Illuminae

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/illuminae-MH4-299444.jpg 4.41084

Kniha Illuminae

Anastazie0810

Než se vyjádřím ke knize jako takové, vzdávám hold těm, kteří pracovali na celkovém provedení a vzhledu knihy, takové grafické zpracování nemá odboby. Je naprosto nádherná! Malinko mě sice vyděsil počet stran, ale četlo se to samo. Zamilovala sem se so hlavních postav a Spiro ten mě fascinoval víc a víc s každou stranou. Rozhodně se tato série řadí k mým oblíbeným a stojí za každou korunu!!
Zajímavé, napínavé, dokonalé.

Kexina

Na mě to byla moc "technická" scifi, takže bohužel, kniha putovala do nedočtených.

Verča@

Tak to bylo super! Ač je kniha celkem biblička, pořád se tam něco děje, je napěchovaná akcí a nečekanými zvraty. No a stránky vám jen lítají pod rukama. Kniha má taky moc sympatické postavy, ale hlavní důvod, proč jsem po téhle sci-fi sáhla, je její grafické zpracování. To je naprostá bomba! Chaty, e-maily, vojenské zprávy, plánky a přepisy z kamerových záznamů. To je originalita a čtivost sama!

Jsem moc ráda, že jsem po této knize sáhla, protože jsem chtěla vyzkoušet něco neobvyklého a originálního, a tahle kniha to naprosto splňuje. 4,5/5✨

Ronnie68

Rozhodně jedna z těch lepších sci-fi, co jsem četla ... zaujala mě nejen obálkou, ale děj mě nějak nepustil .... takže přelouskáno za 2 dny ... zaujal mě i ten sty psaní ... tedy jestli se tomu dá zvát styl ... jak to bylo v podobách zpráv a hlášení ... no prostě, mě ta kniha nedchla ...

Ivet_V

Četla jsem to už po druhé a jsem docela zklamaná. Poprvé se mi to líbilo mnohem víc. To ale nic nemění na skvělém grafickém spracování a čtivosti.

makik111

Originální zpracování, plné akce a napětí. Jen někdy si ty děsivé scény mohli autoři ušetřit, jinak se to četlo opravdu rychle. Hned jdu na druhý díl.

mamzila

Skvělá sci-fi určená spíš mladší generaci. Ústředními hrdiny jsou totiž zamilovaní teenageři. Ale na akčnosti to rozhodně neubírá.
Tyto "hvězdné války" mají všechno - hrdiny, padouchy, útok na planetu, bitvy vesmírných plavidel i umělou inteligenci, která je možná víc lidská než by se mohlo zdát.
A grafické provedení - WOW

knihomolkaMist

Dočetla jsem na druhý pokus. Už ani nevím, proč jsem to poprvé nedočetla. Kniha byla boží!
I přes její tloušťku se četla velmi rychle. Líbilo se mi, že byla zpracovaná z různých přepisů rozhovoru, kamerového záznamu, chatu nebo e-mailů a spoustu dalšího.
Kniha vás udrží napjaté od začátku až do konce.
Velmi se těším na druhý díl této série :)