Illuminae

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/illuminae-MH4-299444.jpg 4.41055

Akta Illuminae 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, CooBoo

Kniha Illuminae

makik111

Originální zpracování, plné akce a napětí. Jen někdy si ty děsivé scény mohli autoři ušetřit, jinak se to četlo opravdu rychle. Hned jdu na druhý díl.

mamzila

Skvělá sci-fi určená spíš mladší generaci. Ústředními hrdiny jsou totiž zamilovaní teenageři. Ale na akčnosti to rozhodně neubírá.
Tyto "hvězdné války" mají všechno - hrdiny, padouchy, útok na planetu, bitvy vesmírných plavidel i umělou inteligenci, která je možná víc lidská než by se mohlo zdát.
A grafické provedení - WOW

knihomolkaMist

Dočetla jsem na druhý pokus. Už ani nevím, proč jsem to poprvé nedočetla. Kniha byla boží!
I přes její tloušťku se četla velmi rychle. Líbilo se mi, že byla zpracovaná z různých přepisů rozhovoru, kamerového záznamu, chatu nebo e-mailů a spoustu dalšího.
Kniha vás udrží napjaté od začátku až do konce.
Velmi se těším na druhý díl této série :)

Fortuna7

Bomba! To grafické zpracování❤❤❤ Knihu jsem přečetla za 16 hodin XDD, myslím, že to mluví za vše.

Luigi1

Jsem moc rád,že se mi knihy od těchto spisovatelů dostaly do ruky.Obrazně řečeno,mohlo se by psát klidně rok 2021.Mám z toho špatný pocit.

knihomolSafira

Páni, tohle se bylo něco. Moc se mi líbilo to zpracování, bylo to něco jiného ale naprosto skvělé. Sice to vypadá jako hrozná bichle, ale čte se jedna báseň a velmi rychle ubíhá díky zpracování. Velmi doporučuji si ji přečíst. Těším se na ostatní díly, které už mám doma a velmi se na ně těším.

Petkona

Už jsem asi tak nějak dopředu tušila, že se mi to bude líbit, protože zpracování je opravdu krásné a originální. Tím, že to je psané v zápisech a záznamech, tak děj moc hezky plynul. Obě dvě hlavní postavy mi byly sympatické, ale oblíbila jsem si obzvlášť Kady, protože to je skvělá hackerka a není to žádna ufňukaná hrdinka bez charakteru. Asi nejvíc ze všech částí mě bavily zprávy mezi Ezrou a Kady. Autorům se moc povedlo vžít se do rolí hlavních postav a dali jim skvělé charaktery. Celé to bylo hrozně napínavé, neustále tam byly nějaké zvraty, zápletka byla skvělá, autoři mě neustále překvapovali, docela často jsem se i zasmála no a autoři mě na konci tak překvapili, ale vylepšili si to tím u mě, takže jo, jsem spokojená.
Celý příběh mě neskutečně bavil, takže za mě můžu jenom doporučit.

marvarid

Požadovat psychologicky dobře vykreslené postavy je myslím nepochopení žánru. Pokud se pustím do čtení knihy odehrávající se v hloubi černočerného vesmíru na palubě bojujících (a zanikajících) kosmických lodí, zapsané povětšinou formou rozhovoru (ať už vedeného slovně nebo písemně přes nejrůznější infokanály), nemůžu něco takového požadovat. To je naivní. A rozhodně si cením výtvarného provedení. Myslím, že tahle forma (lehýnce štrejchnutá komiksem) k ději sedí. Takže místy pravda trochu morbidní, ale jinak vtipné, svěží, rychle přečtené. A teď si zase půjdu zavařit mozek nějakou literární klasikou….