Boží hrob

Boží hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416389/bmid_bozi-hrob-lg2-416389.jpg 5 637 142

Nikdynoc série

Co mě nezabije, ať se začne bát. Druhý díl fantasy série Nikdynoc. Mia se stala Čepelí Rudé církve, avšak kvůli vyřizování krvavých záležitostí má k zabití konzula Scaevy a kardinála Duoma pořád daleko. Když zjistí, že se oba osobně zúčastní velkých her v Božím hrobě, neváhá a stane se členkou gladiátorských kolegií, aby mohla využít příležitosti a skoncovat s nimi. Mezi zdmi kolegia se rodí spiknutí a počet mrtvých narůstá. Mia navíc odhaluje tajemství, které by mohlo změnit celý její svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Godsgrave , 2017

petra5588
20.10.2022 5 z 5

Jsem ráda, že jsem dala šanci druhému dílu, protože byl fakt Boží! Vtipný, akční, s nečekanými zvraty. Do prvního dílu jsem se musela trochu nutit a přečetla jsem ho až na druhý pokus, ale od dvojky jsem se nemohla odtrhnout a už se těším na trojku :)

PosPol
26.09.2022 5 z 5

“Nebojte se ničeho, smrtelníčci. Píseň ještě není u konce. Tohle není nic jiného, než ticho před crescendem. Tohle je pouze druhý příběh ze tří. Zrození. Život. A smrt…”
Druhý díl a opět nářez. A to doslova. Jestli v prvním díle tekla krev a lítala střeva, pak v této knize je brutalita posunuta na novou úroveň. Vraždění pro zábavu bohatých, vyrýsované svaly mužů i žen zbrocené potem, rozšklebené od ran bičem. A v centru naše malá vražedkyně Vrána. Vydá se na nekonečnou cestu ke krvavé odplatě, padni komu padni. Její dva cestovatelé mají nekonečnou hostinu jejího strachu. Není to ale špatně, když se člověk nebojí?….
Úžasný počin, stejně skvělý jako jednička. Jsem uchvácena propracovaností každičkého detailu, kdy autor vysvětlí jednu větu až po 200 stranách a najednou to dává smysl. Někteří píšou, že to není vhodné pro mládež. Ano, jsou zde sexuální scény. Ale mládežník schopný prečíst 1500 stran už nejspíš nějakou tu erotickou scénu viděl a násilí? Však kdo z nich nezná Hru na oliheň, Hra o trůny a další . A propo - minule mi tu na první díl paní psala, že nesnesla čtení kvůli erotickým scénám mezi dvěma dívkami. Ty začínají někde na straně 320. Fakt někdo odloží tak úžasné dílo protože se dvě holky líbají a souloží?

Witchann
25.09.2022 5 z 5

Boží hrob byl jednoduše boží. Už dlouho jsem nějakou knihu takhle nehltala. Druhý díl zvedl laťku nasazenou tím prvním ještě výš. Plné hodnocení bez dlouhého přemýšlení. A už se těším na finále, které bude jistě grandiózní.

HadleysHope
16.09.2022 5 z 5

Další pořádná dávka akce, intrik a krve. A to jsem se do této série skoro vůbec nechtěl dát. Nakonec otevřel a ještě nezkončila noc a bylo přečteno. Perfektní - doporučuji.

Dandulka
08.09.2022 5 z 5

I druhý díl byl super, jen mi některé scény připadaly trochu nevhodné, pokud je kniha zařazena do kategorie pro dospívající mládež. Ten otevřený konec mě sice malinko zarazil, ale i tak jsem se vůbec nemusela nutit do rozečtení třetího dílu. Tak doufám, že ani ten mě nezklame.

Mitculka
05.09.2022 4 z 5

Bylo to super, moc se mi to líbilo. Proč teda 4*? Většinu času jsem trochu bojovala s tím, že se to hodně táhlo… nevím, jestli i jednička byla takhle pomalá, každopádně často jsem to četla velmi pomalu, protože mi tam chyběl nějaký pořádný drive. Ale probírat se tím světem a jeho zákoutími, ach, to je i tak krásný zážitek (teda krásný aspoň literárně, jinak to tam není žádná růžová zahrada).
A na konci už mě to táhlo jako blázen! Ještě před magni to najednou začalo jít ráz na ráz… a na posledních stránkách jsem pořád kulila oči a byla jsem v šoku. K tomu patřily i šokované výkřiky a občasné tlesknutí. Vzbudila jsem svého kocoura, tak doufám, že to panu Kristoffovi odpustí, ale u toho konce se prostě nedalo jinak.

