Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

Lolila
Lolila
18.01.2024 4 z 5

Na túto sériu som už pozerala veľmi dlho, takže nakoniec som sa do nej pustila. Zaujímavá téma o osídľovaní. Je to akčné, dobrodružné, trošku historické, romantické a chvíľkami aj rozprávkové:-). Ale táto časť sa dobre čítala, zaujala ma. Takže sa pustím do ďalšej časti.

petrulka
petrulka
10.12.2023 5 z 5

Plný počet hvězd. Protože je to taková svižná, čtivá, nenáročná záležitost. Možná mi akorát teď taková kniha prostě sedla do nálady, ale bavila jsem se, nic mi nějak zásadně nevadilo. Hodně mi připomíná Hraničářova učně, podobný typ příběhu.

KarolinaFifth
KarolinaFifth
13.11.2023 3 z 5

Drsné, drásavé, ale občas trochu přitažené za vlasy.

Szilvia1
Szilvia1
29.07.2023 5 z 5

První díl o porodní báby Martě byla plná zvratu.Příběh byl pěkný,byla to dost tvrdá doba ale Marta si věděla rady.Pomohlo ji to,že viděla dost věcí napřed ale i to,že uměla léčit.Je to pěkný začátek série,jdu na druhý díl a přečtu i další díly.

petulkap0698
petulkap0698
06.06.2023 5 z 5

Uff, teda knížka mi ležela na poličce asi tři roky, včera jsem jí poprvé vzala do ruky a dnes dočteno. Už od začátku mě vtáhla do děje. Mám ráda příběhy, kde je rušno, je tam takový ten background story a teda u téhle to autorka zvládla bravurně. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, životní zvraty jsem prožívala spolu s hlavními postavami. Prostě bomba. Už objednávám další díly. Kéžby se tahle knižní série dočkala podobně kvalitního filmového zpracování jako Cizinka. PS. Absolutně nechápu jak tohle může někdo označit za oddechové čtení :-D

jopp
jopp
11.05.2023 3 z 5

Hodně nenáročné čtení. Příběh plytký, postavy černobílé. Ale pokud máte chuť na jednoduchou četbu s romantickou linkou (tedy takovou pohádku pro ženy), tak s chutí do toho :)

Fondis
Fondis
29.04.2023 4 z 5

Knížku mi půjčila paní sousedka, že si ji mám přečíst. No na historii v knihách moc nejsem, ale nechtěl jsem ji zklamat. A ono to nakonec nebylo vůbec zlé.

anezur33
anezur33
27.03.2023 5 z 5

Historický zajímavý i dost drsný román.

Euwen
Euwen
22.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Právě tohle jsem potřebovala - historickou drsnost, bylinkářství a hlavně romantickou linku, kterou jsem žrala!

Máca216
Máca216
11.01.2023 5 z 5

Skvělý historický román. Hned jsem četla i druhý díl.

Šnek86
Šnek86
10.01.2023 4 z 5

Dobrodružné putování kolonistů, za lepším životem.Plné nástrah a zlovůle mocnějších proti slabším.Naštěstí se v jejich řadách ocitne Marta se svými léčitelskými schopnostmi a vizemi a odvážný a čestný Christian, kteří se pokouší kolonistům usnadnit jejich osud i za cenu vlastních útrap.

uhnavka
uhnavka
09.01.2023 3 z 5

Na můj vkus příliš romantiky, dočetla jsem 1. díl, dál pokračovat nebudu. Děj se dal poměrně snadno vytušit, postavy černobílé.

Hajana
Hajana
15.11.2022 4 z 5

Skvělá kniha a vlastně všechny v sérii, tady jenom doporučuji.

Karola050716
Karola050716
31.10.2022 4 z 5

Super napínavý příběh, který ale pro mě jako ženu a matku měl místa, která bych s radostí přeskočila a dělala, že se nestaly. I z toho důvodu se zatím bojím číst pokračování :)

hanzmb
hanzmb
02.10.2022 4 z 5

Když jsem četl autorčinu fantastickou pentalogii, říkal jsem si, že Bábě se nejspíš vyhnu, abych si nezkazil dojem. Tu pentalogii psala už vyzrálá autorka, která zpracovala spoustu dat. Vytvořila vynikající historické dílo, navíc pro čtivost lehce kořeněné osobními příběhy některých postav. V té Bábě jsem správně tušil spíš historickou romanci, což není literatura, kterou bych vyhledával. Nakonec jsem se do ní musil pustit, abych se dozvěděl konečné osudy postav pentalogie. Není to ale autorčin podraz na čtenáře, protože Bába je starší dílo. Ale ne vše je jen romantika. Zajímavé jsou pasáže o osídlování východních oblastí za Labem. A možnost znovu se setkat s některými oblíbenými postavami stojí za to ty sladší úseky překonat.

douchova11
douchova11
10.09.2022 5 z 5

To se četlo úplně samo :-))) Poutavý příběh, napětí a nakonec i láska a vše dobře dopadne. Určitě dávám palec nahoru!

Monika1717
Monika1717
16.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Život ve 12. století byl drsný. Kniha se pěkně a rychle čte, ale není to žádný zázrak. Marta, mladinká jasnovidka, léčitelka, objekt milostné touhy většiny mužů. Rytíř na bujném bílém koni, statečný a spravedlivý. Některé postavy jsou historické, některé vymyšlené. Je neuvěřitelné jaká zranění Marta dokázala bylinkami a silou svých dlaní vyléčit. Postavy jsou buď kladné nebo záporné. Přečetla jsem. Ale ne jedním dechem. Když jsem dočetla, byla jsem ráda, že je konec. A konec? Tak trochu středověká červená knihovna.

jarin58
jarin58
30.04.2022 4 z 5

Kdo nemá rád bezpráví kterého se šlechta mohla beztrestně dopouštět,tak pro toho tahle kniha moc není.

rlupinek
rlupinek
24.03.2022 5 z 5

Pěkné historické čtení. Na můj vkus bylo té nespravedlnosti až moc, ale stále jsem věřil, že pravda a spravedlnost vyjde najevo. Jenže se píše 12. století...

WaspSalander
WaspSalander
03.03.2022 4 z 5

O knize jsem musela přemýšlet pokaždé, kdy jsem ji odložila z ruky.
Což přesně od knih chci - vtáhnout do jiného světa a nepustit
Určitě budu pokračovat dalšími díly.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 290x