Tajemství porodní báby

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4.3650

Tajemství porodní báby 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme, 2006

Kniha Tajemství porodní báby

Beriynka

Četla jsem na základě doporučení v obchodě a nelituji. Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Michii

Skvělá knížka a úžasný příběh. Hned se vrhám na další díl :)

BlankaHill

Četla jsem na doporučení a nezklamala. Příběh mě pohltil hned na začátku a nepustil, je plný nečekaných zvratů, ale také krutosti 12.stoleti. Celkově se mi moc líbilo a těším se na další díly. ⁽⁽ଘ( ˊᵕˋ )ଓ⁾⁾

***Pozor možný SPOILER***

Jediné co mě trošku zklamalo byl konec. Na můj vkus až moc pohádkový na takový příběh, který je protkán mučením, znásilňováním, vraždami,... Vzhledem k tomu, že je to původně tetralogie, jsem čekala, že konec bude více otevřený a navnadí na další díly. Umím si představit, že i touto knihou to končí - samozřejmě Randolf až se vrátí ještě udělá určitě peklo.

Vakalik

Zezačátku jsem měla sto chutí knihu odložit. Hned na prvních pár stránkách autorka zbytečně představí několik postav a byla jsem z toho akorát zmatená. Matoucí je i třeba pojmenování dvou postav stejným jménem - jedna je sice poměrně hlavní a jedna se objeví v ději max. 5x, ale stejně jsem dlouho nevěděla, zda to spolu souvisí nebo proč to autorka tak udělala. Jelikož nejde o žádnou kvalitní literaturu, hlubší pointa v tom není (alespoň ne v prvním díle). Zhruba od jedné třetiny se mi začala kniha líbit a byla napínavá. Jde o primitivní jazyk a žádnou velkou literaturu v tom nehledejte. Příběh je taktéž poměrně nereálný a spousta situací by se tak, jak jsou popsány nestala, ale přesto kniha přitáhla mou pozornost a druhý díl číst určitě budu.

KláraJurdová

Přečtena během pár dní a již se nemůžu dočkat pokračování ;-)

Alienn

Chtěla jsem oddechovou knihu, abych proložila všechny ty thrillery a detektivky. To, co jsem od ní čekala, to jsem také dostala. A už teď vím, že si přečtu i další díly.

niced

Poutavý příběh založený na skutečných historických událostech. Skvělé je i vysvětlení autorky, co se zakládá na skutečných událostech a co je zcela smyšlené. Realisticky popsané smýšlení a názory lidí ve středověku, hlavně ve vztahu k ženám. Naprosto mi vyhovuje styl autorky , děj vypráví z pohledu různých postav, střídají se místa a objasňují souvislosti, není to jen o porodní bábě Martě. Děj se odehrává v průběhu delšího časového období, a proto oceňuji, že autorka přeskočí to období "klidu", kdy se nic neděje a ocitneme se rovnou o několik týdnů dál zase přímo v "akci".

knihyKeMne

Byla jsem natěšená, že toto bude podle mého gusta. Četlo se to sice dobře, ale tehdejší svět byl příliš surový. Samé násilí, bezpráví, mučení a znásilňování... To vše dopodrobna popsané, takže útočilo na emoce. Bohužel depresívně. Někdo to může mít rád, já ale do dalších knih série už nešla a ani tuto nehodlám číst znovu.

Království stínů
Království stínů