Osudy porodní báby

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/big_osudy-porodni-baby-98537.jpg 4.4515

Tajemství porodní báby 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Spur der Hebamme, 2007

Kniha Osudy porodní báby

Šnek86

Jedna pohroma za druhou, Christianovi a Martě jde každou chvíli někdo po krku.Ať už Randolf, nebo církev, či jiný z jejich nepřátel. Naštěstí mají i spoustu přátel, co se jim s těmito pohromami pokouší vyrovnávat.

Akneris
20.11.2022

I druhý díl se mi moc líbil. Neumíme si vůbec představit jak těžko se muselo žít ženám v této době.

hanzmb
21.10.2022

To jsem zvědav, o čem budou další díly. V těchto prvních 2 už zkombinovala co se dalo a 2x to protočila. Ten rozdíl proti fantastické pentalogii je velký. Minimálně ale ještě 2 díly zvládnout musím, abych se dozvěděl konečné osudy hrdinů z pentalogie. Ale třeba už to bude lepší a nastane přerod této historické romance na historický román.

rlupinek
22.04.2022

Druhý díl středověké ságy, druhé setkání s autorkou. Bohužel si nejsem úplně jistý, jestli dojde k setkání třetímu. Téměř celou knihu jsem měl pocit, že na světě existuje (resp. existovalo) jenom zlo, závist, násilí a zbytečné zabíjení. Kniha na mě zkrátka působila velmi depresivně. Bylo mi jasné, nebo jsem si spíše přál, aby se nakonec vše v dobré obrátilo, ale tento očekávaný zvrat stále nepřicházel a nepřicházel... Pro přečtení dalších dílů budu muset asi dozrát, ale v nejbližší době to nebude.

Petrasuvicka
07.03.2022

Čtivé, skvělé, ale musím se smát, kolik chlapů bude z Marty ještě mimo :D, za chvíli mi na to nebudou stačit prsty na obou rukách. Christian má taky svoje úsměvné momenty, protože je evidentně lepší než Rambo a Terminátor dohromady. Nic to ale nemění na tom, že se to sakra dobře čte.

eva-lupen
19.02.2022

Druhý díl se četl stejně snadno a rychle jako první. Nic divného, když je to taková pohádka pro dospělé, kde jsou postavy převážně černobílé a hlavní hrdinové ze všeho vyváznou prakticky bez úhony. :-)

Martina291086
19.01.2022

Druhý díl navazuje na první svou čtivou formou, kterou Ebertová získala zhruba v polovině první knihy a u druhé ji udržela hned od první stránky. Děj je napínavý, byť někdy lehce předvídatelný. Nové postavy a prostředí děj příjemně oživí a udrží tempo. Skvělá volba pro příjemnou chvíli s knihou, pokud nechcete příliš přemýšlet nad reálností historických událostí.

marli58
18.05.2021

Přála bych si víc historie a méně neuvěřitelných zmrtvýchvstání rytíře Christiana.