zoew zoew komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásné čtení....tohle by si měl přečíst každý, kdo si stále stěžuje, že má těžký život.

17.03.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Takovéto knihy se prostě čtou samy. Moc krásně napsané.

24.09.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásné čtení, dojemné, drsné, často k pláči. ...... Lidi by neměli zapomínat na krutosti minulosti.

30.01.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Jako vždy bylo napětí správně nadávkované, i když o něco líp se mi četla Zlodějka příběhů. Možná proto, že zákulisí z televizní tvorby pro mě bylo zajímavější, než koně a dostihy. Takže kdyby to šlo, tak Dům na samotě by ode mě dostal 4,5*, ale půlky nelze dát, tak dávám plný počet. No a stejně jako Aaloha by mě též zajímalo, co se stalo s Radimem.

10.03.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za pomalý rozjezd (zhruba do poloviny se mi děj docela táhnul) a až přehnaně dramatický konec ubírám jednu *. (Souhlasím s Dankou1975, že ty poslední 4 stránky tam už nemusely být). Jinak hodně čtivé.

17.09.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle se četlo samo.......za mě tam už nemusel být ten lehce patetický dopis na závěr, ale jinak skvělé čtení, u kterého se nebudete ani minutu nudit.

07.09.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

V době předvánoční a tudíž stresem nabité, je Aristokratka naprosto ideálním uklidňujícím čtením. Hlasitý smích (který místy přecházel až do záchvatů) mi přinesl tolik potřebné uvolnění. Autor sice místy trochu přehání, ale u tohoto druhu literatury to absolutně nevadí. Jenom doufám, že v případě, že si knihu přečetla i Helenka Vondráčková, nebude pana Bočka žalovat.

26.12.2014

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tohle bylo hodně děsivé (ačkoliv jsem něco podobného čekala už od cca 70. stránky). Nejvíc mě děsí, že se vzhledem ke své profesi autorka možná inspirovala nějakým skutečným příběhem.

05.04.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Velice dobře vypointovaná detektivka. Od paní Klevisové si určitě ještě něco přečtu.

02.01.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Velmi čtivé, určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

28.02.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bylo to čtivé, ale na můj vkus bylo v relativně malé skupině lidí až moc homosexuálů.

20.10.2019 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásně napsaná rodinná sága. Jenom otec Ralf mě někdy (vlastně dost často) pěkně štval. Věta "Boha miluje víc" mě fakt vytáčela.

11.07.2018 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Naprosto úžasný, jen ten konec byl tak trošku odfláknutý a autorka to vzala pěkně zkrátka. Ale jinak super čteníčko. Těším se na další knihy této spisovatelky.

09.08.2017 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jednu hvězdu ubírám za neobvyklý styl psaní, který u mě trochu ubíral na čtivosti.

30.07.2021 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělé....jako vždy od této autorské dvojice.

08.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Moc dobře se to četlo (jako vždy od Mornštajnové), ale přišlo mi to trošku nedokončené. Uvítala bych určitě alespoň ještě jednu kapitolu. A taky jsem čekala, že Bohdana konečně promluví. Za mě 4,5*

04.04.2024 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Poprvé v životě jsem u knížky brečela. Naprosto úžasný příběh.

25.09.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Začátek mi přišel trochu zmatený a rozvláčný, ale po cca 40ti stránkách příběh nabere tempo a pak už to "jede", nemůžete se odtrhnout a na konci do sebe všechno krásně zapadne. Přečteno za 2 dny. Spoiler: Trochu mi mrzelo, že Lacey nevyšel vztah s Marcem, ale třeba přístě.......?

10.07.2017 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Životopis bez příkras, to chválím - autorka se vyvarovala přílišné sebechvály (na rozdíl od Baarové, které se nepříčí ve svých memoárech opakovaně připomínat, jak byla "krásná a talentovaná a všichni ji milovali").

03.10.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak nějak nevím, co si mám o této knize myslet. Asi jsem očekávala příliš mnoho, hlavně jsem teda čekala krimi a té je tam opravdu pomálu. Občas se zjeví nějaký podezřelý, aby se vzápětí ukázalo, že "ten to není" a mnohem více prostoru je věnováno Harryho (špatně) vyléčenému alkoholismu, australské historii včetně tradic a legend původního obyvatelstva. Jsou tu travestiti, šlapky, exhibicionisti, feťáci, mezi tím se pohybují poldové, kteří působí dojmem, že se jen tak poflakujou a sem tam vyptávají (občas se i oni nebo někdo v jejich blízkosti porve), ale dohromady vlastně nic nevyšetřují - skoro až působí dojmem, že je jim tak trochu jedno,kdo že to tu vlastně vraždí a vše je to tak nějak splácané dohromady, asi jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Nicméně i přes tento podivný literární guláš je kniha napsaná celkem čtivě a docela "odsejpá" (až na to, že čtete a čtete a čtete a o zločinu a jeho motivu pořád nic nevíte). Stejně tak mi není jasné, proč jsou občas v textu kurzívou vkládané věty v angličtině, když logicky na území Austrálie mezi sebou všichni mluví anglicky skoro pořád (kromě rozhovorů Harryho se švédskou servírkou, která zde funguje ponejvíce jen jako "doplněk" do postele hlavního hrdiny). Kniha v podstatě graduje až někde v poslední čtvrtině - to je na opravdu DOBROU KNIHU dost málo.........
Podle ostatních komentářů soudím, že tohle není nejlepší kniha Jo Nesba a doufám, že ty další budou lepší. O to víc mě překvapuje, že se právě tímhle svým prvním románem stal uznávaným světovým autorem bestsellerů. Tohle je spíš horší průměr.

18.12.2014 2 z 5