Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4.21493
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Devorah
předevčírem

Na knihu jsem byla po těch pochvalných recenzích opravdu velmi zvědavá. No.....přečteno. Objektivně musím hodnotit, že se celkem rychle čte, "děj" - ale ten je vážně v uvozovkách - utíká. Humorné scénky - hm, zasmála jsem se párkrát, stylem mi to strašně připomíná knihy od Třeštíkové - bohužel. Vše jen na efekt, neuvěřitelné příhody ze života, co se nemohou stát. Za mě tři hvězdy a i to je dost.

adorjas
předevčírem

V minulosti sa rozoberali filozofické a náboženské traktáty, potom individualizmus a vznešené morálny princípy. A čo nám zostalo do 21.storočia? Asi už nič, pretože v knihe nemáme čím iným zaujať len večnou neverou a divnými ľudskými vzťahmi. A práve túto variáciu predviedol opäť p.Hartl, tak ako aj v Pražskom lexikóne alebo v Okamihoch šťastia.

Nechcem znieť pesimisticky, je fajn, ak niekto popíše reálny život, so všetkým , čo k tomu patrí. Avšak po tretej Hartlovej knihe vidím, že neustále kĺže po povrchu, postavy sú plytké bez vyjadrenia akýchkoľvek hlbších emócií.

Na druhú stranu, pre čitateľa, ktorý často nečíta, bude tento štýl ľahký, zábavný a bude knihu hodnotiť oveľa pozitívnejšie ako ja...

marketa9252
09. prosince

Nejlepší kniha,co autor napsal :-)

Ali_xy
30. listopadu

V pořadí druhá přečtená kniha od Patrika Hartla a musím říci, že nezklamal. Líbí se mi jeho humor, styl psaní...taková lehkost, žádné těžké téma, ale přece jen vás to nutí zůstat u knihy a když to nejde, každou volnou chvilku zaplout zpět do děje. Nevím proč mi napadlo, že je to takový "nový Viewegh", ale řekla bych, že Hartl je zaručeně lepší, navíc má naprosto boží smích! :-)

parley3
30. listopadu

První kniha od autora, přečtená za pár hodin. Vtipná, svěží, oddechová kniha o hořkosladkém životě.

katerina9582

Nemám, co dodat, perfektní . Hodně jsem se nasmála

studentice
24. listopadu

Přečetla jsem jedním dechem, ale Malý pražský erotikon se mi líbil víc:)

Kackatlacka
20. listopadu

No pááááni,kde se to v tom Hartlovi bere?! Nemůžu si pomoct,ale jeho knížky vážně zbožňuju! Jen u nich se dokážu od srdce zasmát a o pár stránek dál pořádně zaplakat!
Vážně nádherná oddechovka..

Marci70
20. listopadu

Moc pěkné čtení! Přečetla jsem jedním dechem.

Dani25

Dobra oddychovka :)

Lotka
17. listopadu

Nelíbil se mi název knížky a to byl důvod, proč se mi do jejího čtení nechtělo. Byla to chyba. Hartl nezklamal a předložil pro mě poutavý příběd. Jako odpočinkovku doporučuji.

Alethea_k
16. listopadu

Měla jsem vůči knize zbytečné předsudky. Hartl píše neuvěřitelně čtivě, dokáže člověka na jedné straně nadchnout, pobavit, a zároveň i nechat se zamyslet nad tím, jak reálné to je. Tím pádem je člověk nucen zamyslet se sám nad sebou i nad zásadními otázkami svého života.
Během epilogu mne dokázal během jednoho odstavce vyděsit, uklidnit a poté vyděsit ještě víc. Nemám ráda sprostá slova v knihách, ale sem každé sprosté slovo a sexuální tématika prostě patří.
Jak říkám... Autor mne mile překvapil a rozhodně to není poslední kniha, kterou jsem od něj přečetla...

Ráčkajda
15. listopadu

Moje první kniha od Patrika Hartla a musím říct, že se mi moc líbila:-)

blazniva7983
13. listopadu

Toto mě náhodou docela dost bavilo, škoda snad jen toho epilogu, bez něj bych se obešla.

Jíťa512
12. listopadu

Pobavila jsem se, hvězdičku ubírám za vulgarismy.

vysypanel
11. listopadu

Celkem dobré, očekával jsem podle začátku větší srandu, ale tak to v životě chodí...

Markéta:)
03. listopadu

Patrika Hartla mám velmi ráda. Viděla jsem s ním několik rozhovorů a působil na mě velmi sympaticky. Proto jsem očekávala, že se mi jeho kniha bude líbit. A je tomu tak. Přečetla jsem ji za den. Skvělá.

Ježevika
02. listopadu

Pro mě moc fajn oddychovka, přečtená pomalu jedním dechem. V nadsázce a humoru dokázal autor skrýt vážná témata. Člověk se může podle nálady buď smát nebo se zamyslet nad hlubším významem - jak je komu libo ;-)

adevis
01. listopadu

Má první kniha od Patrika, který je skvělý. Nechápu, že až teď jsem se k němu dostala. Shlédla jsem videa z Show Jana Krause a po seznámení s Patrikovým věčným optimismem a originálním smíchem jsem věděla, že knihu musím mít. Měla jsem ji jako úvodní, rozhodla jsem se, že ji přečtu a pak uvidím, zda pořídím ostatní dvě. A jak to dopadlo? Rozhodně pořídím!! Přeji si je k Vánocům. Prvok, Šampón, Tečka a Karel byla kniha příjemně čtecí, vtipná, dojemná a moc mě bavila. Proto všem, kteří ještě nečetli vřele doporučuji!

Majulda8

Tato kniha se mi líbila od Hartla nejvíce ze všech. Možná proto, že vypráví o vrstevnících. Opět velmi čtivá kniha - místy až "bláznivá".

lucie_seni

5*...protože Show must go on!

gladya

Humorné části pobaví, z tohoto hlediska je to příjemná oddechovka. Je tam ale i něco navíc. Shrnu to jednoduše, lidé by spolu měli umět mluvit a naslouchat si .

todilka

Milé, svěží, vtipné, uvěřitelné, veselé i smutné postřehy ze života čtyř kamarádů. O půl hvězdičky více, než Malý pražský erotikon, protože ten mi přišel zbytečně a uměle natahovaný.
*čtenářská výzva 2017: kniha s jménem v názvu

Danca196

Pěkná oddychovka, která pobaví a zároveň nutí čtenáře se nad některými situacemi, které hlavní hrdinové prožívají, zamyslet. Je to druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a je rozhodně lepší než Malý pražský erotikon.

Tynyton

Skvělá kniha na takové to víkendové čtení, kdy si chce člověk oddechnout. Příběhy mi přišly i inspirativní. Jeden se v nich může v některých ohledech hezky najít.

Dan

Vtipná oddechovka na dva dny čtení. Dobré přezdívky. Fajn příběh. Líbila se mi více, než Okamžiky štěstí.

poter

Super pohodové čtení,moc jsem se u ní nasmála.Vzala jsem sebou na dovolenou a byla to opravdu dobrá volba

Nikita04

Lehké čtení, které pobaví. Kniha je psaná čtivou formou i pro nenáročné čtenáře.

Dauda

Skvělá kniha, stejně jako autorovi ostatní knihy. Ani nevím jak rychle jsem ji měla přečtenou, moc jsem se u ní nasmála:-)

Klára90

Tato kniha se mi velmi líbila, přečtená téměř hned. Chvilkami jsem se musela opravdu smát, ale jinak je to spíše taková smutnější kniha k zamyšlení.

česká literatura prvotina

Patrik Hartl