Osudy porodní báby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/osudy-porodni-baby-98537.jpg 4.4429
Série

Tajemství porodní báby 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Die Spur der Hebamme, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (103)

Kniha Osudy porodní báby

Přidat komentář
Odík
10. října

Líbilo se, jen historické události mě příliš neoslovili.

Beriynka
24. srpna

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.


Vakalik
12. července

Jsem ráda, že jsem se ke čtení druhého dílu dostala. Jak pro mě byl první díl spíš zklamáním, tak druhý je příjemným překvapením. Už to není jak vyprávění pro puberťačky a i se to lépe čte. Do třetího dílu se pustím určitě také.

Alienn
04. dubna

Vůbec nebudu hodnotit reálnost a nereálnost příběhů, ani historickou rovinu. Knihu beru jako oddechovou záležitost a to se povedlo.

niced
31. března

Zezačátku mě hodně překvapilo, že druhý díl skočil hned o několik let dopředu. Trochu mě to mrzelo ale nakonec vlastně autorka zase přešla až k době, kdy se v životě hlavních hrdinů začalo něco dít a to je ve finále dobře. Děj se podle mě vyvinul poměrně rychle, pro Martu až nečekaně. Opět se tu rozvíjí příběh i dalších postav. Zejména ve druhé části knihy je opět perfektně popsáno postavení žen v tehdejší společnosti, jejich zoufalství a bezmoc, když nemohou samy rozhodovat o svém životě. Výsledek turnaje a závěr knihy byl velmi hořkosladký.

paja86
15. března

Napínavý příběh porodní báby Marty a jejího okolí...

takana
05. února

Hezká historická sága.

Kate72
14. ledna

Četla jsem jedničku, docela se mi líbila měla spád na závěr s hapyendem. Dvojka mi přišla trochu, jako pokračování kdysi slavného serialu dynastie. Asi nejsem serialový tip, takže dávám si na chvíli pokoj od dalšího dílu.

1

Doporučujeme

Ohněm a mečem
Ohněm a mečem
Bledý jezdec
Bledý jezdec
Dědictví otců
Dědictví otců
Zahrada v měsíčním svitu
Zahrada v měsíčním svitu