Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 736 154

Akta Illuminae série

< 2. díl >

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Gemina , 2016


více info...

Komentáře (154)


Bája89
Bája89
15.01.2024 5 z 5

Druhý díl velkolepé série přinesl čtenáři novou partu hrdinů a nové smrtelně nebezpečné dobrodružství, které vás nutí číst stále dál. Zkrátka skvělá jízda, která je úctyhodným pokračovatelem Illuminae.

Kacka999
Kacka999
21.08.2023 5 z 5

Páni. Druhý díl je za mě rozhodně lepší, než první. Hlavní dvojice mi byla více sympatičtější a i děj byl zajímavější. Těším se na další:)


petrarka72
petrarka72
27.06.2023 5 z 5

Skvělé! Stačila jedna krátká noc...

jitka_dankova
jitka_dankova
08.05.2023 5 z 5

Druhý díl nečekané sci-fi série pro mládež s opravdu překvapivým formátem celé knihy. Opět nečekejte klasický děj knih, zase je to jen kompilát přepisů z videokamer, záznamů chatů, zpráv a taky kresbiček z osobního deníku hlavní hrdinky. Tentokrát jsme na jiném místě s jinými dvěma teenagery, než v předchozím díle. On je drogový dealer, ona namyšlená princezna, která drogy bere. Žádné postavy, které bych si zrovna oblíbila. Ale ten děj a celá ta zápletka byla fenomenální. To, že knihu nedokážu odložit mi došlo ve chvíli, kdy jsem pochopila, proč tam autoři dali ty obrázky 24 útočníků :-)
Fascinující hra na kočku a na myš s bandou zabijáků, do toho děsivý mimozemský organismus a taky časoprostorová anomálie. Doporučuji pro všechny, co na to mají nervy a odhodlání probírat se chumlem zpráv a papírů, které zachycují napínavý boj o život.

jjanca
jjanca
14.04.2023 5 z 5

Po prečítaní Illuminae som pochybovala, že by ju ďalšia časť mohla prekonať. O to prekvapenejšia som bola, keď sa tak stalo. Človek už vie, do čo ho ide, v spisoch sa vyzná a ani pojmy už nerobia problém. Ústrednú trojicu som si zamilovala snáď viac, než Ezru a Kady. Bolo to úžasné, vtipné a napínavé. Teším sa na posledný diel.

Linda007
Linda007
10.04.2023 5 z 5

Možná i lepší, než první díl.

laura
laura
14.03.2023 5 z 5

...jen taková chvilka...taková maličká chvilka...mezi tím okamžikem, kdy se rozhodneš - a tím, kdy přijde smrt... Kdy existuješ jenom ty a ten druhej a všechno, co se chystáš mu jednou provždycky vzít...

Skoková stanice Heimdall. Dívka jistých půvabů. Chlapec pochybného charakteru. A invazní vraždící komando nepřátelské korporace, které má za úkol jediné: všechny zabít.
Pokud jim v tom někdo nezabrání...

...když máte jen dvě možnosti, buď žít ještě chviličku, anebo to sbalit rovnou, většinou vezmete tu chvíli navíc. Ten jediný další nádech...

Příběh lásky a zrady na pozadí vesmírných událostí... Krev, intriky, bolest, ztráta, žal. Šílenství i neskutečná odvaha. Svět, který se vám rozpadá pod rukama... Protože tohle je navždycky...

...ale -

...nakonec i mezi dvěma nádechy se může stát ledaco...

Jenže zlo bez tváře číhá i v temných koutech skokové stanice. V teple reaktoru. Tam někde... se cosi zrodilo...

...a čeká...

Napínavý, čtivý, nezvyklou formou pojatý příběh, který vás pohltí od první strany a vyplivne až na konci. Úžasné grafické zpracování. Šokující zvraty. Napětí. Děs. Fascinující a silně návykové - nedalo se přestat číst.

...nakonec nejde o to, co říkám, tady je hlavní, co udělám...

Co ji čeká na druhé straně?
Přesně to, co slíbil...

Já?
Já...

Error...

Skvělé!

Luskal
Luskal
02.03.2023 5 z 5

Druhy díl trilogie a asi ještě lepší a napínavější, než první. Čtenář už se orientuje v grafickém zpracování, postavách a čtení jde samo. Příběh je nabitý akcí a napětím. Zároveň perfektní zakončení, lákající k přečtení dalšího dílu.
A Nik se stal mým oblíbencem

Jarka_rybář
Jarka_rybář
23.02.2023 5 z 5

Tohle je snad poprvé, kdy čtu druhý díl, který je lepší než první. První jsem četla snad půl roku, druhý tři dny. Má spád, sympatické postavy a fůru superpadouchů. Sem tam nějaké to "Deux ex machina." a nádherný konec. Doporučuji.

