Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4.21715
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

blonde_elis
předevčírem

Moje první kniha od tohoto autora, který je v poslední době poměrně diskutovaný. Za mě bych to zhodnotila jako poměrně zábavné lehčí čtení, cením poutavý vývoj příběhu - stránky mi ubíhaly velice snadno. Nemůžu říct, že bych se smíchy přímo válela po zemi, ale párkrát mi to pobavený úsměv na tváři vykouzlilo, takže spokojenost :).

Petass

Ač je to autorova prvotina, přečetla jsem ji až jako poslední Hartlovu knihu. Příběh o první krizi středního věku 4 spolužáků, mě až tak nezaujal... Celé mi to přišlo tak nějak trapné, zbytečné, nelogické... Občas jsem se zasmála, slzy se nekonaly. Líbily se mi jednotlivé postavy a jejich životní příběhy. Workoholik, smolař, frajer a "vysloužilý" voják. Pro mě zcela uvěřitelné osoby. Děj už mě až tak nezaujal. Možná jsem jen špatná cílová skupina. Můj otec u téhle knihy brečel smíchy a dodnes mi z ní připomíná různé pasáže. Považuje ji za Hartlovu nejlepší... I když jsem čekala víc, nelituji, že jsem ji přečetla. Už se k ní ale asi nevrátím.

Banny_L

Tak jsem se nechala zlákat sympaťákem. Na odreagování OKi, ale..přijde mi, jako bych takových příběhů za život četla už milion..

knihařka2

Jedním slovem PARÁDA. Naprosto úchvatná kniha o obyčejných lidech ale tak dobře napsaná! Nemáme zase tolik novodobých českých autorů o kterých by jste si mohli říct, že píšou perfektní knížky ale Hartl je stoprocentně jedním z nich.

Torino

Možná proto, že je tato kniha o krizi středního věku a na mě pomalu začíná doléhat tíha dospělosti, tak jsem ji chápala možná až moc. Ačkoli je psána o chlapech a spíš pro chlapy. Řekla bych, že hlavní myšlenkou knihy je pro mě toto: "I když se v dospělosti nemůžeme chovat tak bezstarostně a nezodpovědně jako v 17 letech, tak je fajn si v sobě alespoň kus té mladické upřímnosti a pravdivosti zachovat, i když jsou zahaleny do pláště diplomacie". A to asi mluví za vše! Jinak byla kniha vtipná, četla se hezky a rychle. To, že autor o sobě sám tvrdí, že se snaží psát pěkné knihy s dobrými postavami, můžu na základě této zkušenosti potvrdit.

Dolik13

Byl jsem po rozchodu a musel jsem si přečíst něco veselého a vtipného a účel to splnilo. Od Hartla to byla první knížka a musím říct, že jsem spokojený. Chvíli mi trvalo než jsem si zapamatoval kdo je kdo, ale nakonec jsem se do toho začetl. Hodně mě překvapil konec, upřímně jsem to nečekal, a spíše mě to zklamalo. Myslím si, že by si to zasloužilo happy end. Nejvíc mě bavila dějová linka Prvoka a Karla. Nebylo to to nejlepší, co jsem kdy četl, ale rozhodně si od tohoto autora přečtu něco dalšího.

asam

Nenadchne, ale také neurazí. Oddychové čtení

francouz

druhá kniha od pana Hartla se četla naprosto sama. Čím to, že dokáže tak zaujmout, v čem jsou jeho příběhy jiné. Pro mě určitě v tom, že jim nejde neuvěřit, jsou prostě ze života, který může potkat Vsá, nebo nás. Navíc třídni sraz po tolika letech, prostě tak opravdu vypadá. Je to něco, na co se těšíte, plánujete a pak si říkáte, vždy´t na tom nejsi tak špatně, i když Ti už nějaký ten šedivý vlas vyrašil. Ano možná jsi si naplánoval něco jiného, ale to co nyní děláš Tě uspokojuje a žene tě dál, takže jsi se zase tak nezpronevěřil svému předmaturitnímu snu...
Knížka se opravdu četla sama, a to asi i díky, tomu, že jsem viděl určité spojitosti se svým vlastním příběhem. Je plná klasického humoru, který se mě opravdu líbí.
Není to nic co by se vám vnucovalo násilně, prostě se Vám to dostane pod kůži tak nějak samo.

Ewellyn

zhltnuté za dva dni, páčilo sa mi to viac ako okamžiky štestí, prišlo mi to viac humorné, lepšie odvíjanie deja, príjemná oddychovka :)

zlinissi

Hartlovu prvotinu jsem přečetla jako poslední ze tří jeho doposud napsaných knih a byla mile překvapena. Opět oddechovka, ale pro mne nejuvěřitelnější.

polednice1705

Dobré počtení na nedělní odpoledne...

saez

Krásná jednohubka o partě chlápků ve středním věku co se snaží překročit svůj vlastní stín. Zdánlivě nenáročné čtení, ale když zvednete oči od knihy a rozhlédnete se kolem sebe, pár jich uvidíte i v reálu.

barbarera

Dlouho jsem se tak nenasmála jako při čtení této knihy, kam na ty nápady pan Hartl chodí...a už se těším na další "hartlovku"

Gabca1990

Oddechovka přečtená jedním dechem, Hartlův styl psaní a humor je jedinečný a už se těším na další jeho knihu :) Pro mě o trošku lepší než Erotikon

SSTknihy

Čtyři kámoši se potkávají po letech na třídním srazu a tváří v tvář počínající krizi středního věku se rozhodnou, že je nejvyšší (a možná poslední) čas dokázat si, že nejsou žádní sráči, že ještě umí a ví jak žít svůj život tak, aby se za něj nemuseli stydět. Že jim to jejich radikální rozhodnutí životy nejdřív pořádně zkomplikuje je víc než jasné, ale nakonec to všechno dobře dopadne. Tedy alespoň většinou. Patrik Hartl má cit pro dialog a barvité vylíčení jednotlivých situací, takže se kniha čte lehce a jedním dechem. Vtipné, zábavné, ale trochu i k zamyšlení.

