Gemina

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325595/gemina-vUC-325595.jpg 4.7164

Akta Illuminae (2.)

Gemina (2016)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

pazdy15

1. Díl akt Illuminae byla bomba už tím, že to bylo něco, co jsem nikdy neviděl co se týče grafického zpracování. Příběh byl též luxusní , no a díl číslo 2 , tento, mi už tak nápaditý nepřišel. Zaprvé to bylo něco, co už mě nadchlo jednou a podruhé už moc ne , a za druhé mi přišlo, že ten příběh byl protahovaný zbytečně na mnoho stránek , především v první polovině knihy. NICMÉNĚ!!! Děj opět skvělý , akce hodně , logické uvažování postav a děje nutí i Vás k neustálému přemítání nad dějem a tak to má být . 4 z 5

bibi.r

Do háje, do háje, do háje! Kde je další díl? Já ho chci okamžitě mít!!!

Jako fakt super knížka. Snad bych dokonce i řekla, že je lepší než jednička. I když je malinko ujetější :D.

Spoiler:
Jako musím říct, že zvlášť ke konci jsem u knížky vykřikovala: "Cože?" "To snad nemyslí vážně." "Ne, on ne!" "Ne, Ellu ne, ta je nejlepší, to jí nemůžete udělat." "Co?" "A sakra, tak to mě nenapadlo."

A ještě spoustu, spoustu dalších :D. No vypadala jsem jak šílenec.

andrejci

Okamžitě potřebuji další díl. Ten konec byl naprosto boží. Byla jsme trochu aji zmatená. Já chci další díl.:)

NemesisTrimble

Stejně jako první díl, ani Gemina nezklamala. Ba naopak. Byla ještě lepší! Hannu a Nika jsem si oblíbila hned a při čtení jsem se nemohla přestat smát. Opět byla vtipná, úžasně zpracovaná a napínavá! To, co všechno se tam odehrálo prostě nejde sepsat na pár řádků. Bylo to naprosto skvělý. Napětí z knihy opravdu jen sršelo, nechyběly však ani slzy. U některých částí jsem se opravdu zarazila a nemohla popadnout dech, jednoduše řečeno... Kniha byla dechberoucí a rozhodně bych ji doporučila všem, kterým se líbil první díl a kteří rádi čtou tento typ knih.
Nemesis T.

Er.es

Páni… stejný grády jako první díl. BOOOOM!!! Vesmírná jízda nahoru a dolů, BeiTech vás nenechal chvilku vydechnout! Výbuch atomové bomby v porovnání s akčním obsahem knihy, kdy kolikrát přestanete dýchat, je pouhý výstřel z petardy.

**Spoiler**
Chyběl mi SPIRO. Děsně moc. Každou stránku se mi víc a víc oddaloval a já ve dvojce neměla nikoho, kdo by mi ztracenou lásku nahradil… Pak přišel, vrátil se…. a mně se ulevilo….
**Konec spoileru**

Co ten konec jako???? Dělaj si k***a p***l ????

Tyhle knihy jsou vážně poEzrovsku, poKáďovsku, poEllovsku, poNikovsku a po PoHannovsku bez pochyby TOP TOP TOP!!! Díky!!!
Spojení ukončeno…

Corso

Ja chapem ze nie som cielovka, kupil som pretoze som kupil aj Iluminae. Som milovnik sci-fi, tak preco nie? V jadre je to lovestory. Uz tu som mimo. Je to jasne pisane pre mladeho citatela. Precitate to hoci 650 stran asi za dva dni. Pretoze 150 stran su graficke, 300 stran dialogov s max 20 riadkami, a len zvysok hutnejsi text. Prepacte mi ze som sa pustil skor do statistiky, pretoze dej ma absolutne nezaujal, a vtedy sa zacnem sustredovat a bavit inymi vecami a mam chut trhat a "hejtovat". Pribeh je jedno klise nalepene na druhe, navyse tak silne obsazne dielko, ze by sa obsah zmestil na dve strany A4. Ja rozumiem ze mladi to zeru pretoze je to krasne graficky, neortodoxne vyvedena kniha, ale ako nazriete za to pozlatko... smutok v mojich ociach. Dialogy?? Takto naozaj rozpravaju young adult? Ci je to len predstava spisovatelov ze takto mladi medzi sebou debatia? Ja v reale pocuvam same kamo-pica-kokot-loove, Ale tu je to podane akoze aj aby to bolo odvazne vulgarne, aj je to romanticke podpichovanie strojene ako ...ako umela slahacka v hrnceku nesky. A vycernenie vulgarizmov je smiesne, bud sme vulgarni, alebo nie. V podstate ma v knihe najviac bavilo hadat, co tam prekladatel vlastne chcel dat a schoval to predo mnou. :) V dialogoch je vsak hlavny problem v niecom uplne inom. Ludom tam ide o zivoty a oni sa len tak bavia o takych (cenzored), ze to az stipe v ociach. Tam je vyvrazdovacie komando,a survajvri sa cez interkom bavia o tetovani, o vyzyvavom odievani, perlia tak dvojzmyslami, slovnymi hracickami. Ako uprimne? Odstrelil by som ich na pockanie aj ja. :)
PS: uplne ma to prestalo bavit ako som videl na stranach 114-115 fotky prepadoveho komada. To musite vidiet, stredoskolske tablo suvix proti tomu. Ja odmietam buducnost kde miesto marinakov z Votrelcov budu sa ohanat zbranami nagelovani chalani a cheerliderky. (Jasna snaha autorov pomoct sa stotoznit s postavami, aj tymi zapornymi.)
PS2: Nedoporucujem nikomu, kto ma nacitane viac ako dva-tri lubovolne sci-fi romany. Ale detom to kludne kupte, budu nadsene. Mozno ich to pritiahne raz ku kvalitnejsej hutnejsej literature.
PS3: nekamenujte ma, je to moj nazor, ale vidim ze sem niekto musel napisat aj tento pohlad na vec.
Zdar zdar zdar, a niekedy nabuduce u lepsej sci-fi dovydrenia.

popeluška

Tak to byla tedy jízda.......kniha se mi líbila stejně jako první díl.Opravdu krásný zážitek na který se hned tak nezapomene :-) a ta grafika.... velká třešnička na dortu :-)

Tofinka

******** SUPER KNIHA! (Pardon... Ta cenzura v knize vás nutí mluvit trošinku sprostě :D)

Takže nepřekonatelně úžasný první díl byl překonán. Člověk by řekl, že vzhledem k počtu úmrtí v této sérii to nebude moc vtipná kniha, ale opak je pravdou. Protože seznam "10 důvodů, proč ten, kdo stvořil vesmír, ať to byl kdokoliv, je totální debil" v jiné knize rozhodně nenajdete :D.

Nádherná grafika, troufám si dokonce říct, že lepší než v Illuminae, nás zase o trochu víc vtáhla do děje.... Jediné co musím knize vytknout jsou záznamy z kamer, které tam byly oproti prvnímu dílu až moc často a už mě nebavily číst.

EPICKÝ konec díky kterému se těším na další díl. (Po dočtení jsem byla tak nadšená z toho, že je to tak úžasná kniha, a zároveň smutná z toho, že kniha končí, že jsem musela vypadat jak sjetá prachem ❤.)

POZOR SPOILER!

Kvůli změně hlavních postav jsem si nebyla tak úplně jistá, co od knihy očekávat. Taky jsem se bála, že tam moc nebude můj oblíbenec SPIRO, ale to se naštěstí nestalo a své místo v příběhu dostali i Ezra a Kady. Jinak Nikovi jsem fandila hned od začátku a jeho smrt mě hodně zasáhla (ukápla slzička).

KONEC SPOILERU

UKÁZKA Z KNIHY

Hanna D: Bože můj.
SPIRO: Nemohu sloužit. I když se zdá, že lidé si mě s Ním někdy pletou.
Hanna D: Bože můj, ta kytička... SPIRO, ta kytička, *****!

...

SPIRO: Zpracovávám...
BOLLOVÁ, Syra: Ty ********* hajzle. Ty mizernej vrahounskej ****.
SPIRO: Okamžik, prosím... Stále zpracovávám...

Nyní se stávám smrtí, ničitelem světů.
(Spíš taková "myšlenka", co se mi zalíbila❤)

Blahona

Přestože se mi Gemina líbila o kapánek míň, stále je to v rámci žánru young adult příběh, který vyčnivá nad ostatními. Na mě bylo překvapení v závěru trochu silné kafe, ale beru ho. Kniha je opět nádherně graficky zpracovaná a díky ilustracím posouvá laťku ještě výš než u Illuminae. Více v recenzi zde na DK nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

Tucaka

Naprostá PECKA!
Ačkoliv první díl Iluminae byl pro mě naprosto nepřekonatelný, ukázalo se, že i přesto dokáží spisovatelé překvapit a napnout čtenáře mnohem více. Nenechte se odradit na první pohled je kniha doslova "obří" .. avšak rozložení písmen, design, popisování děje od SPIRA dodává příběhu dynamičnost. V jednu chvíli očekáváte jistý konec, autoři vás ale v příštích minutách vyvedou z míry. Geniální...

šneki

Gemina pro mě byla tak trochu zklamání. Sice se mi více líbily hlavní postavy, ale mám pocit, že jinak se to od Illuminae moc nelišilo, což rozebru (se SPOILERY) níže.

Zaprvé mne chvílemi přestávalo bavit číst záznamy z kamer, přece jenom když máte knížku napsanou takhle, tak vás po chvíli nebaví číst normální děj. To samé pak bylo na konci u pohledů Nicka a Hanny z jiných dimenzí. Číst obojí by byla ztráta času, protože polovina se opakuje, takže jsem jen přeskakovala mezi dvěma stránkami a moc si to neužila.
Dále si říkám, co by asi dělaly postavy, kdyby nebyl v příběhu alespoň jeden hacker, který vždy všechno zachrání.
A nakonec konec. Už podruhé si zde myslíme, že nám umře hlavní postava/y a ejhle, zase všichni žijou. Jsem zvědavá na Obsidio, ale zároveň i lehce skeptická, abych nečetla potřetí variaci na tu stejnou knihu.

Belisima

2.knížka opět výborná, bavila mě od začátku do konce, akorát mi to už přišlo trochu přitažený za vlasy. Ale i tak mě to neodradilo a přečetla jsem knížku za den a půl. Kresby a fotky dodali celému čtení lepší představivost. Určitě si přečtu znovu všechny díly až vyjde Obsidio, mělo by vyjít v listopadu 2018, už se moc těším.

Ailee

Z počátku jsem měla problém, na rozdíl od prvního dílu, začíst se, ale od okamžiku, kdy započal útok, jsem se už nemohla odtrhnout. K...a to byla jízda! To se nedá říct jinak. Ano, po dočtení mám tendence mluvit do p....e hodně vulgárně. A ten konec?! Po Rapírově hlášení jsem nadávala jak vzteklá, než se opět ozvala Její Výsost a uvedla vše na pravou míru. :-) Konečně knihy, které mě umí, skutečně umí zaskočit a překvapit. Jej!
Trošku mě děsí fakt, že po celou dobu čekání na druhý díl jsem se nejvíc těšila na UI Spiro. No vážně? Ujetá, rozhašená umělá inteligence, která v záchvatu logiky povraždí kohokoli, hlavně když to poslouží účelu... a mě fascinuje ze všech "postav" nejvíc? Asi bych se měla jít léčit! :-D

Veronicess

Ono to bolo ešte lepšie ako prvá kniha. A to som si myslela že sa to nedá.

Moja knižnica má pobočky po celom meste. Bohužiaľ v tej kam zvyčajne chodím boli všetky kópie Geminy požičané. A aj vo všetkých ostatných na okolí. Po dočítani Illuminae som bola taká netrpezlivá, že som si pekne pocestovala na druhý koniec Brna do knižničnej pobočky, kde už na mňa čakala jedna nepožičaná Gemina. A vôbec toho neľutujem.

Tých šesťsto niečo strán som prečítala ako nič. Nemohla som prestať. Nechcela som prestať. A potom som bola odmenená tým mega zvratom. Jasné, vedela som že to bude úžasné. Ale že až tak..

Kniha bola skvelá. Neodložiteľná, napínavá a dych-berúca. Teraz už len netrpezlivo vyhliadam pána poštára, až mi prinesie Obsidio.

Attia

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

Shira27

NE. MÁM. SLOV.
Neexistuje nic, co by tak skvěle vystihlo tuhle sérii.
Přečteno během pár dní, nemohla jsem se odtrhnout....
OBSIDIO... čekám...

kalinkacz

Wow! První díl byl opravdu skvělý, originální grafické zpracování dalo čtenáři nezapomenutelný zážitek! Z toho důvodu jsem se druhého dílu trošku bála, přeci jen laťka byla dána opravdu vysoko... A nakonec, tohle bylo ještě lepší! Nevěřila jsem, že je to možné, ale stalo se... Pro mě jedna z nejlepších knih loňského roku a nemůžu se dočkat posledního, třetího dílu... V zahraničí vychází už za měsíc!

walusaaa

Bála jsem se nových charakterů a nakonec jsem si Nika a Hannu oblíbila víc než Kady a Ezru. Příběh, který tahle trilogie zatím vypráví se mi moc líbí, je zajímavý, svým způsobem jiný a napínavý jak kšandy. Řekla bych, že se mi nakonec Gemina líbila víc než Illuminae, což jsem popravdě nečekala. Knížka mě překvapila a opět dávám 5*. Jen tak dál!

Sarah11

Jestli jsem u Illuminae váhala ohledně hodnocení, tady na to rozhodně není prostor. Suverénních pět hvězd, a kdyby to šlo, neváhám a dám jich šest. Nejdříve jsem měla trochu obavy z hlavní hrdinky, ale naštěstí se srovnala a další vesmírný nášup mohl začít. A že toho bylo požehnaně. I přes tu až děsivou tloušťku jsem knihu zhltla za pár dní a musím říct, že pro mě bylo velmi těžké ji odložit a jít něco dělat, protože se stále něco dělo a stále bylo co objevovat. A opět... V této sérii nikdy nic není tak, jak se na první pohled zdá, o čemž jsem se, hlavně ke konci, několikrát přesvědčila. Jak už jsem psala u Illuminae, ze začátku jsem se obávala formy, kterou je tato série psaná a teď je mi až líto, že se zase na nějakou dobu budu muset uchýlit ke klasickým knihám, protože tohle je naprostý skvost a must have pro všechny milovníky sci-fi.

Nathanielka

Dokonalost!

Aliii

Opět naprosto originální a úchvatné grafické zpracování a pár zajímavých nápadů.

sgjoli

Stejně jako první díl, tak i tato kniha je dějově opět nadupaná a skvěle propracovaná. Začátek je možná trochu pomalejší a možná by vám mohlo chvilku trvat, než se zorientujete v jednotlivých postavách, ale věřte, že se kniha brzo rozjede a je to opět stejná jízda, jako byl předchozí díl. A já si tuhle pecku naprosto užila.

Grafika opět perfektní, závěr výborně vygradovaný. Skvělá postava Elly, která byla pro mne největší hrdinkou z celé knihy.

Už se moc těší na závěrečný díl.

AllyKumari

3,5 hvězdičky.
Dobré, pořád dobré. Ale přeci jen ne tak dobré jako první díl.

Marekh

Kniha je výborně graficky zpracovaná. Takovýto koncept knihy jsem ještě neviděl. Po obsahové stránce je také zajímavá. Ačkoliv má kniha 650 stran, tak jsem ji přečetl za 2 dny. Kniha se četla dobře.

Je spíše určena pro mladší čtenáře, kteří mají rádi sci-fi žánr. Možná si časem přečtu první díl této série, poněvadž jsem první díl nečetl.

Miliarda

Stejně jako první díl, je i toto pokračování knižní série velmi čtivé. Bohužel však k dokonalosti prvního dílu něco chybí. Napětí už není dávkováno tak precizně jako v prvním díle, objevuje se zde řada nelogičností a závěr byl pro mě docela zklamáním. Navíc kniha je takřka kopií prvního dílu a šlo tak dobře předvídat co se stane. Na druhou stranu však musím pochválit jedinečný formát knihy, který je oproti prvnímu dílu ještě více "vyšperkovaný" a také čtivost knihy, neboť jsem se ani chvíli nenudil. Bohužel pro Geminu nastavil první díl laťku tak vysoko, že její překonání by bylo obrovským překvapením, což se v druhé části této skvělé trilogie bohužel potvrdilo.

Aquilla

O můj bože!!! U téhle série se mi nedostává slov! Řekla bych, že Gemina je ještě o chlup lepší než 1. Illuminae. A to jsem si myslela, že to není možné. Ale ono je!! Grafické zpracování mi vůbec nevadilo, naopak jsem si ho zamilovala. Hlavní postavy opět úžasné ! Hlavně Ellu jsem si hrozně oblíbila! Tuhle sérii jsem rozhodně nečetla naposledy a už se moc těším až vyjde Obsidio.

katallinka

Opět skvěle graficky zpracovaná kniha. Nicméně mi Gemina nepřipadala tak dobrá jako Illuminae. Čtení mi nešlo tak snadno a mnohem déle mi trvalo.

Denikyy

Gemina mi přišla o něco slabší než Illuminae. A to z hlediska děje, což ale neznamená, že by byla Gemina špatná kniha. Postavy jsou skvělé, ale moje ( a asi nejsem jediná) oblíbenkyně je Ella. Chvilkami předvídatelná, ale graficky SKVĚLE zpracovaná kniha, která vás vtáhne do děje a navíc s mnohem komplikovanějším rozuzlením. Kdybych mohla, dala bych 4,5 hvězdiček - ale trochu překonám ty drobnosti, které štvou asi každého čtenáře a dám jich pět.

Kirtans

Za mne trochu vleklý začátek, kde jsem se nemohla chytit od minulého dílu, čteného přesně před rokem. Pak se to ale rozjelo a je to opravdu našláplá jízda, nechybí nic, ani milostný příběh.

Roselunda 1928

(Obsahuje možné spoilery)
Ne, nevyhnu se srovnávání s prvním dílem...
Po dějové stránce mi to přijde slabší než Illuminae. Rozhodně to není vycpávkový díl, příběh ubíhá a vše, co se děj, je důležité, ale upřímně, ty čtyřhubé potvory mi tím, co dělaly, trochu připomínaly Fobos, a autoři se podle mě u toho rozuzlení nechali až moc unést (paralelní vesmíry... jako vážně...), což můj dojem z knihy trochu shodilo. Nik a Hanna mi chvílmi až moc připomínali Kady a Ezru. Nicméně, mým oblíbencem se stala Ella.
Co ale musím pochválit, je zpracování, které je podle mě ještě dokonalejší než v Illuminae. Ne úplně exkluzivní děj je podán tak neskutečně, že mě to i přes mé výhrady vtáhlo a nepustilo. A proto uděluji všech pět hvězdiček (i když ne úplně čistých) a Gemina bude mít čestné místo v mé knihovně.

P.S.: A i když tam jsou některé věci hrozně předvídatelné, tak mi jich spousta nedošla... ach jo :D