Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 740 155

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

bara-z5649
24.02.2020 5 z 5

Druhý díl byl snad ještě lepší, než ten první!

medvídě
17.02.2020 5 z 5

Nyní se příběh odehrává na skočné stanici Heimdall, ke které se snaží dostat loď Hypatie z minulého vyprávění, aby se dostal k červí díře a měla tak šanci na přežití. Ale není jediná, kdo sem míří. BeiTech totiž stále zahlazuje stopy a potřebuje poslat drony na zničení zbytku přeživších na Kerenzu. Vyšle jednotku, která nemá nejmenší problém nemilosrdně zabít. A aby to nebylo tak jednoduché, nejsou jedinou hrozbou posádky.
Poznáváme nové postavy, které se snaží přežít a zároveň se poznávají a sbližují.
Ale to by nebylo SPIRO, aby o sobě nedal vědět i zde :).
Také překvapí 2. stejný a zároveň jiný svět v jiné dimenzi (alternativní realita), který příběh tak trochu zkomplikuje.
A aby toho nebylo málo, autoři umí pěkně zamíchat zápletku a nakonec úplně překvapit.
Hurá (a nebo raději ne?) na 3. díl.

Nicoletta1681
10.02.2020 5 z 5

Víte, jak se říká, že druhý díl je vždycky o něco horší než první? Tak v tomhle případě to rozhodně neplatí! Příběh hned na začátku dostává obrátky, nejdříve Hannu moc nemusíte (a Jacksona už vůbec ne - protože kdo by měl rád dokonalé kluky, že ano? :D), ale pak, Teda aspoň já, zamilovala obě hlavní postavy snad více než Ezru a Kady (ale jen o trošku). Jsou i pasáže u kterých se zasmějete, u kterých je to na vás až moc moc fyziky a atrofyziky a všeho (ale nebojte, Nik je zmatený stejně jako vy, což přidává na vtipnosti a vy se necítíte úplně blbě). Samozřejmě, že autoři jsou známí tím, jak milerádi zabíjí postavy, které máte rádi ("SPOILER": Nikdy, nikdy nevěřte Jayovi a Ammie, když někoho zabíjí, je to past!), takže vy brečíte, jste naštvaní na celý vesmír (doslova), jste smutní a pak najednou bác! Pro citlivé duše jako já je to prostě moc pocitů a překvapení najednou :D
Ale jak jsem říkala, Gemina je parádní stejně tak jako první díl. Doporučuji (ano o těm citlivější), protože tohle si nemůžete nechat ujít (hlavně Nika). Těším se na třetí díl a už teď vím, že to bude jízda.

Pedruska01
05.01.2020 4 z 5

Hned po prvním díle jsem navázala na toto pokračování a byla zvědavá, co se bude dít. Kniha je vedena ve stejném stylu - obrovská a těžká bible plná netradiční formy sdělování příběhu. Originální nápad, který se mi vlastně líbí. Však pořád si stojím za tím, že tenhle žánr není pro mě, rozhodně ne. Pokud by se osekalo to všechno vesmírno, technično a fyziko-co-já-vím-a-nechápu nesmysly a dokonce tentokrát i scifi tvorové, bylo by to pro mě naprosto adekvátní ba snad i výborný příběh. No jo! Každopádně, musím přiznat, že tohle druhé vyprávění bylo oproti tomu prvnímu lepší. Vážně. A to bych na začátku nikdy netvrdila. Respektive, tady mě mnohé zajímalo jako osud hrdinů, vývoj situace, řešení problémů. Bavilo mě to, projevila jsem dokonce emoce. To mi u Illuminae scházelo, tam mi při překombinovanosti příběhu, bylo tak nějak všechno až... lhostejné? A abych se přiznala, absolutně jsem nevěděla, že každý díl má jinou dvojici hrdinů, čekala jsem zase Káďu! O to, to bylo zajímavější a ve výsledku příjemnější.
Hlavní hrdinku Hannu jsem si hodně oblíbila, i když jsem ze začátku nečekala nic extra, když už byla ta "její výsost". Fandila jsem jí, obdivovala, litovala a taky mě bavila ve spojitosti z Nikem.
Druhý hlavní hrdina Nikky byl naprosto úžasný, vtipný a statečný hrdina, i když ze začátku pořádný vyvrhel, kterého si prostě člověk musí oblíbit a musí mu fandit. Získal si mě hned a musím přiznat, že mi připravil hodně těžkou chvilku, které jsem prostě nechtěla věřit. To se přeci stát nemohlo!
Naštěstí mě autoři dokázali vážně překvapit hned několikrát a jsem za to ráda. Fascinuje mě, jak dokážou vykreslit něco tak křehkého vedle krvavého a chladného masakru zalitého krví s takovou lehkostí. Co se týče příběhu, jak jsem již psala ze začátku, ohromně mě to bavilo a zajímalo. Vyznala jsem se v tom, protože se prvotně řešil problém na Heimdallu jako takovém - "narušitelé", vzájemný lov, přežití, záchrana životů - a až pak ty "nesmysly" spojené s vesmírem a pokřivenou politikou. A musím ještě zmínit Jacksona... ten mě tolik zklamal, nikdy bych nečekala... Ach jo. Nemůžu si vybrat, zda jsem smutná nebo naštvaná. Měla jsem ho totiž ráda. A samozřejmě se tu objevil i systém SPIRO, jeho nové já, který se tentokrát přiklonil jen na tu dobrou stranu. Neměl tolik prostoru a mě to absolutně nevadilo.
Pro shnutí: bylo to velmi dobré a jsem za to ráda. Nečekala jsem, že bych to někdy řekla, ale tenhle příběh, tohle druhé vyprávění mě opravdu bavilo a líbilo se mi. Proto taky hodnotím o hvězdičku víc než minule. A ačkoliv toto opravdu není můj šálek čehokoliv, tak si ho i tak dopiju do dna, když už ho mám před sebou. Takže mohu snad jen prohlásit, že neváhám jít na poslední díl. :)

