Gemina

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/big_gemina-vUC-325595.jpg 4.7628

Akta Illuminae 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Gemina, 2016

Kniha Gemina

Hatshepsut

Určitě velmi originální zpracování a ilustrace, stejně jako v prvním díle, ikdyž už vás to tak nepřekvapí. Děj v tomto příběhu je akčnější, snad ještě více napínavější a stejně jako při čtení Illuminae se nelze odtrhnout od knihy. Tak co nám odhalí třetí díl?

Pog

(+ SPOILER) Pokud jsem prvnímu dílu dala 4 hvězdičky, musím tomuhle dát jenom 3. Bylo to téměř na chlup stejné jako první díl - záporáci z BeiTechu se snaží někoho vyvraždit, zároveň naše hrdiny zužuje i biologická hrozba, pár náctiletých dětí zachrání hned dva vesmíry a nějakou dobu se zdá, že hlavní mužská postava je mrtvá. To mi trochu připomíná situaci s Ezrou v Illuminae. Tentokrát jsem na to ale neskočila a čekala jsem, kdy a za jakých okolností Nik ožije :D samozřejmě nesmí chybět špičková hackerka, která vždy zachrání situaci ve chvíli, kdy už autorům došly nápady, jak jinak své postavy zachránit.
Ten otřesnej překlad konverzací už mi lezl krkem v prvním díle, tady to bylo snad ještě horší (třeba slovo fťypnej - to fakt někdo myslí vážně?)
Ezra v prvním díle i Nik v tomhle se taky vyznačovali naprosto debilní vlastností řešit kraviny ve chvíli, kdy jim jde o život - například Nikovo řešení přezdívky v chatu, zatímco se mu Ella snažila vysvětlit že brzo umře. No, aspoň byl Nik sympatičtější než Ezra, toho jsem fakt nesnášela.
Jinak to odhalení, kdo je vlastně Rapír... to byl jeden z těch WOW momentů, díky kterým jsem si zamilovala hlavně první díl. Rapírovo rozhodnutí na konci knihy bylo dojemné. Byla to dobrá postava :)
Mrzí mě, že SPIRO tady neměl tolik prostoru a projevil se vlastně až na konci, ale to je pochopitelné, když se děj odehrával na Heimdallu :D doufám, že v posledním díle dostane prostoru víc, protože ho fakt žeru

papajapa

Když to vezmu racionálně tak některé pasáže jsou dost přitazené za vlasy, ale... Me tohle prostě baví. Mám rada únik do jiného světa, který v dnesni době ještě neni a možná ani nebude. Ještě ze mám doma další dil na který hned jdu.

Xemerius

(+ SPOILER) Moje další kniha ze společné tvorby autorů a zase další super kousek :) . Spokojenost. Za mě i dokonce trošku lepší než 1. Příběh (po)bavil, odreagoval, hezky odsýpal. Některé části byly teda trochu drsné, ale zase na druhou stranu tu nechybí napětí :))

SPOILER :)

Jo, a ty rozdvojené reality? To byl doopravdy jinej vesmír :D

l_Riky_l

(+ SPOILER) Kniha, stejně jako její první díl, je zajímavě graficky zpracovaná a mně se to moc líbí

Do knihy jsem se začetla a upřímně se mi líbí asi víc než Illuminae (první díl).
Na začátku mě lehce zaskočili nové postavy, ale i ty jsem si brzo oblíbila a ráda o nich četla.

Taky jsem si říkala, jestli se ještě dočkám Kady a Ezry z minulého dílu a dočkala jsem se! Oba příběhy k sobě souvisejí a na konci se přímo střetnout. Zbožňuji a vrhám se na třetí díl, protože tenhle skončil celkem otevřeně a chci se dozvědět, jak to tedy bylo.

Btw:
Věřili jste té Nikkovi smrti? Protože já moc ne

Lokina

První díl se mi velice líbil, bylo to zase něco jiného, neokoukaného. Druhý díl mě nezklamal, čtení jsem si užila do poslední stránky.
Jen mě mrzelo, že děj tak hrozně moc ubíhá. Napomáhalo k tomu i to, v jakém formátu je kniha psaná. Ale to knize vůbec nemám za zlé, protože ke konci nastaly tak velké zvraty, že jsem musela zpomalit ve čtení, aby můj mozek všechny informace zpracoval.
Ke grafické stránce nemám, co vytknout. Zajímavý nápad jak ještě více zaujmout čtenáře a to si myslím, že kniha splnila.
Jen trochu mi vadil věk hlavních hrdinů, bylo drsné, že dokázali zpacifikovat jednotku zabijáckých agentů, ale oni pak z toho vzešli jako neschopná banda, která si nedovedla poradit s párem teenagerů.

Emilie.Black

Musím povedať, že prvý diel sa mi páčil viac, chýbalo mi tam TO niečo desivé a temné čo sa mi na Illuminae páčilo. Ale aj tak perfektné, dej sa mi veľmi páčil, len postavy mi asi až tak nesadli. Ale každopádne sa teším na záver série a celé rozuzlenie príbehu.

Ainyska

Napínavé jako kšandy, uvidíme co přinese třetí díl. Rozhodně doporučuji číst hned za sebou, je to ucelenější a více se ponoříte do děje. I tento díl se povedl, byť jsou v hlavní roli nové postavy, krásně se v průběhu děje propojují.