Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 796 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

Bobina74
08.03.2018 4 z 5

Tak tohle by docela šlo. Rozjezd velmi lákavý, prostředek trochu se vlekoucí a konec svižný. Nedá se to sice srovnat s Keplerem ani s Nesbo od jejichž knížek se fakt nedokážete odtrhnout, ale v celkovém kontextu se to čte hezky. A taky ubírám hvězdičku za malinko předpokládaný konec, což si myslím, že by se u detektivek stávat nemělo. P.s. : ať už se Lacey s Markem dají dohromady...s tím nadělají...:-)

karantena
06.03.2018 5 z 5

Dobře,svižně napsané.

jana8087
06.02.2018 5 z 5

Velmi čtivé, nedalo se od toho odtrhnout...

evonra
30.12.2017 5 z 5

Děsivý, famózně propracovaný psychologický thriller. Knihy této autorky jsou opravdu těžce návykové!

harena
29.12.2017 5 z 5

Těšila jsem se na druhý díl série a opět výborná thriller. Nevšední zápletka i vyústění a skvělý vypravěčský styl autorky zaručuje, že čtete příběh jedním dechem. Těším se na třetí díl a určitě doporučuji.

Dominika21
13.12.2017 4 z 5

Tato kniha je psána jako druhý díl v sérii Lacey Flintové a byť byla mou první knihou od této autorky, určitě nebyla poslední. Byla jsem mile překvapená. Kniha je čtivá, napínavá, děj je plynulý a jeho samotný vývoj je pro mě osobně opravdu nečekaný a originální. I přesto, že tuto tématiku vyloženě nevyhledávám, kniha se mi četla velmi lehce, nenarazila jsem na žádné nudné pasáže, kterými bych se musela prokousávat. Knihu doporučuji, avšak pro ideální návaznost doporučuji samozřejmě začít prvním dílem.

petula22
01.12.2017 4 z 5

Pěkná knížka, zajímavý děj.

Jane417
30.11.2017 5 z 5

Volavka je napínavý, mrazivý, originální, detektivní thriller plný zvratů a nervydrásajících momentů. Hlavní hrdinkou je policistka Lacey Flintová, s kterou jsme se v příbězích S. J. Bolton již setkali. Volavkou je právě ona, když je jako "studentka" pověřena zjistit, proč se na univerzitě v Cambridge stalo za poslední roky tolik sebevražd!? Co nutí většinou krásné studentky brát si život a ke všemu vždy velmi neobvyklým způsobem? Lacey se ve chvíli, kdy nastoupí do školy, dostavá do nebezpečí a s ní i její kolegové... Co na univerzitě zažije a zjistí? S. J. Bolton je mistryně napětí a její knihy jsou všechny kvalitní a čtivé!

bgott
18.11.2017 4 z 5

Opět velmi dobrá detektivka, promyšlená zápletka a napětí až do konce. Nicméně musím souhlasit s komentářem broskev28 v bodě 1. i 2.
ad1. Dát ty dva dohromady = odstřelit jisté napětí mezi nimi a posunout je do jiného levelu. Zdá se, že autorka s tímto nepospíchá, jakoby nevěděla, co s postavami pak dál. Já jen doufám, že kolem sebe nebudou pubertálně kroužit navždy.
ad 2. Ano - víme, kdo je vrah (vrazi), u některých jsou motivy snad lehce naznačeny, ale z velké části je na čtenáři, aby si důvody a pohnutky vymyslel sám. Takové detektivkové "diy"

broskev28
17.11.2017 3 z 5

Kdo by zaváhal, jde-li o vraždy mladých žen, ještě studentek? Čtivé téma, čtivý detektivní příběh. Přesto mám námitky:
1. Vztah hlavních vyšetřovatelů: jako by věkově spadali ještě níž než na univerzitu, snad někam na střední. To je takový problém, naznačit druhému zájem, podělit se s ním o svůj život? Chápu, že oba si už zažili své, jenže o to méně času jim zbývá. V knihách označovaných YA bych to pochopila, tady mi ta rozpačitost nějak nesedne.
2. Rozuzlení detektivního příběhu mám od dob Hercula Poirota, soudce Ti či Steva Carelly prostě spojeno s jakýmsi dechberoucím divadelním představením, v němž jsou mi - jako nepříliš inteligentnímu čtenáři - vysvětleny i ty nejmenší detaily pachatelových úmyslů a činů. Nic takového se zde nekoná; pro mě velké zklamání.

beruska
07.11.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha !! Neváhejte a čtěte, určitě nebudete litovat. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale po přečtení jsem se rozhodla si ji zakoupit, což často nedělám :-) ... Patří mezi moje TOP knihy !!! :-)

Ginaupitty97
01.11.2017 5 z 5

Velmi napínavá kniha, vtáhla mě do děje.Doporučuji

Nestorkea
30.10.2017 5 z 5

Hodně psycho kniha, měla jsem trochu problém jít v noci na záchod :-)

michalmatousek
20.10.2017 5 z 5

Drsné. Napínavé. Psychologické.

Pro mě je autorka Objevem roku!

Zamiloval jsem se do Lacey a už se těším na vzrušující jízdu třetího dílu...

Nixa
19.10.2017 5 z 5

První díl byl skvělý, ale tenhle se mi líbil možná ještě o trochu víc. Lacey je mi tady sympatičtější a také Mark si mě získal! Autorka píše velmi čtivě a napínavě. Já knihu nemohla odložit!

PetraBery
26.09.2017 4 z 5

I já se přidávám k těm, kterým se druhá kniha s Lacey Flintovou a Markem Joesburym líbila. Dobře zpracované téma "náhodných" sebevražd, nasazená ironická Lacey a dle mého trochu useknutý konec, za který nedám tu poslední hvězdu. Moje třetí kniha od autorky a ráda se v knihovně poohlédnu po další.

alzbeta4340
06.09.2017 4 z 5

Spíše thiller, než-li detektivka a možná proto se mi líbila o něco více předcházející kniha. Ale kvalitou je Volavka srovnatelná, liší se spíše náladou a prostředím, a to už je věc individuálního vkusu. Těším se na třetí příběh série a doufám, že i nějaké další vyjdou. Jen bych si přála, aby autorka ubrala těch nervy beroucích situací, které Lacey prožívá. Tolik psycha si snad nezaslouží ani imaginární hrdinka.

petunkav
31.08.2017 4 z 5

Opět napínavá krásná detektivka. Jen mi trochu přišel závěr knihy hodně rychle ukončený, některé souvislosti ani nebyly popsané - vysvětlené.

petrarka72
31.08.2017 4 z 5

O něco slabší než první "rozparovačská" kniha Už mě vidíš?, ale pořád dost dobré (krátila bych, tu a tam se mi zdálo, že se nejen vyšetřování, ale i kniha jako taková motá v kruhu). Autorka umí atmosféru, popisy psychotických stavů jsou přesné a téma manipulace a dohánění k sebevraždě jako adrenalinové volnočasové aktivity silné...

intelektuálka
29.08.2017 5 z 5

Tato kniha mě vtáhla od prvního okamžiku. Tolik zmařených životů pro byznys druhých. Věřila jsem v dobrý konec!