Lov

kniha od:

Lov https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487409/bmid_lov-Dka-487409.jpg 3.6 539
Koupit Koupit eknihu Bazar

Existuje temnota, kterou nerozjasní ani slunce. Sedmý případ kriminalisty Servaze. Jasná záře úplňku osvětluje hranici lesa, ze kterého se vynoří vyděšený jelen. Není to ale obyčejné zvíře… jeho oči jsou lidské. Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu. Minierův nový thriller směřuje tentokrát ke složitým otázkám o úpadku společnosti. Martin Servaz se během vyšetřování zaplétá do velmi citlivé situace, kdy pomalu odkrývá důsledky morální, sociální, politické a zdravotní krize, kterou prochází francouzská společnost.... celý text

Série:

Martin Servaz 7.


Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

La Chasse , 2021


více info...

Komentáře (133)

Komentáře 133 Recenze 2

Libunka74
Libunka74
18.09.2023 5 z 5

Výborné, napínavé, nutící k zamyšlení - o spravedlnosti, rasové nenávisti, migraci, zlobě v lidském nitru a někdy zkrátka marné snahy policie stále narážející na předsudky a předpisy... Kniha se četla sama.... nenarazila jsem na žádné hluché místo. Autor je knihu od knihy lepší.

KlaraD851
KlaraD851
27.08.2023 2 z 5

Ač thrillery jsou můj šálek kávy a Miniera hodnotím veskrze kladně, tak tady jsem se hodně natrápila. Téma je pro Francii aktuální, to nepochybně. Mě to prostě nebavilo, málo napětí a ty všudypřítomné roušky... zklamání


JaneSour
JaneSour
06.08.2023 5 z 5

Musim jen tleskat. Zase skvele propracovany pribeh. Doporucuji. :)

HollyUndead
HollyUndead
05.07.2023 4 z 5

Za sedmý díl série o mém oblíbenci majorovi "Svérázovi" (jako mnoho dalších) též musím ubrat jednu hvězdu. Rozdíl oproti jiným knihám Miniera je trochu větší, trochu mi připadá, jako by autorovi v této knize došel dech co se napínavosti týče. Kniha se četla dobře, vyprávěcí schopnosti jsou stále na vysoké úrovni, ale vykreslení okolí, které často velice vhodně doplňovalo atmosféru předchozích románů, bylo trochu upozaděno. Naopak autor do popředí přenesl tehdejší covidové a politické dění, názor na spravedlnost a jiné složitější společenské otázky, za což si zaslouží pochvalu, neboť ne každý na to má odvahu. Detektivní část mě bavila o něco méně, proto nakonec "jen" 4/5 hvězdiček.

slyvuska
slyvuska
31.05.2023 4 z 5

Asi nejslabsi Servaz. Ale musim ocenit zapojeni aktualniho deni, covid, rousky omezeni a bohuzel i vzrustajici nepokoje zpusobene zejmena socialnimi rozdily. Francie bohuzel uz neni tim romantickym mistem, kde by chtel zit kazdy

konicekbily
konicekbily
20.05.2023 4 z 5

Série se otáčí - z původního kriminálního románu prvních dílů toho mnoho nezůstalo - a nyní už je to sociální román ze současné "covidové" Francie. Velké rozdíly sociální se stávají velkým problémem a jejich řešení není jednoduché. Jak se domoci "SPRAVEDLNOSTI" - to je otázka, kterou si pokládá nejen autor, ale i některé hlavní postavy. A někteří si jí berou do vlastních rukou. Je to námět k zamyšlení nejen pro SERVAZE, nejen pro Francii, ale možná už i pro nás.

MaJa264
MaJa264
23.04.2023 1 z 5

To snad ani nenapsal Minier. Děsná splácanina, kde neustále zmiňuje roušky, demonstrace, politickou korektnost... Nudná kniha, bez napětí.

