Rakvář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/big_rakvar-6JW-415643.jpg 3.8337
Série:

Rakvář / Majster 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Craftsman, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (128)

Kniha Rakvář

pollyanna
včera

Autorka psát umí, to bezpochyby. Ale tady to nestačilo. Příběh zvláštní, postava hlavní hrdinky nesympatická, zejména řekněme po těch 30 letech. Čarodějnictví a magie měly zřejmě příběh ozvláštnit, ale z mého pohledu mu velice uškodily. Divný, nevěrohodný příběh. Konec jsem dočetla s námahou, abych se dozvěděla rozuzlení, které jsem ale tušila. Přesto konec vyzněl do ztracena, nebylo dovysvětleno mnohé. Ale to je možná dobře... Jediné plus vidím v tom, že když už autorka využila návratu v čase, neroztříštila děj střídáním časových rovin v každé kapitole. Já si prostě na tu chronologii dost potrpím ;).

Petra101
19. května

Po docela nízkém hodnocení jsem nevěděla,zda se do knihy vůbec pustit,ale dala jsem jí šanci...čarodějnice,okultismus?...a jsem nakonec ráda... Líbil se mi skok z přítomnosti do minulosti a pak zase zpět do přítomnosti a dořešení případu,jehož konec mě teda překvapil,ale trošku jsem si to už i myslela,že to nějak podobně bude :) zajímavá kniha i zápletka. Mně se to nakonec teda aj líbilo!


vera4669
14. dubna

Autorku mám ráda, ale nevím, zda tato série bude úplně můj šálek kávy. Četlo se to dobře, ale námět nic moc, konec překombinován, a nějaké velké napětí se jaksi nekonalo.
Zkusím další díl a uvidíme

ennlady
09. března

Já dávám bez váhání plný počet, a to i přesto, že mi vadily vraždy a jejich způsob. Ale většinou to naštěstí nebylo dopodrobna popsáno. V příběhu hraje velkou roli okultismus a čarodějnictví a to mám docela ráda. Hlavní hrdinka je na začátku naprosto nezkušená mladá policistka, která případ řeší i díky své vnímavosti, a to i přesto, že to mezi mužskými kolegy nemá vůbec jednoduché. Po třiceti letech se vrací na pohřeb člověka, který byl za ty hrozné zločiny odsouzen a uvězněn. Stále víc v ní sílí pocit, že všechno není dořešeno a že konečné rozřešení je na ní. Je to opravdu celé moc napínavé a není možné se od toho odtrhnout. Vždycky se těšívám na konec a očekávám nějakou bombu. Tady mě závěr, a to hlavně ten úplný zaskočil.

shootingstar
01. března

Většina dobrá, konec překombinovaný, jak už je tak v současnosti zvykem. Ovšem opět otřesně zfušovaný překlad. První chybu najdete už na přebalu knihy, kdy je jedna z hlavních postav jménem Larry označena jako Harry. V průběhu vyšetřování jsou pak volně zaměňovány postavy podezřelého (John) a vyšetřovatele (Tom), některé věty jsou psány češtinou takřka nesrozumitelnou včetně špatného skloňování... a "bird" nemusí vždy znamenat pták. V tomto kontextu to měla být holka, ve smyslu přítelkyně, což by pochopil každý, kdo někdy strávil alespoň jeden večer severně od Londýna. Dřív bych neznalost slangu možná odpustila, ale dnes, kdy se dá všechno vygooglit...?

Kubajzz
31. ledna

Nevím jak tu knížku okomentovat, námět dobrý ale několikrát jsem už ji chtěl odložit a nevrátit se k ní. Ale dočteno. Nějak mi nesedla....

Kikty
08. ledna

Tak tohle mi nějak nesedlo. Upřímně, ani nevím proč.

lištička123
01.12.2021

Za mě dobré čtení, knížka se mi líbila.

1