Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 796 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

i.stefany
16.02.2019 5 z 5

Výborná detektivka z prostředí věhlasné univerzity v Cambridgi. Policistka Lacey Flintová se v přestrojení za studentku vydává pátrat po záhadných sebevraždách mladých dívek. Děj je velmi záhadný a přitom napínavý, jediný problém jsem měla s mužskými postavami. Musela jsem si poprvé v životě napsat kdo je kdo. Ale to jen proto, že jsem četla s přestávkami. Velmi povedené.

petrakočárová
16.02.2019 5 z 5

Napínavá kniha, pěkně se čte. Doporučuji!

malen
11.02.2019 5 z 5

za mě super

ivoiro
19.01.2019 5 z 5

A strach se jemně vtírá do čtenáře. Jste připraveni mu čelit?

radka8970
15.01.2019 5 z 5

Kniha je čtivá, velice napínavá, děj je plynulý a samostatný vývoj je opravdu nečekaný a velmi originální. Kniha se mi četla velmi lehce, v knize nejsou žádné nudné pasáže, kterými bych se musela prokousávat a zápletka je velice šokující. Knihu doporučuji všem milovníkům detektivek a thrillerů z anglického prostředí.

Jiparis
24.12.2018 5 z 5

Dalsi skvela autorka, kterou jsem objevila!

Mojepočteníčko
23.12.2018 4 z 5

Na knihy od autorky S. J. Bolton jsem už dlouho slýchala spoustu pozitivních ohlasů. Její kniha Volavka čekala na moment, kdy ji vytáhnu z knihovny poměrně dlouhou dobu. A tak jsem se do ní konečně rozhodla pustit…

Lacey Flintová se stává jednou ze studentek Cambridgské univerzity. Jejím úkolem je především důkladné pozorování. Někdo totiž místní studentky dokáže důmyslným způsobem přivést na pokraj fyzických a především psychických sil. Dívky trpí děsivými nočními můrami, probouzí se vyčerpané, mnohdy s pocitem sexuálního zneužití. Tyto situace se opakují tak dlouho, dokud se oběti nerozhodnou svůj život ukončit.
Před Lacey vyvstane několik skutečností, které ji přimějí, aby se o celý případ začala zajímat víc, než by měla. Její dojmy umocní zážitek, po kterém i ona sama začne přemýšlet, zda se ocitá v realitě nebo v hrůzyplném snu…

Tento příběh, v sérii druhý, je počinem nakladatelství Domino a má skvěle tematicky laděnou obálku. Během čtení jsem měla možnost prostoupit několika dějovými linkami, které různými způsoby dokreslovaly konkrétní pasáže knihy nebo umocňovaly prožitek z jednotlivých situací.
V počátcích mě děj uchvátil. Bez problémů jsem se začetla a chtěla vědět, jak se bude dál rozvíjet. Moje nadšení však postupem přibývajících stránek upadalo. Měla jsem pocit, že je celé vyšetřování přespříliš zdlouhavé a téměř nic nového se nedozvídám. V okamžiku, kdy jsem se blížila k samotnému závěru, mi vlastně už vůbec nezáleželo na tom, jak to všechno dopadne. Emoce byly takříkajíc na nule.

Ráda bych však podotkla, že tentokrát bude chyba na mé straně. Měla jsem možnost o knize mluvit s několika dalšími čtenáři a přečíst si spoustu jiných názorů, které ji hodnotily pozitivně. Dostalo se mi doporučení, číst tuto sérii od prvního dílu, protože pak lépe pochopím ty další. Já však pravidelným čtenářem tohoto žánru nejsem. Kdo ví, zda se pustím do prvního nebo do těch dalších. Prozatím to v plánu nemám.
I přes výše uvedené hodnocení knihu k přečtení doporučuji. Jen by možná bylo lepší, kdybyste se řídili doporučeními těch, kteří mají v tomto směru víc načteno.

Anna Elizabeth
23.12.2018 5 z 5

S. J. Bolton je prostě skvělá :) nejde říct víc a Lacey mi strašně sedí :)

Prateri
20.12.2018 5 z 5

Všechna moje naplánovaná předvánoční činnost šla stranou a může za to tato kniha. K tomu nic dalšího ani nejde napsat. Trochu jsem sice tápala v tom, co svedlo ty pošahance dohromady, ale jinak bezva. Nemám odvahu začít číst další díl, protože se znám, zase nic neudělám. Ale chuť na další příběhy Lacey a Marka mám náramnou.

moudivlacek
03.12.2018 5 z 5

Tohle se mi líbí ještě více snad než první díl. A to hlavně kvůli tomu, že jde Lacey - Laura vůbec nevystupuje jako superman, dělá chyby, má své vlastní démony a málem zaplatí životem.
Dost jsem se zlobila na Marka, že před ní tajil důležité informace, ale jak sám řekl, i on musí poslouchat své nadřízené.
To, co zde je pácháno, se děje i ve skutečnosti, sice vzácně, ale stejně to nedokážu pochopit. Je to svinstvo a pro ty, co to dělají, nemám slov, rozhodně si ale nezaslouží označení člověk.
Milovníkům detektivek doporučuji.

