Andílek

kniha od:

Andílek https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 4.5 536
Koupit Koupit eknihu Bazar

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Perfect Child , 2019


více info...

Komentáře (191)

Komentáře 191 Recenze 1

lenkaabooks
lenkaabooks
16.07.2023 4 z 5

Touha po dítěti dokáže zaslepit nejednoho budoucího rodiče. V tomto příběhu je to Chris, který touží pomoci malé zanedbané holčičce Janie. Kolem dítěte se však vznáší jakési zlo.
Kniha má kratší kapitoly, které nutí číst pořád dál.

Lendie
Lendie
03.07.2023 4 z 5

Již v knihkupectví mě kniha zaujala. Svou obálkou, svým námětem. Kniha člověka díky krátkým kapitolám pohltí a nutí ho, aby četl dál a dál. Často mě přímo štvalo chování Christophera.
Bohužel je ale kniha dost předvídatelná a zhruba po 3/4 knihy jsem začala číst už jen dialogy, protože popisy na mě byly příliš roztahané, dlouhé a nebavily mě, ale možná je to tím, že se zároveň člověk nemůže dočkat až se dozví jak do dopadne. Paradoxně je to vlastně velmi jednoduchá četba.


LaCoccinelle
LaCoccinelle
23.06.2023 4 z 5

Čtivé, místy trochu předvídatelné. Jednu hvězdu ubírám za useknutý konec.

SimulinaT
SimulinaT
19.06.2023 5 z 5

Kniha která překvapí. Andílek vůbec nebude andílek.

Nikola086
Nikola086
15.06.2023 5 z 5

Mrazivý thriller v hlavní roli s nádhernou malou holčičkou, která však za svou roztomilostí skrývá mnoho tajemství.
Neskutečně čtivý příběh, který jen tak neodložíte, protože budete chtít vědět, co se odehrává dále.
Osobně se mi líbí lehce otevřený konec a především střídání pohledu na celou skutečnost.
Hledáte-li příběh, od kterého se nebudete umět odtrhnout a nebojíte se ničeho, tak přesně tahle kniha je pro vás!

Ivka14
Ivka14
12.06.2023 4 z 5

Tohle je čtení za 5 hvězdiček, ale protože mi konec přišel uspěchaný a nedodělaný strhávám jednu hvězdičku. Chápu, že je to dále možná na lidské představivosti, ale já bych ráda věděla, jak kniha dopadla. Celkově se mi tento svižný thriller hodně líbil.

Tato kniha byla děsivá. Lucinda Berry odvedla svou práci až příliš dobře. Příběhy o dětech, jako je Janie, mě vždy dostanou. Jak byste měli reagovat, když se dítě chová tímto způsobem? Existuje tolik věcí, morálních a etických, které vám nedovolují racionalizovat tyto typy situací, a autorka odvedla tak dobrou práci, když vylíčila postavy Hannah a Chrise.

Šárka88
Šárka88
30.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo něco na mě , kniha neskutečně čtivá do samého konce. Musím říct, že bych Christhophera propleskla aby se probral a konečně otevřel oči :D.
Hannah mi bylo děsně líto a Jannie byla svým způsobem vězněm ve své hlavě, ale i tak bum a plesk, drala mi nervy, opravdová psychopatka :-D .
Mám novou oblíbenou spisovatelku a těším se na druhou knížku. Jen je tu opravdu useknutý konec, že nevím, jak to vlastně dopadlo, ale i tak nechám pět hvězd.

cincila
cincila
20.05.2023 4 z 5

Ufff,to byla jízda.Knihu jsem nemohla odložit, čtivá....jen to musím trochu rozdýchat...jen mě mrzí ten useknutý konec.

Ann58
Ann58
20.04.2023 4 z 5

Čtivě popsané utrpení malé holčičky, která svým utrpením prakticky zničí dvě rodiny. V podstatě děsivý, velice uvěřitelně napsaný příběh. Škoda jen otevřeného konce. Za mě tahle kniha potřebovala jasný a zřetelný závěr.

Ishir
Ishir
12.04.2023 4 z 5

Ubiram hvězdičku za useknutý konec. Jinak kniha je příšerná. Musela jsem číst dokud jsem nebyla na konci a nedozvěděla jsem se jak to vše dopadlo.

