Hvězda Severu

Před dvanácti lety se Su-min vydala na romantický výlet na odlehlý jihokorejský ostrov. Měla před sebou univerzitní studia, vlastně celý život. Ale pak záhadně zmizela přímo z pláže. Je mrtvá? Její sestra Jenna se s takovouto představou nedokázala nikdy smířit. A nyní ji v této souvislosti kontaktovala CIA se žádostí o spolupráci. Ve stejné době se paní Mun, šedesátileté rolnici ze severokorejské provincie Rjanggang, stane velmi podivná věc. Na poli najde spadlý balón s jihokorejskou pomocí. Pár kousků prodá v nedalekém městě, kde v sobě nalezne netušený obchodnický talent. Netrvá dlouho a z prosté ženy se stane prosperující podnikatelka a následně také mluvčí místního disentu. V hlavním městě se život vysoce postaveného severokorejského diplomata začíná ubírat zcela opačným směrem. Jeho bratr aspiruje na funkci v nejužším okruhu Drahého vůdce Kim Čong-ila, ale nejprve je třeba prokázat, že po tři generace je celá rodina ideologicky bezúhonná. Tajná policie však nalezla informace, kvůli kterým se kariéry, a tím pádem i holé existence obou sourozenců mohou velmi rychle zhroutit. Životy všech tří hrdinů se propojí způsobem, který by nikdo nečekal, a vyústí v děsivém a – ano – smrtícím závěru. Autor využívá vlastních zkušeností nabytých při pobytu v Severní Koreji a v jeho podání na stranách knihy ožívá příběh, který se možná právě teď někde na Korejském poloostrově odehrává....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383834/hvezda-severu-orq-383834.jpg 4.682
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Domino

Star of The North, 2018

Kniha Hvězda Severu

katasokolov

Opravdu mrazivý thriller ! Výborné počtení!!

Jap

Tak tohle tedy byla jízda. Neskutečně čtivá knížka, jsem nadšen. Nechal jsem si schválně trochu odstup, než napíšu komentář, ale pořád to ve mě, tedy ten příběh, je. Doporučuji každému koho znam. Škoda, že takhle čtivá není každá knížka.

Mibaf

Ke knihám s tématikou KLDR se občas vracím a pár už jsem jich tak přečetl. Tato mi z nich připadala dějem nejvíce přitažená za vlasy a místy připomínala spíš námět na nějaký americký akční film. Faktografii, která byla románu inspirací, najdete až v doslovu autorky a ani ta nepřináší příliš nového...

marcela0282

Po precteni dodatku, kde se clovek dozvi, co vse vychazi ze skutecnosti, beha trochu mraz po zadech. Pro me rozhodne nevsedni cetba, ale pri predstave, ze pro nekoho je tohle "sci-fi" realitou, je mi spatne. Kazdopadne, cetlo se dobre, dej bavil a ten konec byl sice trosku ujetej, ale proc ne :)

venda99

Má to spád a na konci se vše hezky propojí. Oceňuji i fakt, že to pro všechny neskončilo happy endem.

adoli

Dobrý thriller, kniha je čtivá, má spád, i když je trošku "americká". Hodně se mi líbila linka s paní Mun. Doporučuji!

JamesCZE

Po přečtení knihy Milovaný vůdce a Útěk z tábora 14 (https://www.databazeknih.cz/knihy/milovany-vudce-249867 , https://www.databazeknih.cz/knihy/utek-z-tabora-14-166296 ) s podobnou tématikou tuto knihu hodním jako nejhorší z nich. 3/4 knihy se nic moc nedělo a poslední 1/4 mi občas přišla jako šitá horkou jehlou. I nápisy na knize mi přijdou trošku zavádějící - nenazval bych ho mrazivým (oproti ostatním knihám, které zmiňuji) a "Severní Korea a Spojené státy na hraně války" sice jsou (oni de iure ve válce jsou, tedy už za hranou), ale krom pár jednání s Korejci (které nemají v knize nějakou větší roli) se to tam vlastně vůbec neřeší. Za mě 3 hvězdičky.

plejtvák
19.12.2019

Hvězda severu je thriller s rychlým tempem, jehož však od podobných publikací odlišuje to, že je založený na pravdivých událostech ze Severní Korey. Pro mě bylo zajímavé srovnávání demokratických, kapitalistických Spojených států, které jsou navíc individualistickou společností, s komunistickou, centrálně plánovanou Severní Koreou, která je tradičně kolektivistickou zemí s vlivem konfuciánství. Prostředí nejméně demokratické země na světě dává pohlédnou na strašlivou komunistickou dystopii, která se v této izolované zemi vyvíjela po desetiletí.

Děj byl skvěle promyšlený a postupně jsem si v něm oblíbil všechny postavy, z nichž jsem si po celou dobu čtení snažil představit představitelku z Ameriky, která je napůl Korejka a napůl Afroameričanka. Za mě jde o nejlepší knihu vydanou v posledních pěti letech.

Mazací tramvaj
Mazací tramvaj