Rozetmění

kniha od:

Rozetmění obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Itreyská republika se propadla do chaosu. Mia Corverová zavraždila kardinála Duoma a zvěsti o smrti konzula Scaevy se prohánějí po ulicích Božího hrobu jako požár. A pod jeho povrchem je hluboko v prastarých kostech města pohřbeno tajemství, které Republiku změní navždy. Mia a její bratr Jonnen musí cestovat hlubinami starodávné metropole. Jejich úkol je povede temnotou pod Božím hrobem, přes Moře mečů, zpátky do knihovny v Tiché hoře, k jedovatým Čepelím – Miiným dřívějším mentorům – a nakonec až k mystické Koruně Měsíce. Tam Mia konečně odhalí původ Temných a zjistí, co osud chystá pro ni i její svět. Ale tři slunce se teď kloní k západu a přichází temnotma – může ji vůbec přežít? Třetí díl temné série Nikdynoc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434119/rozetmeni-46K-434119.jpg 4.2218
Série

Nikdynoc 3.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Darkdawn, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Kniha Rozetmění

Přidat komentář
hanjana
včera

Tohle jsem si musela nechat v hlavě pár dní odležet.

Bylo to fakt skvělý, celý děj je hrozně propracovaný a originální a moc se mi líbí, jak si ze sebe autor dokáže udělat srandu. Každopádně jsem ale doufala, že příběh skončí trochu jinak a finálně bude daleko velkolepější.

Anywaay, moc mě to bavilo. Příběh mi přirostl k srdci stejně jako nějaké postavy a určitě bych to doporučila dočíst až do konce.

SPOILER ALERT
Navzdory kladnému hodnocení jsem si ale představovala jiný konec, než který nás čekal. Už od začátku jsem si přála, aby Mia nakonec skončila s Tricem. Ten pár byl magický, měl život.. prostě mi to přišlo správné. Na druhou stranu jsem absolutně nedokázala vystát Ashlinn a nikdy jsem jí neprominula to, co Tricovi udělala. Ty dvě prostě spolu skončit neměli a tečka, jejich pár vůbec nedával smysl a autor mě o jejich citech nedokázal přesvědčit.

Marcel7
07. dubna

Opět docela změna oproti prvnímu a druhému dílu, hlavě pocitově, ale částěčně i kulisami, byť se navracíme na známá místa. Perfektní vedlejší postava v podobě Mraka i ostatních pirátů. Opět nechyběly raněné city ať už z úmrtí postav nebo z blbostí co postavy dělaly.
Převedení děje do pirátského světa bylo podle mě geniální a moc jsem si tuto kulisu užila a velmi mě nadchla. Kapitoly s Mercuriem byly napínavé a jelikož jste nevěděli na čem jste, mohli jste jen hádat jak vše dopadne. Střety se Scaevou velmi dobře napsané, i když se tam zas tak moc nedělo.
Konec byl podle mě trochu roztahanější a chápu, proč někoho nemusel bavit. Nemluvě o jakémsi chybějícím vyvrcholením, které bylo podané tak trochu vágně. Chápu ty nadávky. Jenže mě to stačilo. Pro mne to bylo dost, jelikož vyvrcholením prostě byla ta úžasná tří knížková cesta. Koneckonců, jak to všechno dopadne jsme přeci věděli už od začátku ne? A poměrně otevřený ale zároveň uzavřený konec nám všem dál prostor dosnít si takový konec, který vyhovuje jen a jen nám. A já jsem za všechno tohle vděčná.


roman9276
24. března

Tahle malá vražedná čubka mi bude hodně chybět. Skvělá jízda od začátku do konce. Tloušťka 600 stran mi vůbec nevadila, naopak to mohlo být klidně ještě delší. Má to napětí, akci, sex, krev, překvapivý momenty a zvraty. Vůbec jsem se nenudil, autor píše skvěle, a co nejvíc oceňuju, tak že nejde pro sprostý slovo daleko a umí si udělat prdel sám ze sebe, jeho poznámky pod čarou jsou legendární. Další plus bylo malý opáčko na začátku, protože zapomínám důležitý detaily, když díly mají rozestupy okolo roku. Poslední díl, jak sliboval autor od začátku, nám dal odpovědi na všechny otázky a kruh se uzavřel. Za tohle jsem nejvíc vděčnej, protože ty vole nenávidim otevřený konce, kdy si rádoby máme něco domyslet a podobný sračky. Jay Kristoff je mega boží!