Knihomolka172
01.01.2020 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou ani ne za tři dny. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Kvůli ní jsem chodila spát déle než jsem byla zvyklá. Ještě lepší než Illuminae. Těším se na poslední díl.

verulik196
11.12.2019 5 z 5

Kniha má úroveň prvního dílu. Je opět čtivá, zajímavá a naprosto originální. Jen ty její rozměry.. kdo to má jako tahat s sebou do školy? :D

Tridenti
09.12.2019 5 z 5

Takhle kniha je náročná. Alespoň pro mě. Fyzicky i psychicky.
Protože. Vás. Doslova. Nenechá. Spát.

Vážně, ještě nikdy se mi nestalo že v pětině knihy mě příběh chytne a sevře v hrsti. Tak pevně a neprodyšně, bez možnosti tomu utéct nebo si třeba jen na chvíli oddechnout. Sevření mi mačkalo všechny orgány v těle. Moudrá hlava mi neustále říkala, že už je tolik hodin a měla bych jít spát. A tělo se vzpouzeno a nařídilo mi, že spát budu moct, až to dočtu, protože bych stejně neusnula. Tak jsem četla a četla...
Kniha je masakr. Je to fakt nářez. Je to bombově napsaný, pořád jsou tam nové a originální způsoby psaní (tentokrát se mi hodně líbil například Hannin deník s malůvkama!). Na každém rohu překvapení, nemáte čas se vzpamatovat z jednoho problému a už je na vás navalena hrouda dalších. Pořád si říkáte “přece nemůžou umřít!” a taky “a jak by asi tak mohli přežít!” a nakonec “to snad není možný!!!”. Chvíli jsem byla vzteky bez sebe, druhou chvíli se mi chtělo brečet, pak zase smát..! Kniha mě udržela v tomhle psychickém stavu a napětí do poslední vteřiny, a když jsem to dočetla, vyčerpaná jsem knihu zavřela a podívala se na hodiny.

Vážně... co je to sakra za knihu, že jsem kvůli ní byla vzhůru DO PUL PÁTÉ RÁNO???!!!

1v8na
03.12.2019 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Sice mi trvalo, než jsem si zvykla na nové hrdiny, nicméně i přes to, že byli noví, byli mi sympatičtí.
Kniha je opět krásně zpracována, má parádně udělané ilustrace.
Je psaná zase netradičním způsobem - formou e-mailů, chatů, kreslených deníkových záznamů, přepisů z kamer, vojenských rozkazů aj.
Příběh je akční, napínavý, brutální, propracovaný.
Chvílemi mi však kniha přišla moc odborná a chvílemi jsem měla problém některé pasáže pochopit - ocenila bych větší a lepší vysvětlení.
A ještě jedna drobná nevýhoda - je to šílená bichle a tím pádem neskladná pro cestování.

Steew
25.11.2019 5 z 5

Předvídatelný příběh s nepředvídatelnými zvraty. Asi tak mi to přišlo, přesto mě kniha velmi bavila a musím říct, že se těším na závěrečný díl. Klobouk dolů, ale je celkově je to skvěle promyšlené a čte se to skutečně dobře.

Tesset
14.11.2019 5 z 5

Opět fenomenálně geniální, k tomu není víc třeba říkat. Jestli existují knihy, které by čtenáře měly přivést k scifi literatuře, jsou to tyhle.

