Ohnivý anděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jaké hrůzy se děly za zdmi ústavu pro postižené, který lehl popelem? Nejlepší příběh od dob Přeletu na kukaččím hnízdem Islandská odpověď na Stiega Larssona! Detektivní thriller charakterizovaný slovy „žhavé smrtící plameny, ledově chladné lži“ je mrazivý i podmanivý jako sám Island, kde talentovaná autorka žije. Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné. Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení… Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé au-pair dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179542/tora-gudmundsdottir-ohnivy-andel-8ZN-179542.jpg 4.1240
Série

Tóra Gudmundsdóttir 5.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Metafora
Orig. název

Horfðu á mig, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Kniha Ohnivý anděl

Přidat komentář
ještěrka38
22. září

Kniha je velmi čtivá, trošku jsem měla problémy s příjmeními. Ale úplně mě zklamal závěr, který zůstal otevřený.. Tohle nemám ráda ani u knih, ani u filmu.. Proto čtyři hvězdy..

items
23. června

Veľmi nudila. Nedokázal som dočítať poslednú štvrtinu...

Jordyz
20. března

Skvělá zápletka, nezvyklé prostředí a krásně čtivé. Co víc si přát? :-)

a.k
24. února

Advokátka Tóra tentokrát řeší případ Jakoba, který trpí Downovým syndromem. Jakob byl obviněný že žhářství, při kterém lehl popelem ústav pro nemocné, ve kterém zahynulo několik lidí.
Další povedená krimi z islandského prostředí. Nechybí mysteriózní prvky a ponurá atmosféra. I když celková zápletka byla tentokrát na můj vkus zbytečně složitá. I tak ale opět super čtení.

Lotka
13. února

Nebyl to špatný příběh, ale to tykání v celé knize bylo nepříjemné.

Raada
08. února

Kniha se čte příjemně, zajímavý nápad a pojetí. Co mi na knize vadilo bylo tykání si mezi všemi, sic je to v úvodu vysvětleno, ale i tak to pro mě bylo rušivé. Ráda mrknu i na další knihy této autorky.

lenuskav
26. ledna

Wau efekt se nekonal... Tora byla na muj vkus moc naivni,pribeh trosku moc prekombinovanej, ale četlo se to tak nějak dobře...

Janadvorackova
11.11.2018

K téhle autorce jsem přišla náhodou. Příběhy píše zajímavé, i když nic monstrózního, místy jsou spíš schématické. Atmosféra Islandu je super. Navíc všechny knihy poslouchám a škodolibě se bavím tím, jak předčitatelka, paní Helga Čočková, zvládá ta nevyslovitelná jména.
Jméno autorky je jen slabý odvar :). A co teprve názvy ulic atd :). Kdyby to po mně chtěl někdo zopakovat při výslechu, rozbrečela bych se a trvala na tom, že nic nevím.

Advokátka Tóra zase dostane jeden zapeklitý případ. Zavede ji až do ústavu pro duševně choré, který navíc za záhadných okolností vyhořel.
Zemřeli tam lidé. Fotky ohořelých mrtvol, které si Tóra prohlížela na začátku příběhu, mě zastihly takhle jednou v noci, když jsem ještě vůbec nebyla zachumlaná pod dekou - čili tam, kam ohořelé mrtvoly prostě nemůžou :). Jedna z nich seděla připečená k židli.
Ne, nepodívala jsem se ke stolu :).

Podezřelý je takový zaostalý truhlík.
No... a pak to nějak dopadne :).
Mezitím se zase něco dozvíme o Tóřině rodině. Tentokrát jsem nemusela její sekretářku Belu, která byla protivnější než obvykle a také jsem, jako u všech předchozích dílů, měla dojem, že mi v příběhu pořád něco chybí.
Není tam napětí, jen děj nenudí, plyne a člověk u toho vydrží, ale...

Věc, se kterou musím souhlasit, se týká "náplně" zmiňovaných ústavů. Názor, že lidé s duševním a tělesným postižením by se neměli ubytovávat v jednom takovém domě společně, je věc, pod kterou bych se podepsala. Už proto, že znám tuhle situaci z první ruky a vůbec se mi to nelíbí.

1