Ledové objetí

Ledové objetí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310085/bmid_ledove-objeti-4x4-310085.jpg 3 83 23

Ledové objetí je příběh čtyř přátel z Dartmouthské koleje v New Hampshiru. Kristina, Albert, Jim a Constance, všichni z bohatých rodin, před sebou nic neskrývají, společně tráví volný čas a užívají si studentský život. Ale jen do chvíle, kdy je na pozemku univerzity nalezeno nahé tělo Kristiny zaváté sněhem. Leželo tam již několik dní. Kdo ji zabil? A proč nikdo z jejích přátel nenahlásil, že se Kristina pohřešuje? Detektiv Spencer O’Malley během obtížného vyšetřování odhaluje podrobnosti o jejím životě, dozvídá se o Kristinině rodině a pomalu začíná rozkrývat tajemství tohoto propleteného čtyřúhelníku… tajemství temnější, než na počátku tuší. A je si jistý, že ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Harlequin

Red Leaves , 1997

MaJa264
MaJa264
14.01.2023 4 z 5

Zápletka je zajímavá a napínavá. Dávám 4 hvězdičky za poněkud zdlouhavý děj.

Barbara182
Barbara182
09.10.2022 3 z 5

Začátek dobrý, ale celkové rozuzlení a konec samotný se mi moc nelíbily. Přišlo mi to zbytečně překombinované s tím tajemným vzkazem a tak, taky jsem úplně nechápala, co vlastně bylo na vztahu Nathana a Kristiny tak špatného, kromě toho, že byli hrozně mladí. Nedávala mi smysl Kristinina zamlklost v pubertě a nelíbily se mi ani všechny ty lži na začátku s Conni, ale jinak je to čtivé a patřičně napínavé, ozvláštněné osobní zainteresovaností detektiva O'Malleyho.

kalinka99
kalinka99
19.02.2022 4 z 5

Mě kniha zaujala. Podivná parta kamarádů a tajemno kolem smrti Kristiny bylo docela napínavé. Jenom to mohlo být o něco kratší.

Lejčís
Lejčís
10.05.2021 4 z 5

Docela mě mrzí množství negativních recenzí na tuto knihu. Mě nesmírně nadchla ta tíživá zimní atmosféra, která na Vás dýchá během celé knihy. Hlavní hrdinka a její tajemné zvyky či neskutečná schopnost odolávat mrazu mě fascinovaly. Zamilovala jsem si detektiva pro jeho vztah, který si ke Kristině vytvořil. Též mi sedl ten pozvolný styl psaní, který autorka zvolila. Kniha není uspěchaná a zvraty spíše probublávají na povrch.. mnohem důležitější než samotný děj pro mě byly pocity, které ve mně kniha vyvolala a hlavně zanechala. Stejně tak samotný závěr ve mně probudil příjemné uspokojení z toho, že se nejednalo o žádné klišé. Ráda bych si někdy zase přečetla něco podobného :)

Alzbetta
Alzbetta
12.11.2020 1 z 5

Nezáživná,nudná.
Nebavila mě A bohužel jsem ji nedočetla.

kniha
kniha
02.05.2020 5 z 5

Výborná knížka. Napínavá. Četla se dobře.

Leena
Leena
21.02.2020 2 z 5

První půlka byla strašná, myslela jsem, že knihu odložím..Jako když knihu píše žákyně základní školy, a neví co psát, tak to nastavuje nesmyslnými dialogy a frázemi.
Např. " Nenáviděl čokoládu, ale dal si to, co ona "
Kdo by si proboha dobrovolně dával to, co nesnáší???
Pak mne ještě zarazilo to, že nešťastná hlavní hrdinka zapomněla někde v chatě kabát, a než aby si na nový půjčila od bohatých kamarádů, nebo chodila v univerzitní bundě, tak radši chodila ve sněhu a mrazu v mikině a legínech! Tak tomu by snad neuvěřil ani idiot!
Od druhé půlky jsem doufala, že se autorka dobere nějakého šokujícího rozuzlení, ale to se nekonalo. Proto obrovské rozčarování, zklamalo mě to.

