Tajemství porodní báby

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/big_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4.3702

Tajemství porodní báby 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme, 2006

Kniha Tajemství porodní báby

blackisis

Jako oddechovka fajn, žádné velká literatura se nekoná. Hodně cílené na ženské čtenářky, co chtějí tu svou "pohádku" s trochou napětí, kde je všechno krásné černé nebo krásně bílé. Málo uvěřitelné, málo propracované, ale děj letí, prodeje také, jak typické. Takové středověká Rosamunde Pilchern.

AnetaKor

Místy máte pocit, že se až po krk noříte do bažiny beznaděje, ze které vás tahá růžová mašle olepená cukrem.

Simi

Nepřirozená kombinace pravdivého středověkého násilí a krutosti s naprosto nepřirozeným chováním hlavního hrdiny. Christian, kdyby byl takový, jak byl popsán, by nedožil ani dospělosti.

aktak1203

Tedy čekala jsem něco úplně jiného. Trochu důstojnější historický román třeba něco jako katedrála. O životě kořenářek se středověku a způsobech jejich kurýrováni apod. Tohle je spíš pohádka pro dospělé, nebo červená knihovna. Po přečtení recenzí jsem si nedovedla představit, co znamená, že hrdinové jsou moc kladní. Teď už to vím a je to fakt děs. Tak nějak to snižuje úroveň knihy. Do pokračování se určitě pouštět nebudu.

anej

Mě se tato knížka četla moc dobře. Děj má spád, prolíná se jak politika, tak obyčejný život lidí, tak je tam i milostná zápletka spojená s troškou tajemna z "nadpřirozených" schopností. Dlouho jsem se této sérii vyhýbala a doufám, že další díly budou minimálně stejně tak dobré jako tyto.

jfialova

Historický román pro mainstreamové ženské publikum. Hvězda navíc za snahu čtenáře alespoň trochu historicky vzdělat, oceňuji, že aspoň s tím si dala autorka práci. Jinak žádné zázraky nečekejte. Hlavní hrdinové jsou klaďasové na celé čáře, bez špetky negativních vlastností, dokonalí lidé jak po morální, tak po fyzické stránce, rovněž jejich přátelé. Záporné postavy jsou odporné, zavrženíhodné, nemají jediný kladný rys. Stylisticky slabé, ani náznak snahy o nějaký umělecký počin v jazykové rovině nebo náznak práce s dějem, aby se čistě popisný styl psaní trochu ozvláštnil. Na druhou stranu není třeba u čtení příliš přemýšlet, takže jako oddechovka se dá použít.

marli58

Prostě drsný středověk. Ráda o této době čtu, ale tolik krutosti, zla a nespravedlnosti mě dost emocionálně vyčerpalo a do dalšího dílu se pustím později. Ale pustím...

Wahlker

Ja som dostala túto knihu ako dar a aj keď som zo začiatku mala pochybnosti, či ju vôbec prečítam celú, tak som sa do nej ponorila, že čoskoro som bola na konci a chcela som hneď začať čítať ďalší diel... Za seba môžem celú túto sériu len odporúčať