Luciga

Oddychovka, velmi nenáročné čtení. Hartlův svébytný humor :). Uvěřitelný příběh, u nějž si umíte představit, že tak žijí lidé okolo Vás.
Po přečtení mám vlastně shodné pocity jako prve po Hartlově Erotikonu... ale už jsem na to byla připravená, takže se nedostavilo takové rozčarování a užila jsem si knihu neb jsem neočekávala žádnou "hloubku".

Laf

Když jsem knihu brala do ruky, vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat. Naštěstí jsem ráda, že jsem ji mohla číst, protože mě hned od prvních stran vtáhla do děje a nepustila do poslední stránky. Humorných chvilek je v knize spousta, takže nikdy jsem neměla pocit, že bych se začala nudit. Vydařená kniha. Můžu jen každému doporučit :)

Blaník8

Přečteno za dva dny, oddechovka, Erotikon se mi ale líbil víc:-)

martihau

Hartlův humor mě baví. Knihu jsem přečetla během několika večerů před spaním a velmi jsem se bavila. Lehké, oddechové čtení, určitě brzy sáhnu po další jeho knize.

Lenkakolar

Čekala jsem trochu víc. Knížka je psána sice humoristicky, ale děje se zdály být tragické. Vrhám se na Erotikon, tak doufám, že příběhy trochu překvapí :-)

PavlínaAlžběta

Povedená dá se říci i vtipná oddychovka s dobrým námětem Patrika Hartla pobaví ne každého čtenáře. Nedokážu posoudit, které dílo od něj se mě líbilo nejvíce, Prvoka jsem četla až naposled teď. Přesto čtivá knížka, která nás seznámí s přáteli, kteří žijí tzv. stereotypním životem dnešních mužů a utápí se v krizi. Příběh, který se může týkat každého z nás. Vtipně pojato, člověk se v duchu zasměje i zamyslí na svým životem a jak pravdivě napsané řádky to jsou.

chromanna

Chtěla jsem si dopřát nějaký mozkový výplach. Potřeba byla Hartlovou prvotinou naplněna. Třídní sraz je sice zajímavá výchozí situace, ale na pořádnou knížku ještě nestačí. To celé zabalit do krize středního věku a omotat pentlí vulgarismů. Naservírovat s dějem vćelku předvídatelným.

Hakuka00

Mělo to být humoristické? Já se nebavila. Jednou jsem se chytla na prdící polštářek. Přišlo mi to celé spíš takové nějaké smutné. Možná je to tím, že jsem to těm tragickým figurkám vážně věřila. Kniha prostě nesplnila očekávání. Asi máme s autorem jiné vnímání humoru, asi vnímáme rozdílně i spoustu jiných věcí. Prostě jsem z toho rozčarovaná, asi jako když čekáte zmrzlinový pohár a příjdou chilly papričky. :-/

Bohdana11

Příběh vtipný, oddechovka od složitějších knih.ale tento spisovatel mě teda nenadchl,jestli je tohle jeho nejsilnější kniha,tak od dalších už moc nečekám.

Ivuska.09

Bohužel jsem od tohoto vychvalovaného autora a jeho knihy čekala mnohem víc. Možná je to právě chyba toho očekávání, ale po dočtení jsem poměrně zklamaná. Neříkám, že jsem se u knihy ani jednou nezasmála, ale rozhodně bych ji nezařadila do vyloženě humorných děl. Je to spíš takové satirické pojednání o tom, co vše dokáže parta chlapů zvorat a jaké to má následky. Budu hodně zvažovat, zda se pustím do dalšího díla Patrika Hartla.

Boboking

Po dlouhé době přemlouvání jsem tedy zkusil nejčtenějšího autora v ČR. "Sex, láska, a muži jako pitomci" - to je vděčné téma. Přečteno za noc, a četlo se to skutečně dobře. Nenáročné, místy vtipné, místy ne. Připadalo mi to jako kniha od Evy Urbaníkové, ale celé naopak.

BiancaB

Autorovu prvotinu jsem četla až jako poslední a musím říct, že mě bavila ze všech jeho knih nejvíc. Je to oddechové, zábavné ale místy i vážnější čtení (vzhledem k hodnocení toho co člověk od maturity dokázal a o jakém životě snil) Člověk se začte rychle a jak děj ubíhá, zapomene i vystoupit z tramvaje :-D Až je mi líto, že jsem to tak rychle přečetla.

ma71

Z mého pohledu fajn oddychovka, místy skoro až nepříjemně uvěřitelná.

pagac17

Je to moje první kniha autora. Jsem o dvě generace mladší od něho. Jeho fabulace počínání smyšlených osob po maturitě po dvaceti letech se mi jeví snad přehnaná. Nejsem suchar, mám vnoučata, mám pochopení pro jejích názory, ale co píše autor se mi zdá trochu nadsazené. Přesto jsem se zájmem tento titul přečetl.

irefir

Super!!! Doufám, že ani Malý pražský erotikon mě nezklame, teď ho začínám číst.

česká literatura prvotina

Patrik Hartl