ManitraM
ManitraM
05.09.2019 2 z 5

Neurazí, ale rozhodně ani nenadchne...

anet8843
anet8843
04.10.2018 3 z 5

(SPOILER) Abych pravdu řekla, tak jsem rozpačitá. Kniha sama o sobě špatná nebyla, ale nechce se mi věřit, že je autorkou Paullina Simons. Už Bellagrand mi přišel dost slabý a ani tady se nejedná o žádnou bombu. Začínám si myslet, že to u Měděného jezdce bylo spíše tématem a ne autorčinými schopnosti psát.
Očekávala jsem nějaký ten WOW efekt (už jsem byla nadšená, když to vypadalo, že jsou hlavní hrdinové sourozenci), ale nic takového se tady nekonalo. Předvídatelné, průměrné.

Mergirus
Mergirus
02.09.2018 3 z 5

Kniha měla velmi zvláštní skladbu, ale autorka mě vtáhla do děje skoro hned a ten konec je opravdu nepředvídatelný.

veveronka
veveronka
07.08.2018 1 z 5

Měla jsem problém se začíst, děj byl divný a konec zklamání

Zlodějka knih
Zlodějka knih
13.02.2018 4 z 5

Moje první čtení od této autorky, můžu říct, že knihu jsem přečetla během necelých tří dní a jsem za to ráda....nebyla to jedna z knih, ze krerých bych si vyloženě sedla na zadek, ale i přesto se mi dost líbila....je pravda, že mi chvíli na začátku trvalo než sem se pořádně začetla, ale nechtěla jsem to prostě jen tak vzdát a nakonec přišla odměna v podobě rozplétání toho, kdo vlastně Kristina byla, jaké měla tajemství a nakonec i toho, kdo ji vlastně zabil...

monushka
monushka
29.10.2017 3 z 5

Paullina Simons se zaradila mezi me oblibene spisovatele svou historickou trilogii Medeny jezdec, kterou zboznuji. Z toho duvodu jsem si chtela precist i tuto knihu, ale popravde bych nepoznala, ze ji napsala ta sama spisovatelka, ktera vdechla zivot Tatane a Alexandrovi. Od Ledoveho objeti jsem ocekavala vic. Bavilo me to do te doby, dokud se nezacala vysetrovat vrazda jedne z hlavnich hrdinek. Vysetrovani je strasne zdlouhave a mne uz bylo od zacatku jasne, kdo za vsim stoji. Jsem rada, ze jsem si knihu pouze vypujcila v knihovne, nejak nemam potrebu ji vlastnit.

1v8na
1v8na
28.10.2017 1 z 5

Kniha mě nezaujala. Příběh mi přišel zmatečný a dost nepřesný. Chyběla mi v něm šťáva. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a její přátelé taktéž ne.
U této knihy jsem se dost zklamala.

MinaHawke
MinaHawke
17.10.2017 3 z 5

Nebylo to špatné.

Gret21
Gret21
26.09.2017

Snaha bola, ale je to akoby to písal úplne iný autor... Bolo mi jasné, že to nebude ako séria Medený jazdec, ale aj tak som čakala, že si autorka ponechá (aspoň) svoj typický štýl písania, ktorý som si obľúbila... Knihu som nedočítala, preto ju nebudem hodnotiť.

Olga.S
Olga.S
19.07.2017 5 z 5

Bravo! Výborná a čtivá kniha. Opravdu dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu. Přečteno téměř jedním tahem. Knihu jsem četla na doporučení a nezklamala. Jenom ta obálka, no nevím, ale působí na mě tak nějak romanticky a navozuje dojem literatury pro dospívající dívky.

skubby
skubby
10.07.2017 3 z 5

Čtivá, jednoduchá...

Miyako
Miyako
16.06.2017 5 z 5

Uf, právě jsem knihu konečně dočetla. trvalo mi to přesně půl roku, protože jsem na takhle silné kafe poněkud měkota a nedokázala jsem to číst souvisle. Hlavně jsem celou dobu měla sto chutí vyrobit woo-doo se jménem jisté postavy a pořádně mu to opepřit, pak jsem ale díky několika narážkám pochopila autorky záměr vylíčit tuto postavu jako ztělesnění Ďábla, a toho bych si proti sobě poštvala nerada. :-P
Opravdu moc povedená knížka, nejvíc mě udivuje, že byla přeložená do češtiny skoro dvacet let po svém prvním vydání.

Daenerys
Daenerys
30.05.2017

Mně se zas líbila autorka... Zatím odloženo, nedočteno, uvidíme, jestli se odhodlám k pokračování, ale celou dobu se nemůžu zbavit pocitu, že to nemohla napsat stejná autorka jako Měděného jezdce. Zatím zklamání...

Paullina Simons
americká, 1963