Kikulka97
Kikulka97
02.01.2023 5 z 5

Poslední kniha roku 2022 a opět trefa do černého. Málokdy je dvojka lepší než jednička....a víte, že tentokrát ano? Jsemz vědavá na zakončení, protože v tomto světě je pořád, co vyprávět.

Grohlinka
Grohlinka
22.11.2022 5 z 5

Nebyva zvykem, aby v ramci trilogie byl druhy dil lepsi nez prvni, ale oni to dokazali! Hanna a Nik jsou skveli, Pavucik taktez. Zaporak je take velice dobre napsany. A ja jsem jednim sloven nadšena.

Iva095
Iva095
21.11.2022 5 z 5

Tak tato knížka nezklamala. Těžko říct jestli byla lepší než první díl nebo ne, možná o trošku. Co k tomu říct. Knížka je ještě o trošku větší než první díl, ale stejně jsem jí věnovala pouze několik hodin, během dvou dnů jsem jí přečetla. Jak jsem se pustila do čtení nebyla jsem schopná knížku zavřít. Tento příběh je prostě dokonalí. Doufám, že i ten poslední díl bude stát za to. Samozřejmě doporučuji všem.

voody99
voody99
13.10.2022 5 z 5

Wow.... Omlouvám se všem knižním bohům že jsem řekla když tahle série vycházela že ji nepotřebuji. Ještě že byl dotisk a já si jí koupila.
Tohle bylo absolutně úžasné a skvěle čtení... Za mě ještě lepší než první díl prostě.... Wow.. Miluji to.... Budu se sice opakovat ale to zpracování knihy je dokonalé.

6493
6493
15.09.2022 5 z 5

RECENZE NA DÍL GEMINA
Vesmírná jízda pokračuje! Nebezpečí zombie viru je zažehnáno, ale ejhle! S novými hrdiny přichází nové problémy a tentokrát to bude boj jak s Vetřelcem, tak i Predátorem naráz.
Děj se tentokrát odehrává převážně na skokové stanici Heimdal, nicméně se starými hrdiny z jedničky se rozhodně neloučíme, jen potkáme pár dalších. Stejně jako v jedničce, i tady jsou postavy prostě top top top, celková zápletka možná ještě o kousek napínavější a hlavně si tu autor troufl i na teorii multiverza, která je teď tolik v módě.
Vtip a emoce jsou opět na denním pořádku a já musím jen smeknout! Napsat druhý díl trilogie je často 50 na 50; často to dopadne nevalně a syndrom druhých dílů udělá své. Gemina je ale pyšným pokračováním v krasojízdě a nenechá vás na pochybách, že Kristoff je jedním z nejlepších a nejoriginálnějších autorů s vé doby.
*****
RECENZE NA CELOU TRILOGII
Jay Kristoff je literární bůh. Ať už jste od něj něco četli, nebo jsou akta Illuminae vaší kristoffovskou prvotinou, vítám vás do fanklubu.
V trilogii Akta Illuminae se dostáváme do sci-fi světa z daleké budoucnosti, kde jsou planetární kolonie, červí díry, vesmíré atomovky a space chřipky na denním pořádku.
Máme tu bad guys, good guys, shady guys a jednoho Hala 9000 v2.0, a to všechno protkané časoprostorovou romantikou. V rámci třech dílů postupně sledujeme příběh jedné planety, jedné meziplanetární stanice, čtyř vesmírných lodí, třech mileneckých párů, několika desítek Vetřelec-stajl slizáků, haldy zombík-stajl lidí a plus mínus milionu kilometrů ventilací.
Když si odmyslím grafickou úpravu knihy, díky které Akta Illuminae na první pohled vyčnívají z řady sci-fi knih, dostanu komplexní, propracovaný, uvěřitelný a originální příběh, který má spád, hloubku, pobaví, srší emocemi a nebudete se od něj chtít odtrhnout. Kdybste se v průběhu čtení náhodou začali nudit, do víru děje vás rychle vtáhne grafická stránka knih, která je zábavná, novátorská a čtení díky ní rychle odsípá. Děkuji autorovi za skvělou práci, Akta Illuminae se lehce řadí mezi moje oblíbené série a těším se, až se k nim za čas opět vrátím.