Micha-Él
Micha-Él
10.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Jak já jsem ráda, že tato knížka neklouzala po povrchu jako tematicky podobné Dětské zoubky! Zde byl děj detailně zpracovaný a líbilo se mi, jak se situace vyvíjela a gradovala. Teda ne, že by se mi líbilo, co se děje, ale způsob, jak to autorka napsala. Za to opravdu klobouk dolů. Je poznat, že sama pracovala v oboru. Podle některých chtěla co nejvíc šokovat, její záměr posoudit nemohu, ale bohužel vím, že vzdor vší uvěřitelnosti existují velmi, velmi narušené děti. Jejich chování a činy by normální lidi nenapadly ani ve snu. Stačí se třeba mrknout na dokument Děti úplňku, který ukazuje děti s těžkou formou autismu. Právě z toho, že mi podstata příběhu přišla reálná, mi nejvíc běhal mráz po zádech. Oblíbila jsem si postavu Hannah, mimochodem ona i všichni ostatní jsou výborně vykreslení. Christopher... no, to byl prostě Christopher! Částečně jsem ho i chápala, ale jeho zaslepenost byla hnána do extrému. Ani po všem, co Janie spáchala, by ji nepřestal milovat? Upřednostňoval by ji před vlastním dítětem a nebohou manželkou? Kniha je kvůli svému tématu hodně tísnivá, a to o to víc, jak je úžasně psychologicky propracovaná. Jen mě mrzí hodně otazníků, na něž autorka v závěru nepodává odpovědi...

zazvorka
zazvorka
09.04.2023

Kniha přečtena na posezení. Přesto lituji, že jsem po ní v knihovně sáhla. Doznívá ve mně tolik negativních pocitů, že jsem si musela aplikovat velkou čokoládovou náplast. A později bude terapie pokračovat Jamesem Herriotem.
Co se týče příběhu - Janie trpěla mj. poruchou příchylnosti. Christopher ovšem byl postižen velkou poruchou všímavosti a soudnosti, ke které se přidružila selektivní slepota.
Hvězdičky nedávám, protože bych nebyla spravedlivá. Dobře napsáno, ale mám z toho tísnivé pocity.

Lena78537
Lena78537
07.04.2023 4 z 5

Děsivý, zamotaný příběh. Odhaluje nejtemnější stránku rodičovství a ukazuje snahu udržet rodinu pohromadě - za každou cenu, nehledě na následky.

Jaqueline
Jaqueline
03.04.2023 5 z 5

Moc se mi líbí, že se autorka nebojí a nebere si servítky. Kniha ještě prohloubila můj skeptický pohled na otázku adopce, strašidelnost nezvratitelné genetiky a také mě vytáčela naivita hlavní mužské postavy. Bože to byl tydýt...celkově jsem ale byla z knihy nadšená. Vyvolává mnoho emocí a zanechává opravdu silný dojem.

Estarossa
Estarossa
10.03.2023 5 z 5

Velmi dobrý psychothriller, kde jsem věděl jak se bude zhruba příběh vyvíjet, ale i tak mě překvapil. Naivita Christophera mě lehce vytáčela.

SynD
SynD
19.02.2023 2 z 5

(SPOILER) 2,5 hvězd

skutečným vrahem je tu OSPOD a neschopnost jeho pracovnice udržet si profesionální hranice a předávat podstatné informace

Anitram22
Anitram22
12.02.2023 4 z 5

Musím říct, že tohle byla pěkná jízda. V příběhu nebylo ani jedno prázdné místo. Opravdu pěkně napsaný psycholigický román, chvílemi děsivý a s patřičnými zvraty. Jen jedinou výtku mám, a to tu, že mě neskutečně vytáčel Christopher s tou svojí naivitou a růžovými brýlemi. Jinak super počteníčko...

AlexandraBane
AlexandraBane
09.02.2023 5 z 5

Tohle bylo hodně drsný. Jen ten konec mi přijde trošku useknutý

tami1
tami1
05.01.2023 5 z 5

Velmi čtivě napsaný psychologický román plný napětí a zvratů.
Autorce se povedlo perfektně ztvárnit hlavní postavy jejichž povahy se vzhledem k okolnostem vyvíjely hodně zajímavě. I když pro mě v některých situacích nereagovaly zrovna logicky. Zřejmě nejsem schopná pochopit to sebeobětování a míru empatie, kterou v sobě měli Christopher, Hannah a Piper. Jejich chování spíš připomíná blázny trpící "Mesiášským komplexem" než lidi se zdravým rozumem.

Kacafir
Kacafir
31.12.2022 5 z 5

Tak to bylo MASO

mimi55
mimi55
28.12.2022 4 z 5

Bylo to skvělé, nemohla jsem přestat číst. Jen ten závěr byl najednou nějaký uspěchaný.

