Volavka

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/big_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4.5683

Lacey Flint 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Dead Scared, 2012

Kniha Volavka

pavla.ctenarka
07. listopadu

(+ SPOILER) Pro mě velmi zdařilá kniha, protože jsem se místy při její četbě bála, což se podaří málokdy. Hvězdu strhávám za nepovedený konec, pro mne zůstala řada nezodpovězených otázek (možná jsem při čtení nebyla dostatečně pozorná, ale některé věci jsem zkrátka na první dobrou nepochopila) - hlavní pachatel Tom, vůbec nevím, že se v knize někdo takový objevil, představovala bych si jeho postavu více propracovanější; nepochopila jsem roli Nicka Bella - proč chodil za Bryony do nemocnice, proč u ní byl jednou s Georgem; jak to tedy přesně bylo s rolí dravých ptáků; jak to tedy nakonec bylo s Jimem; dělali to tedy nakonec pachatelé i pro peníze...? Konec pro mě nebyl dotažený a je to velká škoda.

ZuzanaZ83

Já tuhle autorku prostě miluju! Příběh o Lacey je opět super napínavý, skvěle vystavěný, nejde přestat číst.
Tentokrát se příběh odehrává na pozadí univerzity v Cambridge, kde dochází k příliš mnoha sebevraždám. A Lacey se tam má vydat pozorovat prostředí. Ale to by nebyla Lacey, to by nebyla volavka....

ajasin

Super napínavé čtení. Série s Lacey je skvělá. Stejně jako mnoho ostatních mne namíchnul useknutý konec a tak nějak v koutku duše doufám, že v dalším díle série bude něco málo nastíněno. Takže se musím brzy pustit do dalšího dílu, což byl zřejmě účel. Pokud ano, u mě to zafungovalo.

Pája699

Chtěla jsem ubrat jednu hvězdu za rychlý konec s dopadením pachatele a málo vysvětlení motivu celkově. Za mě by si to pár stránek zasloužilo, ale ne, takhle kniha si zaslouží 5 hvězd. Byla to jízda a nenudila jsem se ani trochu Halucinace, zlé sny, strach a následné sebevraždy. Na koleji v Cambridgi se děje něco podivného. Odpovědí se musejí dopátrat detektiv Mark a sympatická posila Lacney, která mě hrozně baví. Za mě neskutečný příběh.

Raddkaa

Kniha je čtivá, velice napínavá, děj je plynulý a samostatný vývoj je opravdu nečekaný a velmi originální. Kniha se mi četla velmi lehce, v knize nejsou žádné nudné pasáže, kterými bych se musela prokousávat a zápletka je velice šokující. Knihu doporučuji všem milovníkům detektivek a thrillerů z anglického prostředí.

veronika4001

Paranoia, halucinace, iluze, zlé sny, křik, probouzení se, chorobná bázeň, pocity dotýkání a blízkosti druhého člověka, znásilnění a sebevraždy. Univerzita v Cambridge, její rituály a zvyky. Ulpívání na psychických slabostech a nedostatcích se stává nástrojem zabíjení. Tady Lacey pod pseudoidentitou Laury poznává zákoutí cambridgeské univerzity a sebevražd. Stává se novou studentkou a je jednou z nich. Zapomeň na autoritu, Lauro, do spletence studentských vztahů a závislostí musíš zapadnout. Jsou mentální sebevraždy iniciativou procesí? Jednotlivce? Záměrně vyvolaná nedůvěra v sebe sama, podlomená psychika, velebení sebevražd, nutkání k sebevraždě. A záhadné telefonáty a e-maily. Hororové prvky miluju a v lese pověšená těla hadrových panáků se záhadným správcem je pro Bolton odvážné hororové gesto, kterých málo užívá. Bolton se nebojí vybočovat. Psychotické stavy osob a jejich následné iluze a deziluze v našeptávání a v hudbě jsou podnikavým krokem. Příběh je nahlédnutím do psychologie zla a pocitu moci - udělám to, protože mohu. Knihy od S. J. Bolton jsou skvělý noir set a tato je první, kterou bych označila za pravý thriller.

Mrňous1

Opět moc fajn čtení, první díl se mi asi líbil o něco více. Nesouhlasím s některými názory, že motiv pachatelů nebyl vysvětlen, podle mě ano, spíš mě více rozčilovalo pro mě nepochopitelné jednání a podceňování zdravotního stavu obou hlavních hrdinek v souvislosti s důkazy, na které obě postupně přicházely. Ale jinak moc zajímavý příběh. Těším se na další díly.

Iva B.

Tak tohle bylo vážně psycho! Cambridge: vraždy, nebo sebevraždy? Druhý díl série s Lacey Flint nás přivádí do Cambridge, studentského města, kde se děj odehrává. Celosvětově proslulou univerzitu svírá tíha podezřelých sebevražd studentů. Lacey se opět zapojuje do vyšetřování a samozřejmě tak trochu "po svém".. Dokonala atmosféra, atraktivní kulisy, lehké vrkání marka a Lacey, konec byl doják.. Bolton je skvělá a pokud jste od ní ještě nic nečetli, tak určité doporučuju!!!!