Gemina

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325595/gemina-vUC-325595.jpg 4.864

Akta Illuminae (2.)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

sgjoli
předevčírem

Stejně jako první díl, taak i tato kniha je dějově opět nadupaná a skvěle propracovaná. Začátek je možná trochu pomalejší a možná by vám mohlo chvilku trvat, než se zorientujete v jednotlivých postavách, ale věřte, že se kniha brzo rozjede a je to opět stejná jízda, jako byl předchozí díl. A já si tuhle pecku naprosto užila.

Grafika opět perfektní, závěr výborně vygradovaný. Skvělá postava Elly, která byla pro mne největší hrdinkou z celé knihy.

Už se moc těší na závěrečný díl.

AllyKumari

3,5 hvězdičky.
Dobré, pořád dobré. Ale přeci jen ne tak dobré jako první díl.

Marekh

Kniha je výborně graficky zpracovaná. Takovýto koncept knihy jsem ještě neviděl. Po obsahové stránce je také zajímavá. Ačkoliv má kniha 650 stran, tak jsem ji přečetl za 2 dny. Kniha se četla dobře.

Je spíše určena pro mladší čtenáře, kteří mají rádi sci-fi žánr. Možná si časem přečtu první díl této série, poněvadž jsem první díl nečetl.

Miliarda

Stejně jako první díl, je i toto pokračování knižní série velmi čtivé. Bohužel však k dokonalosti prvního dílu něco chybí. Napětí už není dávkováno tak precizně jako v prvním díle, objevuje se zde řada nelogičností a závěr byl pro mě docela zklamáním. Navíc kniha je takřka kopií prvního dílu a šlo tak dobře předvídat co se stane. Na druhou stranu však musím pochválit jedinečný formát knihy, který je oproti prvnímu dílu ještě více "vyšperkovaný" a také čtivost knihy, neboť jsem se ani chvíli nenudil. Bohužel pro Geminu nastavil první díl laťku tak vysoko, že její překonání by bylo obrovským překvapením, což se v druhé části této skvělé trilogie bohužel potvrdilo.

Aquilla

O můj bože!!! U téhle série se mi nedostává slov! Řekla bych, že Gemina je ještě o chlup lepší než 1. Illuminae. A to jsem si myslela, že to není možné. Ale ono je!! Grafické zpracování mi vůbec nevadilo, naopak jsem si ho zamilovala. Hlavní postavy opět úžasné ! Hlavně Ellu jsem si hrozně oblíbila! Tuhle sérii jsem rozhodně nečetla naposledy a už se moc těším až vyjde Obsidio.

katallinka

Opět skvěle graficky zpracovaná kniha. Nicméně mi Gemina nepřipadala tak dobrá jako Illuminae. Čtení mi nešlo tak snadno a mnohem déle mi trvalo.

Denikyy

Gemina mi přišla o něco slabší než Illuminae. A to z hlediska děje, což ale neznamená, že by byla Gemina špatná kniha. Postavy jsou skvělé, ale moje ( a asi nejsem jediná) oblíbenkyně je Ella. Chvilkami předvídatelná, ale graficky SKVĚLE zpracovaná kniha, která vás vtáhne do děje a navíc s mnohem komplikovanějším rozuzlením. Kdybych mohla, dala bych 4,5 hvězdiček - ale trochu překonám ty drobnosti, které štvou asi každého čtenáře a dám jich pět.

Kirtans

Za mne trochu vleklý začátek, kde jsem se nemohla chytit od minulého dílu, čteného přesně před rokem. Pak se to ale rozjelo a je to opravdu našláplá jízda, nechybí nic, ani milostný příběh.

Roselunda 1928

(Obsahuje možné spoilery)
Ne, nevyhnu se srovnávání s prvním dílem...
Po dějové stránce mi to přijde slabší než Illuminae. Rozhodně to není vycpávkový díl, příběh ubíhá a vše, co se děj, je důležité, ale upřímně, ty čtyřhubé potvory mi tím, co dělaly, trochu připomínaly Fobos, a autoři se podle mě u toho rozuzlení nechali až moc unést (paralelní vesmíry... jako vážně...), což můj dojem z knihy trochu shodilo. Nik a Hanna mi chvílmi až moc připomínali Kady a Ezru. Nicméně, mým oblíbencem se stala Ella.
Co ale musím pochválit, je zpracování, které je podle mě ještě dokonalejší než v Illuminae. Ne úplně exkluzivní děj je podán tak neskutečně, že mě to i přes mé výhrady vtáhlo a nepustilo. A proto uděluji všech pět hvězdiček (i když ne úplně čistých) a Gemina bude mít čestné místo v mé knihovně.