1259
17. března

Tomu se říká dokonalost sama. Nemohla sem se od knihy odtrhnout. Doslova sem jí žila. Škoda jen, že příběh netrval déle. Ale jinak nádhera, krása a dokonalost nad dokonalost.

Deia
12. března

Kniha sa mi čítala dobre, aj keď ma až tak nebavila. Už aj prvé dve časti mi prišli priemerné, ale bola som zvedavá, ako to celé dopadne. Svet v knihe je celkom zaujímavý a aj tá mágia, ktorá tam funguje, ale ináč ma veľa vecí nebavilo. Nesadli mi postavy – Miu veľmi nemusím od prvého dielu a v tejto časti mi dosť na nervy liezla Ashlinn. V podstate mi na postavách vôbec nezáležalo a bolo mi jedno, ako dopadnú (preferovala som, aby sa im niečo stalo čo najskôr). Tiež sa tam vo veľkom objavuje oživovanie postáv, čo mi dosť vadilo. Poznámky pod čiarou ma stále nebavili a to, že v knihe sa objavujú knihy z tejto série mi tiež prišlo trochu zvláštne (hlavne keď aj autorove postavy mu za poznámky pod čiarou nadávajú). Celý diel bol na môj vkus príliš zdĺhavý a finálna bitka bola zmätená. Ako som rada, že som si sériu prečítala, ten základ je v podstate dobrý, ale som hlavne rada, že už to mám za sebou.

Nelly
04. března

No, asi to zhodnotím jako celek všech tří dílů - čtyři hvězdičky za dokonalý svět, poutavý příběh a uspokojivé dokončení série. Za ty tři díly jsem si už zvykla, že se stránky hemží čuňačinkami, krví a poznámkami pod čarou (zde jich bylo, uf, méně), ale právě toto u mne sráží knihu o hvězdu dolů - vyškrtnutá kapitola byla regulérní porno. A ani Mia nebyla přesně podle mého gusta - některé postavy mi sedly lépe. Přesto jsou to knihy hodné přečtení (osobně si je v knihovně nenechám).

SelenaDemi428
23. února

Je to tady, došla jsem na konec trilogie Nikdynoci. Poslední díl mi připadal strašně roztahaný a častokrát jsem se nemohla donutit ke čtení. Ale i přes to, že mě poslední díl tak nenadchl, tak sérii jako celek hodnotím velice kladně, autor dokázal vytvořit hodně promyšlený svět, ke kterému vymýšlel i jeho historii a zvyklosti, čímž mu dodal na důvěryhodnosti.

any37
20. února

Upřímně, bude potřeba ještě spousta rereadingu abych pochopila celý svět a jeho systém. Kniha toho obsahuje tolik, složitý příběh, spoustu odboček a informací. Třeba z první knihy si pamatuji už jen ten rámec, to důležité co se tam stalo, ale co bylo mezi tím - ta výplň, život když byla alkolytka - no upřímně, to se mi úplně vypařilo. Rozetmění mi připadalo hrozně utahané, což podtrhuje délka čtení - tři a půl měsíce. Když se na to dívám zpětně, je mi třeba hrozně smutno, když tomu dám jen čtyři body, protože ten příběh je prostě dokonalý a zaslouží si plný počet, ale bohužel nějak musim zdůraznit tu délku čtení.

1