Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/big_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4.14692

Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel

podko_lenka

Fajn oddechovka, přečteno za jedno odpoledne. Nepřekvapí, nezklame. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami... Ale jelikož jsem teď měla v ruce knihy, které mě nebavily, zaslouží si tu jednu navíc.

Fiddis

Byla to sranda, ale zároveň mi tam chyběl nějaký směr nebo tak něco. Prostě jak kdyby to byl takový random výňatek ze života, který navíc není moc pravděpodobný, i když to vlastně asi ani tolik nevadí. Styl psaní mi připadal tak trochu jako kdybych to psala já a mně psaní moc nejde :-)) Ale jako oddychovka proč ne.

rumund

Ať si kdo chce, co chce říká, mě holt knihy Patrika Hartla prostě baví. Další super pohodové, rychlé a příjemné čtení. Sice na pětku to není, ale krásná čtyřka.

culina111

dávám o hvězdičku víc oproti knize 15 roků lásky, protože kromě toho, že je tato kniha vtipná, tak je i svižnější a dobře se čte (přečteno za večer :)) je o dávném kamarádství 4 kluků, kteří se po letech sejdou a obnoví v sobě touhu dělat věci bezprostředně stejně jako dřív a měnit... líbil se mi postřeh v podobě odlišného uvažování a neschopnosti říct, co chci - člověk prostě druhému do hlavy nevidí... prostě pohodová oddechovka.

Jihorka

Pohodové čtení na víkend a pro mě i jedna z mála příležitostí, jak z lehka nahlédnout do uvažování mužů a přátelství mezi nimi. Nečekejte hluboké sondy do mužských duší, ale více či méně vtipné situace v životě nastávajících čtyřicátníků a jejich náhled na věc.

TaLu

Moje první nákaza covidem s bolavou hlavou a očima, mě konečně donutila vytáhnout rádio, o které jsem si řekla pod stromeček, abych se mohla i já pokusit o poslech audioknih.
Když nepočítám kdysi kdysi poslouchané rádio pohádky a zkrácené kazetové příběhy z dětství dětí, tak šlo opravdu o premiéru.
Mám vizuální paměť a miluji knihy, takže jsem se obávala poslechu.
Také jsem viděla film a stále se mi to v mysli spojovalo. Ve výsledku jsem byla mile překvapená, že některé události jsou podrobněji rozepsané v knize. Takové komorní vyprávění o partě dávných kamarádů. O jejich životech, činech a důsledcích těchto činů.
Film se podle mého názoru také velmi povedl.

vassovka

Fajn oddychovka na letní dovolenou:) překvapivý konec nezanechá hladové myšlenky, jak kdyby...co kdyby. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

lapagerie

Možná se podívám na film, třeba mi přijde barvitější než kniha. Nejsem chlap a neumím se vžít do pocitu chlapské krize středního věku. Ale neumím si představit, že bych stereotyp zkoušela zahnat podobnou formou jako tihle čtyři. Kteří si tím vším pěkně nas...i do bot.
Ale jo, zábavná knížka na jedno/dvě odpoledne.