Emma27
Emma27
17.12.2022 5 z 5

Silny příběh plný emocí.

Nurri
Nurri
13.12.2022 5 z 5

Strhující příběh u kterého pocítíte spoustu emocí. Zajímavý příběh o duševně nemocném dítěti.

Leena
Leena
26.11.2022 4 z 5

Spíš než thriller je to silný příběh sociopatického dítěte.
Ani se mi nechce věřit tomu, že by takhle malé dítě bylo schopno něčeho takového.
Velmi emotivní, jen ten konec moc uspěchaný, jakoby nedokončený.

Dandy1
Dandy1
09.11.2022 5 z 5

To bylo na víc než pět hvězdiček. Knížka byla překvapivá až do poslední stránky. Z knihy mrazí o to víc, že je psána člověkem, který má zkušenosti z praxe u narušených dětí. Shrnula bych děj jedinou větou. Za dobrotu na žebrotu. Jak se občas říká.

Pokud někoho zajímá víc o traumatizovaných dětech, doporučuji knihy od Torey Hayden.

Michelleee
Michelleee
05.11.2022 5 z 5

Jestli mám něco doporučit, tak to bude rozhodně tahle kniha. Román to není, ale spíš psychothriller. Bylo to dokonalý a zároveň děsivý. Příběh je vyprávěn z pohledu rodičů Bauerových a jejich sociální pracovnice Piper. Neuvěřitelně čtivé, nemůžete přestat číst. Jak to dopadne s Modrým mi bylo jasné. Christopher byl vyloženě zaslepený láskou... No já bych se z toho taky zbláznila.

Maky806
Maky806
04.11.2022 5 z 5

Bylo to opravdu drsný, přečtený jedním dechem. Jen ten konec mi přišel takový neukončený nebo nedořešený jakoby to mělo mít ještě pokračování.

simcat13
simcat13
28.10.2022 5 z 5

Tohle byla síla. Nikdy jsem nečetla nic podobného. Bylo to dokonalý a zároveň mě úplně vyvedla z míry. Autorka to napsala takovým způsobem, jak kdyby se vás příběh týkal osobně a trpěli jste spolu s nimi. Ještě se mi nestalo, že bych knížku odkládala tak často a přemýšlela nad tím, co se tam právě odehrálo, a JAK?? Ať to bylo jakkoliv drsné čtení, ani jednou jsem si neřekla 'to je blbost'. Nedoporučuju to citlivým dušičkám. Já se za ní nepovažuji a sebralo mě to.

mone
mone
26.10.2022 4 z 5

Fakt jsem se bála!

axspevak
axspevak
17.10.2022 5 z 5

Pro me osobne docela tezka a surova cetba.Knizku neslo odlozit,stridani vypravecu nenechalo ctenare vydechnout,napeti se dalo krajet celou knihu.Uprimne doufam,ze bude pokracovani,i kdyz jsem z toho pribehu vlastne tak zdrchana,ze ani nevim,jestli bych dalsi hruznost unesla.

katerina6763
katerina6763
11.10.2022 2 z 5

Příběh, který se opravdu blíží thrilleru. I když po přečtení anotace bylo zřejmé, jak příběh dopadne, nekonalo se v závěru žádné překvapení.

tess.de.veles
tess.de.veles
07.10.2022 2 z 5

Ja jsem z knihy docela rozpačitá....Pro mě to je neuvěřitelný příběh....Prislo mi, ze autorka neustale tlacila na pilu, aby pribeh gradoval a ona co nejvice sokovala....SOKOVAT ZA KAZDOU CENU.....Ne, nelibilo se mi to...Napsat cokoli sokujiciho, jen abych zaujal, proslavil se....Docela me desi, jak se snad cim dal vice lidi vyziva zejmena v severskych krimi....s heslem.."CIM VETSI BRUTAL, MASAKR...TIM LEPE....Brrrr, ne ne diky....Zlata Daniela Steelová :-))))

Majulle
Majulle
06.10.2022 5 z 5

Dočetla jsem a jsem nadšená a zároveň znechucená. Tohle byl brutal. Co takový malý andílek dovede. Kniha se čte rychle a skvěle protože je napínavá a nemůžete prostě přestat číst. Takový vztek jsem na dítě v knize ještě neměla. no a na manžela? to byl snad slepý? Určitě doporučuji

Pavlína2019
Pavlína2019
24.09.2022 5 z 5

Úplná pecka!
Že by mě kniha až tak rozčilovala, si snad nepamatuji...
Výborné čtení.
Střídání vypravěčů, napětí, velmi zajímavé téma - všechno to, co vyhledávám.
Jak jsem myslela, dopadlo to špatně, čekala jsem ještě hůř.
Podnětné, k zamyšlení.
Skvělá kniha - doporučuji.

