Opravdové zločiny

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů. Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476309/big_opravdove-zlociny-gX8-476309.jpg 3.923

Kniha Opravdové zločiny

Terata

Tak, kde zacit?

Knihu jsem mela predobjednanou a kdybych vedela, co me ceka, do koupe bych nesla.

Kdo zna a posloucha podcast Opravdove zlociny, pozna kazdy, opravdu kazdicky, pribeh v knize. Lucie nepridala zadny pribeh navic.

Jedine, co me na obsahu zaujalo byly tri kraticke rozhovory s lidmi, kterych se zlocin nejaky zpusobem dotyka. Bachar. Pravnicky. Kriminalista.

Fotky pridane v pribehum? Bud kvalitni fotky a ke vsem pribehum, nebo vubec. Tech 6-8 fotek, ktere jsou v knize pridany z ni neudelaly o nic lepsi knihu.

Preklepy v knize. No, stavat by se to nemelo, ne ve chvili, kdy na knihach pracuje tolik lidi.

Knihu jsem si koupila hlavne proto, ze podcast mam opravdu rada a Lucku a Baru jeste vic. Ale kniha za me opravdu ne.

twigxi
15. záříodpad!

Amatersky zpracovany podcast se spoustou nepresnosti a chyb si k uklizeni klidne pustim, posloucham to jednim uchem a spis jako kulisu. Holky jsou sympaticke, to jo. Ale nevim proc cist stejne amaterskou knihu, ktera nic noveho neprinese a je vlastne jen prepisem (a pripadnym prekladem) clanku z internetu. Dalsi kniha na kterou je skoda papiru.

PetraDD

Kniha muze byt zajimava jen pro nekoho, kdo nema naposlouchane podcasty. Pokud poslouchate, nic noveho uz se nedozvite.
Coz by bylo fajn, ale Je to bohuzel velmi velmi amaterske.. na jedne strane pise ze dite bylo zabito, mluvi o nem jako o divce (pocestene s OVA) a na druhe strance zacne: kdyz chlapce zabili..
Takovych chyb to ma nespocet. Navic titulek ,,Zakulisi a detaily” napsany na obalce je uplne mimo. Nic se nedozvite.

veverrka11

Ke stejnojmennému podcastu jsem se dostala náhodou o prázdninách. Za tu dobu se stal mým věrným společníkem na cestách vlakem, proto ani mě nemohla kniha minout.
Autorka v ní popisuje zákulisí opravdových kriminálních případů. Jednotlivé příběhy jsou sepsány srozumitelně, zpravidla tak, jak šly události za sebou. Jediné, co bych knize mohla vytknout je, že tam není žádný příběh z ČR, ale třeba si je autorka šetří do druhého dílu.

rajcatko

Lucka má na slova prostě talent. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a nebylo to jenom díky zajímavému tématu, ale právě i díky stylu, jakým je napsaná. Ta holka to fakt umí a já si dokážu představit, že pokud by někdy v budoucnu napsala vlastní dílo, byla by to bomba!

klaraj093

Podcast jsem ještě neslyšela, kniha mě bavila, rychle ubíhala a dozvěděla jsem se další nové informace. Za mě super.

eva3992

Že už jste tento název někde slyšeli? Určitě ano! Podcast Opravdové zločiny zná mnoho z nás. Jeho moderátorka a spoluzakladatelka připravila do knihy ty nejzajímavější světové zločiny.

Tato kniha Vám opravdu nedá spát. Budete kroutit hlavou nad krutostí některých vrahů, nad jejich důmyslností anebo naopak nad jejich pohodou, s jakou dokázali zabíjet.

V knize najdete téměř 40 nejzásadnějších světových zločinů, a ještě jako bonus 3 rozhovory s lidmi ze světa kriminalistiky.
Příběhy jsou napsány přehledně, jasně a poutavě. Do některých se ponoříte, že nevnímáte ani okolí. Někdy jsou také doplněny fotografií samotného zločince, oběti nebo třeba místa zločinu.

Knihu můžete zhltnout najednou, jako třeba já, anebo si ji můžete dávkovat postupně. Tím, že jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, jí můžete otevřít kdekoliv a začít číst. Nejen obsahově, ale i graficky se mi knížka moc líbila.

Pro fanoušky podcastu je tato knížka musthave, ale věřím, že i jinde si kniha své fanoušky najde.