Macbeth

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká... V podaní bestsellerového nórskeho spisovateľa Jo Nesboa sa miesto a postavy slávnej Shakespearovej tragédie menia, ale najdôležitejšie prísady – ambície, vášne a zrada – zostávajú rovnaké. Aj po viac ako štyroch storočiach....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371872/macbeth-v8g-371872.jpg 3.3257
Originální název:

Macbeth (2018)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (117)

Přidat komentář
TomHr
předevčírem

Po pár stránkách je to celé nějaké povědomé... on to fakt Macbeth! Ten od Shakespeara. Převyprávěný do vypečených detailů, jen zasazený do druhé poloviny dvacátého století a do nějaké země - nezemě. Občas napínavé pasáže typu chicagské gangsterky, ale jinak poučná studie nejsilnější drogy - moci. Nicméně i s Nesbovým Macbethem mám stejný problém, jako s celým Shakespearem: motivace a pohnutky hrdinů působí příliš často násilně, nepravděpodobně, tak nějak vyumělkovaně.

Baruss
předevčírem

Přečetla jsem asi 200 stran, pak už mě kniha nudila tak že jsem ji odložila, což už se mi dlouho nestalo. Příběh - rádoby Shakespeare ve feťáckém prostředí.

RadFa
15. července

Nečekejte to, co jste doposud od tohoto autora četli. Je to jiné, je to dějově pomalejší... Ale pokud si přečtete předtím Shakespearova Macbetha, máte skvělou možnost porovnat, jak ony klasické postavy pojal zcela moderní autor. Pro mě docela zajímavý čtenářský zážitek.

MKrat
15. července

N A P Í N A VÉ...

kleozpatra
15. července

Hledám vhodné slovo, které by vystihlo mou první zkušenost s tímto spisovatelem, zděšení z četby a bylo hodno dámy, ale nenacházím. Snad: zručně napsaný paskvil. Kéž laskavý dárce promine.

eva3695
15. července

Spousta mrtvých, litry prolité krve, to je náš Nesbo. Osobně jsem původního Macbetha od Shakespeara nečetla, ale i tak jsem si to uměla představit. Děj zasazený do drogového prostředí působí velmi temně. Po přečtení, to ve mně vyvolalo otázku: „Co je člověk schopný pro získání moci udělat?“ Já jsem zvyklá na styl Nesba, ale tento nový styl mi vůbec nevyhovoval. Četlo se mi to velmi obtížně, a dlouho. Je to něco nového, ale budu ráda, když se vrátíme zpět ke starým dobrým Holeovkám.

Markettka00
13. červenceodpad!

Jednim slovem STRASNY. Knizku jsem neprecetla, ale vylozene pretrpela. Autor uz musi brat pri psani knih minimalne halucinogenni drogy. Uz nedokaze psat o nicem jinem nez o fetacich. Tahle kniha je smeska ujety lovestory, situaci pravdepodobnych jen v americkych beckovych filmech a pak radoby policejnich postupu. Never more.

delfin69
12. července

Pro mne je to typický Nesbo. Buď vás knížka pohltí zaujme a dlouho na ni nezapomenete (Sněhulák ..) a nebo naopak se snažíte knihu s trápením dočíst. Tento titul je pro mne bohužel druhý případ. Příběh je dost přitažený za vlasy a některé postavy naprosto nereálné.

Igino
12. července

no neviem, je to iné ako som bol zvyknutý u Nesba. Ale nemôžem povedať, že to nie je dobré. Myslím, že sa to oplatí prečítať - netreba to však porovnávať s knihami s Holem. Už sa teším na ďalšiu knihu od Nesba, doteraz som prečítal všetky ....

