Rozhodnutí porodní báby

Magdeburg v roce 1179 Na dvorském sněmu císař Fridrich Barbarossa hodí rukavici Jindřichu Lvovi. To znamená válku a Christian s Martou každým dnem očekávají, že zasáhne i jejich vesnici. Nakonec markrabě míšeňský, Oto z Wettinu, vezme s sebou Christiana jako velitele svého vojska do boje a Marta musí čelit jiné obtížné výzvě. Oto po dobu válečného tažení předal velení nad christiansdorfským hradem nejstaršímu synu Albrechtovi posedlému mocí. Tomu je Marta se svými zvláštními schopnosti už dávno trnem v oku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123197/big_tajemstvi-porodni-baby-rozhodnuti-p-bSS-123197.jpg 4.5407

Tajemství porodní báby 3.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Entscheidung der Hebamme, 2008

Kniha Rozhodnutí porodní báby

eva-lupen

Když už jsem se do téhle ságy pustila, tak ji dočtu až do konce, i když to není žádný zázrak. Naštěstí je to aspoň čtivé.

Martina291086

Tento díl mě nezaujal tak jako ostatní. A vlastně ani nevím, čím to bylo. Děj pořád čtivý, stylisticky stejná forma, možná někdy jen zbytečně překombinovaná. Jen mi asi úplně nesedly všechny dějové linky dohromady. Tento díl mě neurazil ani výrazně nenadchnul.

Vakalik

Asi se mi ta série líbí víc než na začátku. První díl byl pro mne opravdu hodně červená knihovna. S třetím dílem už se mi to čte lépe. Nerada nedočítám knihy nebo série, tudíž se do čtvrtého dílu určitě pustím.

anej
23.07.2021

Tento díl porodní báby jsem četla dlouho. Sálodlouhé rozebírání vztahů a války mě tentokrát moc nebralo, ale musím říct, že poslední třetina knížky vynahradila nezáživný zbytek. Zároveň mě to navnadilo k přečtení dalšího dílu co nejdříve. Na konci knihy i slza ukápla.

evickakyticka
19.04.2021

Porodní bábu mám sice rozečtenou už nějaký ten rok, ale při čtení se mi děj vrací. U tohoto dílu jsem ale měla pocit, že se něco začíná dít až ve druhé polovině. Posledních cca 50 stran jsem ale nemohla odtrhnout oči, bylo to opravdu napínavé. Další díl se pokusím zařadit co nejdřív, ať se dozvím, jak se děj vyvíjí.

jfialova
07.04.2021

Oproti minulému dílu přidávám jednu hvězdu. Tento díl zabrušuje o něco více do historických reálií a autorka se odvážila hlavní postavy trochu zredukovat, což je sice trochu drsné, ale do unylého vyprávění to vnese čerstvý vítr (vzhledem ke čtenářskému publiku oceňuji odvahu do toho říznout). Navíc jsme ve středověku, realita byla ještě mnohem drsnější, než popisuje kniha. Mám rozečtený ještě jeden díl, ale pokud se nestane zázrak, se sérií asi skončím. Není to můj šálek čaje.

Beriynka
24.08.2020

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

niced
06.04.2020

Přestože jsem ze začátku měla dojem, že se příběh stává trochu ohraným.. neustále dobří rytíři proti špatným, tyranizování vesnice jakmile Christian vytáhne paty, a nakonec úžasná záchrana, tak nakonec se mi tento díl líbil nejvíc. Konec dodal celému příběhu zase reálnější podobu, pobrečela jsem si ale nakonec to byl podle mě stejně skvělý závěr. Na další díl se teď těším ještě víc.