Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4.22206
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

hey123
dnes

Prvni moje kniha od tohoto autora. Odpocinkova kniha, vhodna na dovolenou. Zasmala jsem se u ni. Jsem zvedava na dalsi.

Robin.Mooshabr
předevčírem

Bože to byla NUDA!!!! Kde jako byl ten humor?????

pavlusse
15. listopadu

čtivá oddechovka, bohužel jsem knihu četla až po Malým pražským erotikonu

Barushenka
14. listopadu

Čtivý, vtipný a oddechový příběh.

aleza1
04. listopadu

Taková pánská oddechovka. Žádný zázrak, ale na odreagování stačí...

Aleh
03. listopadu

Mně se styl psaní Patrika Hartla líbí. Je sice tak trochu zběsilý jako doba, ve které žijeme, ale je to tak, ať chceme nebo nechceme. Ostatně v literární tvorbě se zrcadlí ten náš skutečný život.
Kdyby si 4 kamarádi ze školních lavic měli po 20 letech odpovědět na to, zda žijí tak, jak si kdysi před lety vysnili, asi by oni sami byli zklamáni. Možná, že by stačilo vidět a vnímat to štěstí, které v životě už měli. A tak hledají něco a nikdo z nich neví přesně co. A dělají věci, které nás přinejmenším dost překvapí (aspoň mě to tedy překvapilo). S určitostí ale vím, že už teď se těším na další příběhy tohoto autora.

blancoun

Za mě fakt velký zklamání. Všichni Hartla doporučují, tak jsem po něm sáhla. Humorné scénky tam sice byly, ale bohužel mě nijak nerozesmály a hlavně nejvíc mě na knize vadilo Hartlovo stereotypické zobrazení snad všech postav - důchodce libující si v letácích v Bille a sledováním televizních seriálů, tlustá holka, která musí zhubnout, aby ji měl někdo rád, zpohodlněnej ajťák, kterej se neumí do lidí empaticky vcítit, režisér, kterej dělá castingy přes postel, hezká, ale dutá holka, krásná zlatokopka, apd. apd. Možná se to díky tomu četlo fakt rychle, protože to člověk vlastně všechno svým způsobem znal.

ErikaJ

Patrik Hartl tradičně nezklamal. Pohodové čtení, při kterém jsem se opět velmi bavila...

MishaEagle

Velmi milá, příjemná knížka se čtivým dějem. Hezké, odpočinkové čtení na večer. Jen mě malinko zamrzel závěr příběhu... Určitě doporučuji k přečtení.

prochajda

Velmi čtivá, vtipná a pohodová kniha z běžného života. Doporučuji jako odpočinkovou četbu.

Ketrin.TR

Čtou ho všichni, tak jsem si řekla, že se tomuto autorovi taky konečně podívám na zoubek...respektive na knížku. Čekala jsem pořádnou dávku humoru a vtipných scén a dostala jsem příběh čtyř silně vyhořelých kamarádů, neuměle se plácajících ve svém životě, který ve mě víc vzbuzoval pocit neštěstí a smutku než veselí a smích. Ano, u některých odstavců se člověk usmál, ale doufala jsem trošku ve větší nálož humorných scén. Přesto to byla knížka moc pěkná, čtivá a svižná a určitě si brzy od pana Hartla zase něco dalšího přečtu.

spro60

Tuto knihu jsem si koupil na doporučení svých známých, kterým se moc líbila. Musím se přiznat, že při jejím čtení jsem se výborně bavil i já a někdy se ze srcde zasmál i nahlas, což se mi už dlouho nestalo. Skvělé nápady, výborně napsané a až do extrému dovedený absurdní humor ... doporučuji !!! Další knihy tohoto autora už tak povedené nejsou, bohužel ...

Kalima206

Kdo má rád české filmy a celkově náš humor, tak ho tato příjemná oddechovka určitě pobaví :) Pro mě je to první kniha od p. Hartla a už se těším, jak zkusím i další. Mě osobně by ale ani nevadilo, kdyby bylo pokračování této knihy.. uvidíme, třeba jednou ...

alena4154

Dobrá oddechovka :)

allebra

Příjemná oddechovka, která mě vtáhla a jen s nechutí jsem ji vždycky na nezbytně nutnou dobu odkládala. Takový příběh ze života, který se někdy zamotá. Když se pak ale "rozmotává" s humorem, jde to přece jen lépe a hlavně se to dobře čte! Už mám připravenou další knihu od Patrika Hartla, je to příjemné osvěžení mezi ostatními žánry.

