Opravdové zločiny

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů. Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476309/big_opravdove-zlociny-gX8-476309.jpg 3.6288

Kniha Opravdové zločiny

Christie2020

Já vlastně nevím…špatné to nebylo. Ale proč autorka vybrala zrovna tyhle případy? Některé úplně zajímavé nebyly. Přišlo mi, že mnohé zůstalo nezodpovězeno, že to bylo dost povrchní. Často jsem se po přečtení nějakého zločinu ptala: A to je všechno? Kde je motiv? Nějaké podrobnosti. Často zaznělo jen-Policie tehdy a tehdy zatkla toho a toho. Cože??? Jak na to přišli?
Pro mě trochu fiasko. Pokud mě nějaký případ zaujal, tak jsem musela dohledat podrobnosti na internetu. :-(

zdenicka586

Nebylo to špatné, ale pro znalce podcastu nic nového.

Littlemonday
26.12.2022

Opravdové zločiny - Lucie Bechynková

Anotace:

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů.

Recenze:

Na tuhle knížku jsem si brousila zuby už hooodně dlouho. A kdy jindy se hodí přečíst si o zločincích než o Vánocích.

Bohužel ale musím přiznat, že i když podcast Opravdové zločiny miluju a poslouchám ho už velmi dlouho, tak z knihy zase tak moc odvařená nejsem.

Fakt, že je v knize spousta zločinů, o kterých už jsem slyšela v podcastu, to by mi nevadilo. Ovšem výběr příběhů mi nepřišel úplně nejzajímavější.
Trochu vadilo, že na začátku bylo prozrazeno co se stalo a kolik si zločinec odkroutil a až potom přišlo vyprávění od začátku. A ještě mě čekala hodně osekaná verze. Sneslo by to míň příběhů a s větším detailem.
Také v knize bohužel najdete dost chyb a překlepů.
Co se týče fotografií, mohlo jich tam být mnohem víc.

Hodně mě zaujaly rozhovory na konci knihy, jen by to chtělo zajít příště víc do hloubky.

Možná je to tím, že jsem se tak těšila, ale jsem spíš zklamaná. Ježíšek donesl i druhý díl, tak na ten se vrhnu někdy později a doufám, že bude lepší! ️

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

dana_vrana
25.12.2022

Vybrané příběhy z podcastu, kdo poslouchá, ví, co má očekávat. Nijak na sebe nenavazují a tak mě baví je číst i opakovaně a na přeskáčku.

kate9326
15.12.2022

Sice je to poměrně přesné jako podcast, ale v pohodě

jirivero
09.12.2022

Krásná kniha

lucie5631
06.12.2022

Kdo zná podcast ví co ho čeká :) Kniha je čtivá, případy zajímavé, rozhovory na konci jsou super.

Langosh
28.11.2022

Stejné jako další díl. Čtivé, zajímavé. Hodně příběhů o zločinech, hlavně tedy vraždy. Krátké, stručné, výstižné. Z některých příběhů fakt mrazí. Pár rozhovorů na konci to krásně doplňuje. Podcast neposlouchám, mám radši knižní formu. Za mě spokojenost.
Někdo tu napsal, že jde vlastně jen o přepis článků z internetu nebo překlad. Jak jinak to autorka měla sepsat? Když logicky jiné informace, než které jsou na internetu, nemá a nemůže mít? To má jet do Ameriky nebo jinam, kde se ten zločin stal a pátrat po informacích?

Ovšem pravda, že některé příběhy jsou až moc stručné, že byly jen na 2-3 stránky. Doporučil bych takové vynechat a víc probrat jiné případy, o kterých je více informací. I kdyby kniha byla delší nebo by bylo více dílů. Však by to nevadilo.

Uvítal bych určitě další díly :)