Gemina

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/big_gemina-vUC-325595.jpg 4.7590

Akta Illuminae 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Gemina, 2016

Kniha Gemina

houdkic

Druhy dil se mi libil o dost vic nez Illuminae. Hlavni postavy mi jsou o dost sympatictejsi, obzvlast Nik a Hanna jsou proste skveli. Pribeh byl taky skvely, plny napeti. A to propojeni dvou realit bylo taky dobry tah.

Anastazie0810

Opět naprostá pecka. Sice mě malinko překvapily nové postavy, tak ale pohled na jiné prostředí a s jinými postavami byl stejně propracovaný jako v první knize. Jsem neskutečně zvědavá na ten třetí díl. Ohledně grafického zpracování tak není asi potřeba slov. Prostě nádhera!!!

Ronnie68

Kniha se mi opět líbila ... i když začátek byl o trochu pomalejší než první díl ... ale děj to následně dorovnal ...

Ivet_V

Líbilo se mi to víc než Illuminae. Postavy mi víc sedly a děj se mi taky přišel zajímavější. Autoři si s námi zase hráli, že jste nevěděli co je pravda a co ne. Hanna a Nik jsou přesně ty postavy, které v knihách miluju. Zápletka útoku mi přišla mnohem zajímavější než umělá inteligence, jak to bylo v 1. Jde vidět, že autoři mají celý příběh skvěle promyšlený a vy postupně odhlakujete pravdu zároveň se soudem.

knihomolkaMist

Jak já tuhle sérii miluju! Bylo to boží, boží a ještě jednou, pro ty, kterým to stále není jasné, BOŽÍ! Miluju ten svět. Neskutečně mi sedl, stejně jako styl psaní a postavy.
Knihu jsem na její tloušťku přečetla velmi rychle, jen za dnešek jsem slupla posledních 459 stran :D
Nemůžu se dočkat třetího dílu :)

makik111

Prostě skvělé, bezkonkurenční, četlo se to samo. Hanna a Nik úžasní. Lepší a méně děsivé než 1.díl. Vřele doporučuji.

mamzila

(+ SPOILER) Skoková stanice Heimdal čelí útoku výsadku zabijáků Beitechu.
Bránit ji bude nová dvojice teenagerů. Podaří se jim to, nebo už nezbude nikdo, kdo by přišel na pomoc uprchlíkům z Kerenzy, kteří se blíží na palubě Hypatie.
Výborné pokračování série.

Julinka679

(+ SPOILER) Gemina se odehrává na Skokové stanici Heimdall, ve které jsou hlavními postavami Hanna - dcera velitele stanice a Nik - člen Domu nožů. A ač se na první pohled může zdát, že tito dva k sobě nepatří, tak opak je pravdou.
Hanna má přítele Jacksona, který je tajným agentem BeiTechu, který si říká Rapír a kvůli němu a Frobisherové se na skokovou stanici dostane "likvidační" tým, který má rozkazy na zabití veškeré posádky na palubě a hlavně utajení jejich velké chyby na Kerenze. Aby toho nebylo málo tak naše dvojice bude bojovat o přežití i členů posádky Hypatie.
Opět se nám vrátí Kady a Ezra z prvního dílu takže já jsem nadšená!
První díl Illuminae jsem hodnotila pouze 4*, tento díl musím hodnotit již 5* protože si to naprosto zaslouží! :-)