Terka1995

Hartl, super jako vždy!

mekkinka

Oddychovka , čtivé, svižné ... ze života :-) Miluju Hartla

kiokio

Sranda

Rawen616

Čtyři kámoši, každý jiný, se po letech potkají a zjistí, že jejich život je celkem nuda. A tak si vymyslí hru, kdy budou plnit různé ztřeštěné úkoly aby si dokázali, že ještě nepatří do starého železa. Super, říkal jsem si. Nic moc originálního ale dobrý námět na "buddy" komedii. Realita je asi taková - 4 fotříci jsou nesympatičtí troubové, kdy navíc jeden z nich przní manželku tomu druhému. Ony úkoly, ze kterých by schopný tvůrce vytřískal hromadu vtipných situací stihnou v knize jen dva. Ten první spočívá v tom svléct se v práci do naha a natáčet se u toho a poslat video kámošům. Vážně mi přišlo divné číst o tom jak si čtyři dospělí chlapi navzájem posílají video, kde jsou nazí. Tohle zabere půl knihy. Druhý úkol spočívá v tom reagovat vždy upřímně, což by opět schopný tvůrce využil k hromadě vtipných situací. Jestli jsem u knihy dvakrát zvedl koutky k úsměvu, tak je to hodně. Drtivou většinu knihy totiž sledujeme hlavně to, jak strašně mizerné mají hrdinové vztahy, neustále mají nějaké úlety, nevěry... Všichni jsou nadržení. Ženy jsou tu až na výjímky nadrbané blbky, které jsou v knize jen proto, aby mohly hrdinům už tak nejasné vztahy ještě více komplikovat. Opravdu mne to nebavilo. Je to ekvivalent takových těch českých hořkosladkých filmových komedií ze života u kterých se většinou člověk cítí spíš trapně a kde spolu všichni navzájem souloží, řeší vztahy až do zbláznění a vtipy spočívají v tom, že někdo řekne něco sprostého, někam upadne a nebo ukáže prdel. Oukej, pokud tohle někomu stačí ke štěstí, já mu to neberu, ale rád se podobné kultuře vyhnu. Každopádně dám ještě české populární literatuře i Hartlovi šanci, chci znát co lidé čtou(i když z toho nejsem zrovna nadšený)

hanahama

Je to zábavná i přemýšlivá knížka snad pro každého.

KačééZ

Knížka od první strany velmi vtipná a velice čtivá. Popisuje komické scénky ze života

n.ezn.amy

Předně musím říct, že Patrika Hartla mám moc rád jako divadelního režiséra, ale tahle kniha mě moc dvakrát nezaujala. Jako oddychovka celkem ujde, ale že bych se u ní zasmál, tak to opravdu ne. Humor mi přijde dost strojený a zvláštní.

Haloon

Velmi zábavná kniha, obvzláště v její prostřední části. Čtyři věkem stíhaní kamarádi, kteří si přiznají, že nežijí podle svých mladistvých představ. Nevzdají se však a celkem komickým způsobem se pokusí svou životní cestu zvrátit. Jako oddychovka to funguje skvěle.

freestyla

Taková oddechovka, přelouskáno za 3 dny. Občas hodně vtipné, občas méně. Nicméně lepší než Okamžiky Štestí to bylo.

Varjohukka

Tak tohle nebyl můj šálek kávy.
Z několika stran opěvovaná kniha, údajně plná humoru...ale asi mám jinou představu a autorův styl mi nesedl vůbec.

Dixinka

Krásné životní příběhy a drsné osudy. Moc pěkná kniha.

Šnek86

Oddechová kniha, vcelku jsem se bavil, nepostrádá vtip a humor, na zpříjemnění večera ideální četba.

Estudiante436

Skvěle napsaná knížka. S vtipem a nadhledem i o vážných věcech. U čtení této knihy jsem si vzpomněla na knihu Tři muži ve člunu od Jeroma Klapky Jeroma a mám pocit, že kdyby žil Jerome v naší době, tak by psal nějak podobně.

jethro64

Hm... no... autor mě zajímal, je původem z Olomouce a jeho otec z Týna n.B. a byli to naši sousedé... tato kniha je takové panoptikum s nádechem italské domácnosti... a celkem mi není jasné, proč knihu napsal... jsou to takové nesouvislé příběhy z vyšší společnosti...

PavlaJirka

Velice čtivé,humorné, vyprávění se mi moc líbilo a pobavilo mě. Rozhodně si přečtu další knihy od autora.

česká literatura prvotina

Patrik Hartl