Obětina přehled

Obětina
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 561 561

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino
Originální název:

Sacrifice , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obětina. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (181)

Marcik7
27.05.2024

Nečekala jsem zápletku s takovou dávkou nadpřirozena, přesto to bylo dostatečně napínavé a popisy přírody na ostrovech se mi také velmi líbily.

Nutra
28.01.2024

Mě se kniha hodně líbila. Nevím,proč jsem knihu pořád odkládala....Nervy drásající. SUPER !


Deia
25.01.2024 3 z 5

Na nejakú knihu od tejto autorky som sa chystala už dlho a túto som si vybrala ako prvú. Ale možno som radšej mohla inú :D. Príbeh ma spočiatku bavil, páčila sa mi tá tajomnosť - nájdená mŕtvola o ktorej nikto nevie kto to je, prepojenie na akýsi rituál a do toho prostredie Shetlandských ostrovov, ktoré je ponuré a upršané. Len neskôr to pre mňa trošku začalo strácať šťavu a aj keď mi bola Tora sympatická, tak niektoré jej rozhodnutia a myšlienkové pochody ma strašne rozčuľovali. Lenže potom som sa dostala do polovice a zrazu sa to rozbehlo, prišlo mi, že príbeh nabral úplne iný smer a bola som veľmi zvedavá, ako to celé skončí, čo všetko je za tou vraždou a hlavne kto, aj keď svojich podozrivých som mala. Nemohla som sa od knihy odtrhnúť a strany mi utekali jedna za druhou. Lenže ako som sa dostávala ku koncu, tým menej ma to opäť bavilo a posledných približne 70 - 80 strán mi prišlo ako utrpenie a normálne som nemala chuť to dočítať. Veľmi rozťahané, strašne zamotané, prekombinované a hlavne zbytočné, príbeh mohol skončiť oveľa skôr. Správanie Tory mi taktiež prišlo na konci mimo a o tom, čo všetko sa jej akože podarilo zvládnuť ani nehovorím. Taktiež nie všetko mi pri tom rozuzlení sedelo. Škoda toho záveru, dovtedy sa mi kniha dosť páčila, námet, prostredie a prepojenie s legendami je naozaj zaujímavý. Ale autorke ešte jednu šancu určite dám.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Obětina v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených721x
ve Čtenářské výzvě47x
v Doporučených32x
v Knihotéce359x
v Chystám se číst336x
v Chci si koupit57x
v dalších seznamech6x