Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 798 798

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

Nunynka
15.03.2016 5 z 5

Kniha mě bavila. Konec měl na mě trošku až moc rychlý spád. Deaver to nebyl,ale napětí to mělo a děj taky. Jediný co mě vadilo,tak poměr hlavní hrdinky s podezřelým.

Flexi
12.03.2016 3 z 5

opět jako u první knihy dobré zábavné a celkem napínavé čtivo, ale je jasné, že hlavní hrdinové musí přežít, a to autorku svazuje, možná by mohlo být zfilmováno, atmosféra by ve filmu byla jistě velmi sugestivní

3nitka
06.03.2016 4 z 5

Napínavá a veľmi čtivá. Autorka vie, kedy prerušiť jednu dejovú líniu a pokračovať v druhej. Teším sa na jej prvú knihu Už mě vidíš?

bookcase
20.02.2016 5 z 5

Naprosto úžasné, hodně napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu horor. Autorčin styl se mi líbí hodně, těším se na další její knihu.

Izu
08.02.2016

Knihu jsem asi po padesati stranach zoufalstvi odlozila.

ji7967
23.01.2016 5 z 5

Poměrně dlouho jsem se rozhodovala, zda si tuto knihu přečíst - a to jen z důvodů některých komentářů tady. Ale protože jsem četla další dvě knihy autorky a byly skvělé, napínavé a výborně napsané, pustila jsem komentáře k vodě a šla do toho. Určitě doporučuji číst až po přečtení knihy Už mě vidíš? aby čtenář měl víc informací o vztahu Lacey a Marka. Za mě skvělá, napínavá kniha a dobrá detektivka. Stejně jako ostatní od této autorky.

fis.rena
20.01.2016 4 z 5

Jsem opět spokojena,i přesto,že je to pro mě nejslabší kousek od Bolton. Celkem dobře vymyšlené,i když lehce odhadnutelné. Nicméně se ke knize ráda vrátím. A naprosto uchvácená jsem z přebalu...opravdu fantastický.

kanitsuj
18.01.2016 3 z 5

Volavka je v pořadí druhou epizodou kriminální minisérie s policistkou Flintovou (první se jmenuje "Už mě vidíš?"). Knížka mne zaujala zajímavým obrázkem na přebalu, autorku jsem neznala a první díl jsem nečetla. Napínavý detektivní příběh z prostředí cambridgeských kolejí se mi četl velmi pěkně a snad by mi ani nevadilo milotsné pnutí mezi hlavními hrdiny, ale... Autorka po velmi pěkném a efektním začátku (!) zabředává do rozvleklého popisu děje a čím více se blíží čtenář k závěru, tím jasnější kontury má očekávaná pointa. Zkrátka modří vědí už od poloviny:-) V některých situacích zůstává čtenáři rozum stát, jak neuváženě hrdinka jedná a jak vbíhá do jednoho neštěstí za druhým. No a samotný konec - k tomu si každý musí dojít / dočíst se sám, ale faktem je, že bych čekala vše, ale toto ani v nejodvážnějších představách:-)) PS: Už mě vidíš? právě čtu...

ritta
12.01.2016 4 z 5

Po přečtení místních komentářů jsem nevěděla zda se do knihy pustit či ne.Kniha se mi nakonec líbila a přečetla jsem jedním dechem. Děj se odehrává v atraktivním prostředí a má i docela dobrou zápletku.

svoboddka
20.12.2015 2 z 5

Slabé, v popisech postupů policie někdy až hloupé a amatérské. Rádoby udržované napětí prostřednictvím chaosu v informacích, hlavní hrdinka neví, co se vyšetřuje, neví, proti jak silnému soupeři stojí, neví, kdo jí kryje, nepřijde jí divné, že se u ní projevují symptony užití drog (bývalá narkomanka), její nadřízení několik měsíců vyšetřují, ale nemají žádné stopy, nikdo se nezabývá prohledánim a jištěním prostor, takže pokoje a počítače jsou na konci( samozřejmě) plné kamer a odposlouchávacích zařízení, žena bere na bolesti několik týdnů placebo a vůbec jí nenapadne přetrvávající bolesti řešit.. a další a další nelogické momenty, díry, otazníky..Připomíná mi to seriál pro děti Lazy Town - křivák Robie vymyšlí lumpárny a naivní obyvatelé městečka mu na ně tupě skáčou. Ale Volavka asi byla určená pro dospělé čtenáře. Nebo? :-)

limetka2008
06.12.2015 3 z 5

Celkem dobře napsaná knížka. Předchozí ze série jsem nečetla, takže jsem zpočátku úplně nechápala "napnelismus" mezi Lacey a Markem. Uvítala bych prokreslenější charaktery všech aktérů, zejména záporných postav, to zde podle mého názoru schází. Ale jo, dalo se to číst.

ivona6995
01.12.2015 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Je mou první, od této autorky, tak nemohu porovnat s ostatními. Je pravda, že kniha nikterak nešokuje a prakticky od začátku člověk ,,tuší", ale mi osobně to nevadilo. Velké plus dávám za to, že vyšetřovatelem nebyl 40letý alkoholik, ale pro změnu mladá sympatická policistka.