P.S.: A i když tam jsou některé věci hrozně předvídatelné, tak mi jich spousta nedošla... ach jo :D

Lorej
29.12.2017

Já tuto sérii prostě miluji!
Slovy mi nejde vyjádřit, jak mě příběh oslovil a nadchnul. Jen jsem četla a četla, se zatajeným dechem obracela stránky, které jsou grafickým skvostem.
Nové hrdiny jsem si hned oblíbila, i nové prostředí, ve kterém jsem se poměrně rychle zorientovala.
Ta doba, než vyjde další díl, bude pro mě utrpením, protože bych tak moc ráda zjistila, jak vše dopadne.
A v co věřím?
Ve šťastné konce, v ty věřím.

Electricman37
28.12.2017

Gemina mi přijdou oproti Illuminae malinko slabší, ale pořád je to úžasná kniha. Postavy byly super, nejvíc se mi líbila asi Ella, ale není tam žádná postava, která by měla špatný charakter (Teď samozřejmě myslím, že by byla nezajímavá, zlá postava nemusí být špatný charakter). Grafické zpracování rovněž skvělé a opravdu klobouk dolů všem, kteří na knize dělali, od spisovatelů až po překladatele. A konečně se dostávám k příběhu, který byl skvělý, ale někdy jsem si chvílemi připadal, jako by se něco podobného stalo v Illuminae. Samozřejmě prostředí i hlavní postavy jsou jiné, ale přesto jsem tam určitou podobnost viděl, sice mi to moc nevadilo, ale je to ten důvod, proč se mi Illuminae líbilo o něco víc. Každopádně určitě knihu doporučuji a moc se těším na Obsidio.

Hoshi
27.12.2017

Gemina mi doma ležela už pár týdnů a stále jsem si říkala, že si ji přečtu, až budu mít volno, budu moct číst dlouho do noci a ráno nepospíchat. Trochu mě mrzí, že jsem čekala takovou dobu, než knihu otevřu, ale zase na druhou stanu jsem si příběh užila mnohem víc.
Grafická stránka knihy je opět úžasná, deník Hanny tomu dodává zajímavé kouzlo, obzvláště její kresby. Příběh je čtivý a baví. Jen nedoporučuji číst některé pasáže v noci, pokud máte bujnou fantazii ... Uff, nesnáším ty hnusný mrchy.

Error

Akta Illuminae si nejde nezamilovat.

MagdalenaHalow
27.12.2017

Na začátku jsem se toho trochu obávala, protože mít za hlavní hrdinku rozmazleného fracka, co se sjíždí prachem, není úplně ideální, ale naštěstí se brzy vzpamatovala a příběh má stejné grády jako jednička!

Márinka
26.12.2017

V březnu jsem na svých stránkách pěla ódy na první díl: návrat k hard science fiction, napínavý příběh, při kterém se ani minutu nenudíte, naprosto fantastické, a dosud nevídané, grafické zpracování. Netrpělivě jsem očekávala Geminu. Nezklamala jsem se. Více v recenzi.

Mishak
05.12.2017

Toužíte po knize, která vás nenechá vypnout a nutí vás hledat tajemství a detaily mezi řádky a někdy dokonce ve své hlavě? Gemina je pro vás jasnou volbou!

Celý můj názor na knihu si můžete přečíst zde:

zdenulii
03.12.2017

Právě jsem dočetla (za den a kousek) a jsem odrovnaná! Neskutečně dobrá série. Nemám slov

nicole1892
29.11.2017

Naprosto dokonalá kniha. Četla se skoro sama :)

vojta9193
24.11.2017

První díl mě odrovnal a týden po dočtení jsem nevnímal nic, než knihu. Na druhý dil jsem se neskutečně těšil. A moje očekávání byly víc, než jenom splněny.

Dokonalá práce, která donutí číst se zatajeným dechem. Mnohem víc textu, více dokonalých nápadů a opět dokonale napsané postavy. Kniha mě odvařila a laťku natáhla neskutečně vysoko. Chci třetí díl. Hned!

