zoew zoew komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Moc dobře se to četlo (jako vždy od Mornštajnové), ale přišlo mi to trošku nedokončené. Uvítala bych určitě alespoň ještě jednu kapitolu. A taky jsem čekala, že Bohdana konečně promluví. Za mě 4,5*

04.04.2024 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Zajímavý námět, na závěr trochu nečekaný zvrat (ačkoliv od poloviny knížky jsem tak nějak čekala, že něco takového přijde). První polovina se mi trochu vlekla, proto ubírám jednu *.

25.03.2024 4 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Neurazí, nenadchne.

03.03.2024 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Žádné wow se rozhodně nekonalo, popisy erotických scén na pubertální úrovni byly místy až oplzlé. Je to čtivý, ale ničím výjimečný románek na úrovni Tiktoku (což rozhodně není míněno jako lichotka).

11.02.2024 2 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Bylo to sice předvídatelné a jednoduché, ale bavilo mě to. A o to tady jde.

31.01.2024 5 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Tak nejdřív klady - bylo to čtivé, krátké a mělo to spád. A nyní zápory - tohle už bylo i na mě moc - překombinované a přeslazené, vhodné spíš pro čtenáře začátečníky, kteří toho ještě moc nepřečetli. Takže za mě asi tak 2,5*

19.01.2024 3 z 5

Slavnostní otevření Slavnostní otevření Ava Miles

(SPOILER) Strašně se mi to vleklo, v podstatě se tu nic neděje, do 100. stránky se dozvíte, že Peggy napadl los a Macův synovec překročil rychlost v nedovoleně zapůjčeném Ferrari, takže jsem se dál neobtěžovala číst.

08.01.2024

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Překombinované, místy hodně trhlé, ale zábavné a čtivé. Literární hodnotu v této knize nehledejte - není tam.

03.01.2024 4 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Knížka se mi četla dobře a původně, ač nemusím zdlouhavé a detailní popisy sexuálních scén, jsem i myslela, že dám 3 nebo 4*, ale za ten kýčovitý přeslazený a navíc úplně zbytečný konec plný klišé a trapných frází dávám jen 2*. Další knihy od autorky už číst nebudu.

27.12.2023 2 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Byl to kýč? Byl. Bylo to přitažené za vlasy? Bylo. Ale taky to mělo spád , bylo to čtivé a bavilo mě to. A o to jde především.

20.12.2023 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Příjemná oddechovka.

05.12.2023 3 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Vyprávění o velmi těžké době a statečnosti obyčejných lidí. První půlku, možná i 2/3 jsem hltala, zbytek se mi už trošku vlekl, proto strhávám jednu *. Ale i tak doporučuji, určitě stojí za přečtení.

21.11.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Opět výborná kniha od Scarlett Wilkové, v níž odhaluje neznámou část poměrně nedávné minulosti.

06.11.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Četlo se to velmi dobře, konec byl trošku šroubovaný a překombinovaný, nicméně dobře vygradovaný. Ale protože série o Lacey je top, ubírám jednu hvězdu, protože TAK VYNIKAJÍCÍ to nebylo.

30.10.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Ačkoliv je kniha napsaná poměrně stroze a věcně, je plná emocí. Rozhodně nutí k zamyšlení a odhaluje mentalitu národa, který se stal součástí našeho národa.

05.10.2023 5 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Knížka skvělá, než to zabil ten konec - epilog. A to je důvod, proč ubírám jednu *.

12.09.2023 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Dobrý námět, ale většina knížky se mi neskutečně vlekla. Až posledních cca 70 stran mělo spád. Takže za mě tak 55%

23.08.2023 3 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Ehm, co napsat.......až do cca 140.stránky celkem nuda, co se vleče. Pak děj nabere tempo, ale naivita zůstává. Skoro jsem měla pocit, že čtu Stmívání, akorát místo upírů jsou tam nezletilí mafiáni. Mezi romány pro ženy bych to rozhodně nezařadila, spíš literatura young adult. Za mě 2,5* a další díly rozhodně číst nebudu.

04.08.2023 3 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Asi do 70 stránky jsem se nemohla začíst, ale pak už to frčelo a já se s postavami sžila a fandila jim. Za mě tak 90%

24.07.2023 5 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Chyběla mi tam detektivní zápletka, ale jinak je to čtivé. Pro milovnice spíš romantických příběhů mohu doporučit.

04.07.2023 3 z 5