Illuminae

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299444/illuminae-MH4-299444.jpg 4.5340

Akta Illuminae (1.)

Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, CooBoo

katallinka

Kniha je na první pohled velmi zvláštně napsaná. Tento fakt mě od knihy nepatrně odrazoval. Jak jsem, ale začala číst vůbec jsem styl zpracování nevnímala a knížku nemohla odložit. Příběh samotný mě velice zaujal a velmi dobře se četl. Kniha měla neskutečný spát a nebyl vůbec čas se nudit. Jediným rušivým prvkem pro mě byla přítomnost sprostých slov a neskutečné množství pravopisných chyb. Nicméně nemůžu se dočkat dalšího dílu.

natalie2171

Panebože, já ani nemám slov, jak úžasný kousek tohle byl. Kniha (možná i nekniha, ale dobře, kniha to je) se především četla velmi rychle, byla až neuvěřitelně napínavá, až jsem si myslela, že samým nedočkáním všechno přeskočím a nebo si vytrhám vlasy na hlavě. Vydržela jsem a užila si celou knihu velmi dojatá, spokojená a hlavně jaksi naplněná.
Opravdu moc oceňuji originalit a nápad. Zpočátku, když jsem knihu začala číst, jsem si říkala, jestli se mi to bude dobře číst, jestli mi tam něco nebude chybět, nebo zda všechno pochopím. Ale v průběhu jsem si uvědomila, že tomu nechybí ani slovíčko. I když by jste si přáli, aby se v knize objevily některé scény, víte, že to prostě nejde a tak to má být.
Jednoduše jedna z nejlepších knih, které jsem za tento rok četla, a moc se těším na pokračování!

ondras666

No na knihu jsem se chystal po delším sledování jejího hodnocení. Čekal jsem, že mi vyrazí dech a nepůjde se od ní odtrhnout. Opak je pravdou.
Pro mě tahle kniha byla naprostá ztráta času. Nesedí mi styl psaní formu zápisků a podobně (možná trochu ovlivněno čtením ve čtečce, kde to není tak přehledné a pro mě místy dost malé a obtěžující zvětšovat si neustále text). Zápletka vcelku o ničem, stejně tak jako postavy.
Za sebe říkám NE, NE, NE.
Jedna hvězdička za výborný překlad pana Podaného.

Mischellin

Skvělá kniha, i když podle mě příliš zpopularizovaná a přechválená. Nebudu lhát, prostě jsem se topila v oceánu technických blábolů i v příběhu samotném. Jsou ale chvíle, kdy se objevuje opravdový spisovatelský talent a hlavně celá myšlenka, poslání knihy, což je pro mě osobně to úplně nejdůležitější.
Jinak forma knihy je velmi příjemnou změnou a hlavně úžasně originálním nápadem. A ještě něco - miluju SPIROVY úvahy o životě a celý jeho systém :D

Zornaddie

Jako, líbilo se mi to, ale musím říct, že je to přechválené. Ale i tak se těším na 2. díl

marta14

Páni! To bylo super! Tato kniha se mi velice líbila. Musím říct, že se bojím budoucnosti. No, naštěstí tady v roce 2575 nebudu. Tohle bych opravdu nechtěla prožít. Kniha se velice pěkně četla. Nebylo to napsané jako klasická kniha, ale to je podle mě dobře. Doporučuji!

pm...

Příběh boje o přežití z roku 2575 ve vesmírných plavidlech, který je kromě svižného děje zajímavě graficky zpracován, takže čtení poměrně tlusté „bichle“ rychle utíká, jelikož se čtenář cítí, jakoby listoval obsáhlým dokumentem z budoucnosti, což nejde jen tak zastavit...

LadyAlis

Nutně potřebuji druhý díl :) :-o naprostá krása a originalista (grafická úprava) :)

ssyyllvvaa

Kladně hodnotím v prvé řadě úžasnou grafickou úpravu. Skládačka z jednotlivých dokumentů nutí čtenáře k soustředění, zejména když si uvědomí, že každý detail
může mít v dalším ději značný význam. Příběh má spád a několik překvapivých zvratů včetně zakončení, takže přes značný objem knihy ji lze "zhltnout" během dvou dnů. Rozhodně ji lze doporučit i jiným čtenářům než jen mládeži, nepochybně se i ti starší s jazykem i uvažováním -náctiletých hrdinů bez problémů srovnají.