Roberta
11. července

Pribeh psany jako sestakova detektivka a autorovo neumele filozofovani, to proste nejde dohromady.

harvan69
07. července

Trochu mě to zklamalo. Hlavně tím, že mám radši hlavní postavu sympatickou, se kterou se můžu ztotožnit. Macbeth jde za mocí přes mrtvoly, vystřílení rodiny včetně dětí, to je hodně za hranou. Ani se mi nezdá, jestli to Nesbo s fantazií nějak nepřehnal, protože takového padoucha policajta si neumím představit, ale třeba jsem naivní. Podotýkám nejsem policista.

Paul
06. července

Naprosté zklamání, vyžilý Nesbo, bez energie, napadu a charismatu. Asi vydavatelé moc tlačili a autor už nemůže

michaela6503
06. července

Tak jsem před přečtením knihy viděla jen samé záporné reakce, tak jsem si říkala, kruci vždyť Nesbo je můj nejmilejší spisovatel, co to, že všichni Macbetha tak haní... A po dočtení knihy to stále nechápu, mě to děsně bavilo. Bylo to strhující, mělo to super příběh.. Absolutně bych si to nespojovala ani se Shakespearem a ani s Holem, protože to je pitomost. Bylo to prostě skvělé počtení, kdy měl příběh úžasné spojitosti a mně se to líbilo moc!! Další důkaz toho, že i když bude 1000 záporných reakcí, tak dokud si to sama nepřečtu, tak nebudu věřit ani řádce od dalších recenzentů. Já byla spokojená a Nesbo mě opět vzal do svého světa plného bídáků, kde jsem poslední dobou nejšťastnější !! Za mě plný počet !

Gigy
04. července

Macbeth byl můj návrat k Nesbømu. Kdysi jsem četla Sněhuláka a moc jsem nepochopila, co na tom autorovi všichni vidí. A nechápu to vlastně do teď. Macbeth na mém názoru takřka nic nezměnil. Začátek byl příšerně úmorný. Snad nikdy se mi nestalo, že bych knihu otevírala s takovou nechutí a nevolí. Jenže knihy nerada odkládám, tak jsem se nutila, až jsem se donutila a zhruba v polovině knihy jsem začala mít pocit, že mě ten Macbeth celkem i baví. Ale milý Nesbø, rozjezd do půlky knihy je prostě moc. A upřímně, nedivím se těm, kteří knihu odložili. Vlastně celkem ani o nic nepřišli.

PepeA
04. července

Po přečtení zdejších kritik jsem se Mackbetha trochu bál. S četbou knihy mě předběhla manželka, podle ní je to jiný Nesbo, ale rozhodně ne špatný. A měla pravdu, nějak nerozumím těm, kdo píší o nudném a nepřehledném začátku knihy. Mně se příběh líbil od začátku a konec, kde se všechny nitky seběhly, byl opět Nesboovsky dokonalý.

Evča K.
04. července

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. A tak nějak celou dobu jsem bojovala s tím, že se zdánlivě pozitivní postava mění v negativní, i když čtenář (já) je proti.
Kniha jako ty s Harrym to není, ale určitě stojí za přečtení.

haski
28. června

Pro mě docela zklamání. Musela jsem vydržet do poloviny, abych se chytla. Chyběl mi Harry Holle, ale i to bych zkousla. Spíš mě asi vadilo vyprávění z pozice toho zloducha. Dočetla jsem, ale chyběl mi slovník typický pro Nesbo knížky.

ddkk
28. června

Tak jsem to vzdala. Po velkých nadějích a očekáváních to je pro mne velké zklamání. Takový neuvěřitelný mišmaš, vůbec jsem se nebyla schopná na knihu soustředit, v podstatě mě nezajímala....nedočetla jsem, snad poprvé, a nehodnotím. Snad se autor vrátí k tomu, co opravdu umí.

april4
27. června

Já se přiznám, že tu kritiku moc nechápu. Ano, není to Holeovka a ano, není to Shakespeare, ale číst se to dalo. Myslím, že kdyby knihu napsal kdokoli jiný, než Nesbo, který má laťku nasazenou hodně vysoko, tak by tolik negativních recenzí nebylo. Knížka určitě nebude patřit mezi mých top 10, ale přečetla jsem ji bez problému, prostě jsem jen "odstřihla" jméno autora a brala to jako obyčejný kriminální příběh :)

zuzana6031
25. června

Po dlouhé době kniha, kterou jsem odložila asi v 1/3. A to je Nesbo jeden z mých velmi oblíbených autorů a tahle kniha je tedy zatím velkým zklamáním. Možná se k ní jednou vrátim...