Simstr
Simstr
11.04.2023 3 z 5

Autor napsal už lepší díly, tento byl hodně průměrný. Pokud jste fanoušek celé série, tak tady tomu dílu dochází dech. Děj povrchní, postavy nepropracované... jako kdyby autor chtěl mít tento díl rychle za sebou...

michaela0704
michaela0704
29.03.2023 3 z 5

Od 7. dílu Martina Servaze jsem měla doopravdy velká očekávání, protože thrillery Bernarda Miniera jsou to nejlepší, co jsem kdy z daného žánru četla. A najednou tu máme Lov - neoriginální námět, dobu covidovou, nepokoje ve Francii, nedůvěra v policejní složky a už téměř od začátku jasně daného pachatele se všemi informacemi okolo. Vždy se mi u Miniera líbilo, že se v knihách také řešil sám Martin a jeho život, ale tady nic, úplně minimální zápletka, která se mě nijak nedotkla. Dávám 4 hvězdy a to pouze z úcty k Minierovi, jinak by byly 3, a doufám, že 8. díl, který teď vychází ve Francii, se zase dostane na úroveň jeho předešlých dílů.

orinka3
orinka3
28.03.2023 1 z 5

Tak tohle se mi nelíbilo. Navíc to není žádné originální téma. Hon na lidi je častým námětem filmařů a teď už to použil i Thilliez. Podle mě dost povrchní knížka. Autor nadužívá kruťárny a žádné postavě se tu nevěnuje jaksepatří. Ani ten Servaz tu nepůsobí sympaticky. Víc se tu řeší společenské problémy - vzpoury menšin ve Francii, Covid atd. - takže tu vlastně máme nechutnou politickou bramboračku a pátrání po pachatelích je jen v pozadí. Obtěžující vzpomínky na minulost na různých bojištích. Samoúčelné pasáže s podivnými sexuálními praktikami. V pozadí démonický modrooký muž. Zkrátka mě to nebavilo, snad jen na začátku, než se to trapně rozjelo do takové splácaniny. Vrchol všeho byl, když autor vypočítává své knihy na regále knihovny, o kterých tu v rámci románu taky píše. No nic, všecko se podařit nemusí a už jsem od něj četla i lepší věci.

zbožňuju_knihy
zbožňuju_knihy
19.03.2023 5 z 5

První kniha od tohoto autora a četla se mi velice dobře. Politika mi nevadila vůbec, nahlédnout do Francie, poodhrnout závoj a podívat se na realitu běžných dní, není vůbec špatné. Na autora jsem dostala tip a četla jsem první knihu, kterou jsem uviděla v knihkupectví. Teď už vím, že stojí za to začít v Mrazu a dostat se až do Údolí :-).
Je pravda, že se v tomto díle pohybujeme v politice, kovidu, rasismu, migrantech.. Takže kdo na to nemá náladu, ať vezme do ruky něco jiného a vyhne se tak zklamání.
Za mě doporučuji

Morfyk
Morfyk
23.02.2023 3 z 5

Přikláním se k některým názorům ostatních čtenářů, za mě osobně tentokrát mírné zklamání, kniha mě vůbec nenutila se k ní vracet a přečíst ji jedním dechem, jako všechny předchozí díly a postrádal jsem zde ten hlavní "drive" který jsem u Miniera vždy měl a těšil se na Martina Servaze. Možná je to tím, že jsem krminálkami už trochu přehlcen, jak v knihách, tak i v seriálech a filmech a nebo za to může Jo Nesbo, že zde pořád mám po přečtení všech jeho knih velké srovnání a laťka je prostě nastavena moc vysoko a jen tak ji opravdu nikdo nepřekoná.

Finální hodnocení: 65%

klarence
klarence
16.02.2023 3 z 5

Tak tentokrát mírné zklamání, cosi mi tam chybělo. Sice zasazené do aktuální doby , ale tak nějak mi to tam trochu vadil covid i extrémní politika.. ale jinak celkově se to četlo dobře.