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

430 stránek na jeden zátah. Takhle dobrý to bylo. Nevím, na co čekáte. Mazejte to číst. (I když Illumiane bylo o vlas lepší. A rozhodně o jeho větší masakr - v tom krvavém slova smyslu). Chci Obsidio. Teď. Hned.

DannyLady
07.10.2019 4 z 5

Zapomněla jsem tento díl ohodnotit a hned se vrhla na třetí, takže to bude objektivní hodnocení s odstupem. Na druhém díle se mi víc líbily postavy. Kady a Ezra byly skvělí, ale Nik Malikov - láska na první "čtení". Postavy zde byly dle mého názoru propracovanější jak charakterově, tak i minulostí. Až do posledních stránek sem si říkala že to je zase pecka a jasných 5 hvězd. Pak ale přišla chvíle (POZOR SPOILER) s alternativním vesmírem a prostě mi to tam vůbec nehrálo. Byla sem ráda, že je Nik naživu, ale celá ta věc se záměnou a opravou vesmíru mi tam prostě úplně neseděla. Jak dále ale příběh postupoval, bylo vědět, že si to autoři promysleli a tak sem tedy jak se říká přistoupila na jejich hru a prostě to skousla. Teď s odstupem mohu alespoň říct, že to do příběhu i docela sedlo a mělo to hlavu a patu. Už se těším, jak celý příběh vyvrcholí v závěrečném díle.

Damonka12
27.09.2019 3 z 5

3,5 Originální zpracování knihy jí hodně přidává na bodování. Bylo zde ale o trochu více kamerových záznamů a ty se mi do této knihy úplně nehodili. Sci-fi také není můj žánr. I tak se mi ale kniha líbila.

Percabethka
25.09.2019 5 z 5

Wohoo, taky jste si všimli, že jména těch lidí vyhozených do vesmíru jsou jména YA autorů? Dokonalý! Ten konec s těmi Geminy mi přišel trošku divný, ale jinak... ta grafika a vůbec? Mustread! Za mě rozhodně :D

Fazulajda
23.09.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na novou dvojici, ale musím říct, že poté mi byli snad ještě sympatičtější než v Illuminae. Přepisů z kamer tu bylo podstatně víc, což je formát, který nepatří mezi mé oblíbené. Jinak jsem moc nepátrala po tom, zda jsou lehce za vlasy přitažené věci, které se staly, reálné, nicméně vše dopadlo tak, jak jsem chtěla a jsme spoko. :D

certik003
16.09.2019 5 z 5

Tentokrát už jsem věděla, do čeho jdu, takže forma knížky, děj ani jeho zvraty pro mě nebyly překvapením. Je pravda, že první díl mě doslova nadchl od začátku, tady jsem se trochu musela víc začíst, než mě děj chytil a nepustil, možná je to tím, že hlavní postavy mi tentokrát nebyly moc sympatické. Knížku jsem ale zhltla za dva dny, což o něčem vypovídá.

Andynka
09.09.2019 4 z 5

Gemina se mi moc líbila. Moc se mi líbí, jak je děj propletený. I když už zde nebyl takový šok, když nastal zvrat. Protože ho po přečtení Ilumina, tak nějak očekáváte. Ale kdyby tam nebyl, tak by příběh nebyl tak dobrý. Ale kam to může vést, to tedy nevím. Ale moc se na to dobrodružství těším.

lapej
20.08.2019 5 z 5

Podobně jako u prvního dílu to byla jízda. Už se těším na ten třetí.
Taky mě dostalo to grafické zpracování. Mám obavy, že mi tato série nebude stačit jenom elektronické podobě.

oblakaknih
17.08.2019 4 z 5

Tuto sérii jsem si opravdu oblíbila.
Pokud bych chtěla hodnotit originalitu, opakovala bych se.
Je to prostě skvělé. Celé.
Postavy v tomto díle jsem si oblíbila stejně, jako v tom předchozím.
Prostředí v těchto knihách je tak skvěle vykreslené, že vše vidíte živě před sebou, přestože třeba nechápete všechny sci-fi prvky.
Děj v tomto díle mi připadal napínavější a akčnější. Byl totiž opravdu nepředvídatelný. Na každé straně mě čekalo nějaké překvapení.
Jediné, co mi malinko vadilo, byla romantická linka. Bylo to takové akční klišé.
Jinak hodnotím stejně dobře, jako Illuminae!

kyticka152
16.08.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil o dost více než ten první. Knihu jsem si opravdu užívala a chtěla jsem číst pořád dál. Myslím si, že spisovatelé se už společně vypsali a více si rozuměli, anebo nás už nemuseli seznamovat s novým světem. Ať je to jakkoliv, tohle byla jízda. S radostní se vrhnu na další díl. Doporučuji k přečtení!!!