Tajemství porodní báby

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79852/tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4.3549

Tajemství porodní báby (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme (2006)

Kniha Tajemství porodní báby

Le Chat
dnes

Temný středověk, napětí, ale také romantika a sympatická hlavní dvojice. Určitě si přečtu i další díl.

Mira330

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Rychlý spád, žádné nudné pasáže. Příběh Marty a její putování za lepším osudem je povedený. Je krásná, mladá, pohledná a odvážná. Kdo by se do takovéto dívky nezakoukal. Romantika, chtíč a půdky můžu okořeňují příběh chudých lidi a rozhodně to nebyl žádný med v té době žít. Po přečtení jsem si koupila ostatní čtyři díly i přesto, že děj je trošku předvídatelný.

Lemurka

Přečetla jsem přes 100 stran a vůbec mě to neoslovilo. Přikláním se ke komentářům menšiny. Myslim, že jsou lepší knihy zachycující dobu středověku.

hanka9238

Příjemná knížka, pro mě zase změna žánru, ale dobrým směrem. Hezky plynule se četla, těším se na další Díly☺️

pavel9989

Super kniha, pro ty, kteří mají oblíbenou středověkou tématiku. Kniha má přes 500 stran a ani chvíli mě nenudila. Už se těším na další díly, až si je přečtu.

Shardlake

Velice krásný příběh, tentokrát přibližuje německé dějiny ve 12. století. Už se těším na pokračování!!

vincek1

O příbězích hrdinky jsem kdesi a kdysi četl, časem jsem zapomněl a ejhle v knihovně ležela kniha na pultu, právě vrácená. Přečetl jsem ji v poměrně rekordní době, děj má docela spád, jak píše čtenářka, čtenář (kvůli genderu, abych nenarazil) pode mnou tak trochu do červena. Přesto jsem dočetl a pustím se i do dalšího dílu. Popis doby osidlování východní části dnešního Německa je zajímavý i zmínkami o Češích i když většinou ne právě dobrých, ale v té době to asi nebylo jednoduché. Boj o místo a suroviny, ostatně i z nynější doby podobné praktiky známe i když si myslíme, že jsme rozumnější. Shrnuto celkem pěkné oddechově poučné čtení.

pocketka

Moc hezká a čtivá kniha. Psana svižným stylem, nedalo se přestat číst. Jen konec byl docela předvídatelný. Nicméně určitě doporučuji.