Lenka2533
Lenka2533
21.06.2022 4 z 5

Druhý díl se mi také líbil! Byl možná ještě akčnější než první. Většině se líbil víc druhý díl, ale mně se líbily oba stejně. Opět jsem si oblíbila nějaké postavy a příběh mě moc bavil. Jeden zvrat za druhým. Opravdu pecka! Pořád obdivuji grafické zpracování, je fakt úchvatné. A navíc ty obálky jsou taky úplně úžasný! No a ten styl psaní je prostě skvělý. Čte se to opravdu rychle. Nejvíce mě baví ty konverzace. Opět hodnotím 4 ⭐ a těším se na poslední díl.

Hatshepsut
Hatshepsut
10.05.2022 5 z 5

Určitě velmi originální zpracování a ilustrace, stejně jako v prvním díle, ikdyž už vás to tak nepřekvapí. Děj v tomto příběhu je akčnější, snad ještě více napínavější a stejně jako při čtení Illuminae se nelze odtrhnout od knihy. Tak co nám odhalí třetí díl?

Pog
Pog
02.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Pokud jsem prvnímu dílu dala 4 hvězdičky, musím tomuhle dát jenom 3. Bylo to téměř na chlup stejné jako první díl - záporáci z BeiTechu se snaží někoho vyvraždit, zároveň naše hrdiny zužuje i biologická hrozba, pár náctiletých dětí zachrání hned dva vesmíry a nějakou dobu se zdá, že hlavní mužská postava je mrtvá. To mi trochu připomíná situaci s Ezrou v Illuminae. Tentokrát jsem na to ale neskočila a čekala jsem, kdy a za jakých okolností Nik ožije :D samozřejmě nesmí chybět špičková hackerka, která vždy zachrání situaci ve chvíli, kdy už autorům došly nápady, jak jinak své postavy zachránit.
Ten otřesnej překlad konverzací už mi lezl krkem v prvním díle, tady to bylo snad ještě horší (třeba slovo fťypnej - to fakt někdo myslí vážně?)
Ezra v prvním díle i Nik v tomhle se taky vyznačovali naprosto debilní vlastností řešit kraviny ve chvíli, kdy jim jde o život - například Nikovo řešení přezdívky v chatu, zatímco se mu Ella snažila vysvětlit že brzo umře. No, aspoň byl Nik sympatičtější než Ezra, toho jsem fakt nesnášela.
Jinak to odhalení, kdo je vlastně Rapír... to byl jeden z těch WOW momentů, díky kterým jsem si zamilovala hlavně první díl. Rapírovo rozhodnutí na konci knihy bylo dojemné. Byla to dobrá postava :)
Mrzí mě, že SPIRO tady neměl tolik prostoru a projevil se vlastně až na konci, ale to je pochopitelné, když se děj odehrával na Heimdallu :D doufám, že v posledním díle dostane prostoru víc, protože ho fakt žeru

papajapa
papajapa
10.04.2022 5 z 5

Když to vezmu racionálně tak některé pasáže jsou dost přitazené za vlasy, ale... Me tohle prostě baví. Mám rada únik do jiného světa, který v dnesni době ještě neni a možná ani nebude. Ještě ze mám doma další dil na který hned jdu.

Xemerius
Xemerius
28.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Moje další kniha ze společné tvorby autorů a zase další super kousek :) . Spokojenost. Za mě i dokonce trošku lepší než 1. Příběh (po)bavil, odreagoval, hezky odsýpal. Některé části byly teda trochu drsné, ale zase na druhou stranu tu nechybí napětí :))

SPOILER :)


Jo, a ty rozdvojené reality? To byl doopravdy jinej vesmír :D

l_Riky_l
l_Riky_l
30.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha, stejně jako její první díl, je zajímavě graficky zpracovaná a mně se to moc líbí

Do knihy jsem se začetla a upřímně se mi líbí asi víc než Illuminae (první díl).
Na začátku mě lehce zaskočili nové postavy, ale i ty jsem si brzo oblíbila a ráda o nich četla.

Taky jsem si říkala, jestli se ještě dočkám Kady a Ezry z minulého dílu a dočkala jsem se! Oba příběhy k sobě souvisejí a na konci se přímo střetnout. Zbožňuji a vrhám se na třetí díl, protože tenhle skončil celkem otevřeně a chci se dozvědět, jak to tedy bylo.

Btw:
Věřili jste té Nikkovi smrti? Protože já moc ne