Ahmose
04.09.2022 5 z 5

Pokračovanie Nikdynoci som si naozaj veľmi užil. Boží hrob sa mi dokonca ľúbi ešte o trochu viac. Skvelé postavy, ktoré poznáme z prvého dielu, odhalenie starých tajomstiev, vznik pár nových. Na svoje si prídu fanúšikovia politických intríg aj boja. Zároveň sa dozvedáme ďalšie reálie z veľmi dobre prepracovaného sveta inšpirovaného Rímskou ríšou. Autorov štýl mi veľmi sedí už od prvého dielu. Číta sa v podstate sám. Videl som v niekoľkých recenziách, že ľudom prekáža príliš veľa vulgarizmov a oplzlých narážok. Môžem potvrdiť, že kniha je na ne bohatá, ale neprekážalo mi to. Práve naopak, oceňujem to. Veľmi dobre to dokresľovalo atmosféru prostredia. Nebudem očakávať, že gladiátor alebo nájomný vrah bude mať vyberaný slovník dobre vychovanej princeznej. Rovnako ako v prvom diely, ani tu nechýba krv, mágia a sex. Výborná kniha, ktorú môžem odporučiť všetkým fanúšikom fantasy. Som zvedavý na pokračovanie.

Neitiri
17.08.2022

U prvního dílu jsem to již napsala, tady to napíšu znovu - není to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, přesto se mi celkem líbila. V druhém díle mě dějový spád docela bavil, i když chápu, že mnohé to brát nemuselo. Je vidět, že autor to má vcelku promyšlené a postupně odkrývá souvislosti. Co mu ale nejde příliš k dobru je to, že Mia se mnohdy jeví příliš tzv. "overpowered", což byl možná záměr, ale na mě to nedělá moc dobrý dojem. Krom toho mi možná nesvědčí způsob, jakým se hlavní postavy vyjadřujou a vůbec některé vtípky a konverzace - s trochu, blbě řečeno, důstojnější úpravou by kniha možná kniha dělala větší dojem. Ale já každopádně moc neumím špatně hodnotit knihy, každý autor si to napíše jak chce a zkrátka se nemůže zavděčit každému.

Ticiana
11.08.2022 5 z 5

Precteno za tri dny. Libi se mi, jak zjistuji stale nove souvislosti a jak to ma autor promyslene. Mia je fakt krvezizniva, ale cekam, co vlastne bude dal, a jak to je s Temnyma. Nastesti mam vsechny dily, takze zadne dlouhe cekani neni potreba. Konec byl skvely, a tak doufam, ze v poslednim dile nezustanou zadne nezodpovezene otazky.

Katka_Malfoy
01.07.2022 3 z 5

Celá kniha je kolem 2* a naštěstí konec mě překvapil takže 3*. Jinak pořád to samé dokola, nudné, mohlo to být kratší, ve výsledku je jedna celá kniha o jedné věci, která se dala vypsat na sto stránek. Ale vztahu Mii s A... fandím.

Nikidree
24.04.2022 4 z 5

Druhý díl je krapet jiný a to proto, že se tu děj soustředí hlavně kolem Mii a její brutální cesty za pomstou skrz zápasení v arénách. Musím říct, že její chladnokrevnost je vážně děsivá. Chvíli jsem měla tendenci ji za rozhodnutí, která udělala, kritizovat, ale řekla jsem si, že s tím případně počkám až po posledním díle. Doufám totiž, že on dost věcí vysvětlí / objasní.
Ačkoliv mi způsob psaní stále sedí, u tohoto dílu jsem potřebovala mít tu správnou náladu, abych si knihu užila. Nevnímám to však jako negativní prvek. Série Nikdynoc je prostě tak trochu jiná, alespoň já ji tak vnímám. A i to je jedna z věcí, co se mi na ní líbí.

ardeas
18.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Musim priznať, že po docitani druhej knihy som bola kruta k prvej. Napriek tomu ze mi štýl a obsiahle opisy vôbec od autora nesedia, v prvej knihe to bolo aspon zaujímavé intro do neznameho sveta, pútavý ťahač čítať dalej. Ale tu to napriek "krvavej ceste" za pomstou, ktorá je pre mňa nudná, az unavujuce čítať čo veim ze sa stane... schema a cesta pribehu je pre mňa proste priehľadná, aj ked je tam zvratov veľa, ale keď príde rozuzlenie,... neprekvapí ma. Mám také tušenie ze je to tým štýlom co ma nedokáže vtiahnuť do deja, ze prestanem rozmýšľať dopredu.
*A nedá mi poznamenať porovnanie s Illuminae, že zas hrdinovia prežijú... na krvak je tam vela happy ending :)

Martinique
22.03.2022 5 z 5

Miluji Miu. Miluji tam všechny. Už mi ani ty poznámky pod čarou nevadí. Jay Kristoff bude má nová závislost.

