Poslední aristokratka ekniha

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 45096

Aristokratka 1.

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Druhé město

Kniha Poslední aristokratka

aneleh777

... no zkuste něco takového napsat. To se jen tak nedá. Pro mne dobrý humor, moc mne čtení pobavilo.
Hned jsem zkoumala, kdeže ta Kostka asi tak je a kdo je ten pan Boček.
Trochu mne ty hlášky od paní kuchařky připomněli filmy pana Formana . . .

Renatka11

Všeobecné nadšení u aristokratky bohužel nesdilim. Ze začátku mi to sice přišlo hodně vtipné, ale pak už to bylo pořád stejné a předvídatelné a do dočtení jsem se nutila s nadějí, že bude třeba aspoň konec zábavnější. No, nebyl.

PaníLenka

Za mě úžasný slovní humor, četla jsem ve vlaku a bylo to náročné, musela jsem se smát nahlas...chudáci spolucestující - ovšem přenést vyloženě slovní humor na plátno lze jen těžko - knížce to fakt ublížilo, já viděla jen ukázky, na film jsem odvahu nenašla, abych si nezkazila dojem

Katrinreading

Málokdy u knih projevuji nějaké emoce, ale u knih Evžena Bočka se směju nahlas. Líbí se mi téma, které si pro tuto knihu zvolil, lokaci a pitoreskní postavičky. Tahle kniha je v knižním světě to samé, jako Slunce seno ve světě filmovém, ale i tak je super.

MišusWinner

Po shlédnutí filmu jsem si řekla že si přečtu i knihu. Vždy se říká kniha je lepší než film a je tomu i tady. Prvních několik stránek nic moc ale pak to byl výbuch. Opravdu jsem se zasmála. Nedoporučuji číst například v čekárně u lékaře, když vybuchujete smíchy.

ElizPetrova

Toto je opravdu taková ta jednohubka, u které člověk nemusí přemýšlet, dobře se čte a odsýpá to. Někdy celkem vtipná, někdy mi rádoby vtípky bohužel moc vtipné nepřišly, nicméně svůj účel to splnilo. Člověk se u toho odreaguje a nemusí nad ničím přemýšlet.

katy211

Příjemná, vtipná oddechovka, dost jsem se nasmála. Kniha mnohem lepší nez film

SelenaDemi428

Příjemné oddechové čtení, u kterého jsem se párkrát i zasmála. Ideální čtení během náročného zkouškového.