Rakvář

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415643/rakvar-6JW-415643.jpg 3.9263

Rakvář / Majster 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Domino

The Craftsman, 2018

Kniha Rakvář

dominika2585

Tahle kniha byla hodně zvláštní. Nemůžu říct, že by to bylo špatné čtení, ale na sérii s Lacey Flintovou nedosahuje ani náhodou. Je to taková detektivka s fantasy prvky, a to mi v tomto případě moc nesedlo. Do Traviče vkládám větší naděje.

lenuskav

teda to bylo divny...

poki1982

Další výborná kniha od mé oblíbené autorky a velmi slibný začátek série. Kniha rozhodně není pro každého, buď ji budete milovat a nebo vás nenadchne. Já patřím rozhodně do první skupiny :)

kačenka80

Kniha se četla lehce. Mám ráda když není vše, tak jak na první pohled vypadá. Hezky zpracované propletení tajemna a detektivky.

aninkah
15.12.2020

Nerada dávám oblíbené autorce tak nízké hodnocení, ale prostě mě kniha tentokrát "nechytla". Začala jsem číst s velkým nadšením, jako ostatně veškeré knihy od autorky. Knihy ze série Lacey Flynn mívám dočtené do 2 dnů (pomaleji to nejde :-).Rakváře jsem dočetla za více než 14 . Konec byl fajn, ale dojem z knihy nezachránil. Byla jsem ráda, že jsem dočetla a knihu mohu odložit.

Katefite
09.11.2020

Velmi zajímavě napsaná kniha, která ve Vás i po přečtení zanechá myšlenku a musíte na ní myslet. Moc se mi líbilo spojení detektivky a zároveň takového tajemna. Navíc ten konec byl prostě senzační. Určitě doporučuji přečíst.

lenka7679
03.11.2020

Naprosto překvapující kniha. Čte se jedním dechem a nenechá vás v klidu, dokud nedočtete. Ze začátku jsem měla trošku strach, protože tyhle návraty do minulosti většinou nemám ráda. I přes to se občas stane, málokdy, že mě to překvapí. No a přesně to tady je ten případ. Nezbývá než smeknout a přiznat, že kdo umí, ten prostě umí. A S. J. Bolton je v tomhle mistrem ve svém oboru. Dávám za plný počet a už se těším na pokračování, Děkuji za úžasný zážitek.

mapet85
31.10.2020

Knihy s tematikou pochovávania zaživa ma vždy svojím spôsobom fascinovali a preto som sa s očakávaním pustil aj do knihy Majster. Hlavná postava Florence sa vracia do mestečka Sabden na pohreb muža, ktorého pred 30timi rokmi usvedčila z vrážd detí. Ide o príbeh, v ktorom sa prítomnosť prelína s minulosťou a postupne sa nám vynára ako to všetko bolo. Spočiatku celkom fajn kniha, ktorá sa mi ale postupne čítala ťažkopádne. Knihe nemôžem uprieť napínavý dej ale po zakomponovaní čarodejníctva a mágie do deja som miestami len neveriacky krútil hlavou čo pre nás autorka pripravila. To platí aj o samotnom závere knihy.