Ledové objetí

Ledové objetí je příběh čtyř přátel z Dartmouthské koleje v New Hampshiru. Kristina, Albert, Jim a Constance, všichni z bohatých rodin, před sebou nic neskrývají, společně tráví volný čas a užívají si studentský život. Ale jen do chvíle, kdy je na pozemku univerzity nalezeno nahé tělo Kristiny zaváté sněhem. Leželo tam již několik dní. Kdo ji zabil? A proč nikdo z jejích přátel nenahlásil, že se Kristina pohřešuje? Detektiv Spencer O’Malley během obtížného vyšetřování odhaluje podrobnosti o jejím životě, dozvídá se o Kristinině rodině a pomalu začíná rozkrývat tajemství tohoto propleteného čtyřúhelníku… tajemství temnější, než na počátku tuší. A je si jistý, že ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310085/ledove-objeti-4x4-310085.jpg 3.637

Red Leaves (1997)

Literatura světová, Detektivky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Harper Collins

monushka

Paullina Simons se zaradila mezi me oblibene spisovatele svou historickou trilogii Medeny jezdec, kterou zboznuji. Z toho duvodu jsem si chtela precist i tuto knihu, ale popravde bych nepoznala, ze ji napsala ta sama spisovatelka, ktera vdechla zivot Tatane a Alexandrovi. Od Ledoveho objeti jsem ocekavala vic. Bavilo me to do te doby, dokud se nezacala vysetrovat vrazda jedne z hlavnich hrdinek. Vysetrovani je strasne zdlouhave a mne uz bylo od zacatku jasne, kdo za vsim stoji. Jsem rada, ze jsem si knihu pouze vypujcila v knihovne, nejak nemam potrebu ji vlastnit.

1v8na

Kniha mě nezaujala. Příběh mi přišel zmatečný a dost nepřesný. Chyběla mi v něm šťáva. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a její přátelé taktéž ne.
U této knihy jsem se dost zklamala.

MinaHawke

Nebylo to špatné.

Gret21

Snaha bola, ale je to akoby to písal úplne iný autor... Bolo mi jasné, že to nebude ako séria Medený jazdec, ale aj tak som čakala, že si autorka ponechá (aspoň) svoj typický štýl písania, ktorý som si obľúbila... Knihu som nedočítala, preto ju nebudem hodnotiť.

Olga.S

Bravo! Výborná a čtivá kniha. Opravdu dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu. Přečteno téměř jedním tahem. Knihu jsem četla na doporučení a nezklamala. Jenom ta obálka, no nevím, ale působí na mě tak nějak romanticky a navozuje dojem literatury pro dospívající dívky.

skubby

Čtivá, jednoduchá...

Miyako

Uf, právě jsem knihu konečně dočetla. trvalo mi to přesně půl roku, protože jsem na takhle silné kafe poněkud měkota a nedokázala jsem to číst souvisle. Hlavně jsem celou dobu měla sto chutí vyrobit woo-doo se jménem jisté postavy a pořádně mu to opepřit, pak jsem ale díky několika narážkám pochopila autorky záměr vylíčit tuto postavu jako ztělesnění Ďábla, a toho bych si proti sobě poštvala nerada. :-P
Opravdu moc povedená knížka, nejvíc mě udivuje, že byla přeložená do češtiny skoro dvacet let po svém prvním vydání.

Daenerys

Mně se zas líbila autorka... Zatím odloženo, nedočteno, uvidíme, jestli se odhodlám k pokračování, ale celou dobu se nemůžu zbavit pocitu, že to nemohla napsat stejná autorka jako Měděného jezdce. Zatím zklamání...

lucmat

Kniha mě zaujala v knihovně v právě vrácených, líbil se mi obal (jojo, tak si vybírám knihy já), ale nějak jsem se nemohla začíst, moc mě nebavila, tak jsem předala mamce a když ji nakonec pochválila, dala jsem knize druhou šanci a nakonec se dostala i do finále. Pěkná detektivka, první třetina nic moc, ale pak "po vraždě" už jsem četla jedním dechem a ten závěr, dost drsný! :-)

lekmel

Když jsem četla Měděného jezdce, říkala jsem si jak muže být nějaká kniha tak úžasná a když jem zjistila, že vyšla další knížka od autorky tak jsem jí musela mít.
Zhruba po dvoustech stránkách jsem přišla na to, že bych neměla číst detektivky, alespoň ne takové kde vám autorka dá dost času na to aby jste si stihly pozdější oběť oblíbit. Kristina se mi od začátku zdála zvláštní, sice se nezdála úplně jako kladná hrdinka, ale i to se nakonec vysvětlilo.
V průběhu knihy se umě střídalo dost emocí simpatie, překvapení, lítost, zadostiučinění, překvapení a znovu zadostučinění, tentokrát už konečné. Řkla bych že knížka plyne asi jako klasická detektiva (to ale nemůžu dost dobře posoudit, moc jsem jich nečetla) až do stany 449. Od té chvíle jsem jenom s otevřenou pusou seděla a šokovaně dočítala poslední stánky. Během těch posledních asi dvaceti stránek jsem si nejdřív říkla jak to je romantické, potom, pane bože on ji snad znásilnil, no a na konec, jak to mohl udělat, vždť do tak milovala a jemu to bylo absolutně jedno, stejně to udělal.

jaja10

Kniha se mi moc, líbila. Napínavá, čtivá,...myslím, že kdybych už předtím nečetla Měděného jezdce, určitě bych si tuto spisovatelku oblíbila.

ArwenAragorn
12. březnaodpad!

Tak tahle kniha mně byla doporučena. Přečetla jsem prvních asi 30 stránek a pak odložila. Ještě, že jsem si ji vypůjčila v knihovně, kdybych za ni vyhodila peníze, asi bych vraždila.

Paullina Simons

Paullina Simons