WaspSalander WaspSalander komentáře u knih

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

U autora asi kvantita vítězí nad kvalitou.

12.04.2024 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Kvalitativně srovnatelné s prvním dílem.
Pomalejší děj, který jsem vytýkala jedničce má i dvojka.
Chystala jsem se na třetí díl, ale po přečtení recenzích jsem zjistila, že ani 3.dílem není série ukončena, což mě celkem štve -_- ... takže na to kašlu.

Ale jinak je ten fantasy svět pořád super !

18.01.2024 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jednu hvězdu dolů za:
- pro mě strašný přehršel nových slov v knize, která se strašně pletla
- pomalý děj bez větších gradací
- charaktery postav, které se chovají buď nelogicky nebo všechny úplně stejně

4* musím dát za ten krásný fantasy svět, který mě uchvátil ač má kniha nějaké mouchy.

17.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Mě se kniha moc líbila. Dostala jsem přesně to, co jsem od Hartla očekávala - pěknou, vtipnou oddechovku, která je čtivě napsaná :)

06.01.2024 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Myslím, že Patrik Hartl uchopil ten příběh, jak nejlépe mohl. I když jsem četla v podstatě ten stejný příběh dvakrát, tak mě vůbec nenudil a četla jsem ho s chutí. Moc pěkný nápad dvojího čtení.
Jediné co mi trochu vadilo byl ten enormní počet nevěr v knize.

04.12.2023 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Mám tuhle knižní sérii fakt ráda i když mě konec moc neuchvátil.
Snažilo se to být tak moc grandiózní až mi to přišlo trochu přehnané.
A když Mia putovala ke Koruně měsíce trochu jsem se začala nudit.
Návrat Trica mi vůbec nevadil a těšila jsem se co se z toho vyklube, ale ten jeho konec mi pozbýval smysl. Ani teda to jeho velkolepé odpuštění Ashlinn mi nějak nebylo k duhu.
Každopádně sérii je moc povedená a vřele ji doporučuju. Bonusová část byla taky zajímavá :)

04.12.2023 4 z 5

I když mám ráda tematiku zločinu, tak jsem nevěřila, že mě knížka psaná formou rozhovoru chytne. Ale byla to pecka. Pan Mareš házel jednu historku ze svých případů za druhou a kniha byla opravdu nabytá případy, humorem a informacema.

21.08.2023 5 z 5

Karin Lednická píše opravdu poutavě, ale tentokrát za mě byl v knize strašný přehršel postav a jmen ve kterých jsem se neuměla zorientovat.
Což se dalo asi u literatury faktu očekávat.

21.02.2023 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Výjimečná kniha.
Zůstane dlouho v mé mysli i srdci.
Nejlepší kniha z období druhé světové války, kterou jsem kdy četla a možná i nejlepší kniha co jsem vůbec kdy četla.
Pro někoho příliš vulgární a násilná, pro mě surová, bez příkras a dech beroucí

23.09.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Zatím za mě nejslabší kniha autorky. Přesto se moc pěkně čte a strašně rychle uběhne

28.07.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Autorka a její knihy jsou velmi úspěšné a slyšela jsem na ně mnoho pozitivních ohlasů, takže jsem měla asi příliš vysoká očekávání co jsem mít neměla.

07.03.2022 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

O knize jsem musela přemýšlet pokaždé, kdy jsem ji odložila z ruky.
Což přesně od knih chci - vtáhnout do jiného světa a nepustit
Určitě budu pokračovat dalšími díly.

03.03.2022 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Opravdové zločiny patří k mému nejoblíbenějšímu podcastu, který poslouchám.
Bohužel jsem se nedozvěděla nic nového. Vše co bylo psáno v knize je mnohem více a sympatičtěji rozebráno v podcastech. Jednotlivým zločinům je vždy věnováno jen pár stránek.
Co naopak hodnotím velmi kladně jsou rozhovory na konci knihy, které mě moc bavily. Zase škoda, že byly jen velmi krátké a nebyl jim věnován větší prostor.

Myslím, že knihu ocení čtenáři, kteří podcast vůbec neznají. Například mojí mamce, které jsem knihu po dočtení půjčila se velmi líbila.

21.02.2022 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky a okamžitě po pár stránkách mě dokázala vtáhnout a nepustit. Děj zajímavě plyne v krásně vykresleném prostředí Hůrky
Jen konec mě zklamal a naštval. Čekala jsem nějaký WOW EFEKT, kdy do sebe konečně zapadnou všechny střípky, které postupně sbíráme skrz celou knihu, ale vlastně jsme je vůbec nepotřebovali sbírat, protože neměly s vraždou ani motivem nic společného.

01.02.2022 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Málo sexu, hodně lásky

22.11.2021 3 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Samotný příběh je podle skutečných událostí, takže už sám o sobě je velmi emotivní a smutný, ale zpracování knihy ve mě nevzbudilo takové emoce jaké bych očekávala.
Na konci knihy se od autorky dozvíme, že ve knize je jen velmi málo věcí podle skutečnosti- což jsem vlastně očekávala, protože mi nepřišlo v některých situacích reálné tak velmi naivní chování dvanáctileté dívky.

25.10.2021 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Nekonalo se takové nadšení jaké jsem očekávala po přečtení recenzí.
Asi jsem měla moc vysoké očekávání.
Nejvíc mi na knize vadil ten nesmyslný věk postav, který jsem musela dělat že nevidím.

14.09.2021 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Za mě skvělá čtivá jízda od začátku do konce.
V pasti lží byla stejně jako Za zavřenými dveřmi trochu "přitažená za vlasy" a dost předvídatelná, ale B. A. Paris to stejně napíše tak, že knihu nemůžete odložit.

27.08.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jak poznám knihu za 5* ? Nechci aby skončila.

Jediné co bych knize vytkla byl příliš rychlý spád Zuzaniny Dospívání, Dospělosti a konce.
Oproti Dětství mi přišlo, že to nabralo moc rychlé obrátky.

17.08.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem hltala od začátku do konce a přečetla na jeden zátah.
Byla nesmírně čtivá a i když byla trošku předvídatelná, tak jsem ji nemohla odložit a musím jí dát plný počet.

27.07.2021 5 z 5