni… No kdyby autor alespon trochu pozdeji vyslepicil, jak se veci maji a tolik neuspechal ten zaver, byly by to 4 hvezdy, ale bohuzel, takhle musim dat takovy prumer:

3/5

Budu moc rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: @little.monday !

tami1

Lov je trochu komornější a uzavřenější než ostatní knihy od Miniera. Přesto má skvělou, děsivou atmosféru, která graduje k překvapivému závěru. Autor perfektně zapracoval covidovou krizi a bezmoc lidí, kteří jsou omezování na svých svobodách. Z "válečného" stavu, který ve Francii panuje mi bylo úzko.