Tajemství porodní báby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/big_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4.3796
Série:

Tajemství porodní báby 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Das Geheimnis der Hebamme, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (227)

Kniha Tajemství porodní báby

petra10116
předevčírem

Uff, teda knížka mi ležela na poličce asi tři roky, včera jsem jí poprvé vzala do ruky a dnes dočteno. Už od začátku mě vtáhla do děje. Mám ráda příběhy, kde je rušno, je tam takový ten background story a teda u téhle to autorka zvládla bravurně. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, životní zvraty jsem prožívala spolu s hlavními postavami. Prostě bomba. Už objednávám další díly. Kéžby se tahle knižní série dočkala podobně kvalitního filmového zpracování jako Cizinka. PS. Absolutně nechápu jak tohle může někdo označit za oddechové čtení :-D

jopp
11. května

Hodně nenáročné čtení. Příběh plytký, postavy černobílé. Ale pokud máte chuť na jednoduchou četbu s romantickou linkou (tedy takovou pohádku pro ženy), tak s chutí do toho :)


Fondis
29. dubna

Knížku mi půjčila paní sousedka, že si ji mám přečíst. No na historii v knihách moc nejsem, ale nechtěl jsem ji zklamat. A ono to nakonec nebylo vůbec zlé.

anezur33
27. března

Historický zajímavý i dost drsný román.

Euwen
22. ledna

Přečteno jedním dechem.
Právě tohle jsem potřebovala - historickou drsnost, bylinkářství a hlavně romantickou linku, kterou jsem žrala!

Máca216
11. ledna

Skvělý historický román. Hned jsem četla i druhý díl.

Šnek86
10. ledna

Dobrodružné putování kolonistů, za lepším životem.Plné nástrah a zlovůle mocnějších proti slabším.Naštěstí se v jejich řadách ocitne Marta se svými léčitelskými schopnostmi a vizemi a odvážný a čestný Christian, kteří se pokouší kolonistům usnadnit jejich osud i za cenu vlastních útrap.

uhnavka
09. ledna

Na můj vkus příliš romantiky, dočetla jsem 1. díl, dál pokračovat nebudu. Děj se dal poměrně snadno vytušit, postavy černobílé.

1 ...