HanaNov
HanaNov
20.09.2022 4 z 5

Tak to byla síla, uff..
Popravdě - Útěk ze světa se mi líbil víc a zřejmě proto, že byl pro mě mnohem uvěřitelnější. Prostě nevěřím, že by adopce proběhla tak, jak proběhla, jednak tak rychle, jednak tak podivně, aby se rodiče nedozvěděli žádné informace k dítěti, natož aby se u týraného dítěte nedělal podrobný psychologický posudek. Naskýtá se totiž otázka - kdo v tomto případě pochybil? Policie, sociální pracovnice, psycholog/psychiatr?
Ano, je to šílený příběh, ale nevěřím, že by se na pravou povahu věcí nepřišlo dřív, už jen když vezmu v potaz, jak dlouho trvá samotný proces adopce.
Jinak je kniha čtivá, i když některé postavy mi svým chováním vážně lezly na nervy (hlavně Christopher). Zároveň mi hodně scházely orientační časové údaje. Příběh poskakoval dopředu (někdy i v rámci jedné kapitoly), ale čtenář si může časovou osu jen domýšlet, přitom by neškodilo vědět přesněji, jaké časové období uplynulo v průběhu celého příběhu a jak dlouho se vše vyvíjelo.

lukaso89
lukaso89
07.09.2022 5 z 5

Po pomalejším rozjezdu, kdy jsem si musel zvyknout na střídání tří různých vypravěčů, mne děj vtáhl a zcela pohltil, takže jsem knížku nedokázal odložit, dokud jsem ji nedočetl. Kniha je čtivá, děj uvěřitelný, příběh je skvěle stupňován a v celém textu v podstatě není slabší místo. I když se hlavní obrysy zápletky od počátku nabízí, i tak jsem hltal každou stránku, abych se dozvěděl, jak přesně to celé dopadne. Motivace i chování jednotlivých postav mi přišly realistické a do značné míry pochopitelné, jen vytrvalost a systematičnost hlavní hrdinky mi na šestileté dítě přišly přehnané, nicméně i tak mi jí bylo neskutečně líto.

sestricka1
sestricka1
01.09.2022 5 z 5

drsné čtení, ale doporučuji. Knihu jsem zhltla jako nic, i když chvílemi se mi zastavovalo srdce.....ihned jdu po dalším autorčině románu.

Kira747
Kira747
26.08.2022 2 z 5

Tohle je skvela antikoncepce, to dite je tak nesnesitelny, divim se, ze nedostala pres hubu. Postavy vsechny do jedny nesympaticky (krome Allison). Detske zoubky se mi libily o dost vic.

Janky6
Janky6
26.07.2022 5 z 5

K Andílkovi,
bych na úvod napsal: 1) název vůbec neodpovídá tomu co najdete na stránkách knihy,
2) přebal neodpovídá tomu, co najdete na stránkách knihy.
Vybírejte pečlivě, pokud si myslíte že podle názvu a přebalu vybíráte nějaký román pro ženy o dítěti, tak ani náhodou. Vybíráte excelentní psychothriller, který Vám zamotá hlavu, je drsný, je brutální a napsaný je skvěle. Příběh - je popisován z očí dvou rodičů Bauerových (Hannah a Christopher) a jedné sociální pracovnice Piper, začíná nevinně - rodiče si adoptují dítě, které se jim obou zalíbí, z jakých důvodu zjistíte v knížce. Pak přijde zápletka a garantuji že knížku neodložíte.
Stále se něco děje, nikdy není v příběhu žádné hluché místo, kde bych se nudil. Právě naopak, vždy jsem očekával co dalšího se stane, v tomto případě provede.
Hannah je nejlépe napsaná postava v knize, která si projde věcmi, kterými by si neměl projít nikdo z nás a proměna, která se stane, je smutná, srdcervoucí, adrenalinová a reálná. O autorce jsem zjistil, že je bývalá klinická psycholožka a vedoucí výzkumu zaměřeného na dětské trauma, ví o čem píše, používá přitom zkušenosti, aby oddělila fikci od reality a píše zatraceně dobře.

Teruberu
Teruberu
22.07.2022 1 z 5

Tak tohle bylo až moc kruté. Dočetla jsem, ale nikdy víc bych se k ní nevrátila. Podle mě nepravděpodobné chování minimálně dvou zúčastněných.