Má ji rád, nemá ji rád

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324808/ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4.3379
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Daisy in Chains (2016)

Kniha Má ji rád, nemá ji rád

Prateri

Takový mírnější thriller, aspoň mně se to tak jeví. Ale žádné zklamání z četby nemám. Sérioví vrazi mají své fankluby . . . a já jsem teda zase ve fanklubu spisovatelky Sharon J. Bolton :). Jo, ale přece se mi moc nezdá oslovovat vraha v dopise "drahý Hamishi", když jsem jeho advokát. Ale žádná vada to na napínavém příběhu není, a tak neváhejte sledovat příběh odsouzeného a jeho obhájkyně.

Januli

Spokojenost. Knížka se mi libila. Přesto, že má kniha přes 500 stran, tak jsem ji měla přectenou raz dva, ale co mi neskutečně vadilo a musím strhnout hvězdičku je jazyk, překlad .... prostě VO. A konec lehce přetažený i když překvapující.

ddkk

Tak tohle je trochu jiné než série s Lacey Flintovou. Začátek je trochu nezvyklý, děj je prokládán dokumenty ze spisů odsouzeného a řadou dopisů, ale docela jsem si na tuto formu zvykla...Je potřeba vytrvat, protože závěr je překvapivý (i když tentokrát se dá tušit tak trochu dopředu). Výborné čtení, u mne za pět.

lenka7679

Jako hodně ostatních čtenářů jsem přemýšlela, zda tři, nebo čtyři, nakonec dávám tři, protože do přesně 245 strany mě kniha vůbec nebavila. Dokonce i když mi nevyhovoval styl psaní, něco na knize bylo, co mě ji zpočátku nutilo číst. Ovšem kolem sté strany jsem byla již celkem otrávená, protože se stále nic neděje, příběh se nepohnul a v podstatě stál celou dobu na místě. Osobně si myslím, že kdyby knize ubylo několik naprosto zbytečných stran, velice by jí to prospělo. Tímto natahováním, mě minul moment překvapení, jelikož zhruba za půlkou jsem již věděla, kdo je vrah, takže wow efekt na konci mě minul a vlastně jsem si dočtením jen potvrdila své domněnky. Námět je v podstatě stokrát použitý, takže nic geniálního, ale věřím, že vynechat půlku rozhodování, bylo by to geniální a fungovalo by to lépe.

cukrovka

Skvěle vymyšlený příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. I když jsem něco vytušila, závěr přesto dost překvapil. Mohu jen doporučit.

mysce

Maggie Roseová, úspěšná advokátka, žije velmi osamělý život. Hájí sériové vrahy a nezajímá ji, zda se jedná o skutečného viníka nebo o nevinného, jejím úkolem je dostat je ven.
Kniha je opět hodně dobrá. Pohltí nás nezapomenutelnou temnou atmosférou a hlavně se z příběhu na čtenáře valí hromada emocí. Autorka se neomezuje jen na vyprávění, ale příběh prokládá dopisy z vězení a stále nás udržuje v napětí. Nenašla jsem místo, kdy bych se snad začala byť jenom na chvilku nudit. Thriller psaný bez skrupulí je svižný a napínavý až do samotného (překvapivého) konce.
Doporučuji, opravdu stojí za přečtení!

Jakira

Celou dobu čtení jsem přemýšlela, jestli je to na 3 nebo 4 hvězdičky, ale závěr byl povedený, takže to na ty 4 vyzdvihl. Přiznám se, že rozjezd knihy byl na mě docela pomalý a vlastně i většinu knihy jsem čekala, kdy se konečně šlápne do pedálů, což nastalo až na posledních cca 100 stránkách. I přesto, ale hodnotím vysoko, protože mě bavilo knihu číst, i když nebyla kdovíjak strhující a neměla zběsilé tempo. Bolton prostě umí psát. Je to moje druhá kniha od autorky, prozatím mám přečtený první díl série s Lacey Flint a ta se mi určitě líbila víc. Nicméně je těžké porovnávat obě knihy, Lacey je typická detektivka s honbou na vraha. Tahle má úplně jiný námět, vraha už máme a důležitější jsou zde jiné věci. Rozhodně tedy s Bolton nekončím a těším se na další knihy.

petunkav

No já jsem tedy velmi spokojená.
Napínavé, rychlý spád, děj se lehce prolíná s minulostí. A konec - no trošku jsem vyústění děje předem odhalila, ale každopádně to nic neubralo na celkovém dojmu z knihy.