Má ji rád, nemá ji rád

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324808/ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4.3386
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Daisy in Chains (2016)

Kniha Má ji rád, nemá ji rád

LyraBlack

SPOILER, SPOILER A ZASE SPOILER...
Knihu jsem za 500 Kč kupovala s očekáváním, že to bude na styl Partners In Crime, ale nakonec se tak k mému zklamání nekonalo.I když anotace láká na vášnivý vztah hlavní modrovlasé antihrdinky a sexy sériového vraha, jedná je pouze další detektivku, kde je samozřejmě vrahem úplně někdo jiný a to naše villain protagoniska Mags Roseová aka Daisy “Margaret” Baronová, zhrzená a po devatenácti letech nalezená ex-přítelkyně Wolfa, která touží po pomstě, ale po sektání s mužem kterého nenávidí ale zároveň stále miluje, začne svoje plány přehodnocovat, což se Daisy na konci knihy šeredně vymstí.

“Nikdy nedůvěřujte člověku, který vás už jednou zradil.” - kdyby se tím dráha Maggie řídila, nezapsala by se do dějin onoho města ve kterým se to odehrává (vážně si nevzponemu název XD), jako sériová vražedkyně.

Ale na druhou stranu, Daisy má moje plné pochopení. Akorát já bych na jejím místě zabila rovnou Hamishe, protože za to, co jí v mladí provedl, by si tu smrt i zasloužil...

2,5 z 5.

princesse

Třetí kniha od této autorky a třikrát jsem si velmi dobře početla. I když jsem trochu tušila ... přesto jsem byla překvapená, protože jsem netušila zdaleka vše. Ale o to se u knih ani nesnažím, ráda si nechávám rozuzlení nakonec a v podání samotné autorky. Bez předvídání a pátrání co, kdo, jak apod. Spokojenost a určitě si přečtu i další knihu. Doporučuji, nudit se rozhodně nebude nikdo.

Prateri

Takový mírnější thriller, aspoň mně se to tak jeví. Ale žádné zklamání z četby nemám. Sérioví vrazi mají své fankluby . . . a já jsem teda zase ve fanklubu spisovatelky Sharon J. Bolton :). Jo, ale přece se mi moc nezdá oslovovat vraha v dopise "drahý Hamishi", když jsem jeho advokát. Ale žádná vada to na napínavém příběhu není, a tak neváhejte sledovat příběh odsouzeného a jeho obhájkyně.

Januli

Spokojenost. Knížka se mi libila. Přesto, že má kniha přes 500 stran, tak jsem ji měla přectenou raz dva, ale co mi neskutečně vadilo a musím strhnout hvězdičku je jazyk, překlad .... prostě VO. A konec lehce přetažený i když překvapující.

ddkk

Tak tohle je trochu jiné než série s Lacey Flintovou. Začátek je trochu nezvyklý, děj je prokládán dokumenty ze spisů odsouzeného a řadou dopisů, ale docela jsem si na tuto formu zvykla...Je potřeba vytrvat, protože závěr je překvapivý (i když tentokrát se dá tušit tak trochu dopředu). Výborné čtení, u mne za pět.

lenka7679

Jako hodně ostatních čtenářů jsem přemýšlela, zda tři, nebo čtyři, nakonec dávám tři, protože do přesně 245 strany mě kniha vůbec nebavila. Dokonce i když mi nevyhovoval styl psaní, něco na knize bylo, co mě ji zpočátku nutilo číst. Ovšem kolem sté strany jsem byla již celkem otrávená, protože se stále nic neděje, příběh se nepohnul a v podstatě stál celou dobu na místě. Osobně si myslím, že kdyby knize ubylo několik naprosto zbytečných stran, velice by jí to prospělo. Tímto natahováním, mě minul moment překvapení, jelikož zhruba za půlkou jsem již věděla, kdo je vrah, takže wow efekt na konci mě minul a vlastně jsem si dočtením jen potvrdila své domněnky. Námět je v podstatě stokrát použitý, takže nic geniálního, ale věřím, že vynechat půlku rozhodování, bylo by to geniální a fungovalo by to lépe.

cukrovka

Skvěle vymyšlený příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. I když jsem něco vytušila, závěr přesto dost překvapil. Mohu jen doporučit.

mysce

Maggie Roseová, úspěšná advokátka, žije velmi osamělý život. Hájí sériové vrahy a nezajímá ji, zda se jedná o skutečného viníka nebo o nevinného, jejím úkolem je dostat je ven.
Kniha je opět hodně dobrá. Pohltí nás nezapomenutelnou temnou atmosférou a hlavně se z příběhu na čtenáře valí hromada emocí. Autorka se neomezuje jen na vyprávění, ale příběh prokládá dopisy z vězení a stále nás udržuje v napětí. Nenašla jsem místo, kdy bych se snad začala byť jenom na chvilku nudit. Thriller psaný bez skrupulí je svižný a napínavý až do samotného (překvapivého) konce.
Doporučuji, opravdu stojí za přečtení!