Ulala
Ulala
02.02.2023 5 z 5

Autorovi se velmi dobře podařilo uchopit současný obraz Francie v době koronavirové a politické krize. Ukázal vyzrálé i kritické názory na situaci, ve které se nachází celý svět. Kult osobnosti a pokroucená snaha o nápravu může vést ke zlu, které se prolíná celým příběhem. Možná to není thriller v pravém slova smyslu, ale pro mně to byl velký zážitek.

harena
harena
27.01.2023 5 z 5

Jako vždy super čtivá, krátké kapitoly a teď ještě navíc velice aktuální!!! To hlavně. Minier nás zavede do současné Francie. Demonstrace, bouře v ulicích, úpadek v soudnictví i v novinařině, nenávist mezi lidmi s rozdílnou barvou pleti a v tomto koktejlu vznikne společenství lidí, kteří chtějí zachránit civilizaci alespoň takovou, jaká je, než se celá zhroutí a zanikne, stejně jako .....Ovšem co je zlo? Co je pravda? Není to jenom vyšetřování, je to obraz současné Francie, proto se to asi čtenářům klasických krimi nelíbilo, ale pro mě to byl jeden z nejlepších dílů. Můžu se jen modlit, aby to tak nevypadalo za chvíli i u nás.

PetK
PetK
24.01.2023 3 z 5

Mráz, Kruh a Tma byly zjevením, zajímavý vyšetřovatel, zajímavé případy, skvělá mrazivá atmosféra. Úplně chápu, že je velmi těžké udržet laťku takto vysoko. Minierovi se to střídavě docela daří, některé další díly série mě bavily víc, jiné míň. Lov byl někde mezi. Nemůžu říct, že to je špatná kniha, v žádném případě. Jen holt překročit svůj stín je těžké. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec převážil fakt, že audio, které jsem poslouchala, už nenačítal Jiří Žák, jehož nezaměnitelný hlas a styl už mi k Servazovi automaticky patří.

Evkaha
Evkaha
20.01.2023 3 z 5

Jakoby s vyřešením co se stalo s Mariannou v předchozím dílu ztratil autor nějakou nit příběhu. Četlo se to dobře a stránky ubývaly rychle, ale prostě tam něco chybělo a naopak přebýval covid. Oproti ostatním dílům ze série tenhle bohužel nejslabší

MKrat
MKrat
19.01.2023 1 z 5

Knihy od Minier měly vždy spád a napětí. prostě na 5 hvězdiček, tentokrák je to jiné...
asi pořád psát na 1s hvězdičkou nejde... moc francouzké politiky a nasilí...

raty
raty
18.01.2023 4 z 5

Upřímně musím přiznat, že číst tento díl byl trochu boj.
Skvělý začátek a pak kouzlo vyprchalo. Nevím, jaká je ve skutečnosti situace ve Francii, ale té politiky a doby covidové bylo na mě už moc. Samotný příběh nebyl taky úplně originální, samozvaní vykonavatelé spravedlnosti jsou i v jiných knihách. Trochu to vylepšil konec, kdy přišlo přeci jen nějaké to překvapení.
Rozhodla jsem se pro čtyři hvězdy, protože bych nerada, aby se pan Minier stal obětí mé "blbé" nálady a špatného výběru knihy ve špatné době. Politiky je teď všude víc než dost a tato kniha na optimismu nepřidá.

Verunka289
Verunka289
06.01.2023 3 z 5

U Miniera jsem zvyklá na vyšší standard. Asi mi dost vadilo, jak se tam pořád oháněl dobou rouškovou... myslím, že jsme toho měli všichni dost ty 2 roky všude kolem sebe, nepotřebuju to mít zakomponované i v detektivce. Jinak ty zvířecí hlavy jsem asi úplně nepochopila. To co mělo za smysl? :D

Januli
Januli
04.01.2023 3 z 5

Kniha mohla být o několik desítek knih menší, někdy zbytečně zdlouhavý rozhovor či popis. Tentokrát mě Martin Servas zas tak nenadchl. Takový příběh nemastný neslaný. Začátek začíná slibně a pak laťka klesá klesá klesá a konec. Škoda.

