Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 799 799

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

Mi-šu-le
10.12.2016 5 z 5

Super příběh, už se těším na další díl a pokračování mezi Markem a Lacey.

swayno
01.12.2016 5 z 5

Velice čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Chvílemi jsem byla napnutá jak kšandy :) konec mě však kapku zklamal, čekala jsem trošku větší překvápko.

Leaena
29.11.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá a dějově zajímavá, řekla bych i s originální zápletkou, ale závěr mi připadal poněkud uspěchaný. Chybělo mi takové vyvození závěru, vysvětlení pohnutek vrahů, i když to bylo v ději naznačeno..... přeci jen kterému dítěti prospěje skládat otcovu rozstřelenou lebku. Při čtení jsem se rozhodně nenudila. První díl byl více sadistický, ale to neznamená, že tato kniha je vhodná na dobrou noc. Pouštím se do třetího dílu a jsem zvědavá co mě čeká nyní.....tedy přesněji Lacey.

šipek
06.11.2016 5 z 5

Tak to byla jízda, super počteníčko. Lacey a Mark je sympatická dvojice detektivů a čtenář je zvědavý jak se jejich vztah bude dále vyvíjet. Já v první řadě sáhnu po prvním díle této série. K této knize jsem se dostal díky doporučení zde na databázi knih. Kdo má rád psycho vřele doporučuji.

Vvvera
03.11.2016 4 z 5

Moje první kniha od autorky. I když jsem nečetla první díl, tak se mi příběh plný psychopatů líbil.

Šánka
23.10.2016 5 z 5

Ták ..... , to bylo pořádné psycho !
J. Bolton vytvořila dokonalou atmosféru strachu, napětí a hrůzy, popsanou tak sugestivním vypravěčským stylem, že mě dostala od prvních stránek, odpoutala od reality a mě rušili všichni, kteří požadovali cokoliv jiného, než abych jen četla :-). A ten malý kousíček milostné zápletky se mně tam naopak moc líbil, stejně jako její hlavní představitelé.
Že autorka umí, mě přesvědčila již potřetí. Prostě vynikající psychothrillerová pecka s perfektní obálkou.

Acinore
08.10.2016 3 z 5

Chtela bych dat oboum dilum 4*, ale proste mi tam neco chybi. Nevim co, cte se dobre, odsejpa to, ale proste.. neco. Mozna uz jsem alergicka na ty milostny vzplanuti mezi hlavnima hrdinama. To je proste ohrany.

Nelly
04.10.2016 5 z 5

Velký skok kupředu oproti prvnímu dílu - napínavé jako kšandy. Hlavní hrdinka je tedy stále občas na ránu, ale je to snesitelnější než v předchozím díle. Jen mne trošku mrzí zrychlený konec (něco by chtělo více objasnit), ale jinak super čtení - doporučuji!

Danago
26.09.2016 5 z 5

Toto je opravdu vynikající, skvěle napsaný druhý díl série. Knížka je napínavá od začátku do konce. Zápletka je naprosto originální, akční a dost překvapivá. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, musela sem ji prostě dočíst. Určitě je nutné číst knížky po sobě, protože na sebe navazují. Obě stojí za přečtení. Opravdu skvěle napsané, zápletka je přímo šokující. A konec je moc dojemný. Tuto knížku můžu všem milovníkům dobré detektivky z anglického prostředí jen doporučit.

NikaMirka
30.07.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé. Miluji knihy této autorky a stejně jako "Obětina" i tato kniha byla napínavá, čtivá a strhující. Jen doporučuji přečíst nejdřív "Už mě vidíš?",protože tato kniha na ni navazuje. Vůbec jsem nevěděla co se stalo mezi hlavním detektivem a jeho "volavkou" :). Budu to číst zpětně, a to mě vždy mrzí. Návaznost je lepší :).

DejnaDee
22.07.2016 5 z 5

Opět se potvrdilo jak je S. J. Boltonová úžasná vypravěčka a spisovatelka. Naprostá bomba, napínavé dychtivé a někdy až nervy drasající čtení, plné obrovského očekávání jak vše dopadne. Úchvatně vykreslené prostředí i perfektně zvládnutá psychologie postav. Moc se mi to líbilo, bavilo mě to a z knihy jsem nadšená.

ken-zo
19.07.2016 4 z 5

První knížka, kterou jsem od této autorky četla, přistoupila jsem k ní bez znalosti věci a očekávání a líbila se mi. Jako oddechovka, bez nějakých větších nároků na hlubší příběh, společenský přesah, či nové vědomosti, to bylo fajn čtení, rozhodně jsem se nenudila. Příběh ubíhal, měl spád, hlavní hrdinové sice trochu zvláštní, ale proč ne. Doporučuji a další, resp. předchozí díl si přečtu také;)

Privda
16.07.2016 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, přečetla jsem ji doslova na jeden nádech. Od začátku až dokonce mě kniha velice bavila. Už se těším, až si pořídím nějakou další knihu od této autorky. :)

Dixinka
26.06.2016 5 z 5

čte se jedním dechem. Doporučuji. Nechybí romantika, napětí....prostě všechno co má dobrá kniha mít.

martina.tim
05.06.2016 5 z 5

Tuto autorku jsem poznala náhodně, když jsem probírala v knihovně co si ještě půjčit k té hromadě co mám v ruce. A nelituji. Tato kniha mě bavila stejně tak, jako ta první. Děj se odehrává v prostředí školy a vyšetřování probíhá svižně. Závěr byl napínavý a dosti děsivý.

kn159
14.05.2016

Kniha je napínavá, místy až hororová, ale motivace pachatelů dost nepravděpodobná. Krom toho pátrání Lacey je amatérské. Souhlasím s tím,že kniha je zbytečně dlouhá a mnoho věcí se opakuje dokola.... Nedá se srovnat s Dívkou ve vlaku, ta mi přišla perfektní.

petrzel
03.05.2016 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Už se těším jestli od této autorky ještě něco vyjde.

Makii
26.04.2016 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl s Flintovou.. Hodně napínavé, vážně mě to bavilo. Ale konec mi už přišel hodně přitažený za vlasy, vysvětlení dost chabé. Lacey mi je nesympatická už o trochu méně :) Každopádně Joesburyho "zaláskování" mi přijde poněkud dětinské. No nic, snad už si to ti dva v příštím díle konečně vyjasní.

Michaela01
25.04.2016 5 z 5

Velice napínavý a dobře promyšlený příběh. Je vidět, že autorka dokáže nastavit laťku hodně vysoko. Nebyl čas se u knihy nudit, pořád se něco dělo. Psychologie hlavních hrdinů byla vykreslena perfektně, spousta zvratů také nechybí. Jen konec mi přišel poněkud uspěchaný.
Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

veronika5179
17.04.2016 5 z 5

Perfektní, ale chyběly mi hlavní motivace jednotlivých pachatelů.