Má ji rád, nemá ji rád

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324808/big_ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4.2522
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Daisy in Chains, 2016

Kniha Má ji rád, nemá ji rád

vera4669

Musím souhlasit s "Květ", že pasáže s nespisovnou češtinou typu vodškodný, vobvinit, vodebrat otisky, vočekávání... byly vážně za trest.. naštěstí takto nebyla psaná celá kniha, jinak bych ji ani nečetla. Příběh jako takový nebyl špatný, ale byla to od autorky slabší kniha, než jsem zvyklá, chtěla jsem dát hodnocení za 3*, ale protože konec byl super a byl pro mě překvapením, celkem nakonec za 4*

ennlady
20.12.2021

Dávám 4,5 za čtivost a neustálé udržování čtenáře v napětí. Nemohla jsem se odtrhnout. Podezření se pořád přelévalo jako voda v bárce na rozbouřeném moři, nakonec mi (překvapivě :-)) vyšel jeden z tipů. Přesto mi ve finále s poohlédnutím nazpět přišly některé věci nevěrohodné a nelogické a možná bych si měla celou knížku přečíst znova s vědomím, kdo je pachatel.

Květ
14.11.2021

Má ji rád, nemá ji rád je moje první přečtená kniha této autorky. Začátek jsem vnímala trochu rozpačitě, rušily mě pasáže dopisů a článků a taky mi lezla na nervy nespisovná čeština (vodškodný, vobvinit, vodebrat otisky, vočekávání...), která naštěstí byla používaná jen členy policejního sboru :) Postupně se ale rozvíjel příběh, který mě zaujal. Líbila se mi psychologie postav i neotřelý námět, autorka si mě získávala stránku po stránce a závěrečné rozuzlení hodnotím výborně. (3,75*)

ydnac
03.11.2021

Opravdu skvělý thriller :-)
Maggie - úspěšná spisovatelka a právnička se pouští do přezkoumání případu usvědčeného sériového vraha.
Co jí k tomu vede?
Je možné, že je nevinný?
O tom jsem hodně přemýšlela a byla jsem dost překvapená :-)
Napínavé, hodně čtivé.
Autorku přidávám do oblíbených a ráda si přečtu další její knihy, protože tato mě úplně pohltila :-)
Doporučuji.

Jenny46
05.10.2021

To byla jízda hodně dobrá detektivka, i když kniha má přes 500 stránek četla se dobře.
Autorka udržuje čtenáře v napětí až do samotného konce. Příběh dobře propracovaný a konec vás dostane...
Kniha stojí za přečtení, doporučuji 5*

LeKal
13.09.2021

Druhá kniha od autorky.
Napínavé, čtivé i když místy pro mne zdlouhavé, přesto se mi kniha líbila. Konec překvapivý, ale ne úplně nečekaný.

tereza8
12.09.2021

Bohužel, v půlce jsem knihu odložila a nemohla číst dál. Nedělám to často, snažím se vždy dát knížce šanci a dočíst. Ale tady to nešlo. Nebavila mne, strašně dlouhé pasáže “o ničem”… čekala jsem, kdy se příběh rozjede. Vůbec jsem neměla chuť pokračovat číst. Zklamání.

Pája699
07.09.2021

Wow, tak tohle bylo něco. Autorka si mě pěkně povodila jak loutku na provázku. Odsouzený sériový vrah Hamish, k tomu sympatický a charismatický. Je opravdu vinen, či nevinen? Dokonalá zápletka, má to švih, prostě luxusní záležitost. A to rozuzlení…tak nějak jsem tušila, kdo nakonec asi bude vrah, ale i tak, rozuzlení mě prostě dostalo . Vypadá to, že jsem si našla další oblíbenou autorku.