Illuminae

Illuminae https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/bmid_illuminae-MH4-299444.jpg 4 1360 326

Akta Illuminae série

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali.... celý text

lneste.giovans
04.12.2016 4 z 5

Nejlépe zpracovaná kniha ever! Popravdě jsem si to užívala a ke konci jsem byla napnutá jak struny, přestože na mě dopadl opar faktu, že čtu YA. Námět pro mně zatím neokoukaný a přesto tomu něco chybělo. Nějaké ,,něco", co mohlo z knihy udělat Bestseller s velkým B. Svým způsobem je těžké knihu zařadit. Podprůměrná rozhodně není. Řekla bych, že dokonce maže rozdíl mezi průměrem a nadprůměrem. Představte si nejdokonalejší knihu, kterou si dokážete představit a následně ji osekejte o následující body:
1. Žádný vztah k hlavním postavám?! - Styl, kterým je kniha napsaná, plně neumožňuje aby si čtenář k postavám vytvořil plnhodnotný vztah. Chybí tu myšlenky a emoce jsou nám zdělovány zkresleně z pohledu jiných postav. A přesto nějakým záhadným způsobem si vytvoříte názor koho mít rád a koho ne a tak to i budete praktikovat.
2. Předvídatelnost. - Ne, každému všechno hned dojde. Ale když dojde a vcelku tak poměrně brzy, máte chuť nechápajícímu hl. hrdinovi zatřást rameny, profackovat ho, nechat ho ležet na místě a dodělat to za něj. (Beru v potaz, že tento bod, může být v celku zavádějící, názor od názoru.)
3. Konec. - popravdě mám ráda Happy Endy, kterých se nám v knihách moc nedostává. (Nebo alespoň ne mně v těch, které čtu.) Konec knihy mi přijde zvláštní. Nevím, jestli za to může uplně hl. hrdinka, u které do teď nemám jasno jestli jí mám ráda nebo ne, neboť její chatovací vyjadřování mě... Každopádně myslím, že touhle knihou to klidně mohlo skončit.
4. YA - Tento žánr je skvělý! Ale je pro mnohé i majákem, že se těmto knihám mají vyhnout a přiznejme si stačila špetka a měli jsme tu krvelačné, drastické sci-fi a druhou Millu Jovovich.
5. Série. - Vyjde celá? Nevyjde celá? Vyjde celá? - S nakladatelství CooBoo a knižními sériemi mám prozatím jen dobrou zkušenost s dovydáváním celých sérií a doufám že to tak i zůstane. Pak je tu ještě otázka nekonečných sérií a potenciál dalších dílů udržet kvalitu.

Možná jsem, ale jen moc kritická :D Tahle kniha je skvělá a věřím, že se hoooodně lidem bude líbit. Mě se líbí. Splnila moje očekávání! Dostala jsem dva hlavní hrdin - žádný milostný trojúhelník. ,,Dokonalou" umělou inteligenci, která si mě ke konci naprosto získala. Trošku podezřele okoukanou nemoc, která tady perfektně zafungovala a vytvořila prostor pro famózní survival. Vesmír. Vedlejší postavy, které jsem si hned zamilovala (většinou dřív než ty hlavní). Hodnotím čtyři a půl hvězdičky. Kdyby ta půlka šla dát...

BarBarBar
27.11.2016 4 z 5

Naprosto TOP!! Bylo by super kdyby měla ještě tak o sto stran víc. Naprosto jsem si to užila, super jízda :-)

TerkaM
26.11.2016 4 z 5

Já vlastně nevím, co si o této knize myslet. Díky formě, jakou je psaná, je i čtivá, jen jen jsem se do ní kvůli tomu vlastně nedokázala pořádně zažrat a i proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Druhý díl si určitě přečtu, těším se na něj a troufám si tvrdit, že když jsem si na to zvykla, budu ho hodnotit lépe... :) Teď jen, aby ho Cooboo přeložilo. :)
Více se dozvíte v recenzi na blogu, tady nechci mé dojmy moc rozvádět, aby mi něco zbylo i na potom. :) (Lépe řečeno si všechno potřebuji nejdříve utřídit v hlavě...)

vojta9193
22.11.2016 5 z 5

Wau. Zamrzl mi mozek. Ke konci jsem chtěl více a více a nemohl jsem se dočkat toho, co bude dále. Naprostý výbuch všeho. Začíná se to hustit, začínáte se prodírat všemi těmi věcmi a chcete více.

Neotřelý styl psaní. Chatové konverzace byly asi to nejlepší na knize a to nemluvím o kamerových záznamech, které byly taky neskutečné. Nemám knize, co vytknout. Nejspíš se k ní ještě vrátím a celé si to dám ještě jednou. Grafická úprava je špičková a ty kresby... wau.

Sapy
17.11.2016 5 z 5

Kniha, která zaujme hned, jak ji vezmete do rukou. Illuminae změní vše, co jste si dosud o knihách mysleli. Mou první otázkou bylo, zda je vůbec možné, aby mě kniha, která nemá žádného vyprávěče a celistvý text, bavila a vtáhla do děje. Ale ona má vypravěče. Má jich desítky a ti všichni vytváří téměř dokonalou mozaiku událostí a krystalizují do nádherného příběhu na pozadí nul a jedniček. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih tohoto roku. Úžasný zážitek.

kalinkacz
15.11.2016 5 z 5

Naprostá scifi exploze, která rozproudí vaši fantazii i smysly! Kniha, která i přes svou formu je psána tak zajímavě a originálně, že vás do sebe vcucne a vyplivne v úplně jiném stavu, než v jakém jste byli na začátku... Za mě obrovské doporučení a jednoduše jedna z nejlepších knih letošního podzimu!