Hella
24. června

Počítala jsem s tím, že půjde o příběh zcela odlišný od holeovek a těšila jsem se na něco nového, jiného a zároveň nepochybně také skvělého. No. Takže. Vydržela jsem to celých 100 stran, než jsem s obrovským zklamáním knihu nakonec definitivně odložila. Tohle prostě nešlo.

misacaj
23. června

Velké zklamání. Taková patlanice Shakespeara a Nesba, kterou jsem ve 3/4 prostě odložila. Oba autory mám jinak moc ráda, ale bohužel.

silvara
23. června

Za sebe mohu říct, že jsem s přepracováním Shakespearovy klasiky byla spokojená (ale ne nadšená - prostě jen spokojená). Hlavní hrdina byl správně rozporuplný, mohli jste s ním soucítit i jej nechápat a pobavilo mě i vtipné využití všech postav (i když někde došlo k zásadním změnám).
Ano, Nesbo mohl původní látku uchopit odlišněji a jsou zde nějaké mouchy. I přes to se mi tenhle Macbeth líbí :)

Micheline
22. června

Takové nějaké zvláštní. Částečně Nesbo, částečně Shakespeare a částečně odpad. Nevím jak k tomu došlo, ale výsledek je divný a já jsem zklamaná.

knihomol 61
22. června

Byla jsem ráda,že vyšla nová kniha od Nesba ,ale to jsem si "dala". Když jsem se podívala na vydavatele a překladatele,tak jsem zjistila,že kniha není vlastně originál od Nesba,ale anglická verze ,kterou potom přeložila do češtiny paní Jana Jašová.Říkala jsem si hned,po přečtení někkolika stránek,že to není to, na co jsem od Nesba zvyklá.Nevím,jestli to "blbě" přeložil ten Angličan,ale přišlo mi to hrozně kostrbatě přeložené,jako kdyby překladatel nerozuměl tomu,co překládá.To mě hodně ovlivnilo ve čtení a v hodnocení knihy.A proto musím říci,nejhorší kniha od Nesba.Otázka je,kde se stala ta chyba.Vím,ale,že si už od Nesba,pokud bude takto postupně překládaná,nic nekoupím. Škoda peněz.

bareva
19. června

Nevím, co na to říct... Celou domu mi přišlo, že čtu předlohu pro seriál Gotham. Podle mě by ta kniha chtěla více Nesbo.

Eduarda
18. června

Mám ráda Shakespeara a mám ráda Nesba. Tohle se ale zdaleka neblíží ani jednomu z nich. Jakoby horkou jehlou, totálně neuvěřitelně, nudné. Měla jsem velký problém dočíst.

Silwinka87
17. června

Zajímavé přepracování původního Macbetha..Nebylo to vůbec špatné,místy hodně ujeté,ale dobré..
Stojí za přečtení

Maarty
17. června

Pokud od knihy čekáte variaci na Shakespeara, pak ano.Za mne bych tomu teda tak stopadesát stran ubrala, ale nebylo to špatné.Poukud ale o začátku doufáte, že někde vykoukne Harry Hole,budete zklamáni, protože tahle "Nesbøvka" je úplně jiný šálek kávy.

bigben
13. června

Vůbec nelíbilo...souhlasím, že zatím nejhorší kniha tohoto autora. Děj, pointa i finále mi přišlo přehnané, nereálné...