Dneska už se tomu směju

Vzpomínky herečky Adiny Mandlové. Kniha, která vypovídá nejen o ní, ale i o době, o hereckém prostředí, o povaze národa, o tomto divném století, v němž je nám souzeno žít. Publikace je doplněna mnoha nikdy nepublikovanými obrazovými materiály. Druhé vydání exilového nakladatelství Sixty-Eight Publishers Josefa Škvoreckého v kanadském Torontu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28419/dneska-uz-se-tomu-smeju-nRu-28419.jpeg 4.5417
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Sixty-Eight Publishers

Kniha Dneska už se tomu směju

Radka1727
předevčírem

Adina Mandlová byla prostě svá ...... ironií a cynismem zřejmě maskovala své nelehké dospívání, poté co její bezstarostné dětství brzy skončilo smrtí milovaného otce (který ji rozmazloval tak, že jí její starší bratři museli vykat). Krátkou slávu prvorepublikové hvězdy si užila se vším všudy (několik továrníků, kteří ji zahrnovali luxusními šperky, auty a kožichy prý kvůli tomu vyhlásilo bankrot) a hvězdou zůstala až do své smrti.... Na ženu její generace je to velmi otevřená zpověď.

KristynaKohleo
26.11.2020

Její sarkasmus a ironii bych chtěla mít. Krásná dojemná kniha, vdechla jsem ji za tři odpoledne. Doporučuju!

Lofda
27.10.2020

Filmy pro pamětníky patřily k mému dětství a dospívání a tahle herečka byla bezesporu ve své době velkou hvězdou. Já ji vždycky obdivovala, i když raději jsem asi měla trochu ztřeštěnou Natašu. Vzpomínky paní Adiny jsou moc zajímavé, slyšela jsem její rozhovory s panem Škvoreckým a obdivovala jsem její paměť na všechna ta jména a všechny ty detaily příběhů co odvyprávěla. Znovu jsem se s ní teď setkala při procházkách v lese, kdy jsem si poslechla její vyprávění v podobě audioknihy. Měla rozhodně zajímavý život a stihla toho tolik, co jiný nikdy nezažije.. Hodně úspěchů, ale i smutku, i když přiznám se, že mě několikrát napadlo, kolik toho byla pravda a nakolik jsou vzpomínky ovlivněny časem a jestli by to někdo jiný, kdo u toho byl, nevyprávěl jinak?? Každopádně na konci je cítit smíření se vším, dobrým i zlým, a tak to má být, nejspíš se tomu opravdu už jen smála. "Žít pro budoucnost je stejně chybné jako žít v minulosti a jenom ten, kdo žije pro přítomnost, dovede plně ocenit, co mu přinese dnešek." Tohle si chci zapamatovat.

Janadvorackova
01.10.2020

Na doporučení kamarádky.
Skvělá kniha.

SSTknihy
06.06.2020

Adina Mandlová v jednotlivých kapitolách popisuje své životní osudy, úspěch i prohry. Vzpomíná na dětství, rodiče, na život ve francouzském penzionátu, na pokusy dostat se k filmu, na práci modelky, na dobu své největší filmové slávy. Nevyhýbá se ale ani poválečnému období, pomluvám a obviněním, pobytu ve vězení a následné emigraci. S rozkošnou otevřeností mluví nejen o svém intimním životě, ale i o životě svých přátel a milenců. Nesnaží se nic skrývat, z jejích vzpomínek čiší nadhled, smysl pro humor, a přestože byl její život plný oslnivých momentů i pádů, lze uvěřit, že v době, kdy své vzpomínky psala, už se tomu všemu opravdu jen smála.

Pavelpi
06.06.2020

Docela se mi to líbilo.Hlavně pasáž v období války a krátce po válce.Na jejím příběhu si pak člověk uvědomí jací někteří lidé jsou.Když tu byli Němci většina lidí byla zalezlá a případně se k ní lísali.Po válce se z nich rázem stali velcí odbojáři a všichni všechno o Adině Mandlové věděli a hlavně to že chodila s K.H.Frankem a klidně to dosvědčili.Když se potom prokázalo,že nic takového nebylo,nepadlo ani jedno slovo omluvy.Nedivím se,že emigrovala a myslím.že hodně lidí si oddechlo.
Lidé se nemění,to je i dnes v době koronaviru.Na začátku bylo pár jednotlivců,kteří museli jednat tak,aby z toho nebyl malér.Ale teď vylezlo na světlo hodně "znalců",kteří přesně ví,co a jak se mělo dělat.Prostě je to tak.

alekis
05.06.2020

Byla krásná, zářivá, vtipná, suverénní, někdy tvrdá k sobě i k ostatním, měla několik silných láskyplných vztahů, z nichž poslední, už ve vyšším věku, jí podle všeho konečně přinesl spokojenost a klidné soužití.
Byla přelétavá, někdy možná neomalená, ale také nesobecká a často připravená pomoci. Mnohdy nedomýšlela důsledky svých činů a kroků, což je ale, soudím, docela běžné též u každého z nás... Byla to nesporně velice zajímavá žena.
Její život byl komplikovaný, ale myslím, že v mladším věku, byť nebylo vždycky všechno takové, jak bychom u hvězdy jejího formátu asi předpokládali, si ho užívala.
Po okupaci, asi tak jako všichni, proplouvala nebezpečnými vodami, v nichž někdy nalezla vstřícnou ruku, a jindy byla v nebezpečí potopení... až nakonec, asi jako jedna z mála, doplatila na toto období a její život se úplně změnil.
Všechno je to v knize. Asi se k ní podruhé už asi nevrátím, ale rozhodně mě zaujala a získala jsem zase o něco bližší představu o části naší historie.

m_martina
16.05.2020

Knihu jsem přečetla. Ale nemůžu si pomoct, já tu ženskou Mandlovou nějak zrovna moc nemusím. Její filmy sice dobré jsou, ale nejsem si jistá, zda je to jen její zásluha. Mnohem raději mám například Natašu Gollovou.