Boží hrob

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416389/big_bozi-hrob-lg2-416389.jpg 4.6475

Nikdynoc 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Godsgrave, 2017

Kniha Boží hrob

Nikidree

Druhý díl je krapet jiný a to proto, že se tu děj soustředí hlavně kolem Mii a její brutální cesty za pomstou skrz zápasení v arénách. Musím říct, že její chladnokrevnost je vážně děsivá. Chvíli jsem měla tendenci ji za rozhodnutí, která udělala, kritizovat, ale řekla jsem si, že s tím případně počkám až po posledním díle. Doufám totiž, že on dost věcí vysvětlí / objasní.
Ačkoliv mi způsob psaní stále sedí, u tohoto dílu jsem potřebovala mít tu správnou náladu, abych si knihu užila. Nevnímám to však jako negativní prvek. Série Nikdynoc je prostě tak trochu jiná, alespoň já ji tak vnímám. A i to je jedna z věcí, co se mi na ní líbí.

ardeas

(+ SPOILER) Musim priznať, že po docitani druhej knihy som bola kruta k prvej. Napriek tomu ze mi štýl a obsiahle opisy vôbec od autora nesedia, v prvej knihe to bolo aspon zaujímavé intro do neznameho sveta, pútavý ťahač čítať dalej. Ale tu to napriek "krvavej ceste" za pomstou, ktorá je pre mňa nudná, az unavujuce čítať čo veim ze sa stane... schema a cesta pribehu je pre mňa proste priehľadná, aj ked je tam zvratov veľa, ale keď príde rozuzlenie,... neprekvapí ma. Mám také tušenie ze je to tým štýlom co ma nedokáže vtiahnuť do deja, ze prestanem rozmýšľať dopredu.
*A nedá mi poznamenať porovnanie s Illuminae, že zas hrdinovia prežijú... na krvak je tam vela happy ending :)

Martinique

Miluji Miu. Miluji tam všechny. Už mi ani ty poznámky pod čarou nevadí. Jay Kristoff bude má nová závislost.

EvelynChatte

(+ SPOILER) Mia pokračuje ve své pouti za pomstou. Stává se z ní zápasnice na život a smrt. A před očima má jediné - vítězství, při kterém zabije a tím pomstí svou rodinu. Miina cesta je opět klikatá a pomalu se posouvá blíž k cíli...
Setkáváme se s postavami z prvního dílu a opět zjišťujeme, že nic není černobílé. Ti "hodní" možná nejsou tak hodní a ti "zlí"... Zkrátka super. Na knize mě bavily i zvraty, některé byly možná trochu očekávané (Jonnen), ale poprava vzbouřených gladiatii, opravdu, opravdu jsem na moment věřila, že Mia by obětovala pro pomstu i svou duši. Převezl mě autor jeden šibalský. 3x ano ano ano!
U této knihy oceňuji hlavně to, že ačkoliv je to druhý díl série (druhé díly mívají ten nešvar, že jsou zkrátka uprostřed, nemají začátek ani konec), obstála by i samostatně, neboť příběh je poměrně svébytný a vše, co potřebujeme z minulého děje, je nám naservírováno. Samozřejmě otevřený konec vás nenechá na pochybách, že nutně potrebujete číst i třetí část. Kniha mě bavila snad ještě víc než první. Svět gladiátorských zápasů byl mistrně popsán. Děj opět neměl chybu. V knize je vidět i Miin posun, dospívá. Pozastvíme se i nad nespravedlností světa - otroci a jejich pánové.
Dál s Miou přemýšlíme, co je k sakru vlastně zač a autor opět malinko naznačí, ale ve výsledku zase moc nepokročíme. Říkám, je to šibal a konstrukce příběhu je pro mě top.

Luciluc

"Nebesa nám propůjčují jen jeden život, ale díky knihám jich můžeme prožít tisíc."

Fascinovalo mě, kolik toho byla Mia ochotná pro pomstu obětovat - jak fyzicky, tak psychicky, kolik životů.. Skoro až neuvěřitelné kolik toho 17 letá holka zvládla překonat...Souboje gladiati byly dost drsné, možná by mi nevadilo, kdyby jich bylo v knize o trochu méně..Postavy opět dobře vykreslené, působily reálně. Doufám, že se v dalším díle ještě setkáme se Sidem.
Obálka knihy je krásná, stejně jako u prvního dílu.
Konec byl hodně překvapivý, až mě ale naštvalo, jak moc to zůstalo otevřené..takže třetí díl je určitě v plánu.

Fortuna7
25.11.2021

Po velkém zklamání z Nikdynoci jsem se Božího hrobu strašně moc bála, ale tohle bylo boží! Příběh nabitý akcí a sarkasmem, který mě chytl a nepustil. Čtení jsem si šíleně moc užila a ten konec? Jako wow! Mia mi strašně moc přirostla k srdci a já tak nějak nechápu, že mi chybí už jenom jeden díl a bude konec...
Moc moc doporučuji a těším se na závěrečný díl!

Aya81
16.11.2021

Asi začínám být na této sérii závislá.. je to parádní! Ale žít bych tam nechtěla...

Sigurd_Lesandi
07.11.2021

První díl této série (Nikdynoc) se mi opravdu moc líbil, takže jsem měl od Božího hrobu opravdu velká očekávání. Nejsem z knihy vyloženě zklamaný, ale některá má očekávání bohužel nebyla splněna.
Největší problém je pro mě konec. Nemyslím teď posledních deset stran, ale rádoby zvrat, který se odehrál na konci poslední stránky. To jsem absolutně nepochopil. Autor v prvním díle jistou věc uzavřel a udělal to opravdu skvěle. My čtenáři jsme se s tím smířili a šli v příběhu dál, takže absolutně nechápu, proč toto autor udělal. Ve mně to jen způsobilo pocit, že nevím čemu v této sérii věřit a čemu ne.
V určitých částech bych také ocenil více akce, protože mně kniha občas přišla zbytečně natahovaná.
Co se ale autorovi opět skvěle povedlo jsou postavy. Už u Nikdynoci jsem zmiňoval, že veškeré postavy jsou propracované tak, jako by se jednalo o postavy hlavní a tady tomu opět nebylo jinak.
I tento díl obsahoval mnoho skvělých zvratů (až na ten poslední), takže se moc těším na závěrečný díl této série.
Pokud jste Nikdynoc ještě nečetli, tak vám ji rozhodně doporučuji a pokud ano, tak i přes některé chyby vám doporučuji i tento druhý díl, protože se stále jedná o skvělou knihu.