Illuminae

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/illuminae-MH4-299444.jpg 4.4897

Akta Illuminae 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, CooBoo

Kniha Illuminae

aginecka

Tady jednoznačně forma vítězí nad obsahem, graficky dokonalá knížka! První část jsem četla víceméně ze zvědavosti, jak bude vyprávění prostřednictvím "atraktivních" dokumentů fungovat. Postupně si mě grafika získala natolik, že jsem hltala jeden obrázek za druhým a vůbec neřešila, jestli příběh Kady je originální nebo ne.

lucie5847

Mě osobně se velmi líbí zpracování knihy. Ale obsahově mě vůbec nenadchla.

blackoutzuzi

Sci-fi příběh vyprávěný skrze dokumenty, emaily a vojenské zprávy. V tomto případě grafické zpracování a nadmíru originální způsob vyprávění příběhu předčil obsahovou stránku knihy. Ačkoli má Illuminae přes 600 stran, měla jsem ji přečtenou během dvou dnů. První polovinu příběhu považuji za slabší - docela mi trvalo zorientovat se v ději. Ovšem druhá polovina byla o moc lepší, přibylo akce a knihu šlo jen stěží odložit :)

katka639

U této knihy mám podobné pocity jako u Nikdynoci, kterou také napsal Jay Kristoff. Vážně zajímavý styl psaní a krásné grafické zpracování. Rychle se to čte. Ale příběh mě zase tolik nezaujal. Bavilo mě až posledních cca 200 stran a z celkového rozsahu knihy je to dost málo. Proto jen 3 hvězdičky. Další díly si asi pořizovat nebudu.

anishta

Grafický skvost. Příběhově asi nic světoborného, ale ten styl jak je to napsané je geniální. Navíc se to čte strašně rychle a je to pastva pro oči.

Enny06

Nádherné zpracování mě donutilo si knihu koupit a přečíst. Nelituji, příběh byl neskutečný, dobře a velice rychle se četl. Zamilovala jsem si tento svět.

sangreseth

neskutečně originální zpracování, které vás od první chvíle strhne do nálady celého příběhu. ačkoli jsem si neoblíbila hlavní hrdiny, zamilovala jsem se do formy knihy. do toho, jak mě příběh nutil uvažovat, přemýšlet nad ním, domýšlet si. bát se. čte se nesmírně snadno a rychle a hlavně druhá polovina knihy je naprosto fenomenální. za mě čtyři hvězdičky kvůli ne úplně dobré romantické lince - sama sice nevím, jak bych rozvíjela románek po emailech a zprávách tak, aby to nepůsobilo úplně mimo, ale v příběhu mě to skoro až rušilo.
za mě jedna z knížek, které si zaslouží přečíst už jen kvůli jedinečnosti zpracování. nabízí úplně jiný styl vyprávění - navíc velmi dobře uchopený - že knížku prostě nemůžete dočíst s pocitem "tak tohle nestálo za nic".

Dada_cte

Illuminae mě hodně bavilo. Jsem vděčná kamarádce, že mi tu knihu „narvala" ať si jí přečtu. Ze začátku se toho dělo "málo" a konec mě opravdu překvapil. Všem moc doporučuju

Spasitel Duny
Spasitel Duny