Nel_ita
Nel_ita
30.12.2022 1 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě a myslela jsem si, že tento autor je sázka na jistotu, jelikož jeho první knihy ze série se staly bestsellery. Lov je tedy má první přečtená kniha od spisovatele a musím říct, že je rovněž velkým zklamáním. Já miluju detektivní příběhy a tajemství. Čekala jsem tedy na okamžik, kdy konečně splynu s hlavním hrdinou a budeme společně přicházet na to, kdo je vrahem. Zde jsem se bohužel nedočkala a do knihy jsem se nedokázala začíst. Četba byla nucená, nezábavná a ztrácela jsem se v postavách i vztazích. Hrdinu jsem neměla šanci blíže poznat, pochopit a ,,zamilovat" se do něj. Martin Servaz je i po přečtení knihy pro mě stále neznámou a hlavně nezajímavou osobou, která řešila případ bez pořádné akce. Děj byl pozastavován zdlouhavými myšlenkami postav, lyricko-epickými částmi, které do tohoto druhu literatury nehodí, nebo alespoň pro mne byly trnem v oku. Jestli první autorovy díly jsou opravdu TOP, pak tento díl vnímám jako autorovu snahu ,,vypotit" další příběh, na který již nemá sílu ani nápad.

dlabikk
dlabikk
28.12.2022 3 z 5

Tento díl byl slabší. Začátek velmi slibný, ale konec jakobych už četla mnohokrát a byl celkem předvídatelný.

Lka
Lka
27.12.2022 5 z 5

Audiokniha :
opět další skvělý díl. Já jsem byla spokojena.

Dardos
Dardos
17.12.2022 3 z 5

Pro mě také zklamání. Začátek fajn, pak už zdlouhavé, nezáživné. Do čtení jsem se musela nutit, přeskakovala jsem.
Škoda...

mirek2644
mirek2644
29.11.2022 2 z 5

Asi nejslabší kus celé série. Poslouchám jako audioknihu, je to možná tím, že pana Žáka nahradil pro mne mnohem horší interpret. Navíc zápletka, založená na rasismu, nenávisti mě také moc nebavila. A příběh který se odehrává v "době rouškové" mne také nenadchnul.

katerina3633
katerina3633
25.11.2022 3 z 5

Zatím asi nejslabší díl série, začátek byl čtivý, pak se z toho pro mě stalo zdlouhavé čtení do kterého jsem se musela i trošku nutit. Na konci dostal děj opět trošku spád, ale ani tak mě závěr úplně nenadchl. Každopádně bylo zajímavé číst detektivku z covidové doby, která se v ději dost promítla. Miniera mám ráda, že se hodně vcítím i do postav obětí (nejvíce tedy u Tmy), u tohoto díla jsem takový příval emocí a vcítění neprožila.

aneta.giraffe
aneta.giraffe
13.11.2022 3 z 5

Těšila jsem se. Už jen ten (pro mě) děsivý přebal. A… zklamání. Až v druhé půlce mě to víc chytlo.

Romana72
Romana72
05.11.2022 3 z 5

Moc jsem se těšila na další knihu od autora. Tentorkát mě to tolik nechytlo. Přečetla jsem od něj všechno, ale tentokrát to prostě na pět hvězd není.

Opatov
Opatov
28.10.2022 3 z 5

Trochu slabší Minier, Servaz asi nějak stárne....

Gibis
Gibis
07.10.2022 4 z 5

Tady jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale Servaze mám ráda, tak se přikláním k lepšímu hodnocení. Jinak mi ale celkem vadilo neustálé upozorňování na covidová opatření (covidu už prostě mám plné kecky a nechci o něm číst v thrilleru) a trochu moc politiky, i když chápu, že to patřilo k dokreslení zápletky a vysvětlovalo motiv vražd. Myslím, že tady by série mohla i skončit, ale uvidíme, jestli se nám autor ještě k Servazovi vrátí.

hatid
hatid
06.10.2022 1 z 5

Za mě nejslabší počin z této série.

markinho962
markinho962
06.10.2022 2 z 5

Tak tohle je obrovské zklamání, oproti předešlím dílům odpad. Taková nehorázná nuda. Jestli na to měl dopad koronavirus, nevím, ale tohle jsem nečekal

Timkim
Timkim
28.09.2022 1 z 5

Čtenářská výzva....Bernard opět nezklamal. Takovou blbost jsem už dlouho neslyšel. Na co si to hraje? Na Orwella? Začátek slibný, ale pak zabrednul do politiky, covidu, žlutých vest, korupce a příběh byl v pr... yč. Těšil jsem se na thriller a dostal politickou sračku. Ale jsem hrdina, dal jsem to až do konce. V životě už od tohoto chlapa nechci číst ani nadpis. A to jsem to napsal v podstatě slušně.

