Osudy porodní báby

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/osudy-porodni-baby-98537.jpg 4.4429

Tajemství porodní báby 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Die Spur der Hebamme, 2007

Kniha Osudy porodní báby

Odík

Líbilo se, jen historické události mě příliš neoslovili.

Beriynka

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Vakalik

Jsem ráda, že jsem se ke čtení druhého dílu dostala. Jak pro mě byl první díl spíš zklamáním, tak druhý je příjemným překvapením. Už to není jak vyprávění pro puberťačky a i se to lépe čte. Do třetího dílu se pustím určitě také.

Alienn

Vůbec nebudu hodnotit reálnost a nereálnost příběhů, ani historickou rovinu. Knihu beru jako oddechovou záležitost a to se povedlo.

niced

Zezačátku mě hodně překvapilo, že druhý díl skočil hned o několik let dopředu. Trochu mě to mrzelo ale nakonec vlastně autorka zase přešla až k době, kdy se v životě hlavních hrdinů začalo něco dít a to je ve finále dobře. Děj se podle mě vyvinul poměrně rychle, pro Martu až nečekaně. Opět se tu rozvíjí příběh i dalších postav. Zejména ve druhé části knihy je opět perfektně popsáno postavení žen v tehdejší společnosti, jejich zoufalství a bezmoc, když nemohou samy rozhodovat o svém životě. Výsledek turnaje a závěr knihy byl velmi hořkosladký.

paja86

Napínavý příběh porodní báby Marty a jejího okolí...

takana

Hezká historická sága.

Kate72

Četla jsem jedničku, docela se mi líbila měla spád na závěr s hapyendem. Dvojka mi přišla trochu, jako pokračování kdysi slavného serialu dynastie. Asi nejsem serialový tip, takže dávám si na chvíli pokoj od dalšího dílu.

Ohněm a mečem
Ohněm a mečem