Osudy porodní báby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98537/osudy-porodni-baby-98537.jpg 4.4369
Série:

Tajemství porodní báby (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Die Spur der Hebamme (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Osudy porodní báby

Přidat komentář
Mira330
06. července

Fajn oddychové čtení, děj rychle ubíhá, nejsou zde nudné zdlouhavé pasáže. Romantika, láska, intriky a souboje hrdinů obohacené zápletkou ohledně církevního soudu. Vše co k historickému románu patří. Popis dění se lehce opírá o fakta kolem Saska roku 1173. Co mě nenechalo chladnou, bylo přepadení nákladu se stříbrem, a jak to dopadlo s hlavními hrdiny. Trochu předvídatelné, ale ničemu to neuškodilo.

Shardlake
06. června

Příběh Christiana, Marty, Lukase a ostatních pokračuje a při jeho četbě čtenář místy ani nedýchá a fandí svým oblíbeným postavám, aby zlo bylo potrestáno a spravedlnost zvítězila. Jdu číst pokračování...

Viviana-Mori
02. dubna

Stále čtivé, ve stejném duchu jako předchozí díl. Z romantické linky už mi trochu cukaly koutky. Marta je holt objekt vášní všech, což je komické. A ačkoli se opakují některé situace z dřívějška, nenudíte se. Randolfovi jsem se na konci docela smála. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Babo
22. února

Je neslušné kopírovat komentáře ,ale mám stejný názor jako "Mátová" . Kniha má opět spád , každá stránka je plná života ,ale pasáže , jak není muže , který by se nezamiloval do Marty , mi trochu vadily . Někdy to mělo opodstatnění ,ale většinou to bylo naprosto zbytečné . Naštěstí těch napínavých situací je podstatně víc a autorka rozhodně není osoba útlocitná a tak její představa tehdejší brutality a chování představitelů církve, myslím je docela reálná . Skoro si začínám myslet jestli nejsem trochu masochista .
Uvidíme jak bude pokračovat 3. díl .

Hajana
16. února

Skvělá stejně jako první díl, tuhle sérii jsem si fakt oblíbila.

Mátová
10. února

Musím konstatovat, že ve druhém díle jsem se potutelně bavila tím, jak autorka opakuje stejné schéma a kroutila nad tím očima (moje romantické choutky jsem dostatečně nasytila - možná přesytila - v díle prvním) a to "Všichni chtějí Martu a žádnou jinou" ve mě vyvolávalo spíš ironický úsměv. Nicméně opět oceňuji historické reálie a pozadí za tou přeslazenou romanťárnou a možná kvůli tomu mě to stále baví číst.

Pegasus
06. února

I druhý díl se mi moc líbil, ale teda středověk byl vážně krutá doba.

evickakyticka
03. února

Druhý díl se mi líbil o špetku míň než první. Je v něm méně " léčitelských" pasáží, které mě v historických knihách baví, zato víc nečekaných zvratů. I když jsem podvědomě tušila, že konec nemůže dopadnout jinak, nevadí. Asi začínám měknout a romantický nádech knihy mi přestává vadit. Co mě ale neskutečně baví, je barvité vyprávění prostředí, okolností, lidí a jejich povah se vším, co k té době patří. Těším se na další díl.