TeoCZE
TeoCZE
16.09.2022 3 z 5

Z celé série (pro mě osobně) asi nejslabší kniha. Nějak jsem se do ní nemohla začíst a v průběhu čtení Lovu jsem stihla dočíst dvě jiné knihy, abych se pak zase otráveně vrátila sem. Nechápejte mě špatně, děj byl dobrý a vlastně ani pořádně nevím, co mi zde vadilo. Možná už jsem Servaze jenom přesycená a zdá se mi, že je i autor. Absolutně jsem třeba nechápala postavu novinářky, která tam ve výsledku byla vlastně i zbytečná. Konec už byl ale zase dobrý a napínavý, ale už jsem to chtěla mít za sebou, tak jsem si ho nestihla ani pořádně vychutnat. Dávám tři hvězdy, možná si to zaslouží víc, ale čtyři jsem dala knihám, které mě bavily mnohem víc.

LeXy.36
LeXy.36
13.09.2022 2 z 5

Pro Annyshga: Ostatní knihy jsou o hodně lepší, tohle mě taky trochu zklamalo. Neposlouchat to jako audio, tak bych to nedala. A ještě jsem od něho nedočetla Zkurvenej příběh, moc mě to nebavilo.

happy-smile
happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Minulý díl mě svou zápletkou, tedy spíše rozuzlením, docela vykolejil. Ale s tímto jsem byla spokojená. Myslím, že se vracíme ke starému dobrému Servazovi. Kniha se četla dobře, byla napínavá. A navíc se docela dotýkala aktuální situace.

jurass1976
jurass1976
06.09.2022 4 z 5

Dobrá kniha

Annyshga
Annyshga
02.09.2022 2 z 5

Netradičně jsem nezačala prvním dílem série ale hned sedmým. Musím říct, že tuto sérii jsem měla v hledáčku dlouho ale jaksi nebyl čas. Teď ale upřímně nevím jestli se vůbec pustím do nějaké další . Prvních 100 stran jsem byla vážně nadšená jak se vše parádně rozjelo a příběh se četl v podstatě sám. Pak ale nastal zlom... Jakmile se do děje začala míchat politika, zkorumpovanost, barva pleti a covid děj pro mě přestal být zajímavý. Tyto témata v knihách vážně nemám ráda, proto zjevně v hodnocení vybočuji od ostatních. Z čeho jsem ještě nebyla úplně nadšená byla spousta jmen, ve kterých jsem se chvilkami ztrácela. Možná to bylo i tím, že jsem nečetla předchozí díly, těžko říct ‍️. Jinak až na střípky života detektiva Servaze vůbec ničemu nevadí nečíst popořadě. Mě kniha moc nesedla.

vera4669
vera4669
28.08.2022 3 z 5

Bohužel nejslabší kniha série... Příběh byl nijak a když k tomu přičteme otravné mletí o rouškách apod. tak to bylo spíše čtení za trest. U knihy se chci odreagovat, určitě to tam nemuselo být zmíněno x krát stále dokola..ani příběh to nevylepšil, konec bez napětí,.. Za sebe doufám, že další díl už bude zase top a bez těch blbin okolo.

Autorovy další knížky

Bernard Minier
francouzská, 1960
2016  88%Tma
2015  85%Mráz
2015  86%Kruh
2017  80%Zkurvenej příběh
2019  85%Sestry

Kniha Lov je v

Právě čtených12x
Přečtených748x
Čtenářské výzvě152x
Doporučených15x
Knihotéce263x
Chystám se číst259x
Chci si koupit100x
dalších seznamech6x