Obětina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/big_obetina-pMM-210831.jpg 4.4534
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

Sacrifice, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (173)

Kniha Obětina

lucie5197
29. března

Tora mi byla od začátku sympatická, což je velký plus pro příběh. Ze začátku jsem si říkala, že se to zdá být poměrně předvídatelné i když napínavé, nakonec mi to vůbec nevadilo, sice jsem ty konkrétní postavy podezírala, ale svým způsobem to tak bylo úmyslně psané. Nebyl to typ knihy, ve které by měl hlavní pachatel/pachatelé šokovat, důležitější bylo rozuzlení samotného příběhu a to se ukázalo být jako zajímavý námět, tak proč ne. Konec lehce překombinovaný, ale jsem spokojená a určitě se u této autorky zdržím. :)

Veronika33
02.10.2022

Dlho som sa chystala na túto spisovateľku a musím povedať, čakanie sa oplatilo. Kniha bola pútavá bez hluchých miest, zaujímavá téma. Jediné čo mi vadilo, trocha veľa náhod a prekombinovaný koniec, ale napriek tomu to nebolo vôbec zlé. Som zvedavá na ďalšie knihy autorky...


Jenny46
16.08.2022

Autorka píše opravdu skvěle její knihy se nedají odložit, umí vytvořit napínavou atmosféru a nutí číst do poslední stránky.
Mrazivý příběh a středověké legendy na ostrově Shetlandy jsou hodně tajemné, až depresivní. Nevíte komu věřit...
Byla jsem mile překvapena, že se tu objevila policistka Dana Tullochová ( kdo četl sérii Lacey F. ví )

Renca.ch
01.08.2022

Námět knihy s legendami a pověstmi nebyl zrovna " my cup of tea", raději mám autorčinu krmi sérii s Lacey. Začátek napínavý, místy se děj táhnul, kniha mohla být kratší a nemusela být tak překombinovaná,v množství postav a jménech jsem se občas ztrácela.

ydnac
01.08.2022

NEUVĚŘITELNÉ...

PŘESTO VŠECHNO ZAPADLO KAM MĚLO :-)
Tora se chystala na svém pozemku v Shetlandách pohřbít koně, vybagrovala jámu a objevila mrtvolu.
Policie začíná vyšetřovat a Toře to nedá a pátrá i na vlastní pěst. Komu by takový případ nevrtal v hlavě, kor když měl oběť u domu.
Tora také spolupracuje s místní svědomitou a pečlivou policistkou, kterou není nikdo jiný než Dana Tullochová :-) - doporučila bych sérii s Lacey číst až po této knize.
Všechno je zamotané a napínavé :-)
Ožívá místní legenda ? Nebo opět za všechno můžou chamtivý, sobečtí, zlí lidé, kteří si myslí, že jsou něco víc než ostatní...
Hltala jsem stránku za stránkou :-)
Jedna z nejlepších knih od Bolton :-)
Doporučuji a těším se na další :-)

Pája699
25.05.2022

(+ SPOILER) Pro Toru Hemiltonovou začíná její dlouhý a zapeklitý příběh, když se na svém pozemku snaží pohřbít svého koně a vykope mrtvolu ženy, která těsně před smrtí porodila a za živa jí bylo vyříznuté srdce…..Stručně a jasně to shrnu..začátek zdlouhavý, prostředek naprostá bomba, kdy já jsem napětím nedýchala, ale ten zdlouhavý konec, chjo. Posledních 100 stran by se krásně vešlo na deset. Po celou dobu příběhu mě tedy autorka pěkně mátla. Každou chvilku jsem měnila tip, jak to bylo překroucené :-) Ruku na srdce…příběhy s Lacey Flintovou si mi líbili více.

The_Kim
11.03.2022

Ze začátku mě kniha bavila, ačkoliv jsem měla problém si oblíbit nějakou postavu. Bohužel ten zauzlovaný konec se mi vůbec nelíbil a kvůli němu strhávám dvě hvězdy. Bylo toho už prostě moc - v nejlepším se má asi přestat a ne to naopak pořád zamotávat, až čtenář neví kdo co kdy proč. Na autorku ale nezanevřu a zkusím od ní i jiné knihy.

vera4669
06.01.2022

Tohle bylo luxusní čtení ..autorka opravdu umí. Kniha má sice přes 500 stran, ale jsou přečtené za 2 dny jako nic, na posledních 100 stránkách jsem byla už napnutá jako kšandy, a do posledních se nenudila. Jedna z top autorek

1 ...