Obětina

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210831/obetina-pMM-210831.jpg 4.3383
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Sacrifice (2008)

Kniha Obětina

kap66

Moje letně naladěná hlava (s otupenou kritičností) si našla v Obětině to, co hledala. Pokud žádáte příběh, ve kterém jsou síly dobra a zla jasně rozděleny podle pohlaví (s nějakým překvapením), je to tu. S vypravěčkou i s oběma policistkami lehce najdete společnou řeč (i díky celkem dobrým a občas vtipným dialogům) a budete jim držet palce při rozlouskávání tvrdých oříšků, z nichž vykoukne dokonce nadpřirozeno. Napínavé je to také, takže se snad ubráníte touze v ději škrtat a opravit nelogické skoky, jen někdy zakroutíte hlavou nad přehnanou konspirací. A opravdu nečekejte příběh ze života. Z hlavy mi Obětina možná brzy vyšumí, ale čtení to nebylo tak špatné.

oleg

Pěkné čtení,zajímavé,napínavé a vůbec mi nevadilo,že má tolik stránek,naopak,aspoň mi déle vydržela.....

Januli

Za mě zbytečně dlouhé a příběh mě moc nezaujal.

LuckaH2

Kniha je čtivá, ale chvilemi těžko uvěřitelná, hlavní postava na to že byla lékařka, vystupovala trochu jako James Bond. Do popisu krajiny me autorka také moc nevtahla (jsem možná namlsaná od Petera Maye).

morava

Uz ted se tesim na dalsi knihu teto autorky. Jeji styl psani me proste bavi. Skoda , ze jsem musela kvuli nemoci dosti casto knihu odkladat, protoze hned ze zacatku me nesmirne cteni chytlo, a ja jsem byla pripravena knihu precist, jak se rika, na jeden zatah.Ale i s temi prestavkami jsem si cely pribeh uzila.

ilčidlo

Čtivý detektivní román i když chvílemi neuvěřitelný děj.

ddkk

Měla jsem štěstí, že jsem knihy Sharon Boltonové začala číst od série s Lacey, která je výtečná. Její první dílo - Obětina - by mě totiž od jejich děl zřejmě spíše odradilo. Do úžasného prostředí Shetlandských ostrovů, které bylo pro mne doslova objevné, zasadila tak neuvěřitelný děj, že jsem v některých okamžicích vůbec netušila, o čem vlastně čtu. Znalcům Cimrmanů bych to přirovnala k "větru z hor" (já nejsem tvoje matka, já jsem tvůj bratr...)...A k tomu pasáže s téměř nadpřirozenými schopnostmi aktérů knihy.

Zajímavý poznatek - v této knize se objevila poprvé Dana Tullochová. Její chování je však prazvláštní, jako by to byla úplně jiná osoba, než která pak vystupuje v sérii s Lacey Flintovou.

Dávám za slabší tři.

AlenaF

Souhlasím s Trina1, myšlenka dobrá, ale zbytečně dlouhé, překombinované.