WaspSalander WaspSalander komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Safra. I když jsem věděla jak to skončí pořád jsem tak nějak klukům držela palce.
Pan Šulc to napsal totiž opravdu skvěle. Bylo to poutavé, čtivé a napínavé.
S čistým svědomím bych ji doporučila naprosto všem.
Když neobohatí vaše srdce, tak rozhodně obohatí aspoň vaší hlavu :)

08.01.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Výjimečná kniha.
Zůstane dlouho v mé mysli i srdci.
Nejlepší kniha z období druhé světové války, kterou jsem kdy četla a možná i nejlepší kniha co jsem vůbec kdy četla.
Pro někoho příliš vulgární a násilná, pro mě surová, bez příkras a dech beroucí

23.09.2022 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Kniha o které po dočtení budete ještě dlouho přemýšlet

30.01.2021

I když mám ráda tematiku zločinu, tak jsem nevěřila, že mě knížka psaná formou rozhovoru chytne. Ale byla to pecka. Pan Mareš házel jednu historku ze svých případů za druhou a kniha byla opravdu nabytá případy, humorem a informacema.

21.08.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

"Románová kronika ztraceného města" mi v hlavě  znělo jako téma, které asi nebude nic moc pro mě a příliš mě nelákala k přečtení. A to by byla chyba.
Karin Lednická to napsala, tak poutavě, že mě kniha vtáhla okamžitě a všechny osudy postav jsem prožívala.
Opravdu skvěle napsaná kniha, která obohatí i o historické fakta- a tady opravdu smekám před prací autorky, která si musela dát při zjišťování událostí a faktů velkou práci.

09.08.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jak poznám knihu za 5* ? Nechci aby skončila.

Jediné co bych knize vytkla byl příliš rychlý spád Zuzaniny Dospívání, Dospělosti a konce.
Oproti Dětství mi přišlo, že to nabralo moc rychlé obrátky.

17.08.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno na jeden zátah.
Silný příběh na málo stránkách, který člověka nepustí.
Během čtení se mi začalo vybavovat moje dětství, všechny křivdy a začaly se otevírat staré rány a proudit vzpomínky.
A ta obálka ? TOP !

24.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tahle paní mě fakt baví. Měla jsem strach po Haně se pustit do další její knížky, ale rozhodně nezklamala.
I když by se mohlo téma zdát jako nuda (vztah otce a dcery, rodinné tajemství..), tak tahle paní dokáže vyvolat opravdu silné emoce. Takže určitě budu pokračovat Slepou mapou.

04.03.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Osamělost je údělem velkých duchů a Kya velkého ducha rozhodně měla.
Fakt pěkná kniha.

14.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Má poslední kniha od autorky. A zklamání se určitě nekonalo.
Byla to klasická Mornštajnovka, která byla možná o trochu oddechovější.
Docela chápu čtenáře, kteří se ve velkém počtu postav ztráceli. Taky jsem musela nasadit vyšší stupeň pozornosti, abych se v tom chumlu neztratila.
Trochu mě mrzí, že Hotýlek je první knihou od autorky u které jsem se nedokázala vcítit do postav a prožívat nějak více jejich osudy.
Ale opět to byla geniální Morštajnová od které bych četla snad i návod k použití hajzl papíru.

03.09.2020 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První díl jsem si zamilovala a druhý mě rozhodně nezklamal.
I když musím přiznat, že první se mi líbil o prsa korejské ženy maličkato víc.

Možná by knize prospěl i nějaký rodokmen. Pro čtenáře, který díly čte s větším časovým rozestupem může být pak velké množství postav nepřehledné. Mě chvíli trvalo, než se mi vybavily všechny rodinné vazby.

Jinak je samozřejmě kniha skvělou volbou. Obohatí vaší hlavu i srdce.

25.07.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí přečtená kniha od této autorky, kterou jsem si hrozně oblíbila.
Musím ale říct, že mě nechytla tolik za srdce jako Hana nebo Tiché roky.
Příběh mě nedokázal tolik vtáhnout a uchvátit. Ale pořád je pro mě Mornštajnová skvělou autorkou a kniha určitě stojí za přečtení. Její styl psaní je prostě dokonalý.

26.07.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knize jde poznat autorčin rukopis a jako všechny její ostatní knihy je krásně čtivá a přitom úplně jiná.
Námět za mě super, ale nedokázala jsem se tak moc vcítit do postav jako u jejích ostatních knih.
Možná je to tím, že u ostatních knih se víc zasnívám a pluju si na obláčku a vůbec mi nedochází, že se jedná o románové příběhy co se nestaly. Tady jsem měla pořád v hlavě že kniha je vlastně takové "cobykdyby"

23.06.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Autorka a její knihy jsou velmi úspěšné a slyšela jsem na ně mnoho pozitivních ohlasů, takže jsem měla asi příliš vysoká očekávání co jsem mít neměla.

07.03.2022 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky a okamžitě po pár stránkách mě dokázala vtáhnout a nepustit. Děj zajímavě plyne v krásně vykresleném prostředí Hůrky
Jen konec mě zklamal a naštval. Čekala jsem nějaký WOW EFEKT, kdy do sebe konečně zapadnou všechny střípky, které postupně sbíráme skrz celou knihu, ale vlastně jsme je vůbec nepotřebovali sbírat, protože neměly s vraždou ani motivem nic společného.

01.02.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jednu hvězdu dolů za:
- pro mě strašný přehršel nových slov v knize, která se strašně pletla
- pomalý děj bez větších gradací
- charaktery postav, které se chovají buď nelogicky nebo všechny úplně stejně

4* musím dát za ten krásný fantasy svět, který mě uchvátil ač má kniha nějaké mouchy.

17.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Mě se kniha moc líbila. Dostala jsem přesně to, co jsem od Hartla očekávala - pěknou, vtipnou oddechovku, která je čtivě napsaná :)

06.01.2024 4 z 5

Karin Lednická píše opravdu poutavě, ale tentokrát za mě byl v knize strašný přehršel postav a jmen ve kterých jsem se neuměla zorientovat.
Což se dalo asi u literatury faktu očekávat.

21.02.2023 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem hltala od začátku do konce a přečetla na jeden zátah.
Byla nesmírně čtivá a i když byla trošku předvídatelná, tak jsem ji nemohla odložit a musím jí dát plný počet.

27.07.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Jakooooo tohle, že byla fikce ?
A já blbka hledala na youtube všechny skladby, které mě zaujaly a hrozně se divila, že nemůžu nic najít .. šmarjá.
Ačkoliv podobné téma nebo styl psaní příliš nevyhledávám, tak tohle byla fakt skvělá jízda a já si ji užila.
4,5/5*

03.06.2021 5 z 5