EvelynChatte
16.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Mia pokračuje ve své pouti za pomstou. Stává se z ní zápasnice na život a smrt. A před očima má jediné - vítězství, při kterém zabije a tím pomstí svou rodinu. Miina cesta je opět klikatá a pomalu se posouvá blíž k cíli...
Setkáváme se s postavami z prvního dílu a opět zjišťujeme, že nic není černobílé. Ti "hodní" možná nejsou tak hodní a ti "zlí"... Zkrátka super. Na knize mě bavily i zvraty, některé byly možná trochu očekávané (Jonnen), ale poprava vzbouřených gladiatii, opravdu, opravdu jsem na moment věřila, že Mia by obětovala pro pomstu i svou duši. Převezl mě autor jeden šibalský. 3x ano ano ano!
U této knihy oceňuji hlavně to, že ačkoliv je to druhý díl série (druhé díly mívají ten nešvar, že jsou zkrátka uprostřed, nemají začátek ani konec), obstála by i samostatně, neboť příběh je poměrně svébytný a vše, co potřebujeme z minulého děje, je nám naservírováno. Samozřejmě otevřený konec vás nenechá na pochybách, že nutně potrebujete číst i třetí část. Kniha mě bavila snad ještě víc než první. Svět gladiátorských zápasů byl mistrně popsán. Děj opět neměl chybu. V knize je vidět i Miin posun, dospívá. Pozastvíme se i nad nespravedlností světa - otroci a jejich pánové.
Dál s Miou přemýšlíme, co je k sakru vlastně zač a autor opět malinko naznačí, ale ve výsledku zase moc nepokročíme. Říkám, je to šibal a konstrukce příběhu je pro mě top.

Luciluc
12.03.2022 5 z 5

"Nebesa nám propůjčují jen jeden život, ale díky knihám jich můžeme prožít tisíc."

Fascinovalo mě, kolik toho byla Mia ochotná pro pomstu obětovat - jak fyzicky, tak psychicky, kolik životů.. Skoro až neuvěřitelné kolik toho 17 letá holka zvládla překonat...Souboje gladiati byly dost drsné, možná by mi nevadilo, kdyby jich bylo v knize o trochu méně..Postavy opět dobře vykreslené, působily reálně. Doufám, že se v dalším díle ještě setkáme se Sidem.
Obálka knihy je krásná, stejně jako u prvního dílu.
Konec byl hodně překvapivý, až mě ale naštvalo, jak moc to zůstalo otevřené..takže třetí díl je určitě v plánu.

Fortuna7
25.11.2021 5 z 5

Po velkém zklamání z Nikdynoci jsem se Božího hrobu strašně moc bála, ale tohle bylo boží! Příběh nabitý akcí a sarkasmem, který mě chytl a nepustil. Čtení jsem si šíleně moc užila a ten konec? Jako wow! Mia mi strašně moc přirostla k srdci a já tak nějak nechápu, že mi chybí už jenom jeden díl a bude konec...
Moc moc doporučuji a těším se na závěrečný díl!

Aya81
16.11.2021 5 z 5

Asi začínám být na této sérii závislá.. je to parádní! Ale žít bych tam nechtěla...

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 4 z 5

První díl této série (Nikdynoc) se mi opravdu moc líbil, takže jsem měl od Božího hrobu opravdu velká očekávání. Nejsem z knihy vyloženě zklamaný, ale některá má očekávání bohužel nebyla splněna.
Největší problém je pro mě konec. Nemyslím teď posledních deset stran, ale rádoby zvrat, který se odehrál na konci poslední stránky. To jsem absolutně nepochopil. Autor v prvním díle jistou věc uzavřel a udělal to opravdu skvěle. My čtenáři jsme se s tím smířili a šli v příběhu dál, takže absolutně nechápu, proč toto autor udělal. Ve mně to jen způsobilo pocit, že nevím čemu v této sérii věřit a čemu ne.
V určitých částech bych také ocenil více akce, protože mně kniha občas přišla zbytečně natahovaná.
Co se ale autorovi opět skvěle povedlo jsou postavy. Už u Nikdynoci jsem zmiňoval, že veškeré postavy jsou propracované tak, jako by se jednalo o postavy hlavní a tady tomu opět nebylo jinak.
I tento díl obsahoval mnoho skvělých zvratů (až na ten poslední), takže se moc těším na závěrečný díl této série.
Pokud jste Nikdynoc ještě nečetli, tak vám ji rozhodně doporučuji a pokud ano, tak i přes některé chyby vám doporučuji i tento druhý díl, protože se stále jedná o skvělou knihu.

Remus Hroozley
31.10.2021 5 z 5

Mnohem lepší než jednička, nečekala jsem že mě tak budou bavit gladiátorský zápasy. A ty zvraty... O jejeje! :D

ŠTĚPÍNO
26.10.2021 5 z 5

Prostě skvělí, plný krve sexu a napětí. Klobouk dolů.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973