Obětina

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/obetina-pMM-210831.jpg 4.4459
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Sacrifice, 2008

Kniha Obětina

Nisshoku

Kniha rozhodne zaujala, len ma mrzí trochu nudnejší stred /kvôli tomu -1*/, našťastie sa to potom zase rozjelo xD všeobecne by som to hodnotila tak na 4,5* xD

Kitty

Napínavé krimi s trochou tajemna.

Shardlake

Zajímavý detektivní příběh, částečně za použití legendy a vystavěný na skupině lidí, kteří si myslí, že si toho mohou dovolit víc než ti ostatní, aniž by za to museli nést následky.

Atanone

Pěkně temný příběh. No ale odehrává-li se na tom severskými bohy zapomenutém koutku světa, točí se kolem rituálů a severských run a hlavní hrdinka se ke všemu jmenuje Tora (Thora), tak jsem hezky zaseknutá.
Pomalý rozjezd mi doplňovala hromada pro mě zajímavých informací jednak o ostrovech, místopisu i medicíně. Pokud autorka fabulovala, sežrala jsem jí to i s navijákem. A když se věci vyjasní a vy se podíváte na to, kolik ještě zbývá stran do konce, tušíte, že ta pravá jízda teprve začne. Jistě, přitaženo za vlasy. Ale co my víme o trollech a trowech a hlavně - co my vůbec víme? Moderní medicína umí tolik věcí, že v rukou špatných lidí se můžou dít opravdu neuvěřitelné věci. A vždy jsou tu lidé, kteří mají sami sebe za vyvolené. A na tohle příběh upozorňuje.
Za mě dobré. Lehounce jsem se vrátila k Purpurovým řekám.
Osobně mě akorát trochu vytáčely veletoče v chování dvou hlavních mužských, protože Kenn i úžasňák Gordon mi připadali od začátku jako pěkně manipulativní machové, takže v tom světle mi Tora připadala jak geniální tak hloupoučká. Ale chápu, že to mělo vytvářet napětí, takže zvedám palec, dávám 5 a dumám, kde vezmu čas na všechny ty úžasné autory co mám v "to read" listu, SB k nim počítaje ☼

ladyxx

Anotace: "Ponurá blata. A mrtvola s tajemnými runovými znaky," stačila k tomu, abych věděla, že mě kniha bude bavit. A opravdu nezklamala, přečetla jsem ji do večera na jeden zátah. Je vyprávěná z pohledu hlavní hrdinky Tory, se kterou mám mnohé společné, proto mi byla hned sympatická. Děj se odehrává na skotském souostroví Shetlandy, jehož prostředí je krásně popsáno. Příběh se pěkně vyvíjí, a nabízí zajímavé vložky z oblasti medicíny a místní mytologie, i když ke konci už je trochu přitažený za vlasy. Autorčin sloh je fantastický.

Anetiina

Moje první setkání se S.J. Bolton. Kniha se mi dobře četla, příběh se zdál zpočátku taky zajímavý, ale pak moje nadšení notně ochladlo a poslední třetinu knihy jsem trpěla. Rozuzlení a závěr knihy mi přišel, mírně řečeno, přitažený za vlasy. Naštěstí jsem si následně se sérií s Lacey spravila chuť.

certik003

I když jsem se s Torou nedokázala nějak ztotožnit a vlastně s nikým z postav v knížce, občas se v ději zdánlivě nic zásadního nedělo a motiv mi přpadal ne úplně uvěřitelný, knížka byla napínavá a dobře se četla.

pavla.ba

Klasická S. J. Bolton. Kniha obsahovala všechno, tajemství, vraždy, pohnuté vztahy, krásnou krajinu a popis prostředí. Všechno, na co jsem zvyklá. Možná místy měla pomalejší spád, než jsem u autorky zvyklá, ale četba to byla skvělá.

Oběť 2117
Oběť 2117