Tajemství porodní báby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4.3650
Série

Tajemství porodní báby 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Das Geheimnis der Hebamme, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (198)

Kniha Tajemství porodní báby

Přidat komentář
Beriynka
24. srpna

Četla jsem na základě doporučení v obchodě a nelituji. Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Michii
03. srpna

Skvělá knížka a úžasný příběh. Hned se vrhám na další díl :)


BlankaHill
16. května

Četla jsem na doporučení a nezklamala. Příběh mě pohltil hned na začátku a nepustil, je plný nečekaných zvratů, ale také krutosti 12.stoleti. Celkově se mi moc líbilo a těším se na další díly. ⁽⁽ଘ( ˊᵕˋ )ଓ⁾⁾***Pozor možný SPOILER***

Jediné co mě trošku zklamalo byl konec. Na můj vkus až moc pohádkový na takový příběh, který je protkán mučením, znásilňováním, vraždami,... Vzhledem k tomu, že je to původně tetralogie, jsem čekala, že konec bude více otevřený a navnadí na další díly. Umím si představit, že i touto knihou to končí - samozřejmě Randolf až se vrátí ještě udělá určitě peklo.

Vakalik
14. dubna

Zezačátku jsem měla sto chutí knihu odložit. Hned na prvních pár stránkách autorka zbytečně představí několik postav a byla jsem z toho akorát zmatená. Matoucí je i třeba pojmenování dvou postav stejným jménem - jedna je sice poměrně hlavní a jedna se objeví v ději max. 5x, ale stejně jsem dlouho nevěděla, zda to spolu souvisí nebo proč to autorka tak udělala. Jelikož nejde o žádnou kvalitní literaturu, hlubší pointa v tom není (alespoň ne v prvním díle). Zhruba od jedné třetiny se mi začala kniha líbit a byla napínavá. Jde o primitivní jazyk a žádnou velkou literaturu v tom nehledejte. Příběh je taktéž poměrně nereálný a spousta situací by se tak, jak jsou popsány nestala, ale přesto kniha přitáhla mou pozornost a druhý díl číst určitě budu.

KláraJurdová
05. dubna

Přečtena během pár dní a již se nemůžu dočkat pokračování ;-)

Alienn
03. dubna

Chtěla jsem oddechovou knihu, abych proložila všechny ty thrillery a detektivky. To, co jsem od ní čekala, to jsem také dostala. A už teď vím, že si přečtu i další díly.

niced
31. března

Poutavý příběh založený na skutečných historických událostech. Skvělé je i vysvětlení autorky, co se zakládá na skutečných událostech a co je zcela smyšlené. Realisticky popsané smýšlení a názory lidí ve středověku, hlavně ve vztahu k ženám. Naprosto mi vyhovuje styl autorky , děj vypráví z pohledu různých postav, střídají se místa a objasňují souvislosti, není to jen o porodní bábě Martě. Děj se odehrává v průběhu delšího časového období, a proto oceňuji, že autorka přeskočí to období "klidu", kdy se nic neděje a ocitneme se rovnou o několik týdnů dál zase přímo v "akci".

knihyKeMne
22. března

Byla jsem natěšená, že toto bude podle mého gusta. Četlo se to sice dobře, ale tehdejší svět byl příliš surový. Samé násilí, bezpráví, mučení a znásilňování... To vše dopodrobna popsané, takže útočilo na emoce. Bohužel depresívně. Někdo to může mít rád, já ale do dalších knih série už nešla a ani tuto nehodlám číst znovu.

1 ...

Doporučujeme

Království stínů
Království stínů
Černobílý svět
Černobílý svět
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Dcery ohně
Dcery ohně