Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258574/mid_lacey-flint-volavka-tAg-258574.png 4 796 221

Lacey Flint série

Studium na Cambridgi bylo pro ně příslibem dobrého života. Ve skutečnosti tam našly smrt. Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal? Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Lacey Flintová ví, do jak nebezpečné mise se pouští. Vlastně i trochu pochybuje, jestli to pro ni není příliš velké sousto. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Scared , 2012

Timea
03.03.2020 4 z 5

Místy jsem se bála...a dokonce jsem měla podivný sen ????, takze jsem určitě naplnila autorcin záměr.
Jsem zvědavá, co přinese další díl.

Babo
03.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Děj měl spád a když člověk nepřemýšlí o pravděpodobnosti je to skvělá jízda. Takže se hned dávám do další knihy .

Tirisa
31.01.2020 5 z 5

Já jsem spokojená, autorka mě ani trošku nezklamala a já si tento díl užila stejně jako první...teď už chroupu třetí a jsem pořád stejně napjatá...

Monkas1
18.01.2020 5 z 5

Můžu jen doporučit.

Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Super počtení - stejně jako ostatní autorčiny knihy.

ChodzikCZ
08.01.2020 5 z 5

Parádní detektivka na dlouhé noční večery. Pěkně se to četlo.

Sudin
08.01.2020 4 z 5

Zajímavý námět, originální prostředí, za mně spokojenost. Hvězda dolů za to, že bylo dost předvídatelné kdo za tím stojí. Těším se na další díl série.

ZuK1
30.12.2019 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé, místy až docela děsivé, snad jen ten závěr trošku uspěchaný a nedotažený. Každopádně ale knížka, od které jsem měla problém se odtrhnout ... (stejně jako od prvního dílu série).

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Výborná kniha, výborná autorka, zajímavé prostředí!

Andrea7272
07.12.2019 5 z 5

Zase super díl. Napínavé ,čtivé zkrátka za mne zase plný počet a šupky,hupky do dalšího dílu :-))

lenka7679
17.11.2019 3 z 5

Musím říct, že první kniha se mi líbila mnohem víc i když i u ní byl začátek dlouhý, tak se pak kniha rozjela, tady nic, pořád nic a najednou konec, je to pro mne zklamání...

TeaPeter
10.11.2019 4 z 5

Nesporně lepší než první díl. Sice logika občas dostávala na frak a některým souvislostem rozumí jen autorka sama, ale přesto to byl neotřelý a zajímavý příběh. Série se pozitivně zlepšuje.

TomTomis
31.10.2019

Musím říci, že i další kniha s Lacey se četla dobře. Napínavé do poslední chvíle. Jen mi přijde, že motivy jsou někdy pro mě docela krkolomné. Opravdu by tohle bylo možné? Ale snad o tohle v těchto oddechovkách, u kterých si moc neoddechnu, ani nejde. Zajímavé prostředí univerzity.

Lotka
24.10.2019 4 z 5

Když do toho nebudu moc šťourat a budu to brát jako odpočinkovou detektivku, tak za mě dobrý. Trochu nechápu ten “vztah”, to je lehce odfláknutý...no není to červená knihovna, ale na tom by to chtělo trochu zapracovat.

MonikaV
04.10.2019 5 z 5

Určitě si přečtěte, tutovka! Napětí, stránky ubíhaly jedna za druhou.

Mirin1349
03.10.2019 4 z 5

Děj se opět odehrával v zajímavém prostředí a zápletka byla nápaditá. Moc se mi líbilo špičkování Lacey a Marka. Styl psaní mě nutil číst pořád dál, autorka prostě umí psát velmi čtivě. Určitě tomu napomáhá i vyprávění z pohledu různých osob. Možná byla laťka prvním dílem nastavena hodně vysoko, a proto se wow efekt nedostavil, nicméně to nic nemění na tom, že se mi kniha moc líbila a rozhodně se brzy pustím do dalšího dílu.

Jack Bauer
27.09.2019 3 z 5

Zajímavé prostředí z cambridžské univerzity, kde dívky záhadně páchají sebevraždy, ale hned od začátku jsem věděl, že....nechci prozrazovat. Kdo má přečteno tak jak Laura/Lacey zírala s otevřenou pusou na konci knihy , kdo za tím stojí. Kniha se četla velmi dobře, konec nervydrásající, ale jaksi náhle useknutý, mnohé nevysvětleno, proč se to vlasně dělo?

iška
07.09.2019 4 z 5

Četlo se mi to dobře. I když musím dát za pravdu některým předešlým komentářům, že tu byly momenty trochu postrádající logiku. Ale napětí to vynahradilo.

Andrea_I_Am
22.08.2019 3 z 5

Tak já nevím, přečetla jsem jiné díly ze série a nemohla se dočkat na tento, protože díky odkazům v knihách se mělo dít něco extra strašného...tak dlouho jsem čekala na dotisk a kddyž se konečně dočkala, tak ... mně to zase takoé "terno" nepřišlo. Boltonová umí bezpochyby skvěle psát, je čtivá, má zajímavé zápletky, super hlavní postavy, ale za mě byly nejlepší Temné říční proudy, které jsem četla jako první a které taky nastavily velmi vysokou laťku. A tu laťku ostatní případy prostě nepokořily. Neztotožnila jsem se s postavami, nijak zvlášť jsem neprožívala děj ... je to rozhodně jedna z lepších detektivek, co jsem za poslední dobu četla, jsou to zasloužené, "kvalitní" tři hvězdičky, ale ... Boltonová umí psát prostě mnohem líp.

Ketkaket
17.08.2019 5 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji těm, kdo mají rádi napínavé detektivky.