Hella
30.11.2015 2 z 5

Ježiši, lidi, to byla blbost! Na to, jak úžasná byla Boltonové prvotina Už mě vidíš, o něco horší Obětina, tak třetí kniha byl podle mě propadák.... nuda, nevěrohodnost, slabá pointa (proč se to dělo???) a ještě ke všemu strašná roztahanost, přičemž by stačila tak polovina stránek. Za mě velké zklamání.

kikies
26.11.2015 4 z 5

Boltonová píše fakt dobře, umí překvapit, napnout, zaujmout i vyděsit, prostředí je atraktivní, hrdinové různorodí, zločiny promyšlené - ale tady to bylo překalkulované až moc :-/ Kniha se mi vážně četla dobře a líbila se mi, ale ten zločin byl na mě už moc fantastický, hrozně nereálný a to mi trochu kalí radost a za to dávám hvězdičku dolů. V tomhle směru mi přišla předchozí kniha uvěřitelnější.

amladar
20.11.2015 5 z 5

Super kniha! Od Purpurových řek jsem podruhé zažila husí kůži a při představě, že se to může stát i v reálném životě mě mrazí ještě více. Velice ráda si přečtu další knížky od této autorky a doufám, že brzy vyjde pokračování. DOPORUČUJI!!!

scully
19.11.2015 5 z 5

Knížka byla úžasná,ostatně jako všechny vydané od této autorky. Přečetla jsem ji tahem za jednu noc.Spolu s Mo Hayder a Karin Slaughter patří mezi moje nej autory. Psala jsem do Domina,jestli příští rok vyjdou i další díly a jejich odpověd zněla,že pokud bude dobrý prodej,tak budou ve vydávání pokračovat. Proto všichni,komu se knížky této autorky líbí,doporučujte ji dál, ať se dobře prodává a my se dočkáme dalších dílů.Byla by myslím veliká škoda,kdyby se ostatní knihy této skvělé autorky, kvůli nízkému prodeji nevydaly.

soukroma
16.11.2015 3 z 5

Kniha se mi nijak zvlášť nelíbila, na to by musela být o polovinu kratší, aby se v ní odvíjel (nějaký) děj aspoň trochu přijatelným tempem, takto se nic nedělo zoufale dlouhou dobu a omílalo se stále totéž. Neseděla mi navíc vůbec hlavní hrdinka, policistka, která jakoby byla i nebyla volavkou - na to se jí prostě záměrně nedostávalo zásadních informací a kontextu celého komplikovaného případu, o čemž dost pochybuji, že by v reálu mohlo nastat (zejména u britské policie).

Daenerys
16.11.2015 5 z 5

Uf, vynikající! Nenašla jsem nic, co by se dalo vytknout. Přišla mi ještě o chloupek lepší než Obětina, kterou jsem četla jako první. Co mají obě knihy společné, je čtivost a atraktivní prostředí, navíc velmi dobře vykreslené - čtenář má skoro pocit, jak kdyby tam byl. Propadnete se do příběhu doslova od první strany. Skvěle vystavěná zápletka a gradace děje, která je ještě umocněná tím, že je vyprávěn z pohledu více postav. Za mě rozhodně plné hodnocení.

kneslova
06.11.2015 5 z 5

Vynikající, prostě bomba. Můj oblíbený žánr psychothriller a to fakt slušného kalibru. Zatím všechny knihy od autorky jsou vysoce čtivé. Skvěle popsané psychologicky, napínavé jako blázen. Úplně jsem dál četla s obavami o osudy postav. Rozhodně si přečtěte.

Boboking
23.10.2015 4 z 5

Jak se trapně říká, kniha se nedá odložit z rukou, ale je to pravda. Skutečně mi padla do noty, ten vynikající kontrast vznešeného universitního města a naprosto bizarních sebevražd jeho studentů. Jak jsem napsal na FB, to napětí, které autorka vytvořila, se dá doslova krájet. Četl jsem od Boltonové vše, ani toto nemá skutečně chybu.