Boží hrob

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416389/bozi-hrob-lg2-416389.jpg 4.740

Nikdynoc 2.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Godsgrave, 2017

Kniha Boží hrob

lucie0134
dnes

Trošku mi trvalo se začíst, ale pak to už se mnou jelo a knihu jsem hltala ve velkém. Miluju jeho neobvyklý styl psaní. Myslím, že proto mi trvalo se začíst.
Nevím jestli autora mám zbožňovat nebo nenávidět. Ten konec byl taková podpásovka. Takový konec je neskutečně krutý pro čtenáře. CHCI DALŠÍ DÍL!!
Každopádně mě autor zkazil, jakmile čtu jinou knížku, hledám tu brutalitu, sarkasmus, humor, něhu, krveprolití a smrt na každé straně. (zní to jako děsná kombinace, ale ten chlap to umí napsat aby to dávalo smysl)

Tesset
10. listopadu

Skvělé jako první díl. Poznámky pod čarou, humor i úžasná přirovnání na stejné, ne-li lepší úrovni. A hlavně Jay se ukázal jako opravdový mistr zvratů. Už jsem jen čekala, že na konci někdo zakřičí Překvapení! Bomba.

Calla2002
07. listopadu

Autor opět nezklamal. Zvraty, temnota, stíny, sarkasmus a napětí. Musím říct, že se autor vyšplhal hodně vysoko v mých měřítkách. Jde vidět, že se nebojí toho, čeho se bojí ostatní autoři. Krutost, krev, vulgarismus a přitom do toho všeho dokázal přimíchat určitou..něhu? Dá se to říct takhle? Je to první slovo co mě napadlo. Radši tohle ukončím, než začnu blábolit. Každopádně konec mě dostal a překvapil a já už se třesu na další díl.

Lenny.Wolf
07. listopadu

Chvíli mi trvalo se začíst, ale stejný problém jsem měla i s prvním dílem, ale jak se překlenula první část knížky, tak vše začalo dávat smysl a já se nemohla odtrhnout. Skvělá fantasy série, nemůžu se dočkat závěrečného dílu!!

martina1199
05. listopadu

Druhý díl série Nikdynoc je ještě drsnější a krvavější než ten první. Mia pokračuje dál po své cestě pomsty, která jí vede do gladiátorské arény, a ani nová zjištění ohledně její rodiny a vlastních citů ji z ní nesvedou. Poslední kapitoly jsem četla téměř bez dechu, napjatá očekáváním, zda Mia obětuje vše, co ji dělí od bezcitné, krvelačné zrůdy, jen aby své msty dosáhla. A přiznávám, že na krátkou chvilku jsem byla na vážkách. A ten konec! Poslední díl trilogie budu vyhlížet s velkou netrpělivostí :-)

anishta
03. listopadu

A sakra... Asi nemám slov, ale pravděpodobně prožívám to samé jako každý čtenář, co to teď dočetl... Kristoff je pěkně podlý hajzlík... ukončit to v takové situaci!!! No fuj... Každopádně je to dokonalost a bavilo mě to více bez první díl... To gladiátorské prostředí mělo zvláštní kouzlo a Jay se toho nebojí... Miluju to...

Archie

Prvni dil byl guilty pleasure (pro dospeleho ctenare) z prostredi akademie vrahu. Druhy dil je guilty pleasure z prostredi akademie gladiatorů. Jednicka na me ale preci jen pusobila uspokojivejsim dojmem, ac mam prostredi gladiatorskych aren rad. Cim to presne bylo netusim. Mozna prostredim skoly ala Harry Potter, mozna dvojka vice recykluje uz tak neprilis originalni namet, a mozna se to zkratka podarilo v jednicce namichat tak nejak "akorat". Kazdopadne pro fandy zanru/serie, porad velmi zabavne a vdecne cteni.

Costanzo

Boží hrob je rozdělen do tří samostatných knih a úvodem mi dal autor jasně najevo, že se budu opět královsky bavit. Jay je pověstný svými vulgárními výrazy a zde tomu není jinak. Co musím vyzdvihnout je krásné grafické zpracování na úvodních stranách knihy. Bez map bych si pořádné fantasy ani nedokázala představit. Stejně jako Nikdynoc, i tato kniha obsahuje spoustu poznámek pod čarou. Pravdou je, že některé z nich byly zbytečně dlouhé a nicneříkající, ale nedá se říct, že by mě to vyloženě iritovalo. Tato „nekomfortní“ záležitost byla vykompenzována vtipnými hláškami, nad kterými se člověk dobře bavil. Ze začátku jsem se nemohla začíst, je to volné pokračování a navíc se přítomnost prolíná s minulostí, takže trošku maglajz. Až se konečně začtete, najednou máte pocit, že jste se ocitli v seriálu Spartakus, protože většina děje se odehrává v aréně na gladiátorských zápasech. Za mě to nebylo špatné, nicméně Nikdynoc je mnohem lepší.