Nejlepší kniha, kterou jsem za rok 2017 přečetl.

rarášek
21.11.2017

Miluju tuhle sérii! Opět jsem si skvěle užila. :D
Hanna byla skvělá, v mnohém se tak moc podobala Kady, až na to hackování, v tomhle byla eso Nikova sestřenice Ella, která mě častokrát během čtení pobavila. A Nik se občas choval jako blbeček, ale jinak bych mu nic nevytkla.
Opět jsem si užila knihu složenou z dokumentů, záznamů, chatových rozhovorů a nově i deníku jedné z postav. Ke konci jsem se nechala tolikrát nachytat tak, že si napříště budu dávat pozor, než o něčem rozhodnu, že to tak skutečně je. :Ď
Po tomhle díle můžu říct, že druhý díl zvedl laťku hodně vysoko. Souhlasím se Samirou, že Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou a po tomhle už se nemohu dočkat, s čím přijde Obsidio. :)

Andrea K.
20.11.2017

... už se těším na "OBSIDIO" :-)

E.lisabeth
20.11.2017

Opet jedna velka jizda. Urcite cloveka nakopne i to, ze vzhledem ke grafice knihy, stranky ubihaji pomerne rychle, takze prece docist knihu, kdyz vam zbyva uz jen 200 stran...to je prece brnkacka. Super naloz, zas budu mit par dni o cem premyslet nez se mi vubec bude chtit pustit do dalsi knihy.

Samira
20.11.2017

Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou!!!
Ano jde o naprosto ojedinělou a souhlasím s anotací monumentální vesmírnou ságu.
Tentokrát nevyzdvihávám prvotně formu psaní, i když je i zde zpracována naprosto výjimečně s použitím nových dokumentů, včetně deníku se záhadným krvavým průstřelem, ale především přenesení jejím prostřednictvím do nefalšovaného nekonečného vesmíru se všemi jeho fascinujícími paradoxy, které tolik miluji, milovala jsem a milovat budu.
Gemina není tolik krvavá, i když jde stále o velmi naturalistické čtení, ale stejně drtivě napínavá a prostě ÚŽASNÁ!!!
Díky formě navíc o to sugestivnější, uvěřitelnější a hlavně hravější. I tentokrát velmi chválím české vydání, s pouhým jediným drobným překlepem.
A hrdinové - nelze si je nezamilovat!!!
Zde by bylo místo pro další galaxie superlativů, o to horší bude však čekání na pokračování, věřím, že bude stejně snové.

DOPORUČUJI!!!!

mmmisulka.r
20.11.2017

Až na jednu drobnou zvířecí výtku jsem velmi spokojená. Více textu, lepší přehlednost - díky prvnímu dílu už víme co nás čeká a lépe se tak orientujeme v ději. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

DariDerek
15.11.2017

Naprostá dokonalost. Gemina předčila Illuminae. Gemina je dokonalá!

OndřejMergl
14.11.2017

Po přečtení Illuminae jsem byl velice skeptický, že by se mohl druhý díl vyrovnat dokonalosti prvního, ale Gemina mě příjemně překvapila.

Prvních pár desítek stránek jsem se sice zmateně plácal v nových postavách a prostředí, ale postupem času se vše objasní a přichází opět akční nářez.

Párek teenagerů s hackerkou za zády proti elitnímu komandu zabijáků. Hra na kočku a na myš, ve které má myš dobře nabroušené drápky. Do toho příšery jak z Vetřelce a milostný trojúhelník na pozadí.

Dokonalost završilo zapojení mé nejoblíbenější postavy, na které jsem sice musel čekat půlku knihy, ale rozhodně se vyplatilo!

Grafické zpracování neskutečné, velký obdiv znovu patří tvůrcům za jejich nápady i těm, kteří knihu tak skvěle vysázeli. Jako třešničku na dortu hodnotím v tomto ohledu obrázky z deníčku hlavní hrdinky.

Opět, jakožto přesná cílovka knihy, slintám po přečtení blahem a třesu se na další díl. Pokud se vám líbilo Illuminae, nemáte důvod váhat!

Sherlock-Holmes
09.11.2017

Dnes mi přišla. Jsem nadšen...
Těším se, až si ji přečtu...
SH