Rozhodnutí porodní báby

Rozhodnutí porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123197/bmid_tajemstvi-porodni-baby-rozhodnuti-p-bSS-123197.jpg 4 457 85

Tajemství porodní báby série

Magdeburg v roce 1179 Na dvorském sněmu císař Fridrich Barbarossa hodí rukavici Jindřichu Lvovi. To znamená válku a Christian s Martou každým dnem očekávají, že zasáhne i jejich vesnici. Nakonec markrabě míšeňský, Oto z Wettinu, vezme s sebou Christiana jako velitele svého vojska do boje a Marta musí čelit jiné obtížné výzvě. Oto po dobu válečného tažení předal velení nad christiansdorfským hradem nejstaršímu synu Albrechtovi posedlému mocí. Tomu je Marta se svými zvláštními schopnosti už dávno trnem v oku…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Entscheidung der Hebamme , 2008

Lolila
12.02.2024 4 z 5

Aj tento diel pokračuje v rovnakom duchu ako predchádzajúce - história, politika, dobro a zlo, smutné aj šťastné chvíle,... Stredovek bolo kruté obdobie.

petrulka
11.01.2024 5 z 5

V tomto díle je to už hodně o politice, mocenském vlivu, válce. Jistým způsobem je lidstvo stále stejné. Samá intrika, překrucování slov i faktů, lži. Strach, aby někdo nezaslechl to, co nemá. K tomu všemu zvláštní konec. Vnímám ho jako křivdu i zadostiučinění zároveň. Celý příběh je velmi čtivý, historická fakta zaujmou, jejich lehké přizpůsobení lince příběhu potěší.

Szilvia1
09.09.2023 4 z 5

Třetí díl o porodní báby Martě má trošku pomalý rozjezd,ale skoro na konci to začíná být zajímavý,napínavý i když předvídatelný.Je to pěkný historický román,kde je spousta postav(historických),ale přečtu i další díly,protože jsem zvědavá co se stane s Martou.

Šnek86
28.01.2023 3 z 5

(SPOILER) V říši začíná válka a tak Christian vyráží do bojů a zase se vrací, přičemž Christiandorfu šlape na krk krutý Albrecht a stejně tak škodí Martě.Další problémy působí Ekkehart a jeho nohsledi.Překvapilo mě, že si autorka nechala zabít hlavní postavu, pořád jsem čekal, že se nějakou fintou Christian zachrání.Město se ale stále rozrůstá a jsem zvědav na další osudy lidí, tentokráte už z Freibergu.

hanzmb
14.11.2022 4 z 5

3.díl a po třetí zcela stejná zápletka. Z rozhodnutí markraběte Oty se rozdělí. Potom přichází smrtelná rizika a na závěr šťastný konec. Jen si to tentokrát autorka trochu zkomplikovala. Uvidím jak další díl. Zda přijde s něčím novým nebo jen přehází figurky. Musím ale přiznat určitý posun od historické romance k historickém románu. Tady už jsou náznaky kvalit pentalogie.

eva-lupen
09.03.2022 3 z 5

Když už jsem se do téhle ságy pustila, tak ji dočtu až do konce, i když to není žádný zázrak. Naštěstí je to aspoň čtivé.

Martina291086
19.01.2022 4 z 5

Tento díl mě nezaujal tak jako ostatní. A vlastně ani nevím, čím to bylo. Děj pořád čtivý, stylisticky stejná forma, možná někdy jen zbytečně překombinovaná. Jen mi asi úplně nesedly všechny dějové linky dohromady. Tento díl mě neurazil ani výrazně nenadchnul.

Vakalik
16.01.2022 4 z 5

Asi se mi ta série líbí víc než na začátku. První díl byl pro mne opravdu hodně červená knihovna. S třetím dílem už se mi to čte lépe. Nerada nedočítám knihy nebo série, tudíž se do čtvrtého dílu určitě pustím.

anej
23.07.2021 5 z 5

Tento díl porodní báby jsem četla dlouho. Sálodlouhé rozebírání vztahů a války mě tentokrát moc nebralo, ale musím říct, že poslední třetina knížky vynahradila nezáživný zbytek. Zároveň mě to navnadilo k přečtení dalšího dílu co nejdříve. Na konci knihy i slza ukápla.

evickakyticka
19.04.2021 3 z 5

Porodní bábu mám sice rozečtenou už nějaký ten rok, ale při čtení se mi děj vrací. U tohoto dílu jsem ale měla pocit, že se něco začíná dít až ve druhé polovině. Posledních cca 50 stran jsem ale nemohla odtrhnout oči, bylo to opravdu napínavé. Další díl se pokusím zařadit co nejdřív, ať se dozvím, jak se děj vyvíjí.

jfialova
07.04.2021 3 z 5

Oproti minulému dílu přidávám jednu hvězdu. Tento díl zabrušuje o něco více do historických reálií a autorka se odvážila hlavní postavy trochu zredukovat, což je sice trochu drsné, ale do unylého vyprávění to vnese čerstvý vítr (vzhledem ke čtenářskému publiku oceňuji odvahu do toho říznout). Navíc jsme ve středověku, realita byla ještě mnohem drsnější, než popisuje kniha. Mám rozečtený ještě jeden díl, ale pokud se nestane zázrak, se sérií asi skončím. Není to můj šálek čaje.

Beriynka
24.08.2020 5 z 5

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

niced
06.04.2020 5 z 5

Přestože jsem ze začátku měla dojem, že se příběh stává trochu ohraným.. neustále dobří rytíři proti špatným, tyranizování vesnice jakmile Christian vytáhne paty, a nakonec úžasná záchrana, tak nakonec se mi tento díl líbil nejvíc. Konec dodal celému příběhu zase reálnější podobu, pobrečela jsem si ale nakonec to byl podle mě stejně skvělý závěr. Na další díl se teď těším ještě víc.

Alienn
04.04.2020 4 z 5

Povedl se i tento díl, zatím pro mě celá série nemá sestupující tendenci. Poměrně hodně postav, ale dá se zorientovat.

paja86
15.03.2020 5 z 5

Napínavý příběh porodní báby Marty a jejího okolí...

takana
01.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila

RendyaDav
08.01.2020 5 z 5

Další díl , který zase nezklamal....Moc moc spokojená s průběhem....

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

pestas
16.12.2019 5 z 5

Opet paradni pribeh, vice boju a zvratu. Ac treti dil, tak neztraci na kvalite a vrham se hned na dalsi

Mira330
26.07.2019 5 z 5

Díl s nejvíce bitkami, zradcovstvim a válčením. To že kniha neskončila stastne, bylo neodvratitelne. Za to dávám plný počet hvězd. Protože to dodává na realnosti. A další díl ságy beru hned do ruky.