mysce
20.11.2018 5 z 5

Policistka Lacey Flintová je přizvána k případu do honosného prostředí univerzity v Cambridge. V roli studentky psychologie si má všímat okolí a podávat zprávy o zvláštních událostech. Ovšem Lacey nevydrží zůstat v roli pasivní pozorovatelky a naplno se pustí do nebezpečného pátrání po tajemných úmrtích studentů.
Hnacím motorem děje je strach. Oběti se potýkají se svými nejděsivějšími obavami, které je nakonec dohání k sebevraždě. Hrozivé události se však brzy začínají dít i Lacey, špatně spí, pronásledují ji vlastní běsy a má stejné příznaky jako všechny dosud známé oběti. Vypadá to, že další na řadě bude ona sama…
Brilantní detektivka, pro mě jedna z nejlepších.

vevu.
19.11.2018 4 z 5

Čtivě napsané, zápletka dobrá, ale chybělo mi pořádné rozuzlení. Taky mi trochu vadí vztahová linka.

draga
15.11.2018 5 z 5

za mě moc pěkně napsaná detektivka, čtivé a chytlavé a i lehtivé počtení

raffi
01.11.2018 2 z 5

Toto bola veľmi slabá kniha.
Jej jediné plus - vďaka krátkym kapitolám sa čítala rýchlo. Hlavne dúfajme, že takto polícia v skutočnosti nefunguje... pretože toto bol amatérizmus na najvyššej úrovni! A naviac na skoro 500 stranách, kde veľa stránok tvorí úplne zbytočná vata. Možno tak chcela autorka navodiť atmosféru, ale stále rovnaké popisy preludov a halucinácii pôsobili otravne. Viac by som ocenila prítomnosť aspoň nejakého náznaku logického policajného vyšetrovania...

Eeli
27.10.2018 5 z 5

Stejně jako první kniha ze série byla i tato naprosto skvělým čtivem. Autorka zkrátka umí zaujmout, napnout, překvapit, nutit vytvářet domněnky, které jsou nakonec stejně naprosto mylné. K tomu velmi originální téma i motivy a další strhující příběh je na světě.

Kolumbus
27.10.2018 2 z 5

Z prvního dílu (Už mě vidíš?) jsem byl nadšen. Ale tohle bylo, dle mého názoru, hodně slabé. Děj se vlekl jako týden před výplatou až k finále. Samotné finále sice bylo celkem akční, ale... No nic, vzhledem k jedničce, zkusím ještě další díl.

Shanib
14.10.2018 5 z 5

Skvělé jako předchozí díl! Tentokrát jiný styl vyprávění, ale proč ne. Musím se však přiznat, že Eviny pasáže jsem se nutila nepřeskakovat, protože mě daleko více zajímal pohled Joesburyho a Lacey. A když měli společnou "scénu", tak jsem se těšila na každou příští větu. Jinak si nejsem jistá, zda mi nevadilo, že některé části děje byly jen naznačené, a tak to, co se stalo, si člověk musel domyslet.

Azmodan
12.10.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, zajímavá myšlenka, a poměrně napínavé finále. Kdo přišel s myšlenkou, že za sebevraždy na vysoké škole může někdo v pozadí? Asi ten, který si všiml, že jich je nějak moc...ale kdo by to dělal? Loutkář, který čaruje? Někdo, kdo se vkrade lidem do mysli a otráví ji takovým způsobem, že se z ní vynoří ty nejtemnější děsy, které člověka donutí ukončit to trápení zvané život? A nebo je to cele nějak jinak? Nějak obyčejně, nějak "normálně"? Třeba jen tak, že to prostě přinesl život a je to jen náhoda...kdo ví...ale čte se to velice dobře! A mě to přimělo číst dál...až do dalšího dílu :o)

Lucik87
24.09.2018 4 z 5

Koncem jsem se jaksi nemohla prokousnout.

Erlif
11.09.2018 5 z 5

Po doslova zhltnutí první knížky na mě čeká druhá, do které se pouštím okamžitě.. Kniha začíná koncem, takže člověk celou dobu ví, co se v závěru bude dít a netrpělivě čte a vyčkává, jak se Lacey dostane tam, kam se dostala... Nechybí napětí, ani trošku té zvláštní "romantiky" , člověk má opravdu problém odtrhnout se od děje. A po dočtení si říkám: "sakra, musím začít číst okamžitě další" a jsem ráda, že se ke mně dostala kompletní série vydaných knih :-)

SPOILER A NEBO NE??
A v čem je zakopaný pes a co se za celým dějem skrývá to mě opravdu nenapadlo, čekala jsem "vymývání mozků" a nějaký "výzkum" psychopata... Takže mě závěr opravdu překvapil. Nemůžu jinak než dát 5/5.