Macbeth

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká... V podaní bestsellerového nórskeho spisovateľa Jo Nesboa sa miesto a postavy slávnej Shakespearovej tragédie menia, ale najdôležitejšie prísady – ambície, vášne a zrada – zostávajú rovnaké. Aj po viac ako štyroch storočiach. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do slovenštiny Jozef Zelizňák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371872/big_macbeth-v8g-371872.jpg 3.3870
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Práh

Macbeth, 2018

Kniha Macbeth

Annicka
02. prosince

Moje první kniha od Nesba. Posloucháno jako audiokniha. Musím říct, že začátek mě úplně nenadchnul, bylo to takové rozpačité a navíc jsem úplně nechytala, že se změnilo místo děje. Ale jak se příběh rozvinul, úplně mě to pohltilo. Samozřejmě nemůžu soudit, jestli by to na mě mělo stejný efekt, kdybych knihu četla papírově.

Pe3ček

Poslouchal jsem v audiu. Kdybych knihu četl, asi bych nedočetl. Je to dost překombinované, člověk neví, kdy postava přemýšlí, vzpomíná, sní a kdy je v přítomnosti. Drogy taky nejsou zrovna přitažlivé téma. A Macbeth taky zrovna žádnej sympaťák. Dávám 3* jen proto, že je to Nesbo.

jarmila6295

Tak musím říct, že tohle byla první kniha od Jo Nesbo, kterou jsem četla fakt s nechutí a jen z úcty k němu jsem se kousla a dočetla jí. Kniha mě nebavila od samého začátku, fakt vůbec...

kakozka

Když napíšete pár slušných detektivek, tak máte právo si ulítnout na epickém dramatu, kde má závěrečné entrée lokomotiva Berta a křišťálový lustr z Čech. Vyčerpávající četba.

faba

Audiokniha. Četl V. Neužil. Nebylo to špatné, ale ke konci už jsem si z Neužila moc neužil. J.Nesbø se vrhnul na klasiku i se jmény z originálu. Bylo to šílené, jak má on ve zvyku. Ze začátku jsem jeho knihy hltal, ale potom už jsem k nim začal cítit odpor a skončil jsem pro mě poslední Sněhulák... Nejlepší dle mého je Lovec hlav. Upřímně. Jak chápete konce jeho detektivek a jejich rozuzlení? Já jsem zřejmě chudý duchem a nerozumím tomu a někdy nechápu. Čím novější, tím "složitější".

Páájinka

Audiokniha. Po HH jsem cítila lehké rozpaky, ale co se stalo z Mackbeta, to je teda masakr. Musím přečíst i předlohu. Boží knížka.

stanza

Příjemný, ale ne ohromující poslech, stejně jako Harry Hole.

anna492

Velice originální literární počin, který nelze srovnávat s příběhy Harryho Holea, protože se jedná o něco úplně jiného. Doporučuji si před četbou osvěžit původního Shakespearova Macbetha, abyste mohli plně docenit propracovat odkazů a paralel. Já to bohužel udělala až zpětně a dost souvislostí mi kvůli tomu unikalo.