Illuminae

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/big_illuminae-MH4-299444.jpg 4.41192

Kniha Illuminae

Criosphinxx

Provedení této knihy je naprosto boží! Ať už se jedná o ilustrace lodí, forma dokumentů, či samotná obálka, je to něco neobvyklého a originálního. Kniha vás nutí nejenom číst, ale kolikrát i knížku obracet, přimhouřit oči a podobně.

Co se týče děje…myslím, že už pár “scifáren” tomuto dost podobným vzniklo, ale i tak to mělo momenty překvapení a udržovalo si to napětí až do posledních stran.

Konverzace mezi postavy byly vtipné, ale autorova snaha o slang mladistvých byla kolikrát spíše dost trapná. (Jaxi myslim njěco takového)

Prvních necelých 200 stran jsem si zvykal na styl, jakým je to psáno a některé výrazy jsem nechápal, ale jakmile jsem přešel tyto “problémy” tak jsem si knihu začal užívat.

Ocenil jsem přeškrtané vulgarismy, pač si tam člověk muže doplnit svá oblíbená sprostá slova:D

Lenka2533

Illuminae je první sci-fi, které jsem četla a... Wow! Po této knížce asi začnu sci-fi číst víc. Jako první musím rozhodně zmínit naprosto dokonalé grafické zpracování. Je to neskutečně dobře vymyšlená a originální knížka. Příběh byl ale také skvělý! Nejvíc mě bavily konverzace mezi Kady a Ezrou. Hodně jsem si je oblíbila. Oba byli sympatičtí a velice stateční. Kady byla opravdu bojovnice. Obdivuju ji. Celkově to zkrátka bylo velmi napínavé a čtivé. Na to, jak to je tlustá bichle, jsem ji měla přečtenou velice rychle. Každý den jsem to četla skoro do půlnoci, ale kdybych nebyla tak unavená, četla bych dál :D Za mě rozhodně pecka a pouštím se do dalšího dílu. (4 hvězdy dávám, kdyby další díly byly lepší :D)

Hatshepsut

Skvělé! Má to neuvěřitelné zpracování a ilustraci. Je to napínavé, přesto plné emocí až do konce. Začátek trochu složitější, ale jak si na ten styl zvyknete, tak se nemůžete odtrhnout. Velmi návykové. Už se těším na další díly. Nepřečetla jsem dosud moc knih tohoto žánru, ale jsem mile překvapena.

"Je to zlodějka. Je to šepot. Prolíná se oponami programu a stínů, jako když nůž vjede do temné vody. Pohybuje se rychle, každých pár kroků se ale zastaví a naslouchá. Já oplátkou naslouchám, jak jí v hrudi tluče srdce." (SPIRO)

Pog

No tak tohle bylo něco. Prvních zhruba 200 stran jsem se přemáhala, abych četla dál, přišlo mi to jako hrozná kravina, přeceňovaná ostatními asi hlavně kvůli grafickému zpracování, které bylo bezesporu boží. Děj se skoro nehnul a hlavní mužská postava - Ezra - mi přišla strašně, ale strašně otravná.
Ale potom? Potom jsem se tak ponořila do děje, že jsem se jen stěží mohla odtrhnout. Kady jsem si naprosto zamilovala, začala jsem pociťovat strach o postavy, smutek nad ztrátou některých z nich, vztek na jiné... Ke konci jsem byla už strašně napjatá a ani jsem nedýchala, když jsem dočítala. A SPIRO? Milovala jsem ho od první chvíle, kdy přišel na scénu :D A byl to právě on, kdo vlastně hýbal celým dějem a přichystal nám několik "COŽE?!" a "NO DO P*DELE!" momentů.
Naprosto úžasný je přebal knihy, pořád jsem ho sundávala, prohlížela, osahávala hrany... :D
Co mi ale vadilo, byl ten úplně hloupý překlad konverzací mezi mladými postavami - ta snaha o... ani nevím co. Nedalo se to číst, kolikrát jsem musela přemýšlet, co ty podivné zkratky a výrazy znamenají... Kdo četl, ví, o čem mluvím (tywoe, ty sešteda, taxi myslim, jaxi to věděla...).
Dále mi přišlo, že kniha neprošla korekturou? Nebo korektor snad neovládá ani shodu podmětu s přísudkem?

DÁLE JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, OBSAHUJE DŮLEŽITÝ SPOILER
SPOILER
SPOILER
Myslím, že Ezru měli nechat mrtvého, takhle je to až moc velký happyend

papajapa

Rozhodne jiné čtení než co znám. Nebojte se množství stran, je toho méně než vypadá. I přes netradicni podání je dej srozumitelný a plynule. Závěr me nečekaně překvapil.

Kaila146

4,5*. Úžasný styl psaní. Napětí asi od poloviny. Skvělé :)

l_Riky_l

4,5*

Kniha je perfektně udělaná. Skvělý nápad a naprosto nádherné grafické provedení.

Je to sice bichle, ale četla se mi velmi rychle. Ponořila jsem se do příběhu a do postav, které mi byli sympatické.
Občas je to tedy drsné, až mi z toho šel mráz po zádech, ale přesto skvělé! Za mě určitě ano, stojí za přečtení

emulebobule

začátek mě tolik nebavil, ale konec perfektní!