Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4.21883
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Elisa.Beth
včera

Kniha mi bodla :-) Potřebovala jsem něco stylem psaní svěžího, čtivého, nepříliš vyumělkovaného. Bod číslo jedna splněn.

Potřebovala jsem něco, co mě lehce bez násilí a nucení pohltí. Bod číslo dvě splněn.

Bylo mi sympatický se chvíli pohybovat v mužském uvažování. V knize bylo tak jako hezky čisto :-D Žádné rozbředávání ve vztazích. Prostě se něco sem tam v životě posere, tak se to řekne, vyčistí a jede se znova. Žádný velký prostor pro ženskou domýšlivost :-D. Úleva.

nicole1990

skvělá knížka brzy přečtená jak dobře se četla :-) akorát docela smutný konec:-(

simecef

Skvělý humoristický počin, ke kterému jsem se dostal až v době, kdy největší vlna hartlerismu již opadla. Z toho by mohla být skvělá komedie točená Bohdanem Slámou!

Magriva

Neskutečně čtivá knížka a nevadí mi ani trošku banální zápletka, jednoduše mě bavila. Několikrát jsem se zasmála, občas mi i ukápla slza, takové příjemné, oddechové čtení.

JessieEx

Docela příjemný příběh o přátelství (a sexu - tím se bohužel pan Hartl hned zařadil na seznam českých autorů #Neumímnapsatnicpořádnéhoanižbytobyloplnésexu k Vieweghovi a Třeštíkové). Místy pobavil, místy dojal a četl se moc dobře.

happy-smile

Kde se na tohle hrabe Viewegh. Patrik Hartl prostě umí psát vtipné romány a čtenář určitě neprohloupí, ať sáhne po čemkoli.

krejcovka76

Všemi oceňovaný autor, který pro mě byl velká neznámá. Jedni chválili do nebes, druzí haněli. Pro mě zlatý střed. Knížka čtivá, příběh zajímavý a logické vyústění příběhů jednotlivých postav.

Anluck

Téma mi asi nesedlo. Nevím, nelíbila se mi. Ale jsem ráda, že jsem jí přečetla až do konce, ten mě celkem překvapil.

kanitsuj

Přestože jsem knihu četla jako poslední a patřím mezi ty čtenáře, kterým se podobný styl příliš nelíbí, příběh se mi zdál z trojice románů, které od pana Hartla dosud vyšly, jednoznačně nejlepší. Pozitivně hodnotím především zajímavý a zdánlivě banální nápad - hrdinové - bývalí spolužáci ve středním věku si uvědomují, že žijí životy, s nimiž nejsou spokojeni, a tak si vymyslí úkoly, které musí splnit, aby získali nové sebevědomí a neztratili respekt ostatních. Jednoznačně by se román dal rozpracovat lépe, o tom určitě není pochyb, také jazyková úroveň je tristní a ke konci jako by příběh ztrácel na tempu a autor potřeboval vše rychle vyřešit. Znovu se objevují závažná témata, o který se píše s nadhledem a humorně, aby vše skončilo v záplavě padajících konfet:-) Je to jednoduché čtení, pro nenáročného čtenáře, které po přečtení ihned zapomenete a tak je to třeba brát!

bonifacka

Za mě slabé. Ale je to jen jeden názor z mnoha. Pana Hartla miluju, Erotikon byl úžasný, Okamžiky se mi také velice líbily, Provok mne zklamal. Někdo holt musí být poslední. Ale tesim se moc na další "hartloviny"

PWM

Ve skutečnosti velmi temná a smutná kniha...

Težko lze nepropadnout hluboké trudnomyslnosti a pustému zoufalství z životní reality, ve které je jedno, kterou cestou se vydáte, protože vaše rozhodnutí budou vždy chybná a vše dopadne špatně. Jediným lékem je pak dosavadní hodnoty i způsob žití hodit za hlavu a začít znovu a jinak.

Prazvláštní “deus ex machina” knihy se pokusí, pravděpodobně neúspěšně, alespoň maličko zvrátit pocit marnosti, beznaděje a smutku, kterým Vás přečtení naplní. Prvoplánový humor se jej pak snaží maskovat - o to krutější je i kontrast k celkovému vyznění.

Celkově shrnuto: dokud jsem knihu nečetl, neměl jsem pocit, že by se mě krize středího věku jakkoli týkala...

Pajan28

Pěkné nenáročné čtení.

Zdenas5

Povedená kniha, bavila jsem se.

Hana62

Oddychovka. To je podle mě nejlepší recenze. Místy humorná, bavila jsem se, ale rozhodně znovu ji číst nebudu.

Moncele

Právě dočteno... v jednu chvílí jsem myslela, že jsem totálně šlápla vedla. Jsem ale ráda, že jsem to nevzdala...

Endy17

Váhal jsem nad hodnocením, čtyři hvězdy nebo pět? Ale skutečnost, že jsem se na několika místech královsky bavil a celou knížku přečetl takřka na jeden zátah, zastínila drobné výhrady.

mig20

Ke knize jsem se dostala v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc ráda. Určitě se pustím do čtení i dalších knih od tohoto autora. Kniha se mi moc líbila, čtení to bylo vtipné a snad jen konec mi přišel poněkud rychle ukončen, tak trochu násilně. Každopádně i přesto kniha super a ráda ji doporučím dál.

