Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 796 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

josska
26.08.2017 5 z 5

Knížka super,napínavá od začátku do konce,moc mě bavila

Kerberos
21.08.2017 4 z 5

První díl byl sice lepší,ale pořád dobré.Jdu na třetí díl.

b.safarik
18.08.2017 4 z 5

Knížka je super, autorka je má oblíbenkyně, ovšem ze série Lacey Flint je za mě nejslabší.

zoew
09.08.2017 5 z 5

Naprosto úžasný, jen ten konec byl tak trošku odfláknutý a autorka to vzala pěkně zkrátka. Ale jinak super čteníčko. Těším se na další knihy této spisovatelky.

alnahu
04.08.2017 4 z 5

Příběh ze slavné univerzity v Cambridge se četl jedním dechem. V příběhu dochází k sebevraždám mladých dívek, všechny oběti navštěvovaly psychologickou poradnu doktorky Evy - je to náhoda? To se dočtete v tomto napínavém psycho –thrilleru.Vztah mezi Lacey a Marek,přinesl trochu oživení do tohoto pochmurného příběhu. Kniha se mě četla dobře.

stehlicek
01.08.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, jaký jsem kdy četla. Celá tahle série s Lacey je skvělá a doufám, že vyjdou další díly!

JustWomen
24.07.2017 5 z 5

Lacey jako volavka opět v nebezpečí života, trocha romantiky, plyšový medvídek ... přes slabší stránky (narkomanka nepozná, že bere drogy) dávám plný počet hvězdiček, mám slabost pro autorku i Lacey.

MonicaMonique
23.07.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Jediné co mi trochu vadilo, byl postoj hlavní vyšetřovatelky. Vážně by nepoznala, že je pod vlivem drog a svalovala to na počínající chřipku? Jinak se mi vážně líbil už začátek knihy, který byl prakticky koncem. Pořád mě to nutilo dál číst, abych se dostala do chvíle, kterou kniha začínala.

marlowe
19.07.2017 1 z 5

Zatímco první díl (Už mě vidíš?) Sharon Boltonová jakžtakž zvládla, tady se doslova utrhla ze řetězu. Už si ani nepamatuju, kdy jsem během četby jedné knihy použil tolik nebublikovatelných slov, jako tentokrát. Nezvládla-li autorka v prvním dílu závěr, tady, dle mého skrovného úsudku, nezvládla celou knihu. Kdybych měl chuť a čas, dokázal bych tu vyjmenovat stovku scén, kdy stačilo, v zájmu logiky, přejít vždy z bodu A do bodu B – a mohl vzniknout zajímavý příběh. Jenže paní spisovatelka, tlačená nejspíš "přáním masového publika", nechala, kdykoli se to nabízelo, cestovat své hrdiny raději oklikou přes body X, Y a Z, jen aby nakrmila falešného bůžka efektu, akčnosti a prvoplánového rádobynapětí.
Ne, za mě rozhodné NE! A těch 20% jen proto, že v textu přece jenom určitý potenciál kdesi z temného dna prosvítá…
Já vím, že tímhle svým názorem jdu trochu proti proudu, ale já prostě nedokážu strávit příběhy, kde se hrdinka neustále posunuje po hracím plánu dle pravidla "raději tam půjdu sama a nikomu o tom neřeknu – jen aby to bylo napínavější". A neobměkčí mě ani její následné povzdechnutí (cituji): "Nejradši bych si nafackovala. Jak jsem mohla být tak pitomá a nechat se takhle chytit do pasti?"

martina1199
16.07.2017 5 z 5

Opět vynikající a dost děsivé.
Joesbury má u mě teda pořádný vroubek, že do tohoto svinstva Lacey uvrtal, protože všechno, co se jí stalo, jde jen a jen za tím :-( Že ji tam poslal, když věděl, co se může stát, respektive co se stane - jelikož Lacey JE neřízená střela a nikdy by nedokázala být pouze pozorovatelkou. Přišlo mi, že v "Tak to je je, tak to bude" - třetím dílu série s Lacey - žehlil hodně málo. Ale zase jsem alespoň pochopila podstatu Laceyina chování. To děvče vydrží hodně, ale někdy za cenu tance na ostří nože.

Určitě si přečtu i další díly v této sérii, pokud vyjdou :-)

Laaaney
14.07.2017 5 z 5

Tahle kniha vás chytne od první stránky...skvělé čtení!

Olous1
10.07.2017 5 z 5

Má první kniha od S.J.Bolton,skvělá, napínavá od začátku až do konce.Hned jdu do knihovny pro další kousek.Doporučuji přečíst.Ještě jednou...paráda.

