Osudy porodní báby

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98537/osudy-porodni-baby-98537.jpg 4.4369

Tajemství porodní báby (2.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Die Spur der Hebamme (2007)

Kniha Osudy porodní báby

Mira330

Fajn oddychové čtení, děj rychle ubíhá, nejsou zde nudné zdlouhavé pasáže. Romantika, láska, intriky a souboje hrdinů obohacené zápletkou ohledně církevního soudu. Vše co k historickému románu patří. Popis dění se lehce opírá o fakta kolem Saska roku 1173. Co mě nenechalo chladnou, bylo přepadení nákladu se stříbrem, a jak to dopadlo s hlavními hrdiny. Trochu předvídatelné, ale ničemu to neuškodilo.

Shardlake

Příběh Christiana, Marty, Lukase a ostatních pokračuje a při jeho četbě čtenář místy ani nedýchá a fandí svým oblíbeným postavám, aby zlo bylo potrestáno a spravedlnost zvítězila. Jdu číst pokračování...

Viviana-Mori

Stále čtivé, ve stejném duchu jako předchozí díl. Z romantické linky už mi trochu cukaly koutky. Marta je holt objekt vášní všech, což je komické. A ačkoli se opakují některé situace z dřívějška, nenudíte se. Randolfovi jsem se na konci docela smála. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Babo

Je neslušné kopírovat komentáře ,ale mám stejný názor jako "Mátová" . Kniha má opět spád , každá stránka je plná života ,ale pasáže , jak není muže , který by se nezamiloval do Marty , mi trochu vadily . Někdy to mělo opodstatnění ,ale většinou to bylo naprosto zbytečné . Naštěstí těch napínavých situací je podstatně víc a autorka rozhodně není osoba útlocitná a tak její představa tehdejší brutality a chování představitelů církve, myslím je docela reálná . Skoro si začínám myslet jestli nejsem trochu masochista .
Uvidíme jak bude pokračovat 3. díl .

Hajana

Skvělá stejně jako první díl, tuhle sérii jsem si fakt oblíbila.

Mátová

Musím konstatovat, že ve druhém díle jsem se potutelně bavila tím, jak autorka opakuje stejné schéma a kroutila nad tím očima (moje romantické choutky jsem dostatečně nasytila - možná přesytila - v díle prvním) a to "Všichni chtějí Martu a žádnou jinou" ve mě vyvolávalo spíš ironický úsměv. Nicméně opět oceňuji historické reálie a pozadí za tou přeslazenou romanťárnou a možná kvůli tomu mě to stále baví číst.

Pegasus

I druhý díl se mi moc líbil, ale teda středověk byl vážně krutá doba.

evickakyticka

Druhý díl se mi líbil o špetku míň než první. Je v něm méně " léčitelských" pasáží, které mě v historických knihách baví, zato víc nečekaných zvratů. I když jsem podvědomě tušila, že konec nemůže dopadnout jinak, nevadí. Asi začínám měknout a romantický nádech knihy mi přestává vadit. Co mě ale neskutečně baví, je barvité vyprávění prostředí, okolností, lidí a jejich povah se vším, co k té době patří. Těším se na další díl.