Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4.21360
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Klára90
včera

Tato kniha se mi velmi líbila, přečtená téměř hned. Chvilkami jsem se musela opravdu smát, ale jinak je to spíše taková smutnější kniha k zamyšlení.

konvalinka17

Nenáročná knížka, pobaví, ale už bych se k ní nevrátila

Klarinet

Vidím film...Čermák, Langmajer, Vetchý, Vojtek....určitě si domyslíte, kdo by hrál Karla :) aneb plníme výzvy, abychom nebyli sráči! Harpyje byly nejlepší a vůbec jsem se skvěle pobavila a odpočinula. Doporučuji moc na dlouhé podzimní a depresivní večery.

Gatao

Kniha u které člověk vyprskává smíchy. Odpočinková četba.

majulda

Tato kniha se mi od Hartla líbila nejvíce, protože mi až na pár střeštěností přišla nejreálnější. Je to oddechovka, která vám v závěru přece jen něco dá.

SakuraLuci

Milá oddychovka ze života.

yellowbanna

Druhá šance pro Patrika Hartla dopadla o něco lépe než Pražský erotikon :-) Alespoň mě tentokrát zaujala zápletka a čekala jsem, jak celý příběh dopadne. Žádná velká literatura to není, ale jako oddechovka to tentokrát nepůsobilo jako úplně zbytečné čtení.

lagina

Je zvláštní, že jsem tu knihu četla... a vůbec jsem si na ní nepamatovala...
Příjemné čtení, děj Vás vtáhne, oddychovka :)

piney

Příjemná veselá kniha. Občas jsem kroutila hlavou nad příhodami postav, ale stejně, nebo možná přávě proto, mě bavila. Bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi těmi čtyřmi muži v knize a jejich náhledem na život.

parley3

Jak uz bylo napsano. Kniha prectena za par hodin, presto vsak me bavila. Opravdu patri mezi odpocinkove cteni.

helča5

Paráda,nasmála jsem se,dobře se četla,doporučuji všem.

ElizabethK

Příběh mě zaujal a knihu jsem měla brzy přečtenou. Jedná se o vtipnou oddechovou knihu vhodnou například na cestování. Nad tragikomickými situacemi hrdinů jsem se musela několikrát zamyslet, bylo zajímavé sledovat vývoj jejich příběhů. A konečně mě velmi nadchlo autorovo vykreslení jednotlivých charakterů - příběhy čtyř přátel se prolínaly a zprvu jsem měla problém se orientovat, do děje mě však autor hladce přenesl během několika málo kapitol.

pe.placha

Knížku jsem četla až po "erotikonu", který se mi líbil o trochu více. Ale za přečtení rozhodně stojí.

Markushka

Bavila jsem se nad příběhem čtyř kamarádů, kteří bilancují v poločase. Každý je jiný a přemýšlí o světě trošku jinak; bavili mě právě ty rozdíly mezi nimi, ale i to kamarádství, co je spojuje.. Přečetla jsem rychle, lehce a s úsměvěm..

laker4life

Kniha o chlapech, pro chlapy. Četl jsem po Erotikonu a nadchla mě víc. Dobře poskládaná parta, vtipně napsáno, skvělá oddechovka!

Věrča18

Tak tuhle knihu jsem přečetla až po Okamžicích štěstí. Jednodušší téma, čtivější, vtipnější, zábavnější však byla rozhodně.

amorito

Když jsem u kamarádek pátrala po nějaké opravdu vtipné a zábavné knížce od českého autora, bylo mi řečeno, ať sáhnu po Hartlovi, že tam se určitě nespletu. V rychlosti jsem si prohlídla i pár komentářů na DK a řekla si, že to s ním tedy vyzkouším.

Možná byla chyba na mé straně, že jsem čekala moc, nebo v celkovém naladění po přečtení jiných knížek... Žádný zázrak se totiž bohužel nekonal a poté, co jsem v polovině knížky pochopila, že už asi nemá smysl si natěšeně říkat: "Kdy už to přijde?", začala jsem být lehce zklamaná.

Na druhou stranu ale musím říct, že se mi knížka četla dobře, byla oddychová a místy i vtipná.

KristýnaBook

Celkem dobrá kniha, ale učitě patří mězi slabší od Hartla.

kikiodvi

Lepší 3*
Ideální společník na cesty ve vlaku (lehká, skladná...)!
O vtipné chvilky nebyla nouze a vždycky jsem se těšila, co se těm čtyřem stane. Hlavní postavy pro mě byly uvěřitelné, ale jak už je autorovým zvykem, některé situace dovádí dost do extrému. Byly momenty, kdy mně zrovna ty extrémy vadily.
Celkově hodnotím jako dobrou oddechovou knížku, i když by klidně mohla být více propracovaná. Hlavně závěr se mi zdál hodně zrychlený, jako by to autor chtěl co nejdřív ukončit.

DK197

Kniha se mi líbila. Patrik Hartl může být se svou tvorbou spokojený. Pátou hvězdičku ovšem ubírá fakt, že mi trochu trvalo se do knihy začíst a malinko uspěchaný konec, zdá se mi.

emma_belle

Celkem chápu úspěšnost autora a proč je tak In. Hodně mi připomíná Michala Viewegha - ale ne tím, že by ho kopíroval, ale tím, že při jeho knihách mám podobný pocit a taky nutkání je dočíst až do konce.
Přečteno i pokračování a těším se na další knihy.

sirojezkin
12. záříodpad!

Knihu jsem četla na doporučení kamarádek, které byly nadšené. Mě se nelíbila. Postavy se pohybují ve společnosti, ve které bych se nikdy nechtěla pohybovat a nepohybuji já. Mí kamarádi a já se bavíme jinými věcmi a řekla bych, že slušněji. Na můj vkus velice hrubé a sprosté. Další knihy už číst nebudu. Jinak pana Hartla jsem viděla několikrát v televizi a ani se mi nechce věřit, že to napsal on. Zdál se mi velice slušný a sympatický.

Doemit

Skvělá kniha na oddech, líbil se mi každý život i když bych asi nechtěla osobně prožít ani jeden z nich :D Patrik opět nezklamal, už ho v té knížce i vnímám, použití slov a výrazů pro něj typické :) Těším se na další knihy, jen tak dál!

Tereza99

Skvělá oddechovka, která pobaví a můžete u ní s klidem "vypnout mozek". :-)

Dardos

Kniha se mi libila, fajn pribeh o ctyrech kamaradech, ve kterem jsem se neztracela. Skvele hlasky a zapletka.
Za me doporucuji :)

petulka.sasanka

U knihy jsme se bavila!!!! Mám rada styl, kterým je kniha napsaná. Hartl se začíná stávat mým oblíbeným spisovatelem ;-)

vavria01

Přečteno jedním dechem.

sd1992

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Ze začátku jsem měla trochu obavu z toho, že knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel vlastně vypráví 4 muži.. ale je to právě super.. skoro jako nakouknout za oponu jiné světa :D Je skvělý se do toho vžít a zjistit jak vlastně přemýšlí muži :D oddechové a lehké počteníčko... jedním dechem :)

gargamelka

Oddychová knížka, která má spád a pozoruhodné dějové linky jednotlivých hrdinů.

VeronikaaH

Lepší knížku jsem si o prázdninách u moře snad ani nemohla přečíst. Mega vtipné počteníčko, které je čtivé od první věty až po tu poslední a nemá žádné slabší pasáže. Dokonalá oddychovka. Bože, chci pokračovánííí

česká literatura prvotina

Patrik Hartl