AltaMari
06.07.2017 5 z 5

Skvělý thriller! Přečetla jsem za 2 dny, nedalo se odtrhnout. Děj je přehledný (i přes množství postav), autorka výborně graduje napětí, kostičky skládanky do sebe zapadají... nechybí Laceyin sarkasmus a kapka romantiky. (jen ten plyšový medvídek mi přijde poněkud infantilní :o)

kate333
01.07.2017 5 z 5

Skvělý děj, skvělé postavy, skvělá zápletka, prostě skvělá celá kniha. Začala jsem číst od posledního dílu, ale tak mě to vzalo, že jsem si musela přečíst všechny :)...Doufám, že brzy přeloží další pokračování s Lacey :)...

konicekbily
30.06.2017 4 z 5

Kniha se čte sama, děj má spád. je to až moc překombinované, policie nedělá pořádně anylýzu pitevních protokolů, nekontroluje práci podřízených, nechává odposlouchávat občany své země. Ale máme tady naši "James Bondovou", s nasazením jí vlastním vše určitě zvládne a dá věci do pořádku! Ještě, že se toho nedožil zakladel psychoanalýzy, příborský rodák Freund, ten by se divil, kam až se jeho věda, i když většinou jen ve fikci spisovatelů, posunula. Osobně mažu do knihovny pro další díl, abych se dozvěděl, kam mne zase "naše dvojka" pod taktovkou autorky zase zavleče!

Laura99
07.06.2017 5 z 5

Moooc se mi líbila!!

bosorka
22.05.2017 4 z 5

Knížky od S. J. Bolton se fakt čtou jedna báseň, jsou napínavé, postavy nejsou nudné, příběhy mají spád. Volavka byla dobré psycho, fakt bych se nechtěla ocitnout v kůži některých postav. Jednu hvězdu ubírám, protože tohle byl spíš thriller než detektivka a já raději detektivky. Obě další knihy z této série byly více pátráním a více překvapivé, tady se mi leccos podařilo odhalit záhy, a ona to tak i autorka ke konci chtěla. A i když v knížce Už mě vidíš? autorka odhalovala také docela brzy, konec měla tato výborný. Tady byl konec utnutý s nijak velkou pointou. Ono teda, když už člověk ví z třetí knihy, kam se to bude dále ubírat, je to o to méně dechberoucí, možná mít před sebou ještě nepřečtenou, okamžitě hltám, abych věděla, co bude dál. Takhle to pak dopadá, když člověk začíná nesprávným dílem. Nicméně už se moc těším na 4. díl, snad ho přeloží co nejdříve.

KoraKora
14.05.2017 4 z 5

Vynikající kniha, napínavá, chvílemi až děsivá. Četla se výborně. Mrzí mě závěr, s tím si autorka mohla víc pohrát. Místo vyznávání lásky na věži, stejně bylo jasné jak to dopadne, bych si ráda prectla o dopadení padouchů a jejich pohnutkách. Konec je takový uťatý, jako když pár stránek chybí.

Schamila
09.05.2017 5 z 5

I tady to mělo spád, hodně zvláštní místo pro tak napínavý příběh, autorka si vybírá fakt bezva prostředí, také v tomto dílu mě vytáčela naivita hlavní hrdinky v určitých průhledných situacích, ale tak to muselo být, na jedné stránce si myslíte, že je vše jasné, na druhé je vše jinak, čtete rychle a bojíte se, bezva a těším se na další knihy....

dominika2585
08.05.2017 5 z 5

U knihy Už mě vidíš mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ovšem v tomto případě jsem se do děje dostala hned během několika prvních stránek. Líbilo se mi zasazení příběhu do Cambridgského prostředí i jakým směrem se celý příběh vyvíjel. Sebevraždy studentek, které vyhledávaly až poněkud zvrácené způsoby odchodu. A i přesto, že nemám ráda lásku a romantiku v knihách, tady jsem pořád doufala kdy se ti dva - Lacey a Mark - dají konečně dohromady a přiznají co k sobě cítí. Kdo nakonec stojí za všemi záhadnými sebevraždami jsem netušila ani v nejmenším a tím spíš jsem byla překvapená, když se mezi hlavními aktéry objevila i postava, o které jsme v podstatě vůbec nic nevěděli a v příběhu nám naoko hrála spíše vedlejší roli. Opět poněkud otevřené zakončení příběhu vyžaduje okamžité přečtení dalšího dílu!