Lyzarka79

Jsem ve stejném věku a tak mi to připadalo hodně povědomé a blízké. V tramvaji jsem se zasmála i nahlas :) Moc fajn čtení.

druzickaster

Pohodová oddychovka od středněvěkého autora pro nás středněvěké. Za sebe můžu říct, že nevím zda bych hru absolvoval, protože až takový odvazák asi nebudu, ale bavil jsem se u toho královsky a o to šlo. Takže rozhodně dám šanci i erotikonu. Jo a mrkněte na Všechnopárty kde je s autorem rozhovor, stojí to za to!

noizcore

Rychlé a oddechové čtení. K postavám mého věku jsem si po pár stránkách velmi rychle vypěstoval kladný vztah, a proto moje hodnocení není asi úplně objektivní.
Určitě se podívám i na další knihy tohoto autora.

Bukina

Toto není literatura mého srdce.Do Erotikonu už nejdu.Za mě dvě hvězdy.

Leniii

Byť je tato kniha prvotinou pana Hartla, četla jsem ji jako poslední a musím říct, že mě i nejméně oslovila. Z Okamžiků štěstí a i z Erotikonu jsem byla víc nadšenější. Jako oddechovka do vlaku fajn, ale asi jsem čekala víc, když jsem četla ty dvě předchozí..nicméně se mi líbí styl, kterým autor knihy píše, pana Hartla mám ráda :)

Sarrah

Nerada odkládám nedočtené knihy a tak jsem ji tedy dočetla. Nevím, podle jistých komentářů mám pocit, že jsem asi četla úplně jinou knihu. Je to má druhá kniha od Patrika Hartla (dala jsem autorovi šanci ;-)) a myslím, že poslední. Není to můj šálek kávy.

LuciíŠvarc

I když kniha vyšla jako první, četla jsem ji až jako poslední a oslovila mě nejméně. Z Okamžiků štěstí i Erotikona jsem byla urvaná, ale tady přišlo malé zklamání. Asi mi není ještě úplně blízká krize středního věku a pro tu jejich hru jsem nenašla moc pochopení, přišlo mi to přes čáru a kluci mi občas lezli na nervy. Mamka naopak byla s knihou moc spokojená.

Ouninka

Výborný, čtivý...mělo to šmrnc...byla stejně skvělá jako Malý pražský erotikon, těžko soudit, která byla lepší...za mě mají 5* každá :) !!! Doporučuji všem jako oddychové čtení :) !

Nomia

Jó krize středního věku je holt sviňa. Vtipná a čtivá knížka o čtveřici bývalých kamarádů, jejichž příběh opět začíná na školním srazu a jejich životy se nakonec krásně proplétají. Kniha se čte skoro sama a opět nechybí spousta humorných situací a vtipných hlášek. Jinak je to Hartl jako vždy, občas smutné, občas veselé, ale vždycky velmi lidské.
Erotikon mě nadchl, Okamžiky štěstí mě nechaly chladnou a Prvok, Šampón, Tečka a Karel mě opět utvrdili v tom, že Hartl humorné oddechové knížky prostě psát umí. Nemůžete očekávat veledílo, ale neskonalou zábavu ano.

Blančitos

Jako oddechovka to bylo fajn, ale... Čekala jsem možná trošku více, než jsem dostala.

Whobey

Trochu jsem se této knihy bála, prvně mi ji doporučila známá, která absolutně zbožňuje Vieweghovy příšernosti, což je řeka, do které už opravdu vkročit nechci. Nicméně když mi kolegyně v práci vrazila Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla do ruky, rozhodla jsem dát Hartlovi šanci.

A jsem ráda, že jsem tak učinila. Možná i tím, že jsem od toho nečekala nic závratného, mě ta kniha docela mile překvapila. Je to oddechovka, místy velmi zábavná, místy až tragická, ale výborně realistická. Styl psaní pana Hartla mi taky výborně seděl, příběh měl hlavu i patu, vtáhl do osudů čtyř přátel.

Prima kniha, jestli hledáte něco na oddech, je to to pravé! :)

babystar

Čtivá kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah přes noc. Příběh čtyř kamarádů na životní křižovatce. Se svými problémy středního věku se vyrovnává každý jinak a řekla bych, že (až na jednoho) s čistým štítem. Na Malý pražský erotikon to však nemá. Podle mě je to kniha o mužích a pro muže, ale možná se pletu (viz jeden mužský komentář od FrankCastle).

Burák

Na tuhle knížku jsem se dost těšila. Líbil se mi název i námět společného boje dávných spolužáků s přicházející krizí středního věku. Od Hartla jsem četla předtím Malý pražský erotikon, který mě nadchnul, takže očekávání jsem asi měla opravdu velká.

Úplně zklamaná jsem nebyla, četlo se to velmi lehce a do čtení jsem se určitě nutit nemusela. Ale z až příliš šablonovitých charakterů hlavních postav, jejich osudů a z dost klišoidního závěru jsem byla trochu znuděná.

Takže jako knížka na víkendové oddechové čtení to obstojí, ale podruhé už bych to nečetla.

česká literatura prvotina

Patrik Hartl