Šárík001

Na tuto knihu jsem byla popravdě dost zvědavá. Nejen, že je poměrně dlouhá, ale je také psaná naprosto úplně nepopiratelně jinak, než drtivá většina knih.
Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se odtrhnout (minus pro mě, jelikož jsem ji doslova zhltla za méně než dva dny). Styl psaní mne velmi zaujal (přiznávám, že ve mě vzbudil touhu mít knihovnu plnou složek s tajným materiálem, což je pochopitelně naprosto nemožné a já mám tak na své seznamu jen další nesplnitelný sen, ale ok ). Příběh je dle mého názoru strhující, některé části (minimum) se sice dají předvídat, ale překvapení a zvratů je tam více než dost. Popis (ač je udělám onou zvláštní formou) je velmi pěkný, střídání stylů je velmi zajímavé.
Na závěr menší upozornění pro budoucí čtenáře:
Připravte se, že s velkou pravděpodobností nebudete rozumět všem pojmům. Na zážitku Vám to ale vůbec neubere, takže nemějte obavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a vřele doporučuji VŠEM.*

*I těm, které sci-fi moc nemusí. Kniha je opravdu vydařená a velmi zajímavá.

Tucaka

Popravdě, knihu jsem četla jen na doporučení kamarádky. Po přečtení anotace mě kniha nelákala.
Ale rozhodně TO STOJÍ ZA TO! Posledních cca 200 stránek jsem hltala jak nic. Fakt parádní příběh.

vandalindakova

Tak to byl mazec! Zpracování knihy je naprosto geniální, díky tomu je kniha originální a hned přitáhne vaší pozornost. Čte se rychle a dobře, hlavně právě díky způsobu, jakým je napsaná. Samotný příběh si mě získal hned po pár stránkách, a to to nejlepší začalo až cca po 1/3 knihy. Jednoznačně dávám 5 hvězd a nemohu se dočkat na Geminu.

Terka15

Graficky je kniha zpracovaná skvěle! Obsahově jsem se dostala do půlky a od té doby mě kniha nepřilákala zpět ... třeba někdy jindy zatím odkládám.

jcerna

Právě dočteno a nemám slov. Přestože pro mě má kniha pár negativ, například hlavní hrdinka Kady mi nebyla vůbec sympatická, spojení young adult, sci-fi a krásného grafického zobrazení příběhu udělalo své.
Neobyčejně napsaná kniha a už se těším na další díl. :)

Veveruškaaa

Nepopsatelně úžasná knížka, hlavně originální. Začátek mě trochu nebavil ale, pak se to rozjelo. :-)
(spoiler!!!) Oddechla jsem si když byl nakonec Ezra na živu :-)
Už se těším na druhý díl, doufám že, bude ještě lepší.
Miluju to :-) 5*

Kate_Hall

Kniha byla napsána stylem, který je neobyčejný, originální a i když to byla normální scifi, která byla napsána stylem, který jsem nikdy nespatřila, zalíbila se mi. Příběh mě pohltil za pár minut a těším se na další pokračování. Kniha byla napínavá se strhujícím příběhem plného dobrodružství.

Kuki007

Snad jako všichni smekám před grafickým zpracováním knihy. Ale nakonec to pro mě bylo možná až moc technické, trochu jsem se ztrácela v jednotlivých lodích a bohužel nedočtené ... mrzí mě to, ale čekala jsem víc.

Roxik

Příběh se mi vcelku líbil, ale nemůžu říct, že bych z něj byla nějak extra nadšená. Podobných scifi knih o boji na lodích ve vesmíru, pandemiích atd je všude plno, ovšem zpracování knihy po grafické stránce bylo úžasné, jednotlivé plánky a rozhovory byli dokonale propracované. Přesto, že mě kniha nějak nenadchla přečtu si druhý díl, postava Ezra se mi celkem líbila.

Blahona

Illuminae je skvělá a originální kniha. Když jsem ji četla vybavil se mi můj oblíbený Star Trek. A protože miluju atmosféru vesmírných lodí, nemohla mě minout tato kniha, protože se na jedněch takových odehrává. Po přečtení příběhu ve mě vyplula na povrch neodbytná otázka - Co by se stalo kdyby se SPIROVI nestavěla do cesty lidská složka? A mnoho dalších otázek. Více najdete v recenzi zde na DB nebo na mých stránkách www.kniznisiesta.cz

Electricman37

Skvělá kniha. Příběh mě rychle chytl a knihu jsem přímo hltal. To, že knížka nebyla psána klasicky mi vůbec nevadilo a naopak se mi tenhle styl hodně líbil. Přestože jsem konec z části předpověděl už 100 stran před koncem, knihu jsem si opravdu užil. Už se těším na pokračování.

m_myska

Velmi překvapivá kniha. Klasické sci-fi příliš nečtu. U téhle knihy mě zaujala na první pohled grafika a zpracování textu. Trošku jsem se obávala, zda nebude lepší, než-li obsah. Pravdou je, že mě zaujal velmi i obsah, a proto si kniha zaslouží všech pět hvězd. :)

Minde123

1. třetina knihy : ,, No... zase taková sláva to není, je to celkem přechválený. Ale ta forma je zajímavá"
2. třetina knihy: ,, Waw, to je ale masakr..."
3. třetina knihy: ,, Panebože!!! To je úžasný, i když šíleně depresivní. Proč to čtu?? Co se to sakra děje?? @^%#*&
A konec, na jednu stranu úžasný... na druhou stranu trochu snížil kvalitu celé knihy. Jsem z něj docela rozporuplná. Ale i tak si kniha ode mě zaslouží 5 hvězdiček :)
Když jsem četla anotaci a všeobecně o čem to tak má být, čekala jsem, že to bude taková splácanina různých sci-fi prvků. A ona to nakonec splácanina opravdu je, ale tak nesmírně povedená, že to nemá obdoby. :)

Kathy1225

Jednou jsme se s kamarádkou procházeli po knihkupectví a dívali se, které knihy nově vyšly, které bychom chtěli a nemůžeme si je dovolit. Najednou jsem zahlédla Illuminae a měla jsem poct, že na mě volá. V momentě jsem byla u ní a "strhla" jsem k sobě i kamarádku. Obě nás uchvátil vzhled a způsob zpracování a po přečtení o čem kniha je, jsme si ji museli koupit. Kamarádka měla za pár dní narozeniny a tak jsem se domluvila, že jí ji koupím. Byla nadšená a neustále mi opakovala, že si tu knihu musím přečíst. Po přečtení jsem uznala, že je opravdu dobře zpracovaná a ani jedna se nemůžeme dočkat dalšího dílu. Takže za mě, určitě čtěte a vůbec to není až taková bichle jak se zdá. ;)

Napůlanděl

Nádherný příběh, bylo to nádherně vymyšleno. Ty emoce, které ve mně tato kniha probouzela…to bylo neskutečné…Od začátku čtení jsem si zamilovala dva hlavní hrdiny, kteří to neměli lehké. Děj plynul, pořád se něco dělo a něco se řešilo. Moc se mi tato kniha líbila…Vše bylo promyšlené a zapadalo to do sebe, i když to bylo sepsáno pomocí konverzací, záznamů a dokumentů…

mmmisulka.r

Wow, tak tohle jsem nečekala! Neskutečně mě to bavilo. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Rozhodně půjdu i do druhého dílu!

Rombaldi

Před čtením této knihy jsem se hodně bál věty "Pro děti a mládež", ale ze zdrojů z internetu jsem vyvodil, že to není, tak úplně pravda, a že je tato kniha "bezpečná" i pro starší generace.

Je to blbost, jestli je něco určeno pro "Mládež" tak to je rozhodně Illuminae.

Snad stokrát jsem měl chuť při čtení rozhovorů hlavních hrdinů této knihy vyhodit ji z okna. Jako byste si četli pubertální chat na Fb dvou adolescentů. Plytkým cool humorem se kniha jen hemží. ha ha

Ale přiznávám se a dost se za to stydím, že mě tato kniha bavila od začátku do konce. I když bych úplně vynechal už předtím zaminované rozhovory mezi oběma hrdiny. (ale něco muselo příběh dokreslovat)

Kniha z literárního hlediska pro mě neměla žádnou hodnotu (1 hvězda)
Knižní typografie a zpracování je skoro dokonalé díky ní bylo čtení velkým zážitkem. (5 hvězd)
Příběh je svižní a poutaví, taková od dechovka od knih těžšího kalibru. (4 hvězdy)

Proto, abych byl spravedlivý dávám tři hvězdy, ale nikomu nad 20 let bych tu knihu nedoporučil.

Any27

Bylo to strašně zajímavé!!! Každá stránka byla překvapením!...nikdy jsem nečetla originálnější knížku! Když si člověk něco myslel, nakonec usoudil, že je lepší si to nemyslet, protože to nakonec to bylo úplně jinak!
Určitě...není divu, že je "dramatický příběh", protože to bylo vážně taak..dramatické. Chjoo
Ale hlavní postavy jsem si naprosto oblíbila.
Jen ze začátku jsem si chvilku zvykala na styl psaní :D

katkavasik2908

Příběh mě neskutečně bavil, ale konec jsem už odhadla dopředu. Na začátku jsem si dlouho zvykala na ten styl psaní, na to jak mám vlastně dokumenty číst. Ale byla to bomba! Rozhodně doporučuji přečíst! Kady rozhodně nejlepší hrdinka a trošku mi přirostl k srdci i SPIRO.

OndřejMergl

Illuminae není kniha, ale komplexní umělecké dílo - poskládané ze střípků, avšak vytvářející jedinečný zážitek ze čtení. Zpracováním asi nejoriginálnější kniha, jakou jsem kdy četl. Tématem jsem si připadal, jako bych se přímo účastnil nějakého vesmírného sci-fi seriálu. Milostný příběh na pozadí nebo chaty mezi postavami mě spíše štvaly, ale všechno vyvážila smrtelně chladná logika superpočítače. Navzdory počáteční nedůvěře se mi tato kniha skutečně trefila do noty.