Osudy porodní báby

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/big_osudy-porodni-baby-98537.jpg 4.4471

Tajemství porodní báby 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Spur der Hebamme, 2007

Kniha Osudy porodní báby

marli58

Přála bych si víc historie a méně neuvěřitelných zmrtvýchvstání rytíře Christiana.

anej

Vůbec se nebudu pouštět do hodnocení, která událost je pravdivá a která ne. Což ostatně autorka také vysvětluje na konci knihy. Za mě dobře čtivá, oddechová kniha, víceméně na stejné úrovni jako první díl.

jfialova

Oproti minulému dílu o hvězdičku ubírám. Autorka jede pořád ve stejné linii, kdy každý se snaží po všech stránkách dokonalou Martu dostat, kdežto nesmrtelný a charakterově nepřekonatelný Christian plní všemožné úkoly markraběte Otty a přitom se dostává do problémů. Historické pozadí, až na úplný závěr, jde bokem a je to opravdu jen červená knihovna. Styl autorky nezajímavý, čistě popisný. Žádnou hlubokou myšlenku zde nenajdete. Kdo má tento typ literatury rád, směle do toho. Jinak k historickému románu v pravém slova smyslu to má dost daleko.

Odík
10.10.2020

Líbilo se, jen historické události mě příliš neoslovili.

Beriynka
24.08.2020

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Vakalik
12.07.2020

Jsem ráda, že jsem se ke čtení druhého dílu dostala. Jak pro mě byl první díl spíš zklamáním, tak druhý je příjemným překvapením. Už to není jak vyprávění pro puberťačky a i se to lépe čte. Do třetího dílu se pustím určitě také.

Alienn
04.04.2020

Vůbec nebudu hodnotit reálnost a nereálnost příběhů, ani historickou rovinu. Knihu beru jako oddechovou záležitost a to se povedlo.

niced
31.03.2020

Zezačátku mě hodně překvapilo, že druhý díl skočil hned o několik let dopředu. Trochu mě to mrzelo ale nakonec vlastně autorka zase přešla až k době, kdy se v životě hlavních hrdinů začalo něco dít a to je ve finále dobře. Děj se podle mě vyvinul poměrně rychle, pro Martu až nečekaně. Opět se tu rozvíjí příběh i dalších postav. Zejména ve druhé části knihy je opět perfektně popsáno postavení žen v tehdejší společnosti, jejich zoufalství a bezmoc, když nemohou samy rozhodovat o svém životě. Výsledek turnaje a závěr knihy byl velmi hořkosladký.