Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 740 155

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

Electricman37
28.12.2017 5 z 5

Gemina mi přijdou oproti Illuminae malinko slabší, ale pořád je to úžasná kniha. Postavy byly super, nejvíc se mi líbila asi Ella, ale není tam žádná postava, která by měla špatný charakter (Teď samozřejmě myslím, že by byla nezajímavá, zlá postava nemusí být špatný charakter). Grafické zpracování rovněž skvělé a opravdu klobouk dolů všem, kteří na knize dělali, od spisovatelů až po překladatele. A konečně se dostávám k příběhu, který byl skvělý, ale někdy jsem si chvílemi připadal, jako by se něco podobného stalo v Illuminae. Samozřejmě prostředí i hlavní postavy jsou jiné, ale přesto jsem tam určitou podobnost viděl, sice mi to moc nevadilo, ale je to ten důvod, proč se mi Illuminae líbilo o něco víc. Každopádně určitě knihu doporučuji a moc se těším na Obsidio.

Hoshi
27.12.2017 5 z 5

Gemina mi doma ležela už pár týdnů a stále jsem si říkala, že si ji přečtu, až budu mít volno, budu moct číst dlouho do noci a ráno nepospíchat. Trochu mě mrzí, že jsem čekala takovou dobu, než knihu otevřu, ale zase na druhou stanu jsem si příběh užila mnohem víc.
Grafická stránka knihy je opět úžasná, deník Hanny tomu dodává zajímavé kouzlo, obzvláště její kresby. Příběh je čtivý a baví. Jen nedoporučuji číst některé pasáže v noci, pokud máte bujnou fantazii ... Uff, nesnáším ty hnusný mrchy.

Error

Akta Illuminae si nejde nezamilovat.

MagdalenaHalow
27.12.2017 5 z 5

Na začátku jsem se toho trochu obávala, protože mít za hlavní hrdinku rozmazleného fracka, co se sjíždí prachem, není úplně ideální, ale naštěstí se brzy vzpamatovala a příběh má stejné grády jako jednička!

Márinka
26.12.2017 5 z 5

V březnu jsem na svých stránkách pěla ódy na první díl: návrat k hard science fiction, napínavý příběh, při kterém se ani minutu nenudíte, naprosto fantastické, a dosud nevídané, grafické zpracování. Netrpělivě jsem očekávala Geminu. Nezklamala jsem se. Více v recenzi.

Mishak
05.12.2017 5 z 5

Toužíte po knize, která vás nenechá vypnout a nutí vás hledat tajemství a detaily mezi řádky a někdy dokonce ve své hlavě? Gemina je pro vás jasnou volbou!

zdenulii
03.12.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla (za den a kousek) a jsem odrovnaná! Neskutečně dobrá série. Nemám slov

nicole1892
29.11.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Četla se skoro sama :)

vojta9193
24.11.2017 5 z 5

První díl mě odrovnal a týden po dočtení jsem nevnímal nic, než knihu. Na druhý dil jsem se neskutečně těšil. A moje očekávání byly víc, než jenom splněny.

Dokonalá práce, která donutí číst se zatajeným dechem. Mnohem víc textu, více dokonalých nápadů a opět dokonale napsané postavy. Kniha mě odvařila a laťku natáhla neskutečně vysoko. Chci třetí díl. Hned!

Nejlepší kniha, kterou jsem za rok 2017 přečetl.

rarášek
21.11.2017 5 z 5

Miluju tuhle sérii! Opět jsem si skvěle užila. :D
Hanna byla skvělá, v mnohém se tak moc podobala Kady, až na to hackování, v tomhle byla eso Nikova sestřenice Ella, která mě častokrát během čtení pobavila. A Nik se občas choval jako blbeček, ale jinak bych mu nic nevytkla.
Opět jsem si užila knihu složenou z dokumentů, záznamů, chatových rozhovorů a nově i deníku jedné z postav. Ke konci jsem se nechala tolikrát nachytat tak, že si napříště budu dávat pozor, než o něčem rozhodnu, že to tak skutečně je. :Ď
Po tomhle díle můžu říct, že druhý díl zvedl laťku hodně vysoko. Souhlasím se Samirou, že Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou a po tomhle už se nemohu dočkat, s čím přijde Obsidio. :)

Andrea K.
20.11.2017 5 z 5

... už se těším na "OBSIDIO" :-)

E.lisabeth
20.11.2017 5 z 5

Opet jedna velka jizda. Urcite cloveka nakopne i to, ze vzhledem ke grafice knihy, stranky ubihaji pomerne rychle, takze prece docist knihu, kdyz vam zbyva uz jen 200 stran...to je prece brnkacka. Super naloz, zas budu mit par dni o cem premyslet nez se mi vubec bude chtit pustit do dalsi knihy.

Samira
20.11.2017 5 z 5

Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou!!!
Ano jde o naprosto ojedinělou a souhlasím s anotací monumentální vesmírnou ságu.
Tentokrát nevyzdvihávám prvotně formu psaní, i když je i zde zpracována naprosto výjimečně s použitím nových dokumentů, včetně deníku se záhadným krvavým průstřelem, ale především přenesení jejím prostřednictvím do nefalšovaného nekonečného vesmíru se všemi jeho fascinujícími paradoxy, které tolik miluji, milovala jsem a milovat budu.
Gemina není tolik krvavá, i když jde stále o velmi naturalistické čtení, ale stejně drtivě napínavá a prostě ÚŽASNÁ!!!
Díky formě navíc o to sugestivnější, uvěřitelnější a hlavně hravější. I tentokrát velmi chválím české vydání, s pouhým jediným drobným překlepem.
A hrdinové - nelze si je nezamilovat!!!
Zde by bylo místo pro další galaxie superlativů, o to horší bude však čekání na pokračování, věřím, že bude stejně snové.

DOPORUČUJI!!!!

mmmisulka.r
20.11.2017 4 z 5

Až na jednu drobnou zvířecí výtku jsem velmi spokojená. Více textu, lepší přehlednost - díky prvnímu dílu už víme co nás čeká a lépe se tak orientujeme v ději. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

DariDerek
15.11.2017 5 z 5

Naprostá dokonalost. Gemina předčila Illuminae. Gemina je dokonalá!

Sherlock-Holmes
09.11.2017

Dnes mi přišla. Jsem nadšen